14 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

14 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Madde madde YENİ TCK (10) Cebir ve şiddet Anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak değiştirme veya bu düzenin uygulanmasını kesintiye uğratma girişimi suçtur. İster askeri kaynaklı olsun i..
Benzine zam yapıldı Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 1.1 civarında yansıması bekleniyor. Süper benzinin çıplak me..
Danimarka'da Peugeot 307'ler geri çağrılıyor Fransız otomobil üreticisi Peugeot, Danimarka'da satılmış olan 2 yaşındaki 307 modellerinde sebebi bilinmeyen yangın çıktığına dair haberler üzeri..
Peugeot 307'ler geri çağrılıyor Fransız otomobil üreticisi Peugeot, Danimarka'da satılmış olan 2 yaşındaki 307 modellerinde sebebi bilinmeyen yangın çıktığına dair haberler üzerine 11 bin ara..
US Weekly'den paparazzilere "kota" Amerikan magazin dergisi "US Weekly", bundan böyle "riskli" hareketlerde bulunan paparazzilerden fotoğraf almayacağını ve tehlikeli bir süreç sonrasında çek..
Eski Rum Bakan: Enonis akılsızcaydı Güney Kıbrıs Rum yönetimi tarım ve doğal kaynaklar eski bakanı ve Birleşik Demokratlar Hareketi'nin (EDİ) ileri gelenlerinden Kostas Themistokleus, 1960'ta..
Anadolu kulüplerinden ültimatom Birinci Süper Futbol Ligi Kulüpler Birliği Vakfı'nda, 4 büyük kulüp ile diğer kulüpler arasındaki ''yayıngeliri dağılımı sorunu'' büyüyor. . İstanbul Dedaman O..
Guardian: Fransa Türkiye'yi frenledi İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesi, "Fransa'nın, Türkiye'nin AB'ye katılma konusunda beslediği 40 yıllık umutlarını frenlediğini" yazdı.
Irak'ta yeni Türk-ABD askeri işbirliği İngiltere'de yayınlanan Jane Defence Weekly dergisi, Türkiye'nin Irak konusunda ABD'ye yeni askeri işbirliği yolları önerdiğini bildirdi.
Verheugen: AB Türkiye'ye ihanet etmesin AB Komisyonu üyesi Günter Verheugen, Türkiye'nin AB üyeliğinin "şüpheli hale getirilmemesi" konusunda uyarıda bulundu. Verheugen "Şimdi Türklerin AB üy..
Gazeteciler Yüce Divan'da tanık olarak dinlendi Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in, Yüce Divan'da yargılandığı davada tanık olarak dinlenen gazeteci Sedat Ergin, ..
Öçal'ın "Yeni Rüya"sı Vurmalı çalgılar ustası Burhan Öçal, "Yeni Rüya" adlı albümüyle müzikseverlerle buluşuyor. Doğu müziğini modern bir biçimde yorumladığı bu yeni albümde konuk sanatçı Eme..
Afrika'ya 10 milyar $ ihracat hedefleniyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin oldukça önemli pazarlar olduğunu vurgularken, şu anda 3 milyar dolarlık ihracat yapılan ..
Atlasjet uçuş iptalini eleştirdi Öger Holding ve Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, Atlasjet'in İstanbul-Ankara arasındaki uçuşlarından bazılarını gerçekleştirememesiyle ilgili, ''de..
Eski Rum Bakan Themistokleus'tan itiraf Güney Kıbrıs Rum yönetimi tarım ve doğal kaynaklar eski bakanı ve Birleşik Demokratlar Hareketi'nin (EDİ)ileri gelenlerinden Kostas Themistokleus, 1960..
Türban krizine Gül'den tepki Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde mezuniyet törenine türbanlı velilerin alınmamasının, ''Türkiye'deki ayıbı t..
IMF çalışmalarını tamamlıyor Yeni 3 yıllık stand-by programı çerçevesinde Türkiye'de bulunan Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyetinin birinci gözden geçirme çalışmalarını hafta sonuna..
DİSK yarın işçi direnişi için yürüyecek Türkiye Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu DİSK, sendikal haklar ve özgürlükler için 15- 16 Haziran 1970 İşçi Direnişi’nin yıldönümünde Kocaeli’den..
TAV'dan 50 milyon dolarlık jest Tepe Akfen Vie Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş (TAV), Atatürk Hava Limanı’nın işletme hakkını kazandığı ihalede verdiği fiyatı 50 milyon dolar daha yükseltti. Böy..
Daum raporu veriyor Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, transfer çalışmaları için teknik direktör Christoph Daum'un yönetime bu hafta sonunda raporunu sunacağını söyledi. Nihat Öz..
Altan büyük başarılar için G.Saray'a geldim Galatasaray'ın yeni transferlerinden Altan Aksoy, sarı-kırmızılı kulüpte uzun süre futbol oynamayı istediğini kaydetti. Bakırköy Acıbadem Hastanesi..
Trabzon'da Emre sesleri Trabzonspor'un, FC Interli milli futbolcu Emre Belözoğlu'nu transfer etmek istediği öğrenildi. Emre'nin menajeri Ahmet Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yabancı..
Gazeteciler Yüce Divan'da tanık Gazeteciler, eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in Yüce Divan'daki davasına tanık olarak katıldı.
6 ay hapisten sonra devlet ‘Pardon’ dedi Bir tekstil firmasının satın alma görevlisi olan Halil Boyacı, sadece bir telefon numarası benzerliği yüzünden, 84 kilo eroinin ele geçirildiği polis ..
Baykal: Cumhurbaşkanı'nı yeni Meclis seçsin/ ARŞİV AKP'li Fırat: CHP sine-i millete dönsün/ ARŞİV
Atlasjet'ten uçuş izni tepkisi Öger Holding ve Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, Atlasjet'in İstanbul-Ankara arasındaki uçuşlarından bazılarını gerçekleştirememesiyle ilgili, ''devl..
