24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mutlu'nun duruşması Kasım'da Uluslararası Halter Federasyonu (IWF), Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu rekortmen milli halterci Halil Mutlu'nun, doping olayıyla ilgili olarak talep ettiği duruşmanı..
Bıçakcı-Terim görüşmesi haftaya Futbol Federasyonu Başkanı Dr.Levent Bıçakcı'nın, Ersun Yanal'ın (A) Milli Takım'daki teknik direktörlük görevinin sona ermesinin ardından, yeni teknik adam be..
Telekom ihalesinde 4 teklif Türk Telekom için 4 Ortak Girişim Grubu teklif verdi. Türk Telekom İhale Komisyonu, Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi ihal..
Datçalılar "Can Baba"yı unutmadı İsmi Datça ile özdeşleşen şair Can Yücel anısına her yıl düzenlenen ve bu yıl ekonomik nedenler gerekçe gösterilerek belediye tarafından yapılmayacağı bildiri..
Ayasofya'da ibadete ret Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması yönündeki talebi reddetti.Davacı dernek, bu karara itiraz ederse dosya Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu..
TMSF: 35 milyar dolar üzerimize kalacak TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, mevzuat ve ekonomideki gelişmelerle birlikte tahsilat beklentilerini 8 milyar dolara çıkardıklarını açıklarken, "35 milyar d..
Teknik yol haritası açıklanacak AB, Türkiye'ye müzakere çerçevesi belgesini gelecek hafta açıklayacak. AB, Türkiye ile 3 Ekim'de başlayacak müzakerelerin nasıl yürütüleceğine ilişkin teknik y..
Çukurova'dan Turkcell açıklaması Çukurova Holding, ''Çukurova Telecom Holdings Limited'in, ilgide kayıtlı özel durum açıklaması konusu çalışma ve işlemlerin tamamlanmasını müteakip (Turkcell ..
Dünyada geçen yılki idamlar 5 bini aştı Merkezi Roma'da bulunan ve idama karşı mücadele eden "Hands Off Cain" (Kabil'e Dokunma) adlı örgüt tarafından yapılan bir araştırma, geçen yıl dünyada ..
'Eksik personel enfeksiyon nedeni' Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Armağan Altun, 8 bebeğin öldüğü hastanede, Personel Yönetmeliği'ne göre 731 kadrolu hemş..
MİT'te ‘telekulak şikayeti’ sonuçsuz Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT'in, Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına dayanarak yaptığı takip ve dinlemenin usul ve mevzuata aykırılık te..
'Erdoğan gündem değiştirmek istiyor' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "seçim barajı" ile ilgili sözlerine ilişkin, konunun çok ciddi ve ka..
Köylüler çatıştı: 2 ölü Aydın'ın Germencik İlçesi Erbeyli Köyü'nde köye dışarıdan geldikleri iddia edilen bir grup genç ile köylüler arasında dün akşam çıkan kavgada, 2 kişi tabanca ve pompal..
Telekom'da son teklifler alındı Türk Telekom'un yüzde 55'inin özelleştirilmesi amacıyla açılan ihalede son teklifler bugün saat 16.00'ya kadar alındı. İhaleye dört grup katılıyor.
Kadın yöneticiler İTO'da buluşuyor Cumhurbaşkanı Ahmet Nejdet Sezer’in eşi Semra Sezer’in katılımı ile bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan "Uluslararası Kadın Yöneticiler Forumu" 7 Temmuz’da ..
AKP zammı başarılı buluyor Akaryakıt fiyatlarındaki artış oranının dünyadaki artışın altında kalması gerekçesiyle benzin zammı AKP’nin en başarılı 100 icraatı içinde yer aldı. Petrol ilk kez..
Sabancı: 'Önemli olan müzakereler başlamak' Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Avrupa Birliği'nin içinde bulunduğu sıkıntıları aşacağını, ku..
DB'den 213 milyon avro kredi Dünya Bankası, Türkiye'ye verilmek üzere 212 milyon 900 bin avroluk (275 milyon dolar) Belediye Hizmetleri Projesi Kredisi'ni onayladı. Dünya Bankası'ndan yapılan..
Bankacılık Yasa Tasarısı Komisyon'da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Bankacılık Yasa Tasarısı'nı görüşmeye başladı. Komisyondaki görüşmeler, Alt Komisyon metni üzerinden yapılıyor. Tasarı, 20's..
4 ayda 112 bin trafik kazası oldu Emniyet Genel Müdürlüğü, 2005 yılının ilk dört ayında 112 bin 215 trafik kazası yaşandığını kazalarda 11 bin 66 vatandaşın yaralandığını, 201 vatandaşın haya..
AKP'li vekil: Bankanın içini boşaltan asılmalı AKP Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya bankaların içini boşaltanlara yönelik yaptırımların yeterli olmadığını belirterek, "70 milyon insanının ka..
Ceylan Fon'a gayrimenkul devretti Ceylan Grubu ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) arasında imzalanan Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi kapsamında 39 bin 244 metrekare taşınmaz F..
Kamu özelden daha çok kazanıyor İmalat sanayiinde kişi başına aylık ortalama brüt kazanç kamu kesiminde özel sektöre göre daha yüksek seviyede bulunuyor. Aylık kazanç bakımından toplu iş sözl..
Pera Müzesi'ne 2 haftada 11 bin ziyaretçi Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'ni, kapılarını ziyarete açtığı 8 Haziran'dan bu yana 11 bin 789 kişi gezdi.Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre..
Telefon dinleme mevzuata aykırı değil Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT'in, Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına dayanarak yaptığı takip ve dinlemenin usul ve mevzuata aykırılık t..
