25 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

25 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
CHP'nin önergesi reddedildi CHP'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması redded..
Denizlispor: 2 - Altay: 0 Türkiye Kupası 3. turunda, (C) Grubu'nda yapılan ilk hafta maçında Denizlispor, Altay'ı 2-0 yendi.. 48. dakikada Ender'in korner vuruşunda topa iyi yükselen Hüseyin,..
Trabzonspor: 0 Kayserispor: 3 Türkiye Kupası 3. turunda, (C) Grubu'nda oynanan ilk hafta maçında Kayserispor, deplasmanda Trabzonspor'u 3-0 yendi.. 21. dakikada Kamber'in derinlemesine pasınd..
CHP'den Galataport önergesi TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım hakkında verdiği gensoru önergesini..
Star TV ihalesine onay Rekabet Kurulu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Star TV'nin satışına ilişkin ihaleye onay verdi. Kurul, bugün yaptığı toplantı..
Cezaevlerinde açık görüş Adalet Bakanı Cemil Çiçek imzasıyla Cumhuriyet başsavcılıklarına, ceza infaz kurumları ile tutukevlerinde Cumhuriyet ve Ramazan bayramları dolayısıyla açık görüş yapt..
BBC, Arapça yayın yapacak İngiliz yayın kuruluşu BBC, Arapça yayın yapacak bir televizyon ile enformasyon servisi kuracağını ve 10 dilde radyo yayını hizmetine son vereceğini açıkladı. . BBC ..
Gül, Talat ile görüştü Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs konusunda kapsamlı bir çözüm için adım atma zamanı olduğunu söyledi.. Gül ve ABD ziyareti öncesinde istişareler..
"KKTC'de olmayan şeyler bugün olmakta" Başbakan Vekili Abdullah Gül, Türkiye'nin AB ile müzakerelere başlaması ile yeni bir sürecin doğduğuna işaret ederek, ''AB'de bundan sonraki süreç, tekn..
"1.6 milyar dolar kaynağın serbest bırakılması beklenmekte" Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun Aralık ayı içinde toplanarak, 1 ve 2. gözden geçirmeleri tamamlaması ve..
IMF: "Sosyal güvenlik yasasının geçirilmesini beklemeye karar verdik" Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni, TBMM gündeminde bulunan sosyal güvenlik yasası için ..
Giorgianni: " IMF, AB'ye tam üyeliğe destek veriyor" Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni, IMF'nin, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliğine çok güçlü bir de..
"Cari açıktan endişe duymuyoruz" Bakanı Ali Babacan, ekonominin genel seyrinin, bu yılki büyümenin ''yüzde 5'lik hedefle uyumlu gerçekleşeceğini'' gösterdiğini bildirdi. Babacan ayrıca, cari ..
Irak'ta yeni Anayasalı dönem Irak Bağımsız Seçim Komisyonu üyesi Ferit Ayar, katılımın yüzde 63 olarak gerçekleştiği referandumdan anayasaya yüzde 78 "evet" oyu çıktığını kaydetti. Sünnilerin..
Başbakan Erdoğan, Kuveyt'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Başbakanı Sabah Cabir el-Ahmed el-Cabir El Sabah ile görüştü. Başbakan Erdoğan, Kuveyt'teki temasları çerçevesinde ilk olarak..
Zorlu Grubu ile Benetton arasında lisans anlaşması Zorlu Grubu, Benetton markasının ev tekstili lisansının Yunanistan, İsrail, İspanya ve Portekiz haricindeki ülkeler için Zorlu Grubu'na veri..
Haberin Devamı>>> Dubai Holding CEO'su Gergawi, ikiz kulelerin en büyük projeleri olmadığını belirtti. Gergawi, kulelerin İstanbul'un değişimini simgelediklerini s...'İstanbul'a birkaç köprü ..
