5 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Burdur Mitinginde Konuşuyor

5 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cem Papila'ya Trabzon'da seyirci tepkisi Trabzon'da 27 Ağustos'ta başlayan Av-Cup 2005 Avukatlar Kupası maçları tamamlanırken, Ankara takımının formasını giyen avukat hakem Cem Papila Trabzon..
Terim: İki maçı da alacağız Danimarka galibiyetini son anda kaçıran Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, son iki maçı kazanacaklarını söyledi.
Yunan basını: Tanrı'nın armağanı bir beraberlik 2-2'lik beraberlikle sonuçlanan Türkiye-Danimarka maçı, Yunan basınında geniş yer buldu. Atina'da yayımlanan spor gazeteleri, "Yunani..
Fillerin dişi Aslanlar'a geçmedi Dünya Kupası elemelerinde hafta sonunun en önemli maçı Afrika elemelerindeydi. Altı takımın bulunduğu üçüncü grupta sekiz maçta 19 puanla lider durumda buluna..
'Uzan sıkıntı çıkarmamalı' TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ten Uzan'a mesaj: Borcun ancak varlık satılarak ödeneceğini görüp tehditten kaçınmalı.
Buğday üretimi tüketime yetmiyor 2005-2006 dünya buğday üretiminin 610 milyon ton, tüketiminin ise 613 milyon ton olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.
'Dünyaya mal satmalıyız' Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, buğday fiyatlarının geçen yılki seviyenin altına düştüğünü ve üreticinin gelir kaybına uğradığını belirtirke..
Grundig'den üç boyutlu TV Beko, Almanya'nın başkenti Berlin'de açılan ve 7 Eylül'e kadar sürecek olan 45. Uluslararası Elektronik Fuarı'nda (IFA), bünyesine dahil ettiği Grundig şirketi ile e..
Sıra Tekel'e geldi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, özelleştirme konusunda siyasi kararlılığın devam edeceğini söyledi. Tekel'e ait sigara fabrikalarının da özelleştirileceğini belirten Unakıta..
DSP: Erdemir'den vazgeçilmeli DSP Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi, Erdemir'de milli güvenlik gerekçesiyle grev erteleyen hükümetin, aynı gerekçeyle özelleştirmeyi de derhal durdurmas..
Otomobilde 'en yeniler' Otomotiv Sanayi Derneği'nin (OSD) verilerine göre temmuzda otomotiv sektörünün üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azalarak 71 bin 700 adede indi. Bu rak..
2006 model Hyundai Accent Admire Hyundai, İzmit'teki Hyundai Assan Fabrikası'nda üretilen Accent modelini, zenginleştirilen donanımı ve 1.6 modeli için yenilenen yüzüyle satışa sundu.
Bayraktar'a yeni başkan Bayraktar Holding Otomotiv Ticaret Grubu'nun başkanlığına Sami Nacaroğlu getirildi. Bayraktar Holding'den yapılan açıklamaya göre holding bünyesindeki Citroen Türkiye ..
Bush'a 'siyah' kamçı ABD Başkanı George W. Bush, Katrina kasırgasının Louisiana, Mississippi ve Alabama eyaletlerini vurmasının ardından günlerdir kurtarılmayı bekleyenlerin siyah kökenli olm..
Amerikan trajedisi... Katrina sonrası yardımda yavaş kalan Bush yönetimine ırkçılık suçlamaları artarken, suya gömülen New Orleans'ta insanlar kendilerini taşıyacak helikopterler için sırada...
Tecavüzcü kol geziyor Katrina kasırgasında kaderlerine terk edilen New Orleanslılar dehşet hikâyeleri anlatıyor.
Zerkavi: İlahi ceza Irak'taki Kaide örgütünün lideri Ebu Musab Zerkavi, Katrina kasırgasının Amerika'da yarattığı yıkımdan memnuniyet duyduğunu açıkladı.
