21 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

21 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ELECTROLUX ZB 250X ŞARJLI EL SÜPÜRGESİ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 veya 6 taksit imkanıyla !
AB Bosna ile görüşmeye başlıyor Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Bosna Hersek ile İstikrar ve İşbirliği Anlaşması için görüşmelere başlanmasını önerdi.. AB'nin Balkan ülkeleri arasında resmi bi..
Süper Lig ve İkinci Lig'de haftanın programı Turkcell Süper Ligi'ne 10. hafta maçlarıyla devam edilirken, İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi ile (B) Kategorisi 1., 2., ve 3. gruplarda 9. hafta..
Almanya'da bir PKK'lı tutuklandı Almanya'nın Darmstadt kentinde, terör örgütü PKK'nın bir elebaşı tutuklandı. . Karlsruhe kentindeki Federal Başsavcılığın açıklamasında kimliği Halil D. (36) ..
MotoGP 125 cc'de sıralama turları yapıldı İstanbul Park Pisti'nde gerçekleştirilen MotoGP'de, 125 cc kategorisinde 1. sıralama turları yapıldı.. Sıralama turlarında Red Bull KTM adına yarışan..
Tacikistan'da başörtüsü yasağı Tacikistan eğitim bakanlığı, okullarda başörtüsü takılmasını yasakladı.. Eğitim Bakanı Abdudcabor Rahmonov, ''laik okullarda, kadınların başörtüsü takmasının ya..
Saddam'ın avukatına infaz Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ve 7 eski Baas partisi yetkilisinin yargılandığı davanın kaçırılan ve cesedi bulunan savunma avukatı Sadun Canabi'nin başından v..
Pakistan'da ölü sayısı 51 bin 300'e yükseldi Pakistan'ın kuzeyini 8 ekimde vuran şiddetli depremde ölenlerin sayısı 51 bin 300'e yükseldi. . Pakistan ordusunun yardım operasyonları yöneticisi..
Saddam'ın avukatı başından vurulmuş Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ve 7 eski Baas partisi yetkilisinin yargılandığı davanın kaçırılan ve cesedi bulunan savunma avukatı Sadun Canabi'nin ..
TÜPRAŞ'ın satışına şartlı onay Rekabet Kurulu, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş'nin (TÜPRAŞ) Koç-Shell Ortak Girişim Grubu'na satışına şartlı onay verdi. Rekabet Kurulu Başkanı Mustafa Parlak,..
Avustralya'da otomobilinde ölen adama park cezası kesildi Avustralya'nın Melbourne kentinde, otomobilinin içinde ölen 71 yaşındaki adama polis tarafından ceza kesildi.. Kentin Maroondah Beled..
F.Bahçe tüzüğünü değiştirecek Fenerbahçe Kulübü Tüzük Tadili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yarın yapılacak. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde saat 10.00'da başlayacak kongre, çoğunluğa..
MotoGP heyecanı antrenman turları ile başladı MotoGP'nin İstanbul'daki 16. ayağı, 125 cc kategorisinde yapılan serbest antrenman turları ile başladı. İstanbul Park Pisti'nde gerçekleştirilen ..
Yabancı turist 6 milyar $ kazandırdı Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), Türkiye'nin 2005 yılı 3. dönem (Temmuz-Ağustos-Eylül) turizm gelirinin 8 milyar 818 milyon 209.9 bin dolar olarak gerçe..
İstanbul Park'a yoğun ilgi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 pisti İstanbul Park'ın 4 ortağının ortak görüşünün, tesisin işletmesinin özel sektör ..
Devlet SSK'lıya cimri davranıyor Devletin sunduğu sağlık hizmetinden en düşük payı SSK'lılar alırken, en şanslı kesimi memur ve memur emeklilileri oluşturuyor. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'..
İngiltere'de öğretmenlere 'dayak' izni İngiltere'de okullardaki şiddet ve antisosyal davranışların önlenebilmesi için öğretmenlere, öğrencilerine ''makul sınırlarda kalmak koşuluyla'' fizikse..
Benzin ve motorinde indirim Benzin ve düşük kükürtlü motorinin rafineri çıkış fiyatlarında yapılan indirimin ardından benzinin pompa fiyatları, bugünden geçerli olmak üzere litrede 6-8 YKr (6..
