22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kastamonu'da trafik kazası: 4 ölü Kastamonu'da bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 36 kişi yaralandı.
TÜSİAD: Ek Protokol imzalanmazsa müzakere başlamaz Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye’nin öncelikli gündeminin, Ankara anlaşması Ek Protokolü’nü imzalamak olması gerekt..
Hayyam Garipoğlu için kırmızı bülten İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Sümerbank davası kapsamında 27 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Hayyam Garipoğlu hakkında kırmızı bülten çıkart..
Sezer Anayasa değişikliğini onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, RTÜK'e üye seçimini düzenleyen Anayasa değişikliğini onayladı.
Malatya'da askeri uçak düştü Hava Kuvvetleri Komutanlığı, bir F-4 savaş uçağının teknik arıza nedeniyle Malatya'da düştüğünü, 2 pilotun kurtulduğunu bildirdi.
Eski milletvekilinin evinde Kaleşnikof Eski Van milletvekili Mustafa Bayram'ın Edremit İlçesi'ndeki 2 evinde suikast silahı, Kaleşnikof tüfek ve çok sayıda mermi ele geçirildi.
Coca-Cola cezadan kurtuldu AB ile yasal açıdan bağlayıcı bir anlaşma imzalayan içecek şirketi Coca-Cola, satış uygulamalarını değiştirerek ceza yemekten kurtulacak.
Siirt Pervari'de mayın patladı: 3 yaralı Siirt'in Pervari İlçesi'nde teröristlerin yola döşediği mayınının patlaması sonucu, 2 astsubay ile 1 er yaralandı.
TÜSİAD: Ek Protokol imzalanmaza müzakere başlamaz Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye’nin öncelikli gündeminin, Ankara anlaşması Ek Protokolü’nü imzalamak olması gerekti..
'Yoksullara silah ihracı insan hakları ihlali' G-8, ülkelerinin, dünyanın en yoksul ve çatışmada olan ülkelerine silah ihracatının, yoksullukla ve insan hakları ihlalleriyle küresel mücadele ..
ABD'li ırkçı 41 yıl sonra katliam suçlusu ABD'nin Mississippi eyaletinde 41 yıl önce yurttaşlık hakları savunucusu, 1'i siyah 3 genci katleden ırkçı Ku Klux Klan grubu üyesi Edgar Ray Killen,..
Yunus Nadi Ödülleri'nde en iyiler Cumhuriyet Gazetesi'nce düzenlenen 2005 Yunus Nadi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu. Bu yıl 59'uncusu gerçekleştirilen ve 5 dalda ödülün verildiği yarışmaya..
Org. Büyükanıt Yunanistan'a gitti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Nikolaos Dukas'ın davetlisi olarak Atina'ya gitti.
Dokunulmazlıklar dönem sonuna kaldı TBMM Anayasa-Adalet Karma Komisyonu'nda, 17 milletvekilinin dokunulmazlığın kaldırılması, dönem sonuna ertelendi.
'Askeri sır' yeniden tanımlanıyor Daha önce "devlet sırrı" ve "ticari sır" kavramlarının yeniden tanımlanmasına ilişkin yasa taslakları hazırlayan Adalet Bakanlığı’nın, "askeri sır" kavramını..
Van'da yine gerginlik Van'ın Gürpınar İlçesi'nde öldürülen 2 teröristin cenazesinin ailelerine verilmemesine dün tepki gösteren gruba jandarma ekiplerinin müdahalesi sırasında ölen göstericin..
TAYAD üyeleri yarın yargılanacak Trabzon'da 6 Nisan'da yaşanan olaylarla ilgili TAYAD üyesi 5 kişinin yargılanmasına yarın başlanacak.
Kürt aydınlardan PKK'ya: Eyleme son ver Aralarında sanatçı, işadamı, yazar ve gazetecilerin bulunduğu 150 aydının yayınladığı bildiriye 264 imzada Kürt aydınlarından geldi. Kürt aydınları, PK..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9