12 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

12 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mike Tyson ringlere veda etti Boksun efsanevi ismi ABD'li sporcu Mike Tyson, ringlere veda ettiğini açıkladı.. İrlandalı sporcu Kevin McBride ile dün akşam yaptığı mücadeleden yenik ayrılan '..
Barzani Kürdistan bölgesi başkanlığına seçildi Kuzey Irak'taki ''bölge parlamentosu'' Kürt liderlerden Mesut Barzani'yi Kürdistan bölgesi başkanlığına seçti.. Barzani, Erbil'de toplanan 111 s..
Mersin Limanı'nda yangın Mersin Limanı'nda, boş akaryakıt tankerinde yangın çıktı. Limandaki 13 No'lu rıhtımda bulunan boş bir tankerde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede ..
Kuveyt'te ilk kadın bakan Kuveyt'te ilk kez bir kadının bakan olarak atandığı resmen açıklandı.. Başbakan Şeyh Sabah el Ahmed el Sabah, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, Siyaset Bili..
Barzani bölge başkanı seçildi Kuzey Irak'taki ''bölge parlamentosu'' Kürt liderlerden Mesut Barzani'yi Kürdistan bölgesi başkanlığına seçti.. Barzani, Erbil'de toplanan 111 sandalyeli meclisi..
Köhler: Müzakereler ucu açık sürdürülmeli Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, AB'nin Türkiye ile yaptığı anlaşmalara sadık kalınması, ancak müzakerelerin ucu açık olarak sürdürülmesi gerektiğ..
'Yeşil Kartlı' işadamları İşadamları ile doktor, avukat, kuyumcu gibi meslek gruplarının 2005 yılı gelir vergisi beyanları, ülkede çok kazananlar olarak bilinen bu grubun da adeta "Yeşil Kart..
İDO yarın yaz tarifesine geçiyor İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş'nin, yarından itibaren yaz tarifesi uygulamasına geçeceği bildirildi. . Yapılan yazılı açıklamaya göre İDO, okulların kapa..
Irak'ta 20 ceset bulundu Irak'ta, başkent Bağdat'ın güneyinde 20 ceset bulunduğu bildirildi. Polis, Bağdat'a 50 kilometre mesafedeki Nahravan bölgesinde, önceki gün, sivil giyimli, kurşunlanm..
LGS sınavı soru ve yanıtları Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı soru ve cevapları Hürriyetim'de.  A kitapçığı soruları  A-Cevap anahtarı  B Kitapçığı soruları  B- Cevap anahta..
Bolu Tüneli'nde son 69 metre İnşaatına 15 yıl önce başlanan Bolu Dağı Tüneli'nde ilk ışığın görünmesine sadece 69 metre kaldı. Tünelde ilk ışık Ağustos ayı sonunda görünecek.
İran'da patlamalar: 8 ölü İran'da Huzistan eyaletinin başkenti Ahvaz'da meydana gelen patlamalarda 8 kişinin öldüğü, 36 kişinin yaralandığı bildirildi.. İran'ın Ahvaz kentinde bu sabah meydan..
LGS sınavı yapıldı Kamuoyunda Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak isimlendirilen Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS), iki saat sürdü.
Denizli'de 34 işçi yemekten zehirlendi Denizli'de bir fabrikada çalışan 34 işçi yedikleri yemekten zehirlendi.. Denizli'deki bir kablo fabrikasında gece vardiyasında çalışan işçiler, kabak, y..
OKS sona erdi Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS), saat 12.00'de sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlar Dairesi Başkanı Oğuz Erbil, sınav ilgili olarak şu ana kadar kendilerine bildi..
İran'da patlamalar: 5 ölü İran'da Huzistan eyaletinin başkenti Ahvaz'da meydana gelen patlamalarda 5 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı bildirildi.. Yarı resmi Fars haber ajansı, patlamal..
Doktora mecburi hizmet 2 yıl önce sözleşmeli personel uygulamasıyla kaldırılan mecburi hizmet, bu kez sadece doktorlar için getiriliyor.  Aile hekimi 5.440 YTL kazanacak
'Türkiye'nin AB'ye katılma şansı sıfıra yakın' Fransa"da yaşanan krizin çözümlenmediği sürece AB"nin geliştirilmesinin mümkün olmayacağı belirten The Observer gazetesi, "Türkiye"nin AB"ye kat..
