28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Darülacezeli ihtiyarlar bayrama hazırlanıyor Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü'nde yaşayan yaşlı bayanlar Ramazan Bayramı öncesi saç bakımı yaptırdı. Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günle..
Kuş gribi, balık satıcılarına yaradı Kuş gribi şüphesiyle tavuk ve hindi satışlarının aniden düşmesi balık satışlarını artırdı. Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali Müdürü Hakan Farımaz, ge..
Üç kişinin ölümüne sebep olan sürücüye 6 yıl 8 ay hapis Beşiktaş’ta 3 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin yargılanan TIR sürücüsü Şükrü Dinç, "tedbirsizlik ve dikkatsizlik son..
Yurtdışına eroin kaçıran çete çökertildi İran ve Orta Asya ülkelerinden aldıkları eroini nakliyat TIR’ları aracılığıyla yurtdışına pazarlamaya çalışan suç örgütü çökertilerek 363 kilo eroin e..
Kartal Engelliler Eğitim Merkezi açıldı Kartal Kaymakamlığı tarafından yaptırılan "Engelliler Eğitim Merkezi" törenle hizmete açıldı.
Cumhuriyet Bayramı’nda bazı yollar kapanacak İstanbul’da, Cumhuriyet’in kuruluşunun 82. yıldönümü kutlama töreninin yapılacağı 29 Ekim Cumartesi günü bazı yollar trafiğe kapatılacak.İstanbul ..
Ümraniye Belediyesi yarışmayla para dağıtıyor Ümraniye Belediyesi düzenlediği yarışma ile vatandaşlara para kazandırıyor. Coğrafya, tarih, edebiyat, sinema, spor, genel kültür ve ilçe hakkınd..
Esenler Belediyesi kimsesiz çocukları giydirdi Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan 200 öksüz ve yetim çocuğu bayram öncesinde tepeden tırnağa giydirdi.
Kıraç halkı Pakistan’a 1 TIR yardım gönderdi Kıraç Belde Belediye Başkanı Hamit Öncü’nün Pakistan’daki depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına, Mert Çelik firmasının 1 TIR dolusu çe..
Hazırlıklar boşa gitti; seminere 1 kişi dahi gelmedi Sağlık Müdürlüğü’nün Gebze'de düzenlediği "Hasta hakları ve sorumlulukları" konulu seminere bir kişi dahi katılmadı. Konuşmacı Sibel Ercan..
Şikâyetçi olan 128 hastadan 18’inin müracaatı haklı görüldü Kocaeli Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birim Sorumlusu Psikolog Sebahat Sarıoğlu, birimlerine genellikle hastanede iletişim sıkıntı..
Hanımlar bileziklerini, çocuklar harçlıklarını Pakistan’a gönderdi Pakistanlı depremzedelerin yardım çığlıkları, Türkiye'nin dört bir yanında karşılık buluyor. 17 Ağustos depreminden en fazla..
İkramiyesiyle aldığı minibüsü bağışladı Çanakkale'nin Biga ilçesinde huzurevinde kalan bir kişi, ilçe ve köylerde yaşayan diyaliz hastalarının tedaviye gidiş-gelişlerinde kullanılmak üzere em..
Bilecik’te 300 aileye Ramazan yardımı Bilecik Valiliği, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi 300 aileye gıda ve para yardımında bulundu. Kamyonlarla köylere kadar götürülerek vatandaşlara teslim e..
Muhtaçlara yardım muhalefete takıldı Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi belediye meclis toplantısında tartışılan, 2006 yılı bütçesindeki 30 milyar liralık "muhtaçlara yardım" ödeneği, DYP ve CHP'li..
Başbakan Erdoğan’dan Avrupa Birliği’ne Kıbrıs resti 3 Ekim’de üyelik müzakerelerinin başlamasının ardından ilk Avrupa Birliği Zirvesi’ne katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs konusund..
Merkel ‘imtiyazlı inadında’ ısrar ediyor Almanya’nın müstakbel başbakanı Angela Merkel, "Birlik partileri olarak, Türkiye ile AB arasında imtiyazlı ortaklık kurulması hedefine bağlıyız." ded..
Talat, Washington’da Kıbrıs sorununu anlattı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve BM Genel Sekreteri Kofi Annan’la görüşmek üzere Amerika’ya gelen KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Was..
AB Komisyonu’ndan Ermeni Federasyonu’na yalanlama Avrupa Birliği Komisyonu, Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso’nun "Türkiye’nin ‘Ermeni soykırımı’ iddialarını tanıması gerektiğini söylediği..
[HABER İZLENİM] Bakü, devrim değil evrim yolunda "Azerbaycan'da Türk yapımı Kurtlar Vadisi dizisini izliyoruz; aslında izlememize gerek yok; çünkü biz burada gerçeğini yaşıyoruz." diyor 25 ya..
İlk sivil yardım uçağı Pakistan’a uçtu Pakistan’daki depremin yaralarını sarmak için kampanya başlatan Kimse Yok mu Derneği, çadır, battaniye, giysi ve tıbbi malzemeden oluşan 45 tonluk yardı..
Bankalar, anormal harcamalarda müşteriyi kısa mesajla uyarıyor Bankalar 17 milyon YTL’yi bulan sanal hırsızlık olaylarına karşı tedbir üstüne tedbir alıyor. Yazılımlarıyla güvenlik duvarları ..
Mart 2006’ya kadar akıllı karta geçilecek Bankalararası Kart Merkezi Müdürü Sertaç Özinal, sahtecilik ve dolandırıcılıkla mücadele için ‘ihtisas’ sahibi polis ve jandarma ile koordinasyonlu ş..
Dolandırıcılığa karşı özel izleme grubu Banka ve kredi kartı ya da internet üzerinden adına yüklü miktarda işlem yapılan müşteriye geçilen kısa mesaja olumsuz cevap gelmesi halinde hemen bank..
‘Türkiye’deki altı kişiden beşi ucuz Çin malları kullanıyor’ Ucuz Çin mallarının istilası nedeniyle Türk ekonomisi üzerinde büyük hasarlar meydana geldiği tartışması uzun zamandır sürüyor.
Sosyete pazarında tezgâh açtılar İzmir'de haftanın üç günü açılan sosyete pazarında Çinliler de satış yapıyor. Ege Giyim Tekstil Mensupları Temin Tevzi Kooperatifi tarafından Gaziemir ve Karş..
Motorine indirim Motorinin rafineri çıkış fiyatına yüzde 4,3, fuel oil-6'nın rafineri çıkış fiyatına da yüzde 3,6 indirim yapıldı.
» 1 2 3 4 5 6