27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

27 Eylül 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haluk Kırcı bilgisayar istedi Ankara'nın Bahçelievler semtinde 7 TİP'li gencin öldürülmesi davası kapsamında müebbet hapis cezasına hüküm giydiği için Ukrayna'da yakalandıktan sonra Türkiye'y..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 5 bin 200 polis memuru alınacak Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri'ne, 2004 veya 2005 yılları Kamu Personel S..
Altın Portakal'a damgasını (!) vurdu Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, meslektaşı Woody Harrelson ile yaptığı tartışmayla dikkat çeken Hollywood'un ünlü oyuncusu Michael Madsen'in ka..
Businessweek Türkiye'de Dünyanın önde gelen ekonomi ve iş dünyası dergilerinden Businessweek’in Türkçe baskısı Kasım ayından itibaren Türk okuyucusuyla buluşuyor.
Rock FM ve Radyo Alaturka satıldı Star Medya Grubu şirketlerinden Rock FM'e Karma Radyo ve Televizyon Yayıncılık 350 bin dolar, Radyo Alaturka'ya Ares Radyo ve Televizyon Yayıncılık da 190 bi..
Unakıtan'dan yatırım çağrısı Yabancıların Türkiye’ye ilgisinin sürdüğünü, yerli-yabancı sermaye ayrımı yapılmadığını belirten Maliye Bakanı Kemal Unakıtan "İkisine de diyeceğimiz bir söz var;..
Barzani: Ankara'da büro açabiliriz Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani, yeni Irak anayasasının Kürtler’in Ankara, Şam ve Tahran’da büro açma hakkı tanıdığını belirterek, "Çı..
PKK 3 Ekim öncesi gösteri yapacak Avrupa'daki PKK çizgisindeki Avrupa Kürt Dernekleri Konfederasyonu, yaklaşan 3 Ekim müzakereleri öncesi Brüksel’de yürüyüş organize etti.
Polonya'da seçimin galibi Hak ve Adalet Partisi Polonya'da hafta sonunda yapılan parlamento seçimlerinin galibi, muhafazakar Hak ve Adalet Partisi oldu.
Barzani: Ankara'da büro açabiriZ Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani, yeni Irak anayasasının Kürtler’in Ankara, Şam ve Tahran’da büro açma hakkı tanıdığını belirterek, "Çıka..
Rock FM'e 350 bin $ Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Rock FM için düzenlediği ihaleye giren tek firma olan Karma Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş, m..
Hazine, net yaklaşık 3.7 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 3.7 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin düzenlediği 588 gün vadeli Yeni Türk Lirası (YTL) cinsinden iskontolu tahvil ihal..
Koç: "Yabancı sermaye en önemli yapı taşı" Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, yabancı sermayenin, Türkiye ekonomisinin en önemli yapı taşını oluşturduğunu söyledi. Koç Topluluğu'..
Galataport ihalesi ÖİB tarafından onaylandı Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) Genel Müdürlüğü'nün, Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Kompleksi (Galataport) ihalesi sonucunun, Özelleştirm..
Serdengeçti'ye 'Yılın Başkanı' ödülü Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, EuroMoney dergisinin günlük gazetesi olan Emerging Markets tarafından, Orta ve Doğu Avrupa'da "Yılın Merkez Ba..
Hazine 3.7 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 3.7 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin düzenlediği 588 gün vadeli Yeni Türk Lirası (YTL) cinsinden iskontolu tahvil ihalesinde, bileşi..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kredi kartında batık katlandı Aynı dönemde, batık durumdaki tüketici kredileri de yüzde 70.5 artarak 151 milyon YTL..
Unakıtan kart borçlarının ödenmesini istedi Koç: Yabancı sermaye ekonominin yapı taşı Galataport ihalesine ÖİB onayı
"Şarlo"nun torunu Antalya'da Yarattığı ''Şarlo'' karakteriyle sinemanın unutulmazları arasında yer alan Charlie Chaplin'in torunu Kiera Chaplin, büyükbabasının en büyük hayranı olduğunu söyle..
Pandaların cinsel hayatı izlenecek Çinli ve Amerikalı araştırmacılar, pandaların cinsel yaşamını küresel yer belirleme sistemi (GPS) ve diğer elektronik cihazlarla izlemeye almayı planlıyor. ..
Öğrenci servisi devrildi: 2 öğrenci öldü Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde, öğrenci servisinin devrilmesi sonucu 2 öğrenci öldü, sürücü ile 6 öğrenci yaralandı.
CHP: 5 bin köy korucusu suça karışmış CHP İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları'nın soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun verdiği bilgiye göre; sistemin uygulamaya b..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Haluk Kırcı bilgisayar istedi Ankara'nın Bahçelievler semtinde 7 TİP'li gencin öldürülmesi davası kapsamında müebbe..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Esrarengiz Hollywood mirasçısı Çin'in başkenti Pekin'de, esrarengiz bir Hollywood aktrisinin mirasçısı olduğunu söy..
Chaplin'in torunu Türkiye'de Dünyaca ünlü sinema oyuncusu Charlie Chaplin'in torunu Kiera Chaplin, "42. Antalya Altın Portakal Film Festivali" için Türkiye'ye geldi. THY'nin tarifeli uçağıyla..