Bilimadamlardan 'buzullar eriyor' uyarısı Amerikalı bilimadamları, Grönland ve Antarktika'daki buzulların peşi sıra parçalanmasından endişe ettiklerini ve bunun okyanuslardaki su seviyesinin ..
CHP'den AB kitapçığı CHP'nin Türkiye'nin AB üyeliği konusundaki görüşlerinin yer aldığı ''Tam Üyeliğe Evet, Özel Statüye Hayır'' başlıklı kitap, bakan, milletvekili ve büyükelçilere gönderild..
Doçentlik başvuruları düzenlendi Doçentlik başvuruları her yıl şubat ayında yapılacak. Doçentlik başvuruları, doçentlik jürileri ve eserlerin incelenmesi ile ilgili konuları düzenleyen Doçent..
Afganistan'da saldırılar: 4 ölü Afganistan'da dün düzenlenen saldırılarda, bir yardım görevlisinin de aralarında bulunduğu 4 kişi öldü. . Batılı kaynaklarca finanse edilen İnsani Yardım Koord..
Astroloğun 'ölüm' tahmini tutmadı Hindistan'da dün öleceğini açıklayan astroloğun öngörüsü boşa çıktı. Ailesi, astroloğun hayatta kalmasının nedeninin, onun yaşaması için çok sayıda kişinin d..
Hariri suikastinde Suriye'ye ağır suçlama BM tarafından görevlendirilen Alman Savcı Detlev Mehlis'in uzun süren araştırmaları sonucunda hazırladığı raporda, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri..
Erdoğan, Pakistan'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muzafferabad'a gitti. Pakistan Başbakanı Şevket Aziz ile İslamabad'dan Muzafferabad'a hareket eden Erdoğan, depremden en fazla etkilenen ke..
İMKB, SPK'ya 10 Kasım'a kadar hesap verecek İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, (İMKB) Sermaye Piyasası Kurumu'nun (SPK) Başbakanlık Tasarruf Genelgeleri'ne uymadığı gerekçesiyle İMKB Yönetimi..
Sabancı'nın payı % 19 oldu, liderliği pekişti Uzanlar'a ait 2 çimento fabrikasına en yüksek teklifi veren Sabancı payını 3.3 puan artıracak. TMSF'nin 433 milyon dolar muhammen bedelle satışa ..
Vergide yersiz 'zam' korkusu 2006 Bütçesi'nin gelir kalemleri, 'vergilere zam geliyor' korkusu yarattı. Mahalli idarelere aktarılan paylar tablolara yansıtılınca ilk bakışta rekor vergi artış..
Avansı geri istersen bendesenidenetlerim İMKB'nin Tasarruf Genelgesi'ne uyup uymadığına ilişkin denetim raporunu Borsa Başkanı ile görüştüm. Genelgenin nasıl devreye sokulduğunu araştırdım '...
Yabancı geliyor diye korkmayın Bankacılığın duayeni Erol Sabancı, "Yabancı bankaların ülkeye yatırıma gelmesi iyidir. Bundan korkmayalım" diye konuştu Sabancı, "Bankalar gelirse o ülkelerin d..
'Suriye ve Irak'tan az da olsa sıcak para girişi var' Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti, Suriye ve Irak'tan az da olsa sıcak para girişi gözlendiğini ancak piyasayı etkileyecek büyüklükte ol..
'Telsim'i de böyle satarız' Uzanlar'ın çimento fabrikalarının satışında 1 milyar dolar ile beklemedikleri bir başarıya ulaştıklarını kaydeden TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, "Aynı başarıyı Telsim'..
Duayenlerden çocuklara eşya bağışı Hakko'nun gömleği, Boyner'in sualtı fotoğrafı, Taviloğlu'nun uğurlu şapkası açık artırmaya çıkıyor. Geliri, yatılı bölge okullarına gidecek. Soysal Eğitim D..
Ünlü markalar 'alışveriş'e geldi Şişli, Levent, Etiler üçgeninde birbiri ardına açılan alışveriş merkezleri, bazıları Türkiye'ye ilk kez gelen pek çok ünlü yabancı markayı da peşinden getiriy..
