16 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

16 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD: Suriye'ye karşı askeri seçenek şu an yok ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Suriye'ye karşı askeri seçeneğin "şu an için meseleleri olmadığını" belirtti.
Haftanın Filmleri Bu, aralarındaki özel bir anlaşmanın sonucu mu bilemiyorum ama Ron Howard-Russell Crowe ikilisi ne zaman bir projeyle ortaya çıksalar, yaşanmış, gerçek karakterler ve onları..
Bienal sokaklara sığındı Yarın başlayacak olan 9. Uluslararası İstanbul Bienali bu kez turistik mekânlardan kaçıp kentin unutulmuş binalarına sığındı. Karaköy'den Beyoğlu'na yedi mekânda, 100..
Aslan Avrupa'yı unutmuş Galatasaray, son olarak Norveç'te bir Avrupa kupası maçı oynadığında sene 1997'ydi ve Sarı-Kırmızılılar, Rosenborg'a 3-0 mağlup olmuştu (Tarihsel bir bilgi verirken ge..
Sahnede şimdi devler var 34. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finalleri bugün başlıyor. 12 Dev Adam ev sahipliği yaptığı 32'ncisinde Avrupa ikinciliğini elde ettiği bu şampiyonaya yine y..
Artık kenardan da katkı geliyor 2001'deki finaller başlamadan önce 12 Dev Adam gruplaşmadan, takım olamamaya kadar bir dizi eleştiri bombardımanına maruz kalmış, bir Türk spor klasiği ile 'iç..
Recep yok ama Malmö aynı Normal şartlarda bu maçın önemi düşük olmalıydı. Beşiktaş İsveç'in sıradan takımlarından biri olan Malmö'yü rahatça yenmeliydi. Ama tarih rahat durmuyor işte. Tekerrü..
Çalımbay: Rövanşı alacak güçteyiz İnönü Stadı'nda maçın ardından büyük üzüntü hâkimdi. Beşiktaş taraftarı ise, maç bitiminde soyunma odasına giden oyuncuları kapalı tribünün önüne çağırarak d..
Dünyanın bütün gençleri Şimdi gençlik ateşi zamanı. Futbolun geleceğine yön verecek yıldızlar, bugünden itibaren Peru'da başlayacak olan Dünya 17 Yaşaltı Futbol Şampiyonası'nda boy gösterecek..
'Dünyanın en büyük 200 şirketi arasına giriyoruz' Koç Holding İcra Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı, Yapı Kredi Bankası, Tansaş ve Tüpraş satın almalarıyla Koç Topluluğu'nun yıllık kombine ci..
Koç: Ortaklık teklifleri geliyor Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Tüpraş ihalesinin ardından çeşitli taraflardan ortaklık ve işbirliği için görüşme talebi aldıklarını açıkladı.
TOBB: Şaşkın alıcı fiyat verir Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Hilton Oteli'nde dün akşam verilen kokteylde Erdemir'in taliplerinden TOBB ile özelleştirmeden ..
Telekom'da fatura yüksek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 6 milyar 550 milyon dolara Oger Telecom'un kazandığı Türk Telekom ihalesinin iptali için açılan davada iptal beklemediğini, Danıştay'ın ..
IMF: Türkiye finansman ihtiyacını tamamladı IMF, hazırladığı 'Küresel Mali İstikrar Raporu'nda uluslararası mali piyasalardaki olumlu koşulların Türkiye'ye 2005 yılı finansman hedeflerine kol..
Halkbank hiç zarar etmemiş Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Halkbank'ı zarara uğratmakla suçlandıkları Yüce Divan'da tanıklar dinlendi.
Şekerbank devrine onay Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Şekerbank'ın yüzde 51'lik hissesinin Rabobank'a devrine izin verdi. BDDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre...
Uzanlardan yeni manevra Uzanlar, ABD mahkemesine "TMSF'nin el koyduğu hisselerimizi Motorola alsın, borcumuzdan düşsün" dedi. TMSF, hisseleri satma hazırlığında...
Türkiye ulusal zenginlikte 22'nci Doğal kaynakları, ekilebilir alanlar, ormanlar, üretilmiş sermaye, kent toprağı ve maddi olmayan sermaye gibi verilerle yapılan ulusal zenginlik hesaplamasın..
Dünya kentlerindeki Türk mimarlar Türkiye, geçtiğimiz yıl mal ve hizmet ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 33.7 artırarak 64 milyar dolara çıkardı. Türkiye'nin ihracat başarısı büyük orand..
Irak iç savaşa doğru Yeni bir bildiri ABD'nin Telafer'de düzenlediği operasyonlara misilleme olarak önceki gün Bağdat'ta düzenlenen dokuz saldırıyı üstlenen Kaide militanı Ebu Musab el Zarka..
'BM'yi güçlendirmeliyiz' BM'nin 60. kuruluş yıldönümü zirvesine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, dün BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Kıbrıs için maruz kaldığı baskıyı üstün..
Gül, AB'li bakanlara hafıza testi yaptı BM zirvesine katılan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, üyelik müzakerelerinin başlayacağı 3 Ekim öncesi Kıbrıs konusunda baskıyı artıran AB'li muhataplar..
Ufukta yine seçim var Hıristiyan Demokratların lideri Merkel'in, iktidara gelmek için gerekli olan yüzde 48.5 oranında oyu alamaması durumunda, koalisyon hükümeti ihtimaline set çekmek için y..
Deklarasyona Rum rötuşu AB deklarasyonunda "Rum kesiminin tanınması, müzakere sürecinin koşuludur" denecek. Belgenin önceki halinde tanıma, üyeliğin bir koşuluydu.
'Soykırım' tasarısına onay ABD Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi, 'Ermen soykırımı' tasarılarını onayladı. ABD hükümeti ise tasarıya karşı çıktığını bildirdi.
Yunan polisi ırkçı peşinde Yunanistan'da 'Türkler Avrupa'dan dışarı' sloganı ile festival düzenleyeceklerini ilan eden Avrupalı neo-Naziler ile festivale engel olmaya çalışan Yunan polisi ade..
» 1 2 3 4 5 6 7