Türkiye'nin petrol faturası kabarıyor Uluslararası piyasada yüksek seyreden hampetrol fiyatları, Türkiye'nin petrol faturasını da artırdı. DİE verilerine göre, Türkiye'nin, Nisan ayında ithal..
İran'da bombalar patladı İran'ın Kuzistan eyaletinin başkenti Ahvaz'da bu sabah 3 ya da 4 bombanın patlaması sonucunda, ilk bilgilere göre 3 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.
Türkiye'nin petrol faturası kabarıyor Uluslararası piyasada yüksek seyreden hampetrol fiyatları, Türkiye'nin petrol faturasını da artırdı. Hampetrol ithal maliyeti, nisan ayında yüzde 79.6, 2..
ATO'dan işyerlerine Türkçe isim çağrısı Ankara Ticaret Odası Başkanı (ATO) Sinan Aygün, işyerleri ve ürünlerin yabancı isimlerden arındırılması için kampanya başlatılması çağrısında bulundu. ..
Kırıkkale'de trafik kazası: 2 ölü Kırıkkale-Samsun karayolunun 45. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. . Kaza, Samsun'dan Kırıkkale'ye gelmekte olan T..
Lübnan'da yine seçim günü Lübnan'da, ülkenin geleceğini belirleyecek dört aşamalı genel seçimlerin 3. aşaması için halk sandık başına gidiyor.. Beyrut civarındaki Lübnan Dağı'nda ve Suriye sı..
Filistin'de 4 mahkum idam edildi Filistin'de, cinayetten yargılanan ve suçlu bulunarak ölüm cezasına çarptırılan 4 mahkumun cezası bu sabah infaz edildi. . İçişleri Bakanlığı sözcüsü, Gazze'd..
İran'da patlamalar: 3 ölü İran'ın Kuzistan eyaletinin başkenti Ahvaz'da patlamalar olduğu, ilk bilgilere göre 3 kişinin öldüğü açıklandı. . İçişleri Bakanlığı sözcüsü, petrol kenti Ahvaz'da b..
LGS sınavı başladı Kamuoyunda Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak isimlendirilen Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS), saat 10.00'da başladı.
Çin'de okulu sel bastı: 91 ölü Çin'in, Heilungjiang eyaletine bağlı Nincan'da geçen cuma günü meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı artıyor. 27 kişinin daha cesedinin bulunmasıyla ölü sayı..
Japonların son projesi arzın merkezine seyahat Jules Verne ve H. G. Wels gibi eski bilimkurgu ustaları, insanlığın gelecekteki bilimsel keşiflerini hayal ederken, yeryüzünün ortasına seyahatl..
Keşke Iraklı Kürtlerle işbirliği yapsanız da Suriye ve İran sınırlarını filtreleseniz Cleveland Üniversitesi’nde İslam hukuku profesörü David Forte Emniyet Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Ulu..
Ayakkabısını çorabına uyduran aranjör ‘Bir sazın bir saza nasıl yakışacağını hayal eden adam, bir koltuğa hangi halının yakışacağını da hayal edebilmeli’ şeklindeki sözler, onyıllardır sazlar..
Koş, koş, koş sonra iç, iç, iç Koşu takıntılı içme kulübüyüz, diyorlar kendilerini tanımlarken. 3H ya da uzun adıyla Hash House Harriers, 1930’larda İngilizler tarafından kurulan uluslararası..
Türk-Şaman Sentezi Türk-İslam Sentezi’nden sonra şimdi de Türk-Şaman Sentezi doğdu. İzmir’den Cenk Tozkoparan (39) öncülüğündeki 500 kişilik bir çekirdek grup bütün Türkiye’de örgütleniyor. L..
44 yıl aynı takımı çalıştıran antrenör 44 yıldır yönettiği kasaba takımı Auxerre’i Fransa’nın seçkin kulüpleri arasına sokan Guy Roux (66) antrenörlük kariyerine son noktayı koydu. Roux, önce..
