20 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

20 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Keşmir’i yeni ölüm dalgası vurabilir onbinlerce çocuk ölümle boğuşuyor’ Müslüman doktorların oluşturduğu uluslararası Yeryüzü Doktorlar Örgütü’nün Türkiye Temsilciliği, ölü sayısının 80 bini..
Türk ekibi, 24 bin depremzedeyi aşıladı İstanbul Sağlık Müdürlüğü Acil Yardım Ekibi, Pakistanlı depremzedelere 24 bin doz tetanos aşısı yaptı.
UNESCO’dan ‘kültürel istila’ya karşı tarihî adım Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), dünya üzerindeki kültürel farklılıkları uluslararası bir sözleşmeyle koruma altın..
Limak da ikiledi, TMSF’nin çimento fabrikası geliri 1 milyar doları aşıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu'nun sekizinci çimento fabrikası olan Van Çime..
Alman gıda şirketi, Türkiye’de 40 çeşit ekmek üretecek Türk halkının temel besin kaynağı olan ekmek, yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Yaklaşık 7 milyar dolar büyüklüğündeki ekmek s..
Güneşe hasret Avrupa ülkelerine çamaşır kurutma makinesi Türkiye’den gidecek Dayanıklı tüketim alanının lider firmalarından Arçelik, bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk yerli çamaşır ku..
Kiralık plazma TV’ye büyük rağbet var Arçelik, geçen yıl İstanbul’da pilot uygulamasını yaptığı ‘ürün kiralama’ projesini ülke geneline yaygınlaştırıyor.
Bankacılık Yasası aynen geçti, munzam sandıklar SSK’ya devrediliyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 3 maddesi bir kez daha görüşülmek üzere Meclis'e iade edilen Bankacılık Yasası,..
‘Türkiye 10 yılda 180 uçak alacak’ Boeing Ticari Uçaklar Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Baseler, Türkiye’den önümüzdeki 10 yıl içinde yaklaşık 12-15 milyar dolar değerinde 160-180 yeni uça..
Müzakereler başladı, iş dünyası koltuk kavgasında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın Avrupa Birliği (AB) yol haritasında müzakere heyeti modelinde iş dünyası ve sivil toplum kurulu..
Brüksel bürosu TOBB’un daimi temsilciliği oluyor Odalar ve Borsalar Birliği, AB özel sektör müzakere meclisi oluşturdu. Meclis; TOBB başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, konsey başkanları, TOBB..
IMF’nin istediği sosyal güvenlik reformu rafa kaldırıldı IMF ile birinci gözden geçirmenin ön koşullarından olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı, 2006 yılında görüşü..
‘Makarnayı undan yapmıyoruz, yiyen şişmanlamaz’ Halkın hakkındaki yanlış düşünceler yüzünden makarna tüketimine çok sıcak bakmadığı ortaya çıktı.
Diyet uzmanı:Makarna kaliteli protein içeriyor Beslenme ve diyet uzmanı Dilara Koçak, kamuoyunda bilinenin aksine makarnanın kilo aldırmadığına dikkat çekiyor.
Devlet bilgiyi ‘istediğine’ vermiş TESEV’in yaptığı araştırmaya göre bilgi edinme hakkının hayata geçirilmesinde kurum yöneticilerinin büyük etkisi bulunuyor.
Sivil toplum örgütleri: Paşayı biz göndermedik İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu, emekli general Yaşar Müjdeci'yi Diyarbakır'a göndermediklerini açıkladı.
TRT müdürü, rüşveti alamayınca ihtar çekmiş ‘Dönme Dolap' adlı dizinin rüşvet karşılığında TRT 1'de yayınlanmasına onay verdiği iddiasıyla gözaltına alınan TRT Genel Müdür Müşaviri Muammer Gö..
Haluk Kırcı'nın tahliye talebi reddedildi Ankara'nın Bahçelievler semtinde 7 TİP'li gencin öldürülmesi davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan Haluk Kırcı'nın tahliye talebi reddedildi.
Dağa çıkmak isterken polise yakalandılar Güneydoğu illerine günlük gazete dağıtımı yapan bir araçta, terörist örgüt PKK'ya eleman taşındığı ihbarını alan polisin düzenlediği operasyonda 9 kiş..
Sağlık Bakanlığı, TV’deki alkol ve sigaraya savaş açtı Sağlık Bakanlığı, şiddet ve erotik mesajlar vererek toplumun ruh sağlığı ve ahlaki değerlerini zedeleyen televizyon programlarına karşı ..
Bin yıllık tarih hazinesi gün yüzüne çıkıyor Milli Kütüphane, bugüne kadar sadece ülkemizi ziyaret eden devlet adamlarına gösterilen bir tarih hazinesini gün yüzüne çıkarıyor.
‘Dink, Atatürk'ün sözlerini çarpıtıp, Türkleri aşağıladı’ ‘Türklüğü tahkir ve tezyif etmek' suçundan çarptırıldığı 6 aylık hapis cezası ertelenen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fırat (Hr..
YÖK yargıya savaş açtı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’ın, 25 milyon dolarlık tıbbi cihaz alım ihalesine fesat karıştırtığı gerekçesiyle tutuklanması YÖK’ü yargıya karşı harekete..
Çiçek: YÖK gerçeğin değil gösterinin peşinde YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunç Alp Özgen ve YÖK üyesi Ayber Aytepınar'la birlikte Rektörler Komitesi top..
