11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Paris'te toplantı yasağı Varoşlardaki göçmenlerin isyanına sahne olan Fransa'nın başkenti Paris'te polis, hafta sonunda toplantı yapılmasını yasakladı. . Kargaşaya yol açabilecek nitelikteki ..
Benzinin rafineri satış fiyatında indirim Benzinin rafineri satış fiyatlarında yarından geçerli olmak üzere indirime gidildi. . Süper benzin, kurşunsuz benzin (95 oktan) ve kurşunsuz benzin (..
Sezer: Konu kapandı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, türban konusunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) kararının ''bağlayıcı'' olduğunu belirterek, ''Konu hiç kuşkusuz hukuken kapan..
Kuzu Havayolları büyüyor Sektörde iki yıldır faaliyet gösteren şirket, tümü kendi malı olan A300-B4 uçaklarının üçüyle, halen China Eastern Airlines ve PEAC Havayolları için Çin'de bölgesel u..
Havada korkulu anlar Brüksel Savcılığı, Belçika Havayolları şirketi SN Brussels Airlines'ın dün yaptığı İstanbul-Brüksel uçuşu sırasında, uçağın kapısını açmak isteyen bir yolcunun gözaltına ..
Tayland'dan Kıbrıs desteği Tayland Başbakanı Thaksin Shinawatra, Kıbrıs konusu gibi önemli konularda iki dost ülkenin omuz omuza hareket etmesi gerektiğini belirterek, KKTC'ye yönelik izolasy..
KKK'dan logo açıklaması Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı brövesinde yapılan değişiklikle ilgili olarak,''Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin esasen beyn..
Leyla Şahin: Kullanıldım Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) büyük dairesi tarafından temyiz başvurusu reddedilen Leyla Şahin, ''AİHM, önceden kafalarında oluşturduğu karar için beni fi..
TMSF, Çamlıca Konakları'nı satacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Balkaner Grubu'ndan haczedilen Çamlıca Konakları'nı satışa çıkaracak. Alınan bilgiye göre, Çamlıca Konakları'nın tanı..
Mumcu: "AİHM kararı bağlayıcıdır" Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) türban konusunda verdiği kararı, ''AİHM kararı, Türkiye açısından bağla..
CHP'den 'belediyelerde içki yasağı' sorusu CHP Mersin Milletvekili Şefik Zengin, içki yasağının ülke çapında yayıldığını ifade ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, öğretmenevlerinden sonr..
"Adabank'ın satış süreci hızlandırılmalı" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Adabank'n satışına ilişkin olarak, ''Burada TMSF ile BDDK'nın, işin başından itibaren birlikte..
Deutsche Bank, Türkiye'nin notunu artırdı Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'nin dış borca dayalı performans notunu, ''zayıf''tan, ''normal''e yükseltti. . Banka tarafından, ..
'Helal Gıda' standardı tartışma yarattı Türk Standardları Enstitüsü'nün (TSE), İslami usullere uygun hazırlanmış gıda tüketmek isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlıklarını sürdü..
''Şu Çılgın Türkler''rekorları altüst etti Turgut Özakman'ın milli mücadele yıllarını anlattığı ''Şu Çılgın Türkler'' adlı eseri 8 ayda 212. baskıya ulaşarak 424 bin adet satıldı.. Bilgi Yayı..
''Kadınlar daha kolay iş buluyor'' İşverenlerin, erkeklere oranla daha az ücret talep etmeleri nedeniyle daha çok kadınları işe almayı tercih ettiği bildirildi. Türkiye'de toplam 86 büronun b..
Kartal'da yine kapkaç dehşeti Kartal'da, kapkaççıların saldırısına uğrayan kimya mühendisi kadın, çantasını vermemek için direnince kapkaççıların kullandığı araç tarafından ezilerek yüzlerce ..
Gazetelerin geleceği internette İspanya'nın başkenti Madrid'de yapılan Dünya Gazeteciler Birliği (WAN) toplantısında medya yöneticileri, dijital gelecek için aldıkları önlemleri anlattılar. ...
Filistinliler Arafat'ı anıyor Filistinliler, geçen yıl Fransa'nın başkenti Paris'teki bir hastanede hayata veda eden efsanevi liderleri Yaser Arafat'ı ölümünün birinci yılında anıyor.. Filist..
Suriyeli yönetmen Akkad öldü Ürdün'de düzenlenen otel saldırılarında yaralanan ünlü Suriyeli film yönetmeni Mustafa Akkad öldü. Arap televizyonları El Cezire ve El Arabiye, Akkad'ın tedavi gö..
İngiltere'de ırkçılık yükselişte İngiltere'de ırkçı nefretten kaynaklanan tutuklamaların 2004-2005 döneminde yüzde 29 oranında arttığı açıklandı. 4660 kişinin Kraliyet başsavcılığı tarafından..
Fransa'da 3 Türk gözaltında Fransa'da 15. gecesine giren şiddet olaylarında yine yüzlerce araç ateşe verildi. Şiddet olaylarında son günlerde azalma kaydedildiğini doğrulayan polis, ülke gene..
Tansaş'ın Koç'a devri gerçekleşti Doğuş Grubu bünyesindeki Tansaş'ın Koç Grubu'na devri dün gerçekleşti. Perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketin yüzde 78.1 hissesi 427.2 milyon dolar ..
''Şu Çılgın Türkler'',rekorları altüst etti Turgut Özakman'ın milli mücadele yıllarını anlattığı ''Şu Çılgın Türkler'' adlı eseri 8 ayda 212. baskıya ulaşarak 424 bin adet satıldı.. Bilgi Yay..