Almanlara Kavgam’ı okuyan Türk Serdar Somuncu (37) İstanbul’da doğdu, 2 yaşında apar topar Almanya’ya gitti. Babası çöpçülük yapıyordu, annesi ev kadınıydı. O kendine meslek olarak tiyatroyu ..
Biyolojik saat merkezinize kulak verin Beynin hipotalamusunda yer alan bir grup sinir hücresi (biyolojik saat merkezi) bütün yaşam ritmini düzenliyor. Bu ünlü biyolojik saat bölgesi, otomatik..
Beş öğrencili okulun son günü Bu okulun adı Kadıköy Özel Rum İlkokulu. Okulda geçen cuma günü karne töreni yapıldı. Törene sadece beş öğrenci katıldı. Issız koridorlarıyla insana hüzün veren ..
İhaleye çıkardık restore edeceğiz Ortaçağ sanatının Türkiye’deki şaheserlerinden 800 yıllık Divriği Ulu Camii 50 yıldır için için ölüyor. Hem de sözüm ona restorasyonlar marifetiyle.
Geveze, 15 yılda iki kez sustu Özel radyolar açıldıktan üç hafta sonra Genç Radyo’da konuşmaya başladı. 15 yılda iki kez sustu. Özel radyoların kapatıldığı dönemde ve askerdeyken... Türkiye’n..
Kariyerinde yükselen kadınsan evliliğinde kaybetmeye mahkûmsun Benim için Taylan Kümeli iki taneydi. 1) İnsanların zayıflamak için kapısını aşındırdığı başarılı bir diyetisyen. 2) Bütün bu ta..
Ulusoy Paris'ten uğurlandı Mehmet Ulusoy'un son 'oyununu' izlemeye yaklaşık 100 kişi gelmişti. Farklı yaş, kültür, din ve dilden dostları, Fransız'ı, Türk'ü, Yunanlısı, Karayiplisi hep birlik..
İstanbul'da Doğu esintileri Ortadoğulu kadın sanatçıları Türkiye'de ilk kez bir araya getiren 'Doğu'nun Kadınları/İştarlar Kapımızda' isimli sanat festivali dün Lübnanlı sanatçı Jahide Wehbe'..
Tablolarda içimiz rahat İstanbul Modern'in Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı (yanda), nihayet Fikret Mualla tartışmasında sessizliğini bozdu: "Biz 38 koleksiyonerden yapıt toplar..
Bu kez Arıkan görevden alındı Şu sıralar İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde (İDOB) hayli çalkantılı günler yaşanıyor. Hafta içinde, üç ay önce başkoreograf olarak atadığı Beyhan Murphy'yi gö..
En güzel aşk şarkıları SONY-BMG, Anglosakson dünyanın en güzel aşk şarkılarını 'Love Songs' serisi altında bir araya getirdi. Seriden Türkiye'ye ithal edilen kayıtlarda kimler yok ki?
...bu arada Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı'nın düzenlediği Uluslararası Bursa Festivali'nin 44'üncüsü dopdolu bir programla karşımızda! Bugün solist olarak piyanist İdil Biret'in katılaca..
Biz kaplan, onlar ejderha 20 Yaşaltı Genç Milli Takımı, Hollanda'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'ndaki ilk maçında Çin'e 2-1 yenilerek hayal kırıklığı yarattı. Ümit Millilerin hafta içerisind..
Kanada'da Button sürprizi Formula 1'de bugün koşulacak Kanada Grand Prix'sinde pol pozisyonunu sürpriz bir isim, Bar takımının pilotu Jenson Button elde etti.
Türkiye filede set vermedi Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası B Kategorisi elemelerinin ikinci gününde Türkiye, Kıbrıs Rum Kesimi'ni 3-0 yendi. 65 dakika süren maçta rakibine set şansı tanı..
Ergün: 2007'de de sıra bizim Kemer'de tatil yapan Galatasaraylı Ergün Penbe, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu değerlendirdi. Sarı-Lacivertlilerin Galatasaray'ın 100. yılında şampiyon olmasından ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8