8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Madde madde YENİ TCK (4) 'Onur'dan müebbete Yeni TCK ile 'ölüme sebebiyet verdi, üç kuruş ceza aldı o da ertelendi' yakınması bitiyor: Erteleme, sadece belirli bir sınıra kadar olan hapis ce..
Şeytana pabucunu ters giydiren TSE yöntemleri 'Bazı faaliyetler' Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bazı şirketlerde çalışan 50 kişiye görevi suiistimal ve rüşvetten dava açılmasına yol a..
Türkiye Kazakistan'a gol yağdırdı: 6-0 Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. Grup'ta Türkiye, Kazakistan'ı deplasmanda 6-0 mağlup etti.. Gruptaki iddiasını sürdürmek için Kazakistan maçında 3 puan..
RTÜK'ten Doğan TV satışına ret Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), arasında çeşitli yayın kuruluşları bulunan Doğan TV Radyo Yayıncılık A.Ş'nin hisselerinin bir bölümünün yabancı bir kurul..
IMF: 'Yeni program kırılganlıkları azaltmayı amaçlıyor' Yeni üç yıllık stand-by programının, Türkiye'nin ekonomik performansını arttırarak, halen devam eden kırılganlıkları da azaltmayı amaçl..
Tüysüz, ANAVATAN'a katıldı Bağımsız Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, siyasi yaşamını bundan sonra Anavatan Partisi'nde (ANAVATAN) sürdürme kararı aldığını açıkladı. Tüysüz, açıklamasında,..
Erdoğan: Türban ABD'de özgür, Türkiye'de değil Başbakan: Türkiye-ABD ilişkileri çok değerli 'AB'nin ötesine bakın; daha çok bize dönün' George Soros'tan AKP'ye övgü ABD ikna oldu, 3’lü PKK zi..
Yuşcenko Patrik'le görüştü Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ile ''Ukrayna'daki Ortodokslar arasındaki bölünmenin nasıl giderileceğini'' konuştuklarını bil..
Soros: "Demokrasi askeri güçle getirilmez" Türkiye'de faaliyetini sürdürdüğü 2001 yılından bu yana eğitimden kültür ve sanata, kadın ve insan haklarından Avrupa Birliği'ne katılma sürecine ka..
84 bin 450 kişi taşıt kredisi aldı Otomotiv Sanayi Derneği'nin (OSD) Tüketici Kredileri Raporu'na göre, bu yılın ilk 3 ayında 84 bin 450 kişi, 1 milyar 836 milyon YLT tutarında taşıt kredisi ..
Ulusal Kalite Başarı Ödülü ilköğretim okuluna KalDer tarafından düzenlenen "Ulusal Kalite Başarı Ödülü"nü, Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okkan İlköğretim Okulu almaya hak kazandı. Eskişehir Doğu..
Uzan'ın alüminyum fabrikası satıldı Uzan Grubu'nun kamuya olan 7.5 katrilyonluk borcu nedeniyle satışa çıkartılan Standart Alüminyum Fabrikası, 62 milyon 750 bin YTL'ye, Kibar Holding iştirak..
Tüpraş ile 12 şirket ilgileniyor İspanyol haber ajansı EFE'nin haberine göre, İspanyol-Arjantin ortaklığındaki petrol şirketi Repsol YPF'nin, Türk Hükümeti'ne başvurarak Tüpraş'ın özelleştiri..
Yuşçenko Türk yatırımcıları davet etti Toplu konut ve sanayi yatırımları ile ilgili prosedürlerin kolaylaştırılacağını anlatan Yuşçenko, ''Ukrayna dürüst, büyük ekonomik potansiyeli olan yatı..
Soros: Türkiye cazip ABD'li ünlü spekülatör Soros, Türkiye'nin yatırımlar için cazip bir ülke olduğunu söyleyerek, AKP'ye övgüler yağdırdı . ABD'li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, ..
Rusya: Kıbrıs'ta tarafların kendileri anlaşmalı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kıbrıs'taki tarafların kendilerinin bir anlaşmaya varması gerektiğini söyledi.