Röportaj kasetini MİT’e veren gazeteciyi yakında açıklayacağım Gazeteciler Cemiyeti, eski bakanlardan Fikri Sağlar ile yaptığı röportaj kasedini Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) teslim ett..
Topbaş: İki köprü arasına üçüncü köprüye karşıyız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. köprünün Vaniköy-Arnavutköy hattına yapılması yönündeki belediye meclisi kararını hem k..
‘Teziç suç işledi, soruşturma açılmalı’ YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’a destek veren açıklamaları hukukçular tarafından yargıya müdahale olara..
Aşkın’ın tutukluluk hali devam edecek Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın avukatı Teoman Evren’in tutuklamaya ilişkin verdiği itiraz dilekçesi, 4. Ağır Ceza Mahkem..
‘Teziç Cumhuriyet’e saygısızlık yapıyor’ Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç ve Rektörler Komitesi’nin Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Y..
Bakan Çelik: Abimin ismiyle olayı hükümete yüklüyorlar Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Rektör Yücel Aşkın’ın tutuklanması olayına siyasi bir boyut kazandırılmak istendiğini söyledi.
İhaleyle ne doğrudan ne de dolaylı bir ilgim bulunuyor YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Yücel Aşkın’a destek vermek için düzenlediği basın toplantısında..
Rektör’ün isteğini reddettiği için görevden alınmış YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutuklanması olayında suçladığı Bilgi İşlem Daire Ba..
Olayı siyasallaştıran YÖK ve rektörler aklını yitirmiş Tüm Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Tahir Hatipoğlu, YÖK ve rektörlerin yargıya müdahale ettiğini ifade etti.
[HABER YORUM] Rektör Yücel Aşkın’a sahip çıkmak ne anlama geliyor? Devletin savcısının emriyle harekete geçen devletin polisi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın ev..
AB, Türkiye’nin içme suyunu da denetleyecek Tarımdan çevreye pekçok alanda standart getiren Avrupa Birliği (AB), Türkiye’deki içme sularını da denetleyecek.
ABD’de ‘en güçlü kasırga’ korkusu Katrina ve Rita kasırgalarının şokunu üzerinden atamayan ABD, bu defa Wilma Tayfunu’na hazırlanıyor.
Otomobilin içindeki hava egzozdan zararlı Trafiğin yoğun olduğu bir yolda egzoz dumanını teneffüs etmenin, klimalı bir otomobilde oturmaktan daha sağlıklı olduğu açıklandı.
2 bin Türk yazarı dünya kütüphanelerinde Türk edebiyatının en kapsamlı yazar sözlüğü olan ‘Türkiye Yazarlar Ansiklopedisi’nin İngilizce tercümesi, nihayet görücüye çıkıyor.
Yayın dünyasının gözü Frankfurt'ta Dünyanın en büyük ve en önemli kitap fuarlarından Frankfurt Uluslararası Kitap Fuarı, dün başladı.
Avrupa filmleri geziye hazır Ankara Sinema Derneği tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenecek "Avrupa Filmleri Festivali’’, 11 Kasım’da Ankara’da başlayacak.
Süleymaniye’yi tanıyalım Süleymaniye Camii, Osmanlı mimarisinin en muhteşem eserlerinden biridir; fakat sanki biraz gözlerden ırak ve mahsun durur.
‘Yansımalar’ sahnede Neyzen Aziz Şenol Filiz ve Birol Yayla tarafından kurulan Yansımalar topluluğu, bu akşam saat 20.30'da CRR Konser Salonu'nda bir konser verecek.
BSF’de sinema-TV atölyesi Çeşitli dallarda gerçekleştirdiği atölye çalışmalarıyla alternatif bir eğitim sunan Bilim Sanat Felsefe (BSF) Akademisi’nde sinema-TV atölyesi başlıyor.
Miting gibi grup toplantısında ‘yapıcı muhalefet’ sözü verdi 3 Kasım genel seçimlerinde barajı aşamadığı için milletvekili çıkaramayan Anavatan Partisi, 3 yıl sonra Meclis’e grupla döndü.
[HABER İZLENİM] Mumcu’nun hedefi Erdoğan’ın karizması Anavatan Partisi, üç yıllık aradan sonra ilk grup toplantısını yaptı. Erkan Mumcu liderliğinde yeni logosu ile toplanan Anavatan grubu, b..
Cem Uzan için hapis talebi Bazı bilirkişilere rüşvet verdikleri iddiasıyla yargılanan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin 1’er yıl, 4 bilirkişinin de 3’er y..
Baykal’ın eleştirileri AKP’yi kızdırdı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ‘Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığa yakışmadığını’ söylemesi AK Partilileri kızdırdı.
Vekilden TMK isyanı: Demirel de 40 yıl önce ‘bir şey olmaz’ demişti Hükümet ve parti yönetiminden gelen ‘özgürlüklerden geriye gidiş olmayacak' güvencesi, milletvekillerinin Terörle Mücadele ..
Basına yansıyan taslak, kamuoyunu endişelendirdi TMK taslağıyla ilgili basına yansıyan haberler kamuoyunda endişelere yol açtı. Milliyet gazetesi, konuyla ilgili olarak 9 Ekim’de yayınladığı ..
Volkan götürdü, Appiah getirdi F.Bahçe, Kadıköy'de Schalke’yi elinden kaçırdı. İlk yarıyı Luciano'nun attığı golle önde kapayan temsilcimiz, Lincoln'un iki golüne engel olamadı. Fener, Nobr..
« » 1 2 3 4 5 6