Paris'te kundaklama Fransa'nın başkenti Paris'te özellikle göçmenlerin yaşadığı bölgelerde son altı aydır çıkan üç yangına dün bir yenisi eklendi.
Fransa'nın Kıbrıs ısrarı Türkiye ile AB'nin tam üyelik müzakerelerine başlayacağı 3 Ekim tarihi yaklaşırken, Fransa 'Kıbrıs Cumhuriyeti'nin tanınması ısrarını sürdürüyor.
Berlusconi'nin gönlü denizde İtalya'da mayıs ayında yapılacak seçimler yaklaşırken, Başbakan Silvio Berlusconi şimdiden seçim sonrası için planlar yapmaya başladı.
CHP'de İzmir muhalefetin CHP İzmir İl Başkanlığı'nı, CHP yönetiminin atadığı mevcut başkan Ekrem Bulgun'u dört oy farkla geride bırakan Selçuk Ayhan kazandı. Ayhan, "Tasfiye yok.
Ordu milletin bir parçası değil Kürşat Bumin'e göre 'ordu, devletin parçası': Ordu kendini milletin parçası diye tarif ettiğinde, yaptığı her şeyi millet yapmış oluyor ve meşrulaşıyor.
Vekiller iyi şişirmiş! 92 bin 498 fatura geldi TBMM'ye yılın ilk beş ayında toplam 92 bin 498 sağlık faturası geldi. Yeni kurulan 'Fatura İnceleme Birimi'nce elden geçirilen faturalardan 113..
Magandaya başkan himayesi Buldan ilçesinin kurtuluş günü kutlamalarında havaya av tüfeğiyle ateş açan belediye çalışanı 51 yaşındaki Ali Yazıcıoğlu gözaltına alınınca, MHP'li Belediye Başkanı..
'Bir Umut' deyip geçme İşçi ve öğrencilerin ilk başta yoksullarla 'mutfak dayanışması' için kurduğu 'Bir Umut' adlı dernek, kısa sürede iş bulma kurumuna döndü. Dernek 1.5 yılda 500 kişiyi iş..
Bolu Dağı Tüneli nihayet... İstanbul-Ankara otoyolunun en önemli bölümünü oluşturan Bolu Dağı Tünelleri'nin ikincisinde de ışık göründü. İlk tünelde ışığa geçen hafta ulaşılmıştı.
Isı farkı zayıf düşürüyor Eylülün girmesiyle bozan hava, bugünden itibaren yeniden ısınacak, yağmur gidiyor. Bu arada doktorlar, ısı farkı sonucu vücut direncinin düşmesi nedeniyle oluşan 'kl..
Haliç'i tekrar kaybetmeyelim Haliç'teki kirliliğe dikkat çekmek isteyen balıkçılar, 100 tekneyle eylem yaptı. Temizleme çalışmaları ardından Haliç'in yeniden kirlendiğini ifade eden Doğuşlu....
Mıcır kazası iki sevgiliyi ayırdı Reklam ajansı sahibi 34 yaşındaki Mehmet Macit, kız arkadaşı 22 yaşındaki Sinem Tekin'le birlikte Antalya'dan Kemer'e giderken mıcırlı yolda geçirdiği kazada..
Eylül havası pek kararsız Erciyes'e mevsimin ilk karı yağarken, Hatay'da üç saat süren sağanak sularına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.
Van'da polis kamerada Van Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve polis merkezlerini kameraya kaydeden üçü İranlı, biri Türk dört kişi yakalandı.
Öcalan lehine eyleme izin yok DEHAP ile Tutuklu-Hükümlü Aileleri Dayanışma Federasyonu'nun, İmralı'da yatmakta olan Abdullah Öcalan'a destek amacıyla dün Gemlik'te yapmak istediği eylem Bursa..
CHP lideri: Bu gidişat iyi değil CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye'nin etnik farklılaşmayla siyasi çatışma ortamına çekilmeye çalışıldığını belirterek, "Gidişat iyi değil" de..