Suriye'de evlenmek için polis izni kalktı Suriye'de, evlenmek, kuaför dükkanı açmak veya üniversiteye girmek isteyenlerin güvenlik servislerinden izin alma şartının kaldırıldığı bildirildi.
Verheugen'den AB'ye: Sözünden cayma Avrupa Komisyonu’nun sanayi ve rekabetten sorumlu üyesi Günter Verheugen, AB ülkelerinin Türkiye’ye verdikleri sözden geri dönmesi halinde Türkiye’deki ref..
A.Gücü Şentürk ile anlaştı Ankaragücü, teknik direktör Adnan Şentürk ile sözleşme imzaladı.Ankaragücü Kulübü İkinci Başkanı Kemal Ünsal, imza töreninde yaptığı konuşmada, Adnan Şentürk ile va..
F.Bahçe toplantısı 10'unda Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kazanan takımların bir sonraki sezonda durumlarını tartışmak için 10 Haziran Cuma gün..
Eski CHP'li Tüysüz ANAVATAN'a katıldı Bağımsız Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, siyasi yaşamını bundan sonra Anavatan Partisi'nde (ANAVATAN) sürdürme kararı aldığını açıkladı.
Bakırköy'de 12 saatlik su kesintisi İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Bakırköy'de bazı bölgelerde, 10 Haziran Cuma akşamından itibaren 12 saat süreyle su kesintisi uygulayacak.
Komşu güvenoyuna gidiyor Yunanistan Parlamentosu'nda 12 Haziran Pazar gecesi, Başbakan Kostas Karamanlis'in talebiyle hükümet için güvenoylaması yapılacağı açıklandı. Yunanistan Parlamentosu'..
Bulgar Kilisesi'nde müzik yolculuğu Avrupa’nın en önemli nefesli çalgılar topluluklarından biri olarak kabul edilen Harmonic Brass,33. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında, 10 Haz..
SİYAD'ın en iyisi "Dönüş" Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), yılın en iyi 20 yabancı filmini belirledi. Türkiye'nin çeşitli gazete ve dergilerinde yazan eleştirmenlerden oluşan dernek üyelerin..
Rusya yasakladı domates 10 kuruş oldu Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, Rusya'nın Türk bitki ürünleri ithalatını yasaklamasının ardından piyasaya bol mi..
Irak'ta 3'ü ABD askeri 10 kişi öldürüldü Irak'ta direnişçiler, düzenlediği saldırılarda 3 Amerikan askeri, 10 kişiyi öldürdü.
Suriyeli aydınlar: Siyasiler bırakılsın Suriye'de 226 aydın, Baas (Diriliş) partisi kongresine hitaben yayımladıkları açık mektupta, siyasi mahkumların serbest bırakılmasını istedi.
Dallas'ın Pamela'sı çok hasta Bir dönemin en gözde dizisi Dallas'ın oyuncuları sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. Kanser hastası Larry Hagman'dan sonra bu kez de "Pamela"yı canlandıran Victoria P..
CHP'de muhalefet yeniden hareketlendi CHP Artvin Milletvekili, "iktidara yürüyüş hareketi" sözcüsü Yüksel Çorbacıoğlu, kurultay sürecinde parti içi barışın ayaklar altına alındığını ve karşı ..
Zehir gemisini çıkarma çalışması sürüyor Hatay'ın İskenderun Körfezi'nde, 6 Eylül 2004 tarihinde 2 bin 200 ton toksik atıkla batan M/V Ulla gemisinin yükünün çıkarılması için başlatılan çalış..
Ege'de 12 mil savaş nedeni Ege sorunu ciddiyetini koruyor. Yeni Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi'nde Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkarması savaş nedeni (Casus belli) olarak sayıldı.
Apo'nun avukatları İmralı'ya gitmeyecek Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları, yeni yasal düzenlemelerden kaynaklanan uygulamalar devam ettiği sürece müvekkilleriyle görüşmeye..
Uzman gözüyle liderlerin mizah anlayışı DSP eski Sivas Milletvekili psikiyatri profesörü Cengiz Güleç, siyasi parti liderlerinin mizah anlaşı hakkındaki görüşlerini açıkladı.
