27 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

27 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beyaz Saray'a sitem Maslahatgüzar çağrıldı Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan ABD Büyükelçilik Maslahatgüzarı Nancy Mc Eldowney'e şu soru soruldu: ABD Başkanı Bush, Barzani'ye 'başkan' diye hit..
Bush dersine çalışmamış ABD Başkanı Bush'un, KDP lideri Barzani'nin yıllardır giydiği yerel kıyafetiyle ilgili yorumu şaşırttı: Barzani bu kıyafetleri Saddam döneminde giyseydi öldürülürdü. Ş..
En yetkili destek: Bakandan Elif'e kutlama Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hakkâri'ye atanan ve Durankaya beldesinin ilk doktoru olan Elif Küçük Demiralay'ı telefonla arayarak kutladı. Akdağ, beld..
DYP: Van'da cemaatler etkin DYP heyeti rapor hazırladı: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Aşkın'ın tutuklanmasının ardında dini cemaatlerin büyük etkisi var.
Teziç cezaevini anlatırken ağladı Rektör Yücel Aşkın'a cezaevinde yaptığı ziyareti anlatan YÖK Başkanı Teziç'in gözleri doldu. Teziç, "Biz de YÖK'ün yapısı değişsin istiyoruz&quo..
CHP: YÖK için destek vermeyiz Baykal'dan "CHP ile mutabakat olmadan YÖK için Anayasa'da değişiklik yapmayız" diyen Başbakan Erdoğan'a yanıt: Destek söz konusu bile olmaz.
Katalog toplatıldı: Bienale '301' gölgesi İstanbul Bienali'nde bir katalog, 'askeri aşağıladığı' gerekçesiyle toplatıldı. Karar 'demokrasiye aykırı' denilerek bozuldu ama sanatçı Halil Altınd..
Böyle bakana böyle personel! İddiaları önemsememişti Uluslararası bir derneğin, devlete bağlı merkezlerdeki zihinsel engellilere eziyet yapıldığı yönündeki raporunu ciddiye almayan ve 'İnsan..
İlle de Köprüçay İller Bankası, Antalya Serik ile çevre belediyelerin su ihtiyacını karşılayabilmek gerekçesiyle Köprüçay Irmağı'ndan su almak için yine başvuruda bulundu. Oysa Çevre Bakanlı..
Veliler toplusözleşmeye Eğitimde öğrenci, veli ve okulun hak ve sorumlulukları sözleşmeye bağlanacak. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, genelge yayımlayarak okullardan öğrenci ve velilerle s..
10 yılda, bir plan yapılamadı 2006'ya kadar bitmemesi halinde UNESCO'nun İstanbul'u 'Dünya Kültür Mirası Listesi'nden çıkaracağı Tarihi Yarımada Koruma Planı, mahkemelik oldu. Mimarlar Odası ..
Mahkeme Meclis'in hızını kesmedi Anayasa Mahkemesi, Borçlar Kanunu ve Sosyal Güvenlik Yasası gibi kapsamlı yasaların Meclis'ten daha hızlı geçmesini sağlayacak düzenlemeyi Anayasa'ya uygun bu..
Baykal: Talat'la niye görüşmüyor? CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Barzani ile Bush görüşmesine ilişkin tepkisini, "Benim için sürpriz değil. Irak'ın bölünmesi doğrultusunda yaşanan gelişmeler..
Baykal: YÖK konusunda iktidara destek vermeyiz CHP Lideri Baykal, "CHP ile mutabakat olmadan YÖK için Anayasa'yı değiştirmeyiz" diyen Başbakan Erdoğan'a kapıları kapattı. Baykal, "Bu anlayışl..
Kafka Ödülü de Pinter'a Bu yıl Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan İngiliz oyun yazarı Harold Pinter, dün Çek Cumhuriyeti'nin edebiyat ödülü olan Franz Kafka ödülünü aldı. Pinter'ın Franz Kafka E..
Einstein ve Darwin'in mektup tutkusu Türlerin Kökeni ve Görecelik kuramlarının sahipleri bilim adamları Charles Darwin ve Albert Einstein'ın, bilimsel çalışmalarıyla ilgili olarak meslektaşla..
Zam yerine 'böbrek' aldı Avustralya'da bir inşaat şirketinin sahibi, 10 yıldır böbrek ağrısı çekmesine rağmen işini hiç aksatmadan yapan personeline, böbreğini bağışladı. İsmi açıklanmıyor Av..
Harry Potter 'istifa' edebilir Harry Potter karakterini canlandıran Daniel Radcliffe, başka projeleri bulunduğunu söyledi. İngiliz Mirror gazetesinin haberine göre, başrol oyuncusu 16 yaşında..
» 1 2 3 4 5 6