15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan: Güneydoğu eleştirisi olsaydı yanıtlardım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ülkeleri büyükelçilerinin, dün akşamki yemekte, Güneydoğu'daki operasyonlarla ilgili bir konuşma yapmadıkla..
Cemaat vakıfları yasa tasarısı Meclis'te Cemaat vakıflarını da yakından ilgilendiren Vakıflar Yasa Tasarısı TBMM’ye sunuldu. Tasarıda, cemaat vakıflarının yöneticilerinin mensuplarınca seçilm..
İran seçimlerinde 7 aday yarışıyor İran'da reformcu Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin 23 Mayıs 1997 tarihinde başladığı görevi sona yaklaşırken, 17 Haziran cuma günü ülkenin 9'uncu cumhurbaşk..
Almanya'da kardeş katili Türk teslim oldu Almanya'da, bir Alman ile nişanlanan kız kardeşini öldürdüğü için aranan Türk, polise teslim oldu.
Türkiye'ye 'hayır' diyenler çok azmış Fransa ve Hollanda'daki AB anayasası referandumlarında, Türkiye'nin AB üyeliğine hayır diyenlerin oranının gerçekte hiç de yüksek olmadığı belirlendi.
AB zirvesinde krizden çıkış arayışı AB üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarıyla dışişleri bakanlarını iki gün boyunca bir araya getirecek AB zirvesinde, birlik tarihinin en ciddi krizl..
Türbanlılardan Sezer'e istifa çağrısı "Başörtüsüne Özgürlük" kapsamında toplanan imzaları Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e ileten Grup Sezer’e, "İçinize sindiremiyorsanız istifa edin" çağrı..
Adaylar toplantısı iptal; Gül zirveye gitmiyor AB'nin 16-17 Haziran zirvesi sonunda yapılması öngörülen aday bilgilendirme toplantısının iptal edildiği, bu toplantıya katılması öngörülen Dışi..
AKP'de Sezer'e yeni eleştiri hazırlığı AKP’nin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e yönelik eleştirilerine her an bir yenisi ekleniyor.
Almanya: Ermeni olayında sorumluyuz Almanya'da Birlik partileri (CDU/CSU) tarafından gündeme getirilen, sözde Ermeni soykırımında ölenlerin anılmasıyla ilgili önergenin, yarın federal meclist..
İran seçimlerinde 8 aday yarışıyor İran'da reformcu Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin 23 Mayıs 1997 tarihinde başladığı görevi sona yaklaşırken, 17 Haziran cuma günü ülkenin 9'uncu cumhurbaşk..
Kaliforniya açıklarında şiddetli deprem Şili'deki 7,9'luk depremin ardından bu kez de ABD'nin Kaliforniya eyaletinin kuzey kıyılarına 130 kilometre mesafede 7.0 büyüklüğünde bir deprem meydan..
Barroso'dan AB'ye milliyetçilik uyarısı AB Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso, Fransa ve Hollanda’daki referandum sonuçlarını değerlendirirken, "milliyetçilik ve ırkçılık" uyarısında bulund..
PKK'nın uyuşturucu tarlası imha edildi Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonunda, teröristlerin faaliyet gösterdiği bölgelerde 8 milyon 414 b..
Bush'a Saddam benzetmesi AKP Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun, partisini zor duruma sokacak bir açıklama yaptı. Torun, "Zalimler değişmiyor, adı Saddam ya da Bush fark etmiyor" dedi.
Cumhurbaşkanlığına molla oturtacaklar CHP-AKP arasında cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle başlayan kavga sertleşti. CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, ‘AKP’nin bir hedefi kaldı, cumhurbaşkanlığı..
AB büyükelçilerinden hükümete 'Güneydoğu eleştirisi' Avrupa Birliği büyükelçileri 17 Aralık öncesindeki davetten tam altı ay sonra dün akşam ilk kez Başbakanlık konutunda ağırlandılar ve hükü..
'Türkiye'de mağaza açmamak hata olur' Metro Cash & Carry Üst Yöneticisi (CEO) Thomas Huebner, şimdi Türkiye'de gelişme zamanı olduğunu belirterek, "yatırımcı için ilginç hale gelen Türkiye gi..
İslam devriminden bu yana İran İranlılar, cuma günü cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gidecek.
Goya'nın çalınan tablosu bulundu İspanyol ressam Francisco Goya'nın dört yıl önce İtalya'da çalınan tablosu, Sırbistan-Karadağ'da bulundu. Sanatçının 2001 yılının aralık ayında Torino'da çalı..
Erdoğan: Üyelikten AB ve Türkiye karlı çıkar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin hiçbir zaman "tümüyle kazan veya tümüyle kaybet" olarak tanımlanabilecek bir oyu..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9