19 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

19 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
PKK üyeleri köy muhtarını kaçırdı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Çatalca Köyü muhtarının, terör örgütü PKK üyelerince kaçırıldığı bildirildi.
Tanjevic çeyrek finalden umutlu 34. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerinde Almanya ile eşleşen (A) Milli Takımı'nda grup maçlarını değerlendiren başantrenör Bogdan Tanjeviç, "Grup..
Taksim'de patlama: 1 yaralı Taksim'de boşaltılmak istenen bir çöp tenekesinde meydana gelen patlama sonucu 1 kişi yaralandı.
Kız öğrencilere dizüstü etek uyarısı Milli Eğitim Bakanlığı, son zamanlarda öğrencilerin gömleklerini pantolanların üzerine çıkardığı ve kız öğrencilerin eteklerini belden katlayarak etek boy..
Ruhsatsız silah 4 kat daha ucuz Yasadışı yollardan elde edilen silahın, ruhsatlı silaha göre 3-4 kat daha ucuz olduğu bildirildi.
Bir ayda 30 PKK'lı öldürüldü PKK’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt sorunu konusundaki açıklamalarından sonra 20 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında aldığı ‘Eylemsizlik kararı’ndan bu ..
Kaçaklara uyarı ateşi: 1 ölü İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde ‘dur’ ihtarına uymayan ve kaçak taşıdığı belirlenen çift motorlu sürat botuna Sahil Güvenlik ekipleri tarfından uyarı ateşi açıldı..
Hak-Par'dan Kürtçe savunma Hak ve Özgürlükler Partisi'nin (Hak-Par) yaklaşık 2 yıl önce yapılan 1. Olağan Kongresi'nde Kürtçe konuşarak ve devlet protokolüne Kürtçe davetiye göndererek, Siyas..
Zihinsel engelli çocuklarını öldürdü Antakya'da, 13 ve 14 yaşlarındaki zihinsel engelli iki çocuğun tabancayla vurularak öldürüldüğü ileri sürüldü. Çocukların annesinin de cinnet geçirerek in..
'AB süreci için hayırlı netice' Almanya seçimlerini değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB süreci için 'hayırlı olacağını' söyledi.
Alevilerden Başbakanlık'a dava Aleviler, Cemevlerine ibadethane statüsü verilmesinin hukuken mümkün olmadığını belirten Başbakanlık'a karşı, inanç özgürlüğü haklarıyla ilgili Anayasa’nın emre..
Asker etnik milliyetçilik tehlikesine dikkat çekti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Özellikle 'etnik milliyetçilikle' ulusal kimliğimizin ve üniter yapımızın ayrıştırılmaya ve bizl..
AKP anketi: Gökçek'ten memnun değiliz AKP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendi partisinin yaptırdığı sürpriz anketten çıkan "Gökçek’ten memnun değilim" sonucuyla karşılaş..
Vali: Kayıt parası sorununu kökten çözeceğiz Vali Güler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye'de yaptırılan Emrullah Turanlı İlköğretim Okulu'nun açılışından sonra gazeteciler..
Baykal'dan 'kardeş kavgası uyarısı' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Ekonomiyi, sosyal yaşamı zaman içinde düzeltebilirsiniz, ama Türkiye'de yaşayan 70 milyon insanın kardeşliğini, barışını i..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); PKK üyeleri köy muhtarını kaçırdı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Çatalca Köyü muhtarının, terör örgütü PKK üyeleri..
Telafer’de Kızılay’a engelleme Türk Kızılayı’nın, koalisyon güçleri ve Irak ulusal muhafızlarının operasyon yürüttüğü Telafer kentine gönderdiği 2’nci yardım konvoyu Amerikan birliklerinin en..
'Londra'nın vakti daralıyor' İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye konusunda İngiltere’nin vaktinin daraldığını belirtti ve bu gecikmenin Türkiye’yi mutsuz edecek bir sonuç doğurabileceği..
Irak'ta 1 milyar dolarlık soygun iddiası Irak'ta Savunma Bakanlığı bütçesinden yaklaşık 1 milyar dolar çalındığı ve bunun, hükümetin direnişçilerle mücadele gücünü çok olumsuz etkilediği iddi..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); K. Kore nükleer programından vazgeçiyor Çin'in başkenti Pekin’de devam eden Kore Yarımadası nükleer görüşmelerinde ..
» 1 2 3 4 5 6 7