Guatr adet düzensizliği yapıyor Amerikan Tiroid Birliği Üyesi Prof. Dr. Cumali Aktolun, milyonlarca hastada cinsiyet hormonları normal olduğu halde, tiroid hormonlarının yetersiz veya aşırı s..
Ayasofya'nın ibadete açılmasına ret Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya Camisi'nin müzeye dönüştürülmesine ilişkin 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı'nın yürütmesini durdurma istemini re..
2015’te uzaya Türk astronot İcra komitesinin önceki gün kamuoyuna açıklanan ve dün medyaya yansıyan kararlarının, dışında Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın 2005’den itibaren 70 sayfalık ‘Ulusa..
Sivas'ta otobüs ile otomobil çarpıştı: 4 ölü Sivas'ta otobüs ile otomobil çarpıştı: 4 ölü
Tüpraş'ta 13 grup ön yeterlilik aldı TÜPRAŞ’taki yüzde 51 oranındaki kamu hisselerinin özeleştirilmesi amacıyla açılan ihalede 13 yatırımcıya ön yeterlilik verildi.
Telekom'da son teklifler bugün alınıyor Türk Telekom'un yüzde 55'inin özelleştirilmesi amacıyla açılan ihalede son teklifler bugün saat 16.00'ya kadar alınacak. İhaleye dört grup katılıyor.
Dışbank kasımda Fortis olacak Dışbank’ın, Kasım ayından itibaren Fortis adı ile faaliyet göstereceği bildirildi. Fortis Ceo’su Jean-Paul Votron, Türkiye’deki şube sayısını 170’den 300’e çıkar..
THY greve gidiyor Türk-İş’in hükümetin yüzde 4 zam talebini kabul etmemesi üzerine kamu kesimi toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında iki aylık müzakere sürecini tamamlayan Türk Hava Yoll..
Rusya ile sebze krizi çözüldü Tarım Bakanı Mehdi Eker’in Rusya’ya dün yaptığı ziyaret ile iki ülke arasında ‘Akdeniz Sineği görüldü’ iddiasıyla 30 Mayıs’tan buyana süren sebze-meyve krizi büy..
Benzine 9 gün sonra yine zam En son 15 Haziran'da akaryakıt fiyatlarını artıran TÜPRAŞ, benzinin vergisiz rafineri fiyatına yüzde 6.6-6.9 oranları arasında zam yaptı. Zam pompa fiyatlarına yü..
Bankacılık Yasa Tasarısı Komisyon'da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Bankacılık Yasa Tasarısı'nı görüşmeye başladı. Komisyondaki görüşmeler, Alt Komisyon metni üzerinden yapılıyor. Tasarı, 20's..
"Kapılar Türkiye'ye kapanamaz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dış politika danışmanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, Avrupa Birliği'nin (AB) istese de Türkiye'ye kapıları kapa..
RTÜK'te değişiklik tamam TBMM Anayasa Komisyonu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun siyasi parti grupları tarafından gösterilecek adaylar arasından TBMM tarafından seçilmesini öngören yasa te..
Büyükanıt Selanik'te Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Nikolaos Duvas'ın davetlisi olarak geldiği Yunanistan'da Selanik Kara H..
İran'da seçimin 2. turu yapılıyor İran halkı, 9. cumhurbaşkanını belirlemek üzere bugün tekrar sandık başına gidiyor.
Yunanistan'da 4.2 büyüklüğünde deprem Yunanistan'da merkez üssü başkent Atina'nın 40 kilometre kuzeydoğusundaki Eğriboz (Evia) yarımadası olan, Richter ölçeğine göre 4,2 büyüklüğünde bir yer ..
Zeugma Mozaik Müzesi açıldı Başbakan Erdoğan, Gaziantep Zeugma Mozaik ve Arkeoloji Müzesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan, dün Gaziantep Zeugma Mozaik ve Arkeoloji Müzesi'nin açılış töreninde ya..
M.Jackson'a yine dava Çocuklara cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla 4 ay yargılanan ve beraat eden ünlü Amerikalı pop şarkıcısı Michael Jackson aleyhine umulmadık bir dava daha açıldı: Komş..
Bingöl'de operasyon Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, merkeze bağlı Ortaçanak, Dallıtepe ve Karacehennem kırsalında sürdürülen operasyonlarda, güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üye..
Başbakan'dan YÖK'e sert eleştiri Erdoğan, "YÖK, düz ve meslek lisesi ayırımcılığı yapamaz. Türkiye üniversiteleri dünyada ilk 500'e giremedi. Sen buralarda başarılı olamıyorsun, gelip yavrula..
Bingöl'de çatışma: 5 PKK'lı öldürüldü Bingöl Karacehennem ormanları bölgesinde operasyon yapan güvenlik güçleri, bir grup PKK’lı terörist ile sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada 5 törörist ö..
Tunceli'de mayın patladı Tunceli'de teröristler tarafından yola döşenen mayına çarpan ticari aracın sürücüsü ağır yaralandı.
Benzine zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatındaki artırımın ardından pompa fiyatları, bugünden geçerli olmak üzere litrede 3-5 YKr, bir başka deyişle 30-50 bin lira arttı. Rafineri çıkış fiy..
İlk yarı-biyonik insan Amerika'da kaza sonucu kollarını kaybeden bir kişiye, düşünerek hareket ettirebildiği biyonik kollar takıldı. ABD'de bölgesel yayın yapan Local 6 News isimli televizyon..
Ege'de 4.6'lık deprem Ege Denizi'nde orta şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden alınan ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8