Ağaçların sökülmesine protesto Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yer alan ağaçların sökülmesini protesto etmek isteyen gruptan 3 kişi, polisin müdahalesiyle gözaltına alındı. ALdığına bilgiye göre..
Demirel spor yazarı oldu 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, FILA Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ayık'ın başkanlığını yaptığı Türk Güreş Vakfı tarafından 1 Aralık'tan itibaren yayımlanmaya başlaya..
Silopi'de patlama Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Cumhuriyet Başsavcısının makam aracına yerleştirilen bomba büyük bir gürültü ile patladı. Can kaybının olmadığı olayda büyük ölçüde maddi hasar m..
Rice'dan Irak'a sürpriz ziyaret ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Irak'ta gelecek ay yapılacak seçimler öncesinde ülke bütünlüğüne destek vermek amacıyla Musul'a geldi. Rice, Irak'a yapt..
Haberin Devamı>>> Steven Schneider'in yazdığı "Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 1001 Film" kitabı büyük ilgi gördü. Birçok köşe yazarı sütunlarında bu kitaptan söz e..."Tarkan'a modacısı olma te..
Uçakta kızını arayan anne Jodie Foster 'Uçuş Planı'nda uçakta kaybolan kızını arıyor. 'Testere 2' paslanmış... 'Anthony Zimmer' iyi bir polisiye gerilim.
Gençler ve de 'çakı' gibiler... Milli Takım'ın son yılların en önemli mücadelelerinden birini yapacağı İsviçre, Avrupa futbolunda adı pek duyulmuş bir ekip değil.
Kuhn: Eksik olmaları avantaj değil İsviçre Teknik Direktörü Koebi Kuhn, dün düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin eksik bir kadroyla ilk maça çıkacak olmasının kendileri için avantaj ol..
Hasan-Tolga müjdesi 2006 Almanya yolunda baraj maçında İsviçre'yle karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarını bu ülkede sürdürüyor.
Domercant'la 'Barça'ladı Eurolig B Grubu'nda mücadele eden Efes Pilsen, Winterthur Barcelona'yı 66-63 mağlup ederek 'ikide iki yaptı'.
O çalımlar nasıl atılıyor? Neden futbol denince akla Brezilya gelir? Beş kez Dünya Kupası'nı kucakladıkları için mi? Yoksa Pele ya da Zico'dan dolayı mı? Ya da yenilere göz atalım...
Hidolar galip, Memo kayıp Sezona kötü bir başlangıç yapan Orlando Magic, Houston deplasmanından sonra Oklahoma'dan da galibiyetle dönmeyi başardı.
En zenginlerin ikisi Türk 'European Business' dergisinin 'Avrupa'nın en zengin 50 işadamı' listesinde Rahmi Koç 35., Ferit Şahenk 37. sırada. Avrupa'nın en zengini ise bir Hintli.
Vekiller affı beğenmiyor SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yapılandırılmasına yönelik tasarıda öngörülen indirimi milletvekilleri yeterli bulmadı.
Çalık ve ENI boru hattı için anlaştı Samsun-Ceyhan Hampetrol Boru Hattı'nın yapımı için Çalık Enerji ve İtalyan enerji şirketi ENI, işbirliği kararı aldı.
İtalyanlardan Sivas'a yatırım İtalyan Bialetti firmasının Sivas'ta tencere ve tava üreten bir fabrika kurmayı planladığı...
İstatistik Yasası iade AKP, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto gerekçelerine uymadı ve Türkiye İstatistik Yasası'nı ikinci kez TBMM'den geçirdi.
UNCTAD ilk kez Türkiye'de Küreselleşmenin hızlanmasıyla önemi artan rekabet, uluslararası arenada masaya yatırılıyor.
Şekerde indirim var Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü (TÜRKŞEKER), stoklarını eritmek için beş şeker fabrikasında, şeker satış fiyatlarında yüzde 8 indirim yaptı.
'KOBİ'ler sıkıntıya girecek' TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, cari işlemler açığı sorununun uzun vadede çözümü için üretim yapısının ithal ara malına bağımlılığın azaltılmasının, bunun için de te..
İsviçre, yeşil sermaye izinde İsviçre, Yimpaş'la ilgili 'karapara aklama' ve 'dolandırıcılık' dosyasını, eski yöneticiler hakkında gereğinin yapılması istemiyle Ankara'ya iletti. Dosyada bazı..
'Tekel'cilere beraat Tekel eski Genel Müdürü Sezai Afif Ensari'nin de aralarında bulunduğu sekiz Tekel yöneticisinin...
Limana talip çok Yönetimi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda (TMSF) olan ve Hayyam Garipoğlu'na ait şirket tarafından işletilen Antalya Limanı'nın, gelecek yılın başında yeniden özelleştiril..
İran'a uranyum gazı için izin İran'ı nükleer programına son vermediği takdirde BM Güvenlik Konseyi'ne götürmekle tehdit eden ABD, Almanya, Fransa ve Britanya'nın...
Soyer, Londra yolcusu KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, ülkesinin kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere bugün Londra'da.KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, ülkes..
Ürdün yasta Ürdün'ün başkenti Amman'da önceki akşam üç lüks oteli hedef alan ve 56 kişinin öldüğü bombalı saldırıların sorumluluğunu Kaide üstlendi. Ürdün Kraliçesi Rania hastanedeki yaralıla..
» 1 2 3 4 5 6 7