Yine soba zehirledi Önceki gece 15 günlük evli çift sobadan sızan gazdan zehirlendi. Hastaneye kaldırılan Özkan Öntürk kurtarılamadı, eşi Sermin Öntürk'ün durumu ise ağır. Olay önceki gece Es..
Kardeşe saldırı Belediye Başkanı Davut Çuhadar'ın kardeşi Muzaffer Çuhadar'ın oturduğu eve, gece bombalı saldırıda bulunuldu. Evin önünde duran, Başkan Çuhadar'a ait otomobilin ön kısmı ile e..
Bombalar patladı Batman Adliye Sarayı'nın bayanlar tuvaletine, kimliği belirsiz kişilerce konulan bomba patladı. Olayda can kaybı olmazken, maddi hasar meydana geldi. Hakkari'nin Yüksekova il..
Oğlunu affetti Samsun'da annesi Serpil Seçel'i (51) bıçakla yaraladığı iddiası ile hakim karşısına çıkan Volkan Seçel (20) pişman olduğunu belirterek özür diledi. Mağdur anne ise oğlunun alko..
Azrail'e kaptırmadı Annesi nefes alma zorluğu çeken Merve'yi 45 dakika ambulansta ağızla müdahale ederek hastaneye yetiştirdi. Konya Aksaray'da, hastaneye kaldırılmaya çalışılan 3 yaşındaki M..
Kaza kurbanı talihsiz genç toprağa verildi Bakırköy'degeçirdiği kazasonucu eşiningözü önündeyaşamınıyitiren İlkerTutak'ıncenazesi yürek dağladı. İstanbul Bakırköy'de kullandığı otomobilin yol..
Avrupa Yakası zirvede Atv'nin en gözde dizilerinden 'Avrupa Yakası', çarşamba akşamı ekranlara damgasını vurdu. Avrupa Yakası, tüm kişilerde yüzde 7.50 reyting ve yüzde 19.7 izlenme payıyla, ..
'Asmalı' rüzgarı Hollanda'da Yayınlandığı dönemde atv'de izlenme rekorları kıran "Asmalı Konak'' adlı televizyon dizisi, yarından itibaren Hollanda televizyonunda yayımlanacak. Türkiye'de büy..
Günahlarını tartıyorlar Anadolu'da yaşayan Aleviler'in eski Türk inanışlarını daha çok yaşattıkları bilinen bir gerçek. Aleviler'in yaşadığı bölgelerde evliya mezarları veya türbelerinin dışı..
İlk Türk tarikatı: Bayramilik 'İlk Türk tarikatı' Bayramiliğin kurucusu Hacı Bayram Veli'nin Anadolu'da halk arasında birliğin sağlanmasında büyük etkileri olduğu belirtiliyor. Hacı Bayram Ve..
Sanal takibin sınırları nereye kadar? Bu konuda yasal boşluk olduğunu vurgulayan uzmanlara göre internetten gelen sakıncalı görüntüyü almak değil, saklamak suç. Ama polisin bilgisayarda arama..
Basket takımı iflas etti Fatih engelliler basketbol takımının oyuncuları, deplasmana gitmek için kredi kartlarını bile kullandılar Takım iki deplasman kaçırdığı için 4'üncü bitirdiği 1'inci l..
Almanlar onu seçti Berlin'de yaşayan Türk kızı Gülşen Öztoprak Berlin halkının oylarıyla Miss Bingo seçildi. Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşayan Türk kızı Gülşen Öztoprak (24), bir gazeten..
'Türkiye daha güvenli' Rob Fick... Rock şarkıcısı...46 yaşında ve 4 çocuk babası. Kelimenin tam anlamıyla Türkiye aşığı. 1997 yılında İzmir'e ardından da Bodrum'a yerleşen Fick, Amerika'dan a..
Hem suçlu hem güçlü Yunanlı AP parlamenteri Yannis Varvitsiottis'in Türkiye ziyareti ortalığı karıştırdı! Türkiye'ye AP kartıyla girmeye çalışan parlamenter Türk yetkililer tarafından durduru..
Abbas-Bush buluştu ABD Başkanı George W. Bush, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Beyaz Saray'da kabul etti. Bir saat süren görüşmenin ardından Bush, barış sürecinin ilerlemesi için Filis..
» 1 2 3 4 5 6