IDEF 2005 Savunma Sanayi Fuarı açıldı Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk savunma sanayiinin bu yıl yaklaşık 2 milyar dolar ihracat potansiyeline erişmesinin beklendiğini bildirdi. IDEF 20..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Irak'ta intihar saldırısı: 10 ölü Irak'ta, yüzlerce polis adayının oluşturduğu kalabalık içinde bir kişi kendini ha..
El Kaide'nin Irak'taki 2'inci adamı öldürüldü Irak'taki El Kaide yapılanmasının iki numaralı ismi Ebu Azzam, Bağdat'ta Irak ve Amerikan askerlerinin ortak operasyonuyla pazar günü öldürüldü. ..
Bosna'da 5.1'lik deprem Bosna-Hersek Sismoloji Dairesi'nden yapılan açıklamada, TSİ 03.30'da meydana gelen depremin merkez üssünün güneydeki Stolaç kasabasının yakınları olduğu belirtildi. Ba..
Blair pazarlık yapmış İngiltere Başbakanı Tony Blair ve Savunma Bakanı John Reid'in, Suudi Arabistanlı yetkilileri İngiltere'den 40 milyar sterlinlik silah alımına ikna etmek için gizligörüşm..
İngilizler Erdemir ve Telsim'i takip ediyor İngiltere Büyükelçiliği Yatırım ve Ticaret Müsteşarı Steven Smith, ülkesinin Türkiye'de yapılan özelleştirmelerle yakından ilgilendiğini belirterek..
Unakıtan: Yeni vergi getirmeyeceğiz Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, vergi gelirlerini yeni vergiler koyarak veya oranları artırarak değil, vergiyi tabana yayarak artıracaklarını, bazı vergileri..
LİKUD’dan Şaron’a destek Baskılara rağmen 38 yıldır işgal altında tutulan Gazze’den çekilme planını uygulayan İsrail Başbakanı Ariel Şaron, partisi Likud’dan ‘kılpayı’ farkla da olsa güvenoyu..
ABD'de muharip robot araç yarışması Irak ve Afganistan'da verilen askeri kayıplar sonrasında zayiatı azaltmak için harekete geçen ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), muharip robot araçlar yarış..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); PKK 3 Ekim öncesi gösteri yapacak Avrupa'daki PKK çizgisindeki Avrupa Kürt Dernekleri Konfederasyonu, yaklaşan 3 Ek..
Tasmacı kadın suçlu bulundu Amerikan askeri mahkemesi, işkenceci kadın asker Lynndie R. England'ı kendisine yöneltilen 7 suçlamanın 6'sından suçlu buldu.
Toroslara sedir ağacı Toroslardaki orman alanlarını, ekonomik değeri yüksek sedir ağaçlarıyla yeşertmek için geçen yıl başlatılan çalışmalarda başarılı sonuç alındığı bildirildi. Toros Dağlar..
Vatandaş sahip çıktı Balıkesir’in Havran İlçesi’ne bağlı Koca Seyit Köyü’nde yaşayan Çanakkale Savaşı’nın efsanevi ismi Koca Seyit’in 97 yaşındaki kızı Ayşe Yıkar’a vatandaşlar sahip çıktı.
Müsteşar Birinci'ye 2 ayrı dava Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci hakkında "yargı kararını uygulanmasını engelleyici işlemler yaptığı" iddiasıyl..
Öğrenci servisi devrildi: 1 öğrenci öldü Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde, öğrenci servisinin devrilmesi sonucu 1 öğrenci öldü, sürücü ile 7 öğrenci yaralandı.
PKK mayını, bombası ve sığınağı bulundu Hakkari’de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonlarda Çobandağ bölgesinde bulunan 4 tuzaklanmış mayın imha edilirken Karadağ bölgesinde bir sığınak..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); CHP: 5 bin köy korucusu suça karışmış CHP İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları'nın soru önergesini yanıtlayan İçi..
Yeni yasama yılına doğru Yeni yasama yılında, töre cinayetleri, Mustafa Güngör cinayeti, yurt dışındaki vatandaşlardan para toplayan holdinglerle ilgili araştırma komisyonları, 1 Ekim'den iti..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sunay Akın'a meslek hizmet ödülü Şair Sunay Akın'a Zekeriyaköy Rotary Kulübü'nce "Meslek Hizmet Ödülü" verildi. Mas..
Erkmen'in "hamarat renkler"i Sanatçı Ayşe Erkmen’in "Hamarat Renkler" isimli çalışması New York’ta Sculpture Center’da sergileniyor. Sculpture Center’ın "Artist-in-Residence" programı çerçeve..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kocası, adını hatırlayamadı Şarkıcı Madonna’nın yönetmen eşi Guy Ritchie, canlı yayında küçük bir sınavdan geçirili..
Nicole psikiyatrist oluyor Oscarlı oyuncu Nicole Kidman, yeni filmi "The Visiting"deki (Ziyaret) psikiyatrist rolü için çok araştırma yapmadığını, çünkü babasının bir psikolog olduğunu söyled..
Özelleştirmede hedef 20 milyar $ Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''Türkiye 20 yıldır özelleştirmeyi konuşuyor. 20 yılda yaptığı özelleştirmenin tamamı 8 milyar dolar. Bu sene yapılacak özelleşt..
» 1 2 3 4 5 6 7 8