'Güvencemiz Türk ulusu' Sivas Kongresi'nin 86. yıldönümü dün törenlerle kutlandı. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, milletvekilleri ve halkın katıldığı kut..
DUVARLARIN DİLİ OLSA Meclis lokantasında yemek fiyatlarının ucuzluğu, gazetelerde ve televizyonlarda sık sık haber konusu olur. Karşılaştırmalar ise şehir merkezlerindeki herhangi...
Yeni maç magandası Türkiye-Danimarka maçı sonrası havaya rastgele ateş açan bir kişi, kendisini uyaran komşunun evini kurşunladı.
Köprüden bir 727 geçti Kafeterya yapılmak üzere işadamı Ali Rıza Aksu'nun satın aldığı Boeing 727 tipi yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'ndan Kartal'a götürüldü.
Orada Türkler var uzakta Vize istenmiyor Güney Kore vize istemiyor ancak ülkeye gelen Türklerin hemen doğum yerine bakılıyor. İstanbul doğumluysanız konukseverlik ve giriş izni hazır. Ama Or..
Modaya Madonna dopingi Moda dünyası kadın ve erkekgiyim trendlerindeki inanılmaz çıkışlarına paralelolarak son yıllarda 'çocuk' modasında yenilik peşinde. 2000'li yıllarda sinema ve sahne ..
Dağdaki 35 yıllık sır çözülüyor Modern dağcılığın en çok ilgi çeken hikâyelerinden olan Messnerkardeşler olayında, 35 yıllık esrar perdesi olayda hayatını kaybeden Günther Messner'in cesedini..
'Çevirmen'in sponsoru CIA' Zimbabwe yönetimi, Birleşmiş Milletler binasında çekilen 'The Interpreter' (Çevirmen) filmine savaş açtı.
Britanya'ya Müslüman kraliçe Britanya'yı ilk kez bir Müslüman güzel temsil edecek. Liverpool kentinde önceki gece yapılan güzellik yarışmasında Özbek kökenli bir üniversite öğrencisi genç kız..
100'ü devirenler kulübü Dünyanın en yaşlıları arasında adı geçmek, koca bir asırı devirip sağlıklı yaşam reçetelerine konu olmak, her insana nasip olmuyor.
Kanserde yeni keşif ABD'de yapılan bir araştırmanın sonuçları, kanserli hücrelerin gelişimini durdurmak ve çoğalmasını önlemek için yeni bir molekülün bulunduğunu gösterdi.
Okul öncesi haydi 'göz'e Göz sağlığı uzmanları, çocuklarda sıkça görülen göz tembelliği, şaşılık, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi sorunların erken yaşta tedavi edilebilmesi için iki yaşın..
En popüler 100 rota belirlendi Popüler bilim ve kültür dergisi Focus, son sayısında 'Eylül geldi, tatil bitti' diyenleri sarsacak bir ek hazırladı.
Yahudi kültürü Galata sahnesinde Bu yıl İstanbul'da dördüncüsü düzenlenen 'Yahudi Kültürü Avrupa Günü'nün Türkiye'deki 'merkezi' Galata'ydı.
Halk ve gazeteler Babıâli'de el ele Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) düzenlediği Babıali Şenliği, üç kez art arda yağan doluya rağmen ilgi gördü.
Montoya arkasına bakmadı Formula 1'de sezonun 15. yarışı olan İtalya Grand Prix'sini, McLaren Mercedes'in Kolombiyalı pilotu Montoya kazandı. Formula 1'de sezonun 15.yarışı İtalya Grand Prix'..
Kayıp periler Ay-yıldızlı kızlarımız, Rusya'dan sonra Litvanya karşısında da basit hataların kurbanı oldu... Milliler yarın Romanya ile karşılaşacak. Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası B
« » 1 2 3 4 5 6 7