19 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

19 Eylül 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Süreyya Ayhan'a güzel haber Milli atlet Süreyya Ayhan'a Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nden (IAAF) sevindirici bir haber geldi. IAAF, Ayhan'ın doping kontrol prosedürlerine uyma..
Terör önergesi reddedildi CHP'nin son dönemlerde artan terör olaylarıyla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin önergesi kabul edilmedi. TBMM, 1 Ekim'e kadar yeniden tatile girdi. . TBMM Ge..
Genç'te mayın patladı: 1 ölü Bingöl'ün Genç İlçesi'nde kadastro çalışması yapılan arazide mayın patladı, 1 kadastro teknisyeni öldü, 2 kişi yaralandı.. Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açı..
Meclis'te CHP'nin terör önergesine ret TBMM Genel Kurulu'nda CHP'nin son dönemlerde artan terör olaylarıyla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin önergesi kabul edilmedi. Meclis, 1 Ekim'e ..
Türk kökenli 5 milletvekili Federal Meclis'e girdi Almanya'da dün yapılan genel seçimler sonucunda 5 Türk kökenli milletvekili adayı Federal Meclis'e (Bundestag) girmeyi başardı.. Sosyal Demo..
Erdoğan: "Provokasyonlar milletin düzenini yaralayamaz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Hiçbir proje, hiçbir provokasyon, hiçbir tahrik, bu milletin dirliğini, düzenini, kardeşliğini yaralay..
Pastırmanın kilosu 37 YTL'ye çıktı Ünlü Kayseri pastırma ve sucuğunun fiyatları, yüzde 8.8 ile 13 arasında değişen oranlarda arttı. Birinci kalite olarak adlandırılan kuşgömü, sırt, tütünlük,..
PKK üyeleri köy muhtarını kaçırdı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Çatalca Köyü muhtarının, terör örgütü PKK üyelerince kaçırıldığı bildirildi.
Gaziye 214 YTL maaş Devlet, aralarında 4 İstiklal savaşı gazisinin de bulunduğu gazilere, ayda 214.24 YTL gazi maaşı ödüyor. Gazilerin dul ve yetimlerine de 160.70 YTL maaş veriliyor.
Sekiz ayda turist sayısı 14 milyonu aştı Ağustos ayında Türkiye’ye 2 milyon 861 bin 141 yabancı giriş yaparken, 3 milyon 259 bin 788 yabancı çıkış gerçekleştirdi. Böylece yılın ilk 8 ayında T..
İran TAV'a 7 milyon $ tazminat verecek İran’da İmam Hümeyni Havaalanı projesini üstelenen ancak İran Parlamentosu’nun kararı ile bu proje elinden alınan TAV’a Türkiye’nin 15-17.5 milyon dolar..
IMF yerine AB denetimi geliyor Avrupa Birliği, Türkiye’nin 2007’de IMF’yle stand-by anlaşmasının sona ermesinin ardından reformlarda zorlayıcı olmak amacıyla denetim için altyapı oluşturuyor...
Carreras'ın Kıbrıs konseri ertelendi Dünyanın en ünlü tenorlarından Jose Carreras'ın 3. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali çerçevesinde dün gece Salamis Antik Tiyatro'da vereceği konse..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Arap kadınının cinsel başkaldırısı Faslı bir kadın yazarın, içerdiği yoğun erotizm nedeniyle tepkilerden çekinerek ..
Kafkas kültürleri Kars'ta buluşuyor Türkiye’nin Kafkaslara açılan kapısı Kars, ikinci kez ait olduğu coğrafyanın insanlarını, Türkleri, Gürcüleri, Ermenileri, Azerileri bir araya getiriyor. K..
Bir "insanlık" öyküsü Tam 10 yıl önce bir Afrika ülkesi olan Ruanda’da, modern çağın yüzünü kızartacak bir katliam yaşandı. 100 gün içinde yaklaşık bir milyon insan katledildi. Bütün dünyanın..
İstanbul, nikahta Las Vegas’ı geçti İstanbul, birkaç dakika içinde evlenmenin mümkün olduğu ve ‘dünyada en fazla nikah kıyılan kent’ diye tanınan Las Vegas’ı geçti. İstanbul’da geçen yıl 166 ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kadın ve erkekleri en çok ağlatan filmler İngiltere’de sekiz bin kadın ve erkek arasında yapılan bir araştırma sonu..
İzmir'de 100 kiloluk köpek balığı İzmir'in Selçuk İlçesi'nin Pamucak sahilinde, yaklaşık 100 kilo ağırlığında köpek balığı yakalandı. Selçuklu Ali İhsan Erdallı, dün sabah erken saatlerde Pam..
Uzan şirketlerine yoğun ilgi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Telsim'in satış ihalesi sürecinde, 16 Eylül itibariyle 10 yerli ve yabancı şirketin ihale şartnamesi satın aldığını bildird..
Tanjevic çeyrek finalden umutlu 34. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerinde Almanya ile eşleşen (A) Milli Takımı'nda grup maçlarını değerlendiren başantrenör Bogdan Tanjeviç, "Grup..
"Schröder'in kampanyası başarılıydı" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'daki seçimlerde Gerhard Schröder'in, iktidar partisinin bir lideri olmasına rağmen başarılı bir kampanya sürdürdüğü..
TBMM olağanüstü toplandı TBMM Genel Kurulu, son dönemlerde artan terör olaylarıyla ilgili genel görüşme önergesini ele almak üzere olağanüstü toplandı. TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil, yapt..
AB'de enflasyon oranı yüzde 2.2'ye yükseldi Avrupa Birliği (AB) istatistik kurumu Eurostat, 12 AB üyesinden oluşan Avro alanında ve AB genelinde yıllık enflasyon ortalamasının yüzde 2.2'ye yü..