Hazine'nin bono ihalesinde bileşik faiz yüzde 14.89 oldu Hazine'nin, bugün düzenlediği 91 gün vadeli referans bono ihalesinde bileşik faiz yüzde 14.89 oldu. İhaleye nominal 2 milyar 290.5 mil..
'Mortgage taslağı birinci sınıf' Barclays Capital'in Yönetici Direktörü Ted Lord, Türkiye'de Mortgage sistemine ilişkin hazırlanan yasa taslağının, birinci sınıf bir taslak olduğunu belirtti...
Hazine faizi ilk kez yüzde 15'in altında Hazine'nin, bugün düzenlediği 91 gün vadeli referans bono ihalesinde bileşik faiz yüzde 14.89 oldu. Yıllık bileşik faiz Hazine’nin ihaleyle borçlanmay..
Prim affı önümüzdeki döneme kaldı Başbakan Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur’a olan prim borçlarının ödenmesinde kolaylık sağlayacak düzenlemenin 31 Mart 2005’e kadar olan borçları kapsayacağını ve yaz..
Gazeteciler Yüce Divan'da tanık olarak dinleniyor Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in, Yüce Divan'da yargılandığı davada tanık olarak dinlenen gazeteci Sedat Ergin..
"Cumhurbaşkanını bu parlamento seçecek" AKP Grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan son günlerde ortaya atılan Cumhurbaşkanlığı ve erken seçim tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. ..
"Fransa, Türkiye'nin umutlarını frenliyor" İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesi, ''Fransa'nın, Türkiye'nin AB'ye katılma konusunda beslediği 40 yıllık umutlarını frenlediğini'' yazdı..
"Cumhurbaşkanı'nı bu parlamento seçecek" AKP Grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan son günlerde ortaya atılan Cumhurbaşkanlığı ve erken seçim tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu...
Hazine yüzde 14.89 faizle borçlandı Hazine'nin, bugün düzenlediği 91 gün vadeli referans bono ihalesinde bileşik faiz yüzde 14.89 oldu. İhaleye nominal 2 milyar 290.5 milyon YTL teklif gelirk..
Sabancı Uzan'ın çimento fabrikalarına talip Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Erhan Kamışlı, ortakları Heidelberg ile TMSF'nin elindeki çimento şirketlerine ilgilerinin devam ettiğini beli..
Albüm ödüllü rock yarışması Ankara'nın ilk rock müzik ve beste yarışması ''Rock and Win'', 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak. Türkiye'nin dört bir yanından amatör rock gruplarının Ankara'd..
Destiny's Child dağıldı Beyonce Knowles, Michelle Williams ve Kelly Rowland'dan kurulu olan ve albümleri tüm dünyada milyonlarca adet satan ''Destiny's Child'' topluluğu dağıldı. Dünyanın en ..
Ünlü yıldız Alicia Silverstone evlendi ''Clueless'', ''Batman ve Robin'' gibi filmleriyle tanınan ünlü yıldız Alicia Silverstone, müzisyen Christopher Jarecki ile hayatını birleştirdi.Interne..
M. Jackson tacizden aklandı Ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson, çocuk tacizi suçlamasından aklandı.İfadeleri ve tartışmaları 14 hafta boyunca izleyen jüri, bir haftalık değerlendirmenin ardın..
Paris Hilton evinin kadını oluyor Yunanlı milyarder Paris Latsis ile nişanlanan Hilton otellerinin ünlü varisi Paris Hilton, 2 yıl içinde şov dünyası ve sosyetik davetlerden çekilerek evinin ..
Terapi koltuğundan öyküler Herhangi bir fiziksel rahatsızlığınız olduğunda ne yaparsınız? Elbette bu işin uzmanı olan bir doktora gidersiniz. Peki ya ruhunuz hastalandığında? Başkalarından gi..
Venedik'te Kâbe heykeline "veto" 51. Uluslararası Venedik Bienali kapsamında Alman sanatçı Gregor Schneider'in, Kabe'ye benzeyen heykelinin sergilenmesine izin verilmedi.Gregor Schneider'in 1..
Sabancı: 'İşsizliğe çözüm bulmamız lazım' Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisinin işsizlik olduğuna işaret eden Sabancı, bu sorunun ancak yerli ve yabancı sermayenin Türkiye'ye daha fazl..
Belediyelere borç kolaylığı Belediyelerin kamu kurum ve kuruluşlarına olan ve 31 Aralık 2004 itibariyle vadesi geçmiş borçları gecikme zammı ve faizleri silinerek TEFE oranında artırılarak, a..
ABD'de 'Ermeni' tasarısı Kongre'ye geliyor ABD'de Ermeni lobisinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni sözde soykırım tasarısının, bu ay içinde Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'ne ..
Rüştü Reçber'in Bodrum keyfi Barcelona ile sözleşmesi devam etmesine rağmen F.Bahçe'den ayrılmak istemeyen kaleci Rüştü, yorucu geçen bir sezonun ardından tatil için Bodrum'a geldi.
Zurawski tamam Polonya gazeteleri, Trabzonspor'un peşinde olduğu futbolcu için "Avusturya Wien de talip ama büyük ihtimalle Trabzonspor'a gidiyor" diye yazdı. Polonya’da futbol sezonu, pazar ..
Dünya'ya benzeyen gezegen Güneş sistemi dışında Dünya'ya benzeyen bir gezegenin ilk kez keşfedildiği bildirildi. Berkeley-California Üniversitesi, Washington Carnegie Enstitüsü ile Ulusal Hav..
» 1 2 3 4 5 6 7 8