24 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

24 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hariri davasında ilk gözaltı geldi Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastini araştıran Alman Savcı Detlev Mehlis başkanlığında hazırlanan Birleşmiş Milletler (BM) raporunun ardından bölge..
'7 Kasım için darbe planlıyor' Azerbaycan'da 6 Kasım'da yapılacak genel seçim öncesi gerginlik tırmanıyor. Muhafet partilerinin başkent Bakü'de dün düzenlediği gösteriye polis yine müdahale e..
'Planı reddettik çünkü...' Kıbrıs Rum kesimi lideri Tasos Papadopulos, Yunan To Vima gazetesine yıl sonuna kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği'nden Kıbrıs sorununu öngören bir g..
Trilyonerlikten terziliğe Kim derdi ki iki yıl öncesine kadar sadece ülkesi Rusya'nın değil, dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Mikhail Khodorkovsky bir gün gelecek iki paket sakız ..
Klimalı tünelden kaçtılar Orta Amerika ülkelerinden Guatemala'da mahkumlar, filmleri aratmayan bir planla hapishaneden kaçtı. Ülkenin sözde en sıkı şekilde korunan "Little Hell" (Küçük Cehenn..
Kalkıştan 5 dakika sonra çakıldı Doğu Afrika ülkesi Nijerya'da bir toplantıya giden ordu ve hükümet yetkilileri kaza kurbanı oldu. 117 yolcu, kalkıştan beş dakika sonra düşen uçakta öldü . Ni..
Başımız Sağolsun ABDULLAH İRTRİŞ: 01.01.1924 doğumlu hemşerimizi hastalığı nedeniyle kaybettik. Merhumun cenazesi Feriköy Mezarlığı'nda defnedildi. EMEL YENER: 06.11.1941 doğumlu olan hemşeri..
İyi ki doğdun Münevver ve Ali Aydemir çiftinin Çamlıca Medicana Hospital'da bir kız bebekleri oldu. 50 cm boyunda ve 3 kilo 280 gram doğan bebeğe ailesi henüz isim koymadı. Aydemir ailesine s..
İstanbul yine gülecek Bonus Card 4. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali kahkaha tufanıyla geldi... Filmler, Beyoğlu'nda Majestic Sineması'nın iki ayrı salonunda, Fransız Kültür Merkezi'nde..
Başkan bayrak dağıttı Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, "Cumhuriyet Bayramı Haftası'' etkinlikleri kapsamında ilçede Türk Bayrağı dağıttı. Öztürk, etkinlikler çerçevesinde 5 bin Türk Ba..
İki katlı bina kül oldu Üsküdar'da, madde bağımlısı kişilerin barındığı 2 katlı ahşap bir bina, çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Selvili Caddesi Yeni Dünya Sokak'ta bulunan ve sahipler..
Japonlar şehitlerimiz için kiraz ağacı dikti Japon Sakura (Kiraz Ağacı) Vakfı'nın, Oşima Adası kıyıları yakınlarında batan Ertuğrul Firkateyni anısına Türkiye'ye hediye ettiği 587 adet Japon ..
Sirkeci-Harem arabalı vapuru trafiği felç ediyor Köprülerdeki trafik çilesinden kaçanların arabalı vapura hücum etmesi, sahil yolunu da kilitliyor. Uzun araç kuyruğunda saatler geçiren vatand..
Levent'te 'Şirvan' eziyeti Levent Büyükdere Caddesi üzerindeki Şirvan Restoran'a iftar için gelen müşterilerin araçları, kahyalar tarafından yolun ortasına çekiliyor. 5 şeritli yolun 4 şeridi..
Asya'da rekor fiyat Hong-kong'da dünyaca ünlü müzayede kuruluşu Sotheby tarafından düzenlenen açık artırmada Çin'in meşhur Guyuexuan porseleni olan vazoya biçilen fiyat Asya'da bir müzayedede..
Ata'nın ölümü yabancı basında İngiliz Sunday Times gazetesi, "Gelinim Olur musun" yarışmasını anlatan haber yayımladı. Ata Türk'ün ölümünden sonra Türkiye'de büyük tartışmalara neden olan "Ge..
Pamuk, Barış Ödülü'nü aldı Alman Yayıncılar Birliği'nin 56. Barış Ödülü, yazar Orhan Pamuk'a verildi. Frankfurt'un tarihi Paul kilisesinde düzenlenen törende ödülünü Yayıncılar Birliği Başkan..
Dört kişiye yaşam verdi Antalya'da kliması bozulduğu için kendisini arayan müşterisini dükkâna çağıran ve daha sonra başka bir işe gitmek için yola çıkınca kırmızı ışıkta geçtiği iddia edilen..
Ağaç beş hayat kurtardı Sakarya'nın Akyazı ilçesinde uçuruma yuvarlanan otomobilin ağaca takılması sonucu 5 kişi yaralı kurtuldu. Orhan Aksu'nun (43) kullandığı otomobil, Dokurcun beldesi Taş..
Kurtuluş Savaşı'na destek verdiler Kurtuluş Savaşı'nda Mustafa Kemal, Hacı Bektaş-ı Veli Dergâhı postnişi Celalettin Çelebi'yi ziyaret ederek, destek istedi. Atatürk, Çelebi'ye bir 'sır' olar..
Tuzla'da 'Hülya Avşar'lı pano' krizi Tuzla'da üzerinde Hülya Avşar'ın fotoğrafı bulunan reklam tabelasının zabıta tarafından örtüldüğü ileri sürüldü. Tuzla'da bir gözlük dükkanının sahibi ola..
'Eski bakıcım çeklerimi çaldı' Eski 'gazinocular kralı' Abdülkadir Nacak, bakıcısını çek defterini çalıp 72 bin 500 YTL'sine el koymakla suçluyor. Bir zamanlar "gazinocular kralı" olarak anıl..
'Lütfen ciddiye alın bir çocuk daha annesiz kalmasın' Kadınlara ücretsiz teşhis imkânı sağlamak için fon yaratmayı hedefleyen ve bugüne kadar 41 ülkede gerçekleştirilen "Meme Kanseriyle Mücad..
Sumaklı'nın yüzü SABAH'la gülecek 'Bir SABAH Çok Şey Değiştirir' kampanyasının yeni adresi Şanlıurfa'nın Sumaklı köyü. Üç yıl sürecek proje eğitim ve işsizlik gibi sorunlara çözüm üretecek. S..
» 1 2 3 4 5