1 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

1 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdemir grevi ertelendi Bakanlar Kurulu, Erdemir'e bağlı işyerlerinde alınan grev ve lokavt kararını, ''Milli güvenliği bozucu nitelikte'' görüldüğü için 60 gün süreyle erteledi. . Bakanlar K..
Milli maçlar ATV-Kanal 1'de (A) Milli Futbol Takımı'nın 2008 Avrupa Şampiyonası ve 2010 Dünya Kupası eleme grubu maçlarının yurt içi yayın ihalesini, 10 milyon 550 bin dolar bedelle Merkez AT..
Mlli maçlar ATV-Kanal 1'de (A) Milli Futbol Takımı'nın 2008 Avrupa Şampiyonası ve 2010 Dünya Kupası eleme grubu maçlarının yurt içi yayın ihalesini, 10 milyon 550 bin dolar bedelle Merkez ATV..
Motorinin rafineri çıkışına zam Motorinin rafineri çıkış fiyatına, yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 1.9 civarında yansıması bekleniyor. . Motorinin çı..
Zeytin Adası Zorlu Grubu'na satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Uzan Grubu'nun borçlarına karşılık el koyduğu Zeytin Adası, 15 milyon 250 bin YTL'ye Zorlu Grubu'na satıldı.. TM..
Paşa kameriyenin altına neden gelmedi Gazi Orduevi’nde 30 Ağustos gecesi. Devletin zirvesi kamelyanın altında koyu bir sohbete dalmış. Gazetecilerin gözü, Büyükanıt Paşa’yı arıyor. Kamelyanın..
Mlli maçlar ATV - Kanal1'de A Milli Futbol Takımı'nın Türkiye'de oynayacağı, 2008 Avrupa Şampiyonası ve 2010 Dünya Kupası maçlarının yurt içi naklen yayın haklarını 10 milyon 550 bin dolar ka..
RTÜK Show TV'den Bülent Ersoy savunması istedi RTÜK, Bülent Ersoy’un CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında yaptığı açıklamaları yayınlayan ve Baykal’ın "rüşvet" aldığı yorumlarına yer veren..
Samsun'un yerine Beykoz Türkiye Basketbol Ligi'ne (TBL), çekilen Samsunspor'un yerine Beykoz alındı. Beykoz Kulübü Başkanı Zeki Aksu, 18 yıldır Birinci Lig özlemi duyduklarını, bu amaca ulaşm..
BBC televizyonu erkeklerden özür diledi İngiliz Yayın Kurumu BBC, ‘Kocanızı Dize Getirin’ isimli gizli kamera şovunda, ‘cinsiyet ayrımcılığı’ yapıldığını iddia eden 200 seyirciden gelen şikay..
ÜÇ YAPRAK TASARIMLI İTHAL AVİZE TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 taksit imkanıyla !
Saçları döküldü Meme kanseri teşhisiyle kemoterapi gören ve bu yüzden dökülen saçlarını bandanayla gizleyen Kyle Minogue, uzun bir aradan sonra sevgilisi aktör Olivier Martinez’le beraber Par..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bizi bu senaryoya alet etmesinler Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sevişme görüntülerindeki kadının Gamze Özçelik o..
Prenses Diana için 'Masum Kurbanlar' anıtı İngiltere'nin hüzünlü prensesi Diana, ölümünün sekizinci yıldönümünde anılıyor. 31 Ağustos 1997'de birlikte geçirdikleri trafik kazasında yaşama ved..
Borsada %3.36 yükseliş İMKB Ulusal 100 Endeksi, 2. seansta 697.53 puan artarak, 31,947.95 puandan tarihi rekorla kapandı. Hisse senetleri 2. seansta, ortalama yüzde 2.23 oranında değer kazand..
Dünya Müzik Ödülleri'nde en iyiler Bu yılki Dünya Müzik Ödülleri'nde (World Music Awards) bütün zamanların en iyi satan grubu Destiny's Child seçildi. Hollywood'taki Kodak Theater'da düzenlen..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Devlet Tiyatrosu sanatçısı Akçan öldü Türk tiyatrosu bir ustasını kaybeti. Konservatuvarın ilk dönem mezunlarından ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Pascal Lamy DTÖ'de göreve başladı Avrupa Konseyi'nin uluslararası ticaretten sorumlu eski üyesi Pascal Lamy, Dünya ..
Borsa 32 bine dayandı tarih yazdı AB-Türkiye ilişkilerine yönelik iyimser beklentilerin artması piyasaya olumlu yansıdı. Borsa, günü yüzde 3.4 oranında değer artışıyla 31 bin 948 puandan tama..
Akdağ: Dua kurulu oluşturulmadı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kanser için dua kurulu oluşturulduğu yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, hiç bir alternatif tıp yönteminin moder..
Tüfekle oynarken kardeşini öldürdü Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde, 12 yaşındaki çocuk, 8 yaşındaki kardeşinin oynadığı tüfeğin ateş alması sonucu öldü.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İstanbul'da "bez afiş" yasağı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyasi partiler de dahil il geneli..
Bez afiş artık yasak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyasi partiler de dahil il genelinde görüntü kirliliğine yol açan bez afişlerin asılmasını yasakladıklarını bildirdi. ..
