21 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

21 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kruger: "Türkiye net borç geri ödeyici ülke konumunda" Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Türkiye, Brezilya ve Arjantin'in, IMF'ye net borç geri ödeyici ülke..
"Küresel ekonomi iyi durumda" Uluslararası Para Fonu (IMF), yüksek petrol fiyatlarından kaynaklanan baskıya rağmen, dünya ekonomisindeki büyümenin yolunda gittiğini bildirdi. IMF'nin internet..
IMF'den cari açık uyarısı Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Dünya Ekonomik Görünüm raporunda, Türkiye'nin büyüme hızında yaşanan yavaşlamanın ardından ''sürdürülebilir'' bir noktaya gelindiğin..
"CanWest ve Turkcom diğer ihalelere katılmayı düşünüyor" Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Super FM için gerçekleştirilen açık artırmada, 33.1 milyon dolarlık en yüks..
Star Medya Grubu ihaleleri Star Medya Grubu şirketlerinin satışı kapsamındaki ilk ihale olan Super FM için CGS'nin verdiği 33.1 milyon dolarlık teklif, 18.5 milyon dolarlık muhammen bedelin 1..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Zeki Müren anılıyor İzmir'de 24 Eylül 1996'da hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği'nin ünlü yorumcusu ve bestekarı Z..
Bienalde 'bir aşk hikayesi' Michael Blum'un Deniz Palas'ta açtığı sergide Atatürk ile gönül ilişkisi olduğu öne sürülen Safiye Behar'ın evi, anıları ve mektupları sergileniyor. Teması İstanbu..
Le Figaro: Müzakerelerin başlaması İngiltere'nin önceliği Fransa'da yayımlanan Le Figaro gazetesi, Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin başlamasının, AB dönem başkanı İngiltere'nin önceliği..
Talat: "Rumlar her zamanki politik manevralarını sergiledi" KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Avrupa Birliği Daimi Temsilciler Komitesi'nden (COREPER) çıkacak deklarasyon metnini bloke ede..
AB Deklarasyonu onaylandı AB Dönem Başkanı İngiltere, Türkiye'nin Kıbrıs konusundaki deklarasyonuna karşı AB deklarasyonunun metni üzerinde mutabakat sağlandığını ve belgenin resmen onaylandı..
Fener Patriği Karamanlis ile görüştü Yunanistan'a giden Fener Rum Patriği Bartholomeos, bugün başkent Atina’da Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile görüştü.
Borsa 34 bin puanı da gördü Borsa, günü 144 puanlık yükselişle 33 bin 864 puandan tamamlayarak kapanış rekoru kırdı. Endeks, maksimum 34.002 puanı görerek de yeni bir tarihi zirve oluşturdu. ..
Tüpraş'ın kimde olduğu bilinmiyor Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Tüpraş'ın borsada işlem gören hisselerinin hamile yazılı olması sebebiyle, satışa konu yüzde 14.76 oranındaki hisselerin şu ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Benzinde 11 kuruşluk indirimBenzinlerin rafineri çıkış fiyatındaki indirimin ardından pompa fiyatları, bugünden geçe..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Fener Patriği Karamanlis ile görüştü Yunanistan'a giden Fener Rum Patriği Bartholomeos, bugün başkent Atina’da Yuna..
"Çerçeve belgesinde anlaşıldı" AB Daimi Temsilciler Komitesi'nde (COREPER), Türkiye'nin Kıbrıs konusundaki deklarasyonuna karşı yayımlanacak AB deklarasyonu taslak metni üzerinde yeni bir uzl..
Doğalgaz devir ihaleleri iptal edildi Doğalgaz alım satım sözleşmeleri (İthalat sözleşmeleri) devir ihaleleri iptal edildi. Botaş Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ithalat sözleşm..
'Küresel ekonomi iyi durumda" Uluslararası Para Fonu (IMF), yüksek petrol fiyatlarından kaynaklanan baskıya rağmen, dünya ekonomisindeki büyümenin yolunda gittiğini bildirdi. IMF'nin internet..
AİHM, Türkiye'yi mahkum etti Diyarbakır'da 8 yıl önce elleri silahlı ve telsizli kişilerce bir otomobile bindirilerek kaçırıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan 76 yaşındaki Fi..
İki bin Alevi’den hükümete dava Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, "Alevi yurttaşların inanç özgürlüğü haklarıyla ilgili Anayasa'ya, kanunlara ve hukukun emredici hükümlerine aykırı ..
Fener Patriği Atina’da Karamanlis ile görüştü Yunanistan'a giden Fener Rum Patriği Bartholomeos, bugün başkent Atina’da Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile görüştü.
PKK, Kandil Dağı'na anıt dikti Terör örgütü PKK, Kandil Dağı'ndaki bir kampa Şırnak'ta girdiği çatışmada öldürülen örgütün önde gelen isimlerinden Mahsun Korkmaz’ın anıtını dikti.