Her devrin bulvarı Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’ndeki bulvarın adı, ANAP döneminde Mustafa Taşar’dı. 1999’da MHP’li koalisyon sırasında Alparslan Türkeş adı verilen bulvar, dün törenle Kürşad ..
Taksim'de patlama: 1 yaralı Taksim'de boşaltılmak istenen bir çöp tenekesinde meydana gelen patlama sonucu 1 kişi yaralandı.
Kız öğrencilere dizüstü etek uyarısı Milli Eğitim Bakanlığı, son zamanlarda öğrencilerin gömleklerini pantolanların üzerine çıkardığı ve kız öğrencilerin eteklerini belden katlayarak etek boy..
Ruhsatsız silah 4 kat daha ucuz Yasadışı yollardan elde edilen silahın, ruhsatlı silaha göre 3-4 kat daha ucuz olduğu bildirildi.
Bir ayda 30 PKK'lı öldürüldü PKK’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt sorunu konusundaki açıklamalarından sonra 20 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında aldığı ‘Eylemsizlik kararı’ndan bu ..
Kaçaklara uyarı ateşi: 1 ölü İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde ‘dur’ ihtarına uymayan ve kaçak taşıdığı belirlenen çift motorlu sürat botuna Sahil Güvenlik ekipleri tarfından uyarı ateşi açıldı..
Hak-Par'dan Kürtçe savunma Hak ve Özgürlükler Partisi'nin (Hak-Par) yaklaşık 2 yıl önce yapılan 1. Olağan Kongresi'nde Kürtçe konuşarak ve devlet protokolüne Kürtçe davetiye göndererek, Siyas..
Zihinsel engelli çocuklarını öldürdü Antakya'da, 13 ve 14 yaşlarındaki zihinsel engelli iki çocuğun tabancayla vurularak öldürüldüğü ileri sürüldü. Çocukların annesinin de cinnet geçirerek in..
'AB süreci için hayırlı netice' Almanya seçimlerini değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB süreci için 'hayırlı olacağını' söyledi.
Kaçak silahla suçta artış Silahla işlenen suçlar içinde, yasal olmayan yollarla elde edilen silahları kullanarak işlenen suçların çok büyük yer tuttuğu belirtilerek, buna karşı önlem alınması..
Alevilerden Başbakanlık'a dava Aleviler, Cemevlerine ibadethane statüsü verilmesinin hukuken mümkün olmadığını belirten Başbakanlık'a karşı, inanç özgürlüğü haklarıyla ilgili Anayasa’nın emre..
Asker etnik milliyetçilik tehlikesine dikkat çekti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Özellikle 'etnik milliyetçilikle' ulusal kimliğimizin ve üniter yapımızın ayrıştırılmaya ve bizl..
AKP anketi: Gökçek'ten memnun değiliz AKP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendi partisinin yaptırdığı sürpriz anketten çıkan "Gökçek’ten memnun değilim" sonucuyla karşılaş..
Vali: Kayıt parası sorununu kökten çözeceğiz Vali Güler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye'de yaptırılan Emrullah Turanlı İlköğretim Okulu'nun açılışından sonra gazeteciler..
Baykal'dan 'kardeş kavgası uyarısı' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Ekonomiyi, sosyal yaşamı zaman içinde düzeltebilirsiniz, ama Türkiye'de yaşayan 70 milyon insanın kardeşliğini, barışını i..
Olağanüstü terör toplantısı CHP’nin çağrısıyla TBMM Genel kurulu olağanüstü toplandı. 184 milletvekiliyle toplantı yeter sayısına ulaşan Meclis'in gündemi "terör".
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); PKK üyeleri köy muhtarını kaçırdı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Çatalca Köyü muhtarının, terör örgütü PKK üyeleri..
Telafer’de Kızılay’a engelleme Türk Kızılayı’nın, koalisyon güçleri ve Irak ulusal muhafızlarının operasyon yürüttüğü Telafer kentine gönderdiği 2’nci yardım konvoyu Amerikan birliklerinin en..
'Londra'nın vakti daralıyor' İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye konusunda İngiltere’nin vaktinin daraldığını belirtti ve bu gecikmenin Türkiye’yi mutsuz edecek bir sonuç doğurabileceği..
Clinton'dan Bush'a beklenmedik eleştiri ABD'nin eski başkanı Bill Clinton, beklenmedik bir çıkış yaparak ABD Başkanı George W. Bush'un Katrina kasırga felaketindeki tutumu, Irak Savaşı ve Ame..
Irak'ta 1 milyar dolarlık soygun iddiası Irak'ta Savunma Bakanlığı bütçesinden yaklaşık 1 milyar dolar çalındığı ve bunun, hükümetin direnişçilerle mücadele gücünü çok olumsuz etkilediği iddi..
Katrina yardımında Türkler önde ABD'deki Türk toplumu, Katrina mağdurları için düzenlenen yardım konserinde yarım milyon dolarla en fazla bağışta bulunan katılımcı oldu.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); K. Kore nükleer programından vazgeçiyor Çin'in başkenti Pekin’de devam eden Kore Yarımadası nükleer görüşmelerinde ..
Talabani: Türkiye’deki Kürtlerin çıkarı demokraside Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, PKK’nın Türkiye’de şiddete başvurmasının Kürtleri olumsuz etkilediğini belirterek, "Kürtlerin çıkarı Tü..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Carreras'ın Kıbrıs konseri ertelendi Dünyanın en ünlü tenorlarından Jose Carreras'ın 3. Uluslararası Kuzey Kıbrıs M..
» 1 2 3 4 5 6 7