Borçlara ödeme kolaylığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Bağ-Kur ile SSK'ya 31 Mart 2005 tarihine kadar olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin tasarı taslağını..
"Herkes hesap verecektir" Başbakan Vekili Abdullah Gül, hiç kimsenin kendini Türkiye'de ''bağımsız bir adacık'' gibi görmemesi gerektiğini belirterek, ''Herkes kanunların önünde eşittir, herk..
Haberin Devamı>>> Alaşehir'e gümrük kapısı açtıran AKP'li milletvekillerinin dev fotoğrafları asıldıİlk yağmurlarla çıkan mantarlar Azrail gibi
Haberin Devamı>>> CNN TÜRK altıncı yaşını kutladı. Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav geçen altı yıl içinde çok önemli haberlere imza atmalarına rağmen "Bu işte ...Adını Vikinglerden alan r..
Haberin Devamı>>> Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Belçika'dan Fransa'ya geçecek, Lyon'un eski teknik direktörüyle görüşme zemini arayacak. Paul Le Guen için b...Samandırapark!
Endonezya'da toprak kaydı:20 ölü Endonezya'nın Açe eyaletindeki 2 köyde meydana gelen toprak kaymalarında 20 kişinin öldüğü bildirildi. Açe arama kurtarma birimi şefi Roçmali, eyaletin güneyi..
Bush: Saddam davası adil olacak ABD Başkanı George Bush, devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in davasının ''adil'' olacağını ve 28 Kasım'a ertelenen duruşmanın ''devam etmesi'' gerektiğini beli..
Baykal'dan Ersoy'a 300 bin YTL'lik dava CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, şarkıcı Bülent Ersoy aleyhine 300 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''12 Eylül ..
Uşak'ta LPG yüklü tanker devrildi Uşak-Ankara Karayolu'nda LPG yüklü tanker devrildi. Araç sürücüsünün olay yerinde hayatını kaybettiği kaza nedeniyle yok trafiğe kapatıldı, güvenlik kuşağı o..
IMF, Bernanke'nin aday gösterilmesinden memnun Uluslararası Para Fonu (IMF), Alan Greenspan'den gelecek yıl başlarında boşalacak olan ABD Merkez Bankası başkanlığına Merkez Bankası'nın eski i..
İşsizlik oranı % 9.1 Üç aylık hareketli ortalamalara göre 2005 Temmuz ayı itibarıyla Türkiye'de işsizlik oranı, yüzde 9.1 olarak tahmin edildi. İşsizlik oranı, bir önceki Haziran ayında da ay..
Yoksulluk sınırı 1597 YTL Türk-İş, bu ay itibarıyla açlık sınırının 525 YTL 71 YKr'ye, yoksulluk sınırının ise 1597 YTL 90 YKr'ye gerilediğini bildirdi. Konfederasyon tarafından her ay düzenl..
Niyet mektubu taslağında uzlaşma Uluslararası Para Fonu ile yürütülmekte olan Stand- by düzenlemesinin gözden geçirmesine açıklamalarda bulunan Devlet Bakanı Ali Babacan, "IMF'ye niyet mektub..
Haberin Devamı>>> 6 Temmuz'da öldürülen Hikmet Fidan'ın, arkadaşlarınca PKK tetikçisine teslim edildiği anlaşıldı. Tutuklanan Akgönül polise, "PKK'dan bir tetikçi,...Protesto mektubu talimatl..
Belçika’da tavuklara kümes hapsi getirildi Belçika hükümeti, ülkedeki tavuk çiftliklerinde yetiştirilen kanatlı hayvanlara bugünden itibaren ‘kümes hapsi’ getirdi.
Fransa’da tesettür defilesi yasağına ceza Fransa'da bir mahkeme İslamî kurallara uygun kıyafetlerin sergileneceği defileyi yasaklayan belediye başkanına ceza verdi.