Askeri hakime askerlik zorunluluğu kalktı Askeri hakimliğe giriş sınavında erkekler için askerliğini yapmış olma şartı kaldırıldı. Kadın-erkek arasında eşitsizliğe yol açtığı gerekçesiyle haz..
Prof’luğu gidiyor YÖK, intihal suçu sabit bulunan ama zamanaşımıyla kurtulan Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer’in ‘Prof. Dr’ ve ‘Öğretim üyesi’ unvanlarını elinden alıyor. YÖK kararıyla zaman..
AP'de yoğun tartışmalar Avrupa Parlamentosu, gelecek hafta Brüksel'de düzenlenecek AB zirvesinin hazırlıklarına ilişkin olarak bugün yapılan müzakerelerde, AB Anayasası ile ilgili yoğun tartı..
Madonna yazarlığa ısındı Ünlü şarkıcı Madonna'nın yazdığı çocuk kitapları dizisinin beşinci ve sonuncusu olan "Lotsa de Casha" yayımlandı. Madonna'nın 6 ve üzeri yaş için yazdığı "Lotsa de Ca..
Bach'ın daha önce bilinmeyen bir eseri bulundu Ünlü Alman besteci Johann Sebastian Bach'ın daha önce bilinmeyen bir eserinin elyazmaları ortaya çıkarıldı. Bach'ın erken dönemini örnekleyen ve..
George Soros'tan AKP'ye övgü Çırağan Sarayı'nın önünde protesto edilen ABD'li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, "Bence AK Parti demokrasiye inanıyor. Önceki hükümetlerden daha dürüst..
Tüpraş için imza kampanyası TÜPRAŞ’ın özelleştirilmesine karşı, Petrol-İş sendikası tarafından, "Geleceğinin satılmasına seyirci kalma" "Bir imza ile başla" adıyla imza kampanyası başlatıldı...
"IMF kredisine ihtiyacınız kalmayacak" IMF'nin yayın organı olan Survey Dergisi'nde yer alan yazıda, yeni stand-by programının, Türkiye'nin ekonomik performansını artırarak, kırılganlıkları a..
AK, Türk askeri yargısını artık incelemiyor Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Türkiye’nin yargı konusunda yaptığı reformlara dikkat çekerek, askeri mahkemelere ilişkin incelemeyi kapattı.
Okutana ödül aksine ceza Siirt'in Şirvan İlçesi Kaymakamlığı, kız çocuklarını okula gönderenleri ödüllendirirken, göndermeyenlere ceza kesiyor. Şirvan Kaymakamı Davut Gül, yaklaşık 1.5 yıl ön..
Uyuşturucu operasyonu: 20 gözaltı Adana, Ankara, Kayseri, Gaziantep, Nevşehir ve Aksaray'da düzenlenen operasyonlarda 45 kilo eroin ile 125 bin adet ecstacy hap ele geçirildi. Olayla ilgili 2..
"Mrs Robinson" kansere yenildi 1967 yapımı "The Graduate" (Mezuniyet) filmindeki baştan çıkarıcı Mrs. Robinson rolüyle tanınan aktris Anne Bancroft öldü. Sanatçı, 1962 yapımı "The Miracle Wor..
George Soros İstanbul'da protesto edildi Baş danışmanlığını yaptığı Quantum Fonu'nun yatırımcılarıyla birlikte İstanbul'da bulunan ABD'li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros'un Çırağan ..
Konsey'den Kıbrıs ara kararı Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), Kıbrıs Rum kesiminin yaptığı ''4. devlet başvurusuna'' ilişkin 2001 yılında Türkiye a..
İstanbul'a 3'üncü havaalanı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'da hava trafiğinin günden güne arttığına dikkati çekerek Avrupa yakasına ikinci bir havaalanının zorunluluk olarak gözük..
İsdemir'de logo tartışması Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde kurulu İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nın (İSDEMİR) 1973 yılından beri kullanılan logosunun değiştirilmesi, işçiler ve Çelik-İş Sen..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9