13 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

13 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Madde madde YENİ TCK (9) Hamile eşi terk eden hapse Hamile olduğunu bildiği eşini veya sürekli birlikte yaşadığı kadını terk ederek çaresiz durumda bırakan erkeğe bir yıla kadar hapis cezası..
Fas'ta bot faciası: 14 ölü Fas'ın kuzeyindeki Tanger kenti açıklarında kaçak göçmen taşıyan bir botun alabora olması sonucu 14 kişi öldü.. İspanyol haber ajansları, bottaki 105 kaçak göçmenin..
AB'den Özbekistan'a ambargo tehdidi AB dışişleri bakanları, Özbek hükümetine, Özbekistan'da geçen ay çıkan olaylarla ilgili bağımsız soruşturmaya izin vermemesi halinde ilişkilerinin gerileye..
O şimdi serbest! Ölen annesinin kıyafetlerini giyip 2 yıl emekli maaşı alma iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı. Balıkesir'de, annesinin cesedini evin..
Bill, Hillary'e tecavüz etmiş ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton'ın eşi ve New York Senatörü Hillary Rodham Clinton, kitabında Bill Clinton'ın kendisine tecavüz ettiğini ve böylece Chelsea'ye ..
Oğul Erdoğan'a TV'de tartışma önerisi CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a mektup göndererek, "mağduriyet" konusunu TV kanallarında tar..
Süleyman Demirel: Parti kurmuyorum Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, hem sağ hem de solda oy alabilecek yeni bir oluşum için görüşmelerde bulunduğuna ilişkin haberleri değerlendirirke..
Hakkari'de aranan terörist teslim oldu Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde terör örgütü PKK üyesi olduğu gerekçesiyle aranan bir kadın, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Haberin Devamı>>> Türkiye'nin en önemli tenis oyuncusu İpek Şenoğlu: "Bütün tenisçiler yalnızlık çeker. Maçtan sonra iki çift laf edeceğiniz insan, ertesi gün raki...Babalar Günü için hazırlı..
Saddam'a Şii köyü katliamı sorgusu Özel Irak Mahkemesi, Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'i, 1982 yılında kendisine suikast girişiminde bulunulan Şii köyünde yapılan katliamla ilgi..
ABD'de çoğunluk: Irak'tan çekilelim Amerikalıların yüzde 59'unun, Irak'tan tamamen ya da kısmen çekilmekten yana olduğu ortaya çıktı.
Hırvatistan-AB müzakereleri gecikecek AB Dönem Başkanı Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Hırvatistan ile tam üyelik müzakerelerinin başlamasına ilişkin kararın gecikeceğini açıkladı..
Avusturya: Türkiye ile müzakere ertelenemez Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, "Türkiye ile 3 Ekim'de yapılması planlanan müzakerelerin ertelenemeyeceğini" söyledi.
Raşit Çetiner Bursaspor'da İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi takımlarından Bursaspor, teknik direktör Raşit Çetiner ile anlaştı. . Bursaspor'un, ''www.bursaspor.org.tr'' adresli resmi interne..
Nemrut'a Arslanlı horoskop Adıyaman'ın Kahta İlçesi'ndeki Nemrut Ören yerinde bulunan Aslanlı Horoskop'un prototipi yapılacak. Amsterdam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Herman Brijder, A..
AKP: Sezer yürütmeye müdahale ediyor AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Cumhurbaşkanlığı seçimini gündeme getiren CHP’ye karşı çıkarken, geri dönen kararnameler nedeniyle Cumhurbaşkanı Sez..
Başbakan Erdoğan Lübnan'a gidiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere 15 Haziran Çarşamba günü Lübnan'a gidecek.
Erken seçim polemiği AKP ve CHP arasında erken seçim tartışması yaşanıyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat, Meclisin meşru olduğunu belirterek, " Eğer Baykal aksi kanıda ise gurubuyla istif..
Haberin Devamı>>> 51'inci Venedik Bienali'nde Türkiye'yi Hüseyin Çağlayan temsil ediyor. Onun adı eleştirmenlerin, medyanın, ünlü sanatçıların ve ziyaretçilerin ba..."Strese ve acıya karşı ko..
İran'da yeni patlama İran'ın Kerec kentinde bir patlama olduğu bildirildi.
THY üç şehre yeniden uçacak Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’dan Gaziantep’e yeniden günde iki kez sefer düzenleyecek. Ankara’dan da Kahramanmaraş ve Adıyaman uçuşlarına başlanacak.
Takas ihalesi için kur 1,3628 YTL Hazine 2001 yılında yapılan iç borç takası kapsamında ihraç ettiği 5 yıl vadeli altı ayda bir kupon ödemeli dolara endeksli tahvillerin çarşamba günü yapılac..
CHP: 2007 Mayıs ayında seçim yapılsın CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, CHP'nin 2007 yılı Mayıs ayından önce seçim istediğini ve bu ısrarını sürdüreceğini bildirerek, "Amacımız, 2007 yılı M..
CHP'den erken seçim talebi CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, CHP'nin 2007 yılı Mayıs ayından önce seçim istediğini ve bu ısrarını sürdüreceğini bildirerek, ''Amacımız, 2007 yılı Mayısı'ndan..
5 bin 186 kişinin 1 trilyon parası var Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) ''Yıllık raporuna'' göre, Türkiye'de 5 bin 186 gerçek kişinin, bankalarda 1 trilyon liranın üzerinde..