Erken emeklilik ömrü kısaltıyor İngiltere’de yapılan bir araştırma, 55 yaşında emekli olanların ilk on yıl içerisinde ölüm oranının, daha ileriki yaşlarda emekliye ayrılanlardan iki kat fazla..
Amerikan gazetesinden personele sigara yasağı ABD’nin büyük medya gruplarından Gannett bünyesindeki The Asheville Citizen-Times gazetesi, personeline sigara içmeyi yasaklamayı planlıyor.
Wilma kasırgası, ABD’yi hız keserek vurdu Karayiplerde büyük bir yıkıma yol açan Wilma kasırgası, Florida’nın Marco Adası yakınlarındaki kıyıları vurmaya başladı.
Kaçırılan polis memuru serbest bırakılacak Şırnak’ta kaçırılan polis memuru Hakan Açıl, İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) girişimi sonucu babasıyla telefonda konuştu.
Deprem teftişi geçiren yapı denetim firmaları sınıfta kaldı Marmara Depremi’nin üzerinden 6 yıl geçti. İzmir iki haftadır diken üstünde. Onlarca tedbir alındı, yasalar çıkarıldı. Ancak geline..
HADEP’li Fidan, PKK’ya zarar vereceği için öldürülmüş HADEP eski Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan'ın öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla önceki gün Diyarbakır'da gözaltına alınan 6 k..
Terör MGK kararıyla birinci tehdit İki ay aradan sonra dün toplanan MGK’da yeni Milli Güvenlik Siyaset Belgesi (MGSB) üzerinde uzlaşma sağlandı. Belgenin Bakanlar Kurulu’nda ele alınması için..
Başbakan, Sezer’in rektörleri Köşk’e davetini yorumladı: Bayram değil, seyran değil Başbakan Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in 29 Ekim resepsiyonuna ilk kez tüm rektörleri ..
SND toplantısında Zaman’a övgü Görsel gazeteciliğin oskarlarını veren kurum olarak da nitelendirilen SND'nin ödül töreni ABD'nin Houston şehrinde yapıldı. Yarışmada Türkiye'yi 5 ödüle layık g..
Adıyaman’daki kazada 5 kişi hayatını kaybetti Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 18. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında, 5 kişi hayatını kaybetti.
TKP’li Yağcı’dan sola ulusalcılık eleştirisi Eski Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Nabi Yağcı, ulusalcılık akımını, ‘aldatmaca’ olarak nitelendirdi.
UNESCO’dan Fethullah Gülen’e ‘Hoşgörü ve diyaloğa katkı’ ödülü Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu UNESCO Romanya Komisyonu, dünya barışına yaptığı katkılardan dolayı F..
Türkiye’de kargaşayı çıkaran da, karşı çıkan da aynı ekip ‘Halk uyarıl- malı bu mevzuda, oyuna gelmesinler, bu kavgaya katılmasınlar, bu kavga Türkiye’nin aleyhinde olur. Türkiye’nin ..
‘Pakistan’a yardım etmek Müslümanlar için farz’ Mısır Müftüsü Ali Cuma, depremin vurduğu Pakistan’a yardım çağrısında bulunarak, bunun her Müslüman için farz olduğunu kaydetti.
‘AB üyeliğiniz, İslam’ın emrettiği diyalog için iyi bir örnek olacak’ İslam dünyasının en önde gelen alimlerinden Mısır Müftüsü Ali Cuma, medeniyetlerarası diyalog faaliyetlerinin İslam dinin..
Plassnik: Türkiye’ye adil davranacağız Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik, Viyana’nın AB dönem başkanlığı esnasında Türkiye’ye adil davranacağını ve iyi bir muhatap olacağını söyledi..
Türkiye, kardeş Pakistan’da ‘taşınabilir’ okul yapacak Deprem felaketinin büyük yıkıma yol açtığı Pakistan’a en fazla maddi desteği sağlayan Türkiye bu sefer de yerle bir olan okulların yerin..
» 1 2 3 4 5 6