Sayısal Loto 3 milyon YTL'ye koşuyor Sayısal Loto'da bu hafta 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin 3 milyon YTL'ye yaklaşması bekleniyor. Milli Piyango İdaresi (MP) Genel Müdürlüğü'nden yapıla..
Arınç: "Adına takılmayalım" TBMM Başkanı Arınç: "Bir kere adına ne dersek diyelim, (Kürt Sorunu, Güneydoğu Sorunu, Terör Sorunu), önümüzde ciddi bir problem var. Bu problemin adına takılmadan..
Tüpraş'ta eylem olacak sevkiyat duracak TÜPRAŞ’ın özelleştirilmesine karşı yarın Aliağa, Kırıkkale, Kocaeli ve Batman rafinerileri ile Yarımca petrokimya tesislerinde çalışan Petrol-İş üyesi ..
Ağustosta ihracat yeniden artışa geçti Türkiye’nin temmuzda azalan ihracatı ağustosta, geçen yıl ağustos ihracatının düşük gerçekleşmesinin de etkisiyle yüzde 16.6 oranında artarak 5.5 milyar..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İstanbul'da enflasyon yüzde 1.4 İstanbul’da ağustos ayında perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 1.4, toptan..
Vatandaşın banka borcu 37.7 milyar YTL Tüketicilerin bankalara olan tüketici kredisi ve kredi kartı borçları ağustos ayında büyük bölümü konut kredilerinden kaynaklanmak üzere 1.4 milyar YTL ..
Katrina savaştan da beter ABD’yi vuran Katrina Kasırgası’nın neden olduğu yıkım, savaştan beter çıktı. Ölü sayısının yüzleri aşabileceği belirtilirken, mahsur kalan binlerce kişiyi kurtarmak ..
Söylenti terörü: 953 ölü Bağdat’ta onbinlerce Şii, İmam Musa el Kazım’ı anma törenlerine gitmek için, Dicle Nehri üzerindeki köprüden geçerken ‘İntihar bombacısı var, kaçın!’ söylentisi çıktı..
Çin'de Talim tayfunundan kaçış Tayvan adasını vurduktan sonra kuzeybatıya doğru ilerleyen Talim tayfunundan dolayı, Çin'de yaklaşık 600 bin kişi güvenli yerlere nakledildi. Çin Ulusal Meteoro..
Sayısal Loto'da 3 milyon YTL heyecanı Sayısal Loto'da bu hafta 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin 3 milyon YTL'ye yaklaşması bekleniyor. Milli Piyango İdaresi (MP) Genel Müdürlüğü'nden yapıl..
Akbank, Ak Uluslararası Bankası ile devir yoluyla birleşecek Akbank'tan Borsa'ya gönderilen açıklamada, bankanın bugün yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, Bankaların Birleşme ve De..
20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere toplam 20 bin kadroya kısmi zamanlı geçici personel görevlendirmesi yapacak.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Akdağ: Dua kurulu oluşturulmadı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kanser için dua kurulu oluşturulduğu yolundaki haberleri..
AB Dışişleri Bakanları toplanıyor Avrupa Birliği gayri resmi dışişleri bakanları toplantısı, İngiltere'nin Cardiff kenti yakınlarındaki Newport kasabasında bugün yerel saatle 12.00'de (TSİ 14..
Yeni düzenlemeye gerek yok Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bireysel silah kullanımı konusuyla ilgili, ''Yasal bir düzenlemeye bu konuyla ilgili gerek olduğunu zannetmiyorum. Ama Adalet Bakanlı..
ORJİNAL BARBİE İNGİLİZCE EĞİTİM SETİ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 taksit imkanıyla !
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Dünya Müzik Ödülleri'nde en iyiler Bu yılki Dünya Müzik Ödülleri'nde (World Music Awards) bütün zamanların en iyi s..
Gürzap'tan Koç'a dava Tiyatro sanatçısı Can Gürzap kendisini "bankamatik memur" olarak değerlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’a dava açmaya hazırlanıyor. Gürzap "Bakan benim kariyer..
İstanbul'da enflasyon yüzde 1.4 İstanbul’da ağustos ayında perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 1.4, toptan fiyatlar ise yüzde 0.5 oranında artarken, önceki aylarda düşüş kaydeden fiy..
Bakanlık sınavsız uzman ataması yapacak Sağlık Bakanlığı, kura ile sınavsız, Özürlü Tıpta Uzmanlık Tüzüğü hükümlerine göre uzman, uzman tabip, tabip, eczacı ve diş tabibi atamaları yapacak. K..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere toplam 20 bin kadr..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Diyanet'ten peşin fiyatına 3 taksitle hac Diyanet 2006 yılında da hacıları peşin fiyatına 3 taksitle hacca götürece..
Sayısal Loto 3 YTL'ye koşuyor Sayısal Loto'da bu hafta 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin 3 milyon YTL'ye yaklaşması bekleniyor. Milli Piyango İdaresi (MP) Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazıl..
Kaçak cep telefonları kullanılamayacak Gasp, hırsızlık gibi yollarla elde edilen ya da yasal olmayan yollardan ülkeye getirilen mobil haberleşme cihazlarının hizmet dışı kalmasını sağlayacak ..
TİM: Ağustos'ta ihracat 5.5 milyar dolar oldu Türkiye'nin Ağustos ayı ihracatı, yüzde 16.65 artışla 5.5 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ağustos ayı ihraca..
» 1 2 3 4 5 6 7 8