Tekstilcilerden Çin'e karşı mücadele çağrısı Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜTSİS) Başkanı Halit Narin, Avrupalı tekstilcileri Türkiye’nin 42 kategoride başlattığı "safeguard..
THY üç ile yeniden uçacak Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’dan Gaziantep’e yeniden günde iki kez sefer düzenleyecek. Ankara’dan da Kahramanmaraş ve Adıyaman uçuşlarına başlanacak.
Vergi kaçırana sıkı takip 'Veri ambarı' sayesinde vergi vermeyenlerin yanı sıra düşük beyanda bulunanlar da kısa sürede ortaya çıkarılacak. Kuyumcu, odacıdan az vergi veremeyecek. Kara para ..
Emre için gözler İnter'de İtalya Kupası final maçlarının ilkinde, dün gece AS Roma'yı deplasmanda 2-0 yenen FC Inter'in, birkaç gün içinde Emre Belözoğlu'nun satılıp satılmayacağı konusunu ne..
Bileziklere el koyma boşanma nedeni Yargıtay, kişisel eşya olarak nitelendirdiği bileziklerin rızasız alımını boşanma nedeni saydı. Z.S.’nin, kocası G.S.’nin 4 adet bileziğine el koyması üzer..
IMF heyeti çalışmalarını sürdürüyor Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyeti, yeni Stand-by programına ilişkin birinci gözden geçirme çalışmaları çerçevesinde, bugün ..
BDDK: Bankalar başarılı Türk bankacılık sektörünün 2004 yılında, ekonomik ve siyasi ortamda sağlanan istikrarın etkisiyle, başarılı bir performans gösterdiği bildirildi. Bu arada Türk bankacı..
Türkiye'de 5 bin 185 trilyoner var Türkiye’deki bankalarda 1 trilyon liranın üzerinde mevduatı bulunan Türk vatandaşlarının sayısı geçen yıl 737 kişi daha artarak 5 bin 185’e kadar yükseldi. ..
Nezarette kameralı takip İstanbul'da önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılacak Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu'nun (MOBESE) bileşenlerinden olan Nezarethane İyileştirme ve Kontrol Sist..
Koç, Yeni Zellanda'ya vardı Ünlü işadamı Rahmi Koç, geçen yıl tekneyle çıktığı dünya turunun üçüncü etabını Yeni Zelanda'da tamamladı. Rahmi Koç'un dünya seyahatine ilişkin gelişmelerin duyur..
Almanya'da 'Sol ittifak' Alman Demokratik Sosyalizm Partisi (PDS) ile Çalışma ve Sosyal Adalet Seçim Alternatifi (WASG) olası erken genel seçimler için bir sol ittifak oluşturma kararı aldıla..
İç ve doğu bölgelerde yağış Yurdun iç ve doğu kesimlerinde önümüzdeki üç gün sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar, özellikle Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın etkili olacak.
Velilere "Danışma Bürosu" Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik imzasıyla il valiliklerine gönderilen genelgeye göre, ilköğretim kayıtları döneminde, il-ilçe milli eğitim müd..
Milletvekilinden Başbakanın oğluna mektup CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a mektup göndererek, ''mağduriyet'' konusunu TV kanalların..
Danıştay, ÇEAŞ'a el koyulma kararını haklı buldu Danıştay 13. Dairesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca Çukurova Elektrik A.Ş'nin (ÇEAŞ) mallarına el konulması, imtiyaz sözleşmesinin f..
TL yüzde 5 değerli The Economist Dergisi’nin Big Mac endeksine göre, Türkiye’de dolar kuru yüzde 5 değerli durumda bulunuyor. ABD’de 3.06 dolar olan bir Big Mac fiyatının, Türkiye’de 2.92 dol..
AB'den ek protokole onay AB dışişleri bakanları, Ankara Antlaşması’nı Rum Kesimi dahil, AB'nin yeni üyelerini kapsayacak şekilde genişleten Ek Protokol’e onay verdi.
Türkiye'nin buzulları eridi TÜBİTAK destekli, "küresel ısınma ve buzul morfolojisi" ile ilgili araştırma, Türkiye'nin çölleşme riskiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu. Gaziantep Üniversi..
ABD yakıtı iç piyasaya aktarılıyor TBMM Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu’nun yaptığı araştırmaya göre, ABD askerlerine götürülmek üzere Mersin rafinerisinden alınan motorin ve uçak..
Babacan: AB için her şey planlandığı gibi Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB ile müzakere süreci öncesinde yeni bir yasa gerekip gerekmediği konusunda son kararın verilmediğini, e..
Karakollara kameralı takip İstanbul'da 84 polis merkezi ve adli işlem yapan 7 şube müdürlüğünde bulunan nezarethaneler yerleştirilen kameralarla 24 saat izlenecek.
Christina Aguilera ile sorgu Guantanamo'da tutuklulara sorgu sırasında zorla pop yıldızı Christina Aguilera'nın şarkılarının dinletildiği ortaya çıktı.
Spurs yüzüğe doğru NBA'de play-off final serisinin 2. maçında Detroit Pistons'ı sahasında 97-76 yenen San Antonio Spurs, seride 2-0 öne geçti.
Danıştay: ÇEAŞ'a el koyma işlemi haklı Danıştay 13. Dairesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca Çukurova Elektrik A.Ş'nin (ÇEAŞ) mallarına el konulması, imtiyaz sözleşmesinin feshi ile B..
» 1 2 3 4 5 6 7