10 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> TeliaSonera CEO'su Igel, "Bizim için Turkcell projesi başlı başına büyük bir yatırım, ancak fırsat verildiğinde elbette ki Turkcell'deki yatırıml...TSE, 'helal gıda' sertifi..
Haberin Devamı>>> Aysun Öğretmen, Ağrı'da öğrencilerini yangından kurtarmak isterken hayatından oldu. Adının bir okulda yaşatılacağı belirtildi. Ama bu söz unutul...Kader'in kaderi nihayet de..
Haberin Devamı>>> Süleyman Seba, Gordon Milne'nin arkasında durdu, başarı geldi. Şimdi yerli hocanın da arkasında duracak adam lazım. Radikal kararlar aldım ama, u...Kâbus Souness!
Haberin Devamı>>> Yüce Divan'da tanıklık yapan dönemin İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, Mesut Yılmaz'a gönderdiği bilgi notlarında Korkmaz Yiğit ve Alaattin Çakı...Bütçede, Erdoğan'ın altın..
Kartal komşuyu eli boş gönderdi Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Kupası E Grubu'nda, Yunanistan'ın Kastoria takımını 74-56 yenerek 4. maçını da galibiyetle kapadı.
Efes Pilsen, Barcelona’yı ağırlıyor Eurolig'e görkemli bir Milano galibiyetiyle başlayan Efes Pilsen, bugün İspanyolların güçlü temsilcisi Barcelona'yı konuk ediyor.
Ülker'in yüzü yine gülmedi Euroleague'de ilk maçlarını kaybeden iki takımın mücadelesinde Unicaja Malaga, Ülkerspor'u 70-57 mağlup etti.
Fransızların kafası karışık; kıta tedirgin Banliyölerde yaşanan gelişmelerden endişe duyan Fransız halkı da olayları tartışıyor. Zaman’ın görüştüğü Fransızların olaylara bakışı, oturdukları m..
İsyancıların yeni hedefi Şanzelize Banliyöleri savaş alanına çeviren isyancı gençlerin yeni hedefi Paris’in ünlü Şanzelize (Champs-Elysées) Caddesi.
Yakılan araçlar sigorta şirketlerini zora soktu Fransa banliyölerinde ayaklanan göçmen gençlerin iki haftadır süren araba yakma eylemi sigorta şirketlerini zora soktu.
[HABER İZLENİM] Göçmen değil, ‘öteki Fransızların’ isyanı Paris’in merkezinde ‘site’ adı verilen iç banliyölerde yaşayan gençlerle ‘mekan’ edindikleri bir metro istasyonunun altında buluşuyor..
Terör, Amman’da üç oteli vurdu: 57 ölü Terör dün Ürdün’ü hedef aldı. Başkent Amman’da yabancıların kaldığı Radisson, Grand Hyatt ve Days Inn otellerini vuran intihar saldırılarında en az 57 k..
Parlamento Blair’in TMK’sına demokrasi ayarı yaptı İngiltere'de Tony Blair hükümetinin, t erörle mücadele kanununda değişiklik öneren yasa tasarısı parlamentoda reddedilince, yumuşatılarak ge..
Çalık, Samsun-Ceyhan boru hattına İtalyan Eni ile talip Telekom ve Tüpraş ihalelerine de katılan Çalık Grubu, İtalyan petrol ve doğalgaz şirketi Eni ile Samsun-Ceyhan arasında boru hattı yapm..
Petrol şirketleri tatlı kârın hesabını verecek ABD’de ve dünya kamuoyunda, sağladıkları yüksek kârlara rağmen, petrol fiyatlarını dizginlemek için çıkarma ve rafineri alanlarına gereken yatır..
Otomobilde gri renk tercih ediliyor Türkiye’de yılın ilk 9 ayında satılan otomobillerin önemli bölümünü ‘gri’ renkliler oluşturdu.
‘Helal gıda’ belgeli ürünler bir yıl sonra piyasaya sürülecek Gıda üretiminde İslamî kurallara göre davranıldığını belgeleyen ‘helal gıda sertifikası’ verilmesi için çalışma yapılıyor.
Araç muayenede yürütmeyi durdurma Danıştay 13. Dairesi, araç muayene istasyonları hizmetinin özelleştirilmesine ilişkin yapılan ihale sonucunda devre izin veren Rekabet Kurulu kararının yürüt..
Faizi çeyrek puan indirdi ‘sabit kalabilir’ mesajı verdi Merkez Bankası, piyasa beklentileri paralelinde kısa vadeli faiz oranlarını indirdi.
Maliye, benzin fişi almayan vatandaşa ilk cezayı kesti Akaryakıt istasyonlarına yazarkasa mecburiyeti getiren Maliye, işi sıkı tutuyor. Müfettişler denetime başladı. Ancak kabak önce vatandaş..
‘Yabancı sermaye için izlenen yol başarılı’ Yabancı sermaye çekmek için atılan adımlar, Türkiye’de yatırımı bulunan uluslararası firmalar tarafından takdirle karşılanıyor.
Oger: Türk Telekom’un devir tarihi henüz belli değil Türk Telekom’un yüzde 55’inin blok satışına ilişkin çıkılan ihalede 6,650 milyar dolarlık teklif veren Oger Telecoms’un, Özelleştirme İdar..
‘Türkiye, İtalya'dan 100 savaş uçağı almak istiyor' Türkiye'nin, Eurofighter Typhoon savaş uçağından 100'den fazla satın almak için teknik kapasite ve teknoloji transferi konularında, üretici..
‘Başbakan’ım 5 yetmiyor yüzde 8 büyümeliyiz’ Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Erdoğan’a hitaben, "Yüzde 5 yetmiyor Sayın Başbakan’ım. Türkiye yüzde 7-8 büyümeli." diye ko..
50 milyar dolarlık petrol geliri yer arıyor Kuveyt Ulusal Bankası Başkanı İbrahim Dabdup, Türkiye'yi çok yakından tanıdığını ve ODTÜ'de bir süre eğitim gördüğünü anlattı.
Mekkevi: Borsa ve emlak cazip fırsatlar sunuyor Dubai Bank üst yöneticisi Ziyad Mekkevi, "Türkiye'de borsa ve emlak açısından bizim için çok cazip fırsatlar sunuluyor.
Bürokrasiyle mücadelede hâlâ tam başarılı olamadık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki güçlü bürokrasiden şikayet ederek, yabancı sermayenin gelmesini engelleyen anlayışı sert bir dil..
Faizleri 56 puan düşürdük ülke 90 katrilyon lira kazandı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iç borçlanmanın faiz oranını yüzde 70'ten yüzde 14'e indirerek 90 katrilyon TL kazandırdıklarını söyled..
Hido’lu Orlando Magic Rockets’i mağlup etti NBA’deki sporcumuz Hidayet Türkoğlu’nun takımı Orlando Magic, deplasmanda Houston Rockets’ı 76-74 yendi.
» 1 2 3 4 5 6 7