Doğalgaz devir ihaleleri iptal edildi Rus gazı, İran doğalgazı ile Nijerya ve Cezayir'den LNG ithaline ilişkin doğalgaz alım satım sözleşmeleri özel sektöre devredilebilmesi amacıyla iptal ed..
Bankacılıkta yabancı payı yüzde 13 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Yapı Kredi ve Şekerbank dahil bankacılık sektöründeki yabancı sermaye payının "yüzde 13" olduğunu açı..
İhracatta hedef dünya yirminciliği Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu yıl Türkiye'nin ihracatta dünya 20.'si olmasının hedeflendiğini söyledi. Tüzmen, dünya ticaretinden aldığımız payın ilk kez ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tüpraş'ın kimde olduğu bilinmiyor Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Tüpraş'ın borsada işlem gören hisselerinin hamil..
Merkel evinin kapısını açık unuttu Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel'in dün gece evinin kapısını açık unuttuğu bildirildi.
Hamas sürprizi: İsrail'le görüşebiliriz Filistinli İslami Direniş Hareketi Hamas'ın siyasi liderlerinden Muhammed Gazal, İsrail'in yıkılması hedefinin konulduğu kuruluş tüzüğünün bir gün deği..
Çiçek: "Borçlar Kanunu değişiyor" Temel yasalardan Borçlar Kanunu Tasarısı Taslağı üzerindeki çalışmalar tamamlandı. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, tasarı taslağının bugün Başbakanlığa sevk edile..
2 bin Alevi dava açıyor Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, ''Alevi yurttaşların inanç özgürlüğü haklarıyla ilgili Anayasa'ya, kanunlara ve hukukun emredici hükümlerine aykırı hareket..
Babacan, IMF toplantılarına katılacak Devlet Bakanı Babacan, IMF-Dünya Bankası Güz Dönemi toplantılarına katılmak için, 23 Eylül Cuma günü Washington'a gidecek. Edinilen bilgiye göre, IMF-Dün..
Halterde şok Uluslararası Halter Federasyonu (IWF),Türkiye Halter Federasyonu'nun tüm uluslararası faaliyetlerini geçici olarak askıya aldığını açıkladı. IWF, bu karara gerekçe olarak da 6 Ey..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Merkel evinin kapısını açık unuttu Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel'in dü..
Cumhurbaşkanı Sezer uyardı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ''son günlerde tırmandırılan terör olaylarının, kimi tanımlamalar yapılarak, sokak gösterileriyle gündemde tutulmak istenen etnik ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); AİHM, Türkiye'yi mahkum etti Diyarbakır'da 8 yıl önce elleri silahlı ve telsizli kişilerce bir otomobile bindiriler..
Oryantal Asena dans okulu açıyor Oryantal Asena, üç ay önce çıkardığı ‘Asena 2005’ adlı albümünün imza günü için geldiği İzmir'de yaptığı açıklamada, İstanbul'da dans Carrefour Alışveriş Merk..
Borsa 34 bin puanı gördü Borsa, 1. seansı 165 puanlık yükselişle 33 bin 885 puandan tamamladı. Endeks, maksimum 34.002 puanı görerek yeni bir tarihi zirve oluşturdu. Döviz ve faiz piyasası is..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Doğalgaz devir ihaleleri iptal edildi Rus gazı, İran doğalgazı ile Nijerya ve Cezayir'den LNG ithaline ilişkin doğa..
SSK emeklisine para yok TÜFE farklarının SSK emekli maaşlarına 2 yıl boyunca eksik yansıtıldığı iddiasıyla açılan dava, Yargıtay'dan döndü.
Süper FM'e 33.1 milyon dolar Uzan Grubu şirketlerinden Süper FM'in ihalesinde en yüksek teklifi 33 milyon 100 bin dolarla CGS TV (Kanada-Global ortaklığı) verdi. Başbakanlık’ta Ofer zirvesi ..
ABD: PKK'ya müdahale zamanlama meselesi ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile görüşmesi sırasında, terör örgütü PKK'nın Irak'taki ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Afgan Kızı, Darphane-i Amire'de 1984 yılında Pakistan'daki bir mülteci kampında görüntülediği ve National Geographi..
Katrina kurbanları için söylediler ABD'nin New Orleans kentini yerle bir eden Katrina kasırgası ülkenin bugüne kadar karşılaştığı en büyük doğal felaketlerden biri olarak tarihe geçti. Milyon..
Bodrum'da alevli gece Bodrum'un Gümbet Semti'nde bir restoranda bugün saat 04.30'da başlayan yangın, eğlence mekanlarındaki turistlere korku dolu dakikalar yaşattı. 6 işyeri tamamen, 4 işyeri..
Kayseri'de kurusıkı tabancaya yasak Kayseri İl İdare Kurulu, il genelinde kurusıkı tabancanın satışı, taşınması ve bulundurulmasını yasakladı.
Konut kredisinde faiz 1.20'ye indi Bankaların konut kredisindeki indirim savaşı kızıştı. Akbank ve Garanti'nin ardından BankEuropa, YTL konut kredilerinde uyguladığı faiz oranını yüzde 1.20'y..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9