1 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

1 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Annan'dan takvim yok KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat dün New York'ta BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la görüştü. Talat'a Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşme sürecini yeniden başlatmak konusunda..
Çin ve Rusya, Suriye'yi kurtardı BM Güvenlik Konseyi, oybirliğiyle aldığı bir kararla, Suriye'yi, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastında üst düzey Suriye istihbarat yetkililerini zanl..
Hazine'nin borç faturası ağır Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, devlet, 2006'da 17 milyar 32 milyon dolarlık dış borç ödemesi yapacak. Bunun 12 milyar 919 milyon dolarını ana para, 4 mily..
Chiron Novartis'in oluyor İsviçreli eczacılık devi Novartis, ABD'li Chiron'un yüzde 58'lik hissesini 5.1 milyar dolara satın alacak. Novartis, Chiron'un hisselerinin alımıyla, ABD'li şirketin..
Dubai'den İngiltere'ye 5 milyar dolarlık teklif Dubai'ye ait liman işletmecisi DP World şirketi'nin, İngiltere'de liman ve feribot işletmecisi P & O (Peninsular and Oriental Steam Navigation ..
2005'in yıldızı ODTÜ oldu Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği pazarlama stratejisi yarışması '2005'in Yıldızları' projesinde ipi ODTÜ ekibi göğüslediTelefonica İngiliz O2'yi 32 milyar dolara al..
Tüketim malı ve petrol, dış açığı büyüttü Yılın ilk 9 ayında ihracat, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17.7 artarak 52 milyar 937 milyon dolar oldu. İthalat ise bir önceki yılın aynı..
'Dünya Yıldızı Ambalaj' ödülü Tukaş'ın Dünya Ambalaj Örgütü tarafından düzenlenen yarışmada Tukaş Keşkül, ürün koruyucu ambalajıyla ödül aldıBinalarda, 'enerji yöneticileri' olacak
Sigorta sektörü AB'den umutlu Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mahir Bayyurdoğlu, Türkiye'de 67 dolar civarında olan kişi başına düşen sigorta giderinin, Avrupa Birliği (AB) sürecinde artacağını ..
22 işadamı daha özel müze kuruyor Ömer Koç, Erdoğan Demirören, Jefi Kamhi, Mustafa Taviloğlu ve Ali Kibar'ın da aralarında bulunduğu 22 işadamı antika ve sanat koleksiyonlarını sergilemek ama..
'Adam değil' sözüne muhalefetten tepki AKP'li Ali Yüksel Kavuştu'nun rektörler için "Bunlar adam mı?" demesine, muhalefetten tepki geldi.Kısa... kısa...
'Yuvalar parti ocağı değil' Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Adapazarı'nda 0-6 yaş arasındaki çocukların kaldığı Hızırtepe Dostluk Çocuk Yuvası'nı ziyaret etti. Malatya'daki çocuk..
Zaman'ın kurucusu İP'ye katılıyor Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'nın kurucu başkanı, Zaman gazetesi kurucusu ve eski yöneticisi, Samanyolu televizyonu kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Nurettin Ve..
Patrik'ten 'aşırı sağ' eyleme tepki Fener Patrikhanesi önünde cuma günü bir grubun, "Patrikhane Türkiye'den gitsin" sloganları atarak eylem yapması, Yunan basınında geniş yer buldu. Patrik Ba..
İsrail, Ankara'dan 'kınama' bekliyor Dışişleri Bakanı Şalom, Gül'e gönderdiği mektupta Ahmedinecad'ın sözlerinden duyduğu rahatsızlığı iletti. İsrailliler, Ankara'nın İran'a tepki göstermesin..
Duygu haftası Burgu gökdelenli ve manik-depresif süper ligimizde hafta sonu yapılan maçlar sonunda alfabetik lider, matematik lider oldu. Son 3-4 haftadır iyi futbol oynamayan Eric'in Aslanla..
Daha uygun şartlar olamaz Schalke, Fenerbahçe maçından bu yana oynadığı 3 maçta da gol atamadı. Almanya'da, bu yıpratıcı ve tempolu oyundan sonra kendilerine gelemediklerini söyleyenler az de..
Tanrı misafiri! Ramazan ayına veda edildiği için midir bilinmez, İkinci Lig A Kategorisi'nin 10. hafta maçlarında ev sahiplerinin misafirperverliği üstlerindeydi. Dokuz maçın 5'inde gülen kon..
Ne Basketbol Ama! Bu gece sabaha karşı oynanacak dört maçla 59. sezonuna girecek olan NBA'de son şampiyon San Antonio Spurs, zirvenin en güçlü adayları arasında yine başı çekiyorKardeş, karde..
Ülker direnemedi Turuncu-yeşilliler, Abdi İpekçi Salonu'nda gerçekleştirilen Euroleague 2005 - 2006 sezonunun açılış karşılaşmasında Yunan rakibi Panathinaikos'a farklı mağlup olduBizi dikizl..
Jun'a yol gözüktü Trabzonspor'un hocası Halilhodziç'in, Fatih'in yokluğunda varlık gösteremeyen Çek golcüden umudunu kestiği iddia edildiNihayet bir şeyler pozitif!
Düdükler erken sustu Hakemlerimiz yeniden şaşkınlık dönemine girdi. Anlaşılmaz eyyamcılıklarla, inanılmaz karar yanlışlarıyla futbolu oyun olmaktan çıkarıp kavgaya dönüştürdüler. Adalet gider..
Öymen: CHP'yi AB karşıtı gibi göstermek yanlış CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, "Cumhuriyet Kazanımları, AB sürecinde Türkiye'' konulu panele katılmak için geldiği Muğla'da, gündemin e..
Gündem Madde 35 Demirel'in, Yavuz Donat'a yaptığı açıklamalar, gündeme damgasını vurdu. Hükümet Sözcüsü Çiçek, gazetecilere "İlgililere sorun, değerlendirin" derken, CHP'liler yorum yapmaktan..
60 kişiye daha iş Manisa'daki Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde, İşkur'un AB destekli aktif iş gücü programları çerçevesinde meslek edindirme kursu düzenlendi. Elektrik ve k..
» 1 2 3 4 5 6