20 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

20 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuş gribi Roche'a yaradı Uzun süre Güney Asya ile sınırlı kalan kuş gribinin Avrupa'da da görülmesi, virüse karşı etkili Tamiflu ilacının üreticisi ilaç devi Roche'a yaradı.
Bankacılık Yasası Köşk'e aynen iade Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği Bankacılık Yasası, TBMM'de hiçbir değişiklik yapılmadan kabul edildi.
Türkiye yine ilgi odağı Türkiye, İtalya'nın en büyük bankası Banca Intesa'nın ilgi odağı olmaya devam ediyor.
Çamaşıra 'yerli' kurutma Arçelik fiyatı nedeniyle Türkiye pazarında yaygınlaşmayan çamaşır kurutma makinesinin kullanımını artırmak için harekete geçti.
Hayvanlar arası bowling Rusya'nın başkenti Moskova'da, hayvanlar arası bowling şampiyonası düzenlendi. Birinciliği topu elleriyle iterek 19 puan alan maymun kazanırken burnuyla oynayan kirpi ..
20 yıl sonra sinema keyfi Şeriat kuralları ile yönetilen Suudi Arabistan'da kadın ve çocuklar, 20 yıl aradan sonra ilk kez sinema keyfine kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Şimdilik sadece çizgi ..
Asıl siz kimsiniz? 28 Kasım'a ertelenen davada 7 adamıyla yargılanan Saddam, Duceil'de suikast girişimi sonrası 140 Şii'nin öldürülmesi suçlamasıyla yargılanıyor. Davada idam kararı çıkabilir..
Ampul parlak, muma gerek yok! AK Parti Grup Başkanvekili Çelik, Mumcu'ya böyle çattı . AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, TBMM'de grup kuran Anavatan Partisi'nin ambleminin değiştiğini h..
Beğenmeyen gitsin kendine parti kursun Baykal Sabah'a konuştu: AB ve kürt düşmanı değilim. Aptesimden şüphem yok . CHP Lideri Deniz Baykal, başta AB ve Kürt politikası nedeniyle CHP'yi eleşti..
Otomobilin havası sokaktan zehirli! ABD'Lİ bilim adamları, otomobillerin içindeki havanın dışarıdaki havadan daha zehirli olduğunu saptadı. Dışarıdaki havanın sirkülasyonu olmasına karşın, iç..
'Gelibolu', Avusturya ve Yeni Zelanda'da YÖNETMEN Tolga Örnek'in 'Gelibolu' adlı belgesel filmi, Avustralya ve Yeni Zelanda'da gösterime giriyor. İngiliz aktör Jeremy Irons ve Avustralyalı ak..
Doğu Karadeniz'i yine yağmur vurdu Doğu Karadeniz Bölgesi'nde önceki gece başlayıp aralıksız süren sağanak yağış nedeniyle Trabzon ve Rize'de çok sayıda ev ve işyerinin alt katlarını su bastı..
Birkaç aylık evli çifti kaza ayırdı Çobançeşme'de sürücü İlker Tutak, yol işçilerine çarptı. Tutak ve Sefer Koyuncuoğlu can verdiODTÜ'nün kararına yargı freni
Darıca Hayvanat Bahçesi kurtuldu Türkiye'nin en büyük özel hayvanat ve botanik bahçesi olan Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi, sponsor ve hayvanseverlerin yardımıyla kapanma tehlikesini 'şimdi..
'Kilise üstüne cami olmaz' Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, gazetecilere verdiği iftar yemeğinde gündemdeki konuları değerlendirdi. Bardakoğlu, "Kiliselerin yıkılıp cami yapılması dinen kab..
Susuz kalmış balıklar nehrinde seyahat! BREZİLYA'DA ocak ayından bu yana yağış miktarının aşırı oranda düşmesiyle kuruyan göl ve dere yataklarını, ölü balık ve çürümüş su bitkileri kapladı. A..
3-3'lük maç nefes kesti Şampiyonlar Ligi'ndeki üçüncü sınavında Shalke 04'ü ağırlayan Fenerbahçe 3-3 berabere kaldı. Nefes nefese mücadeleye sahne olan maçta Sarı-Lacivertlilerin gollerini Lu..
Telsim, yol, su elektrik olacak Devletin el koyduğu Telsim'in satışından elde edilecek gelirin 2 milyar YTL'lik bölümü, bütçeye aktarılarak yol, su ve baraj gibi yatırımlara harcanacak.
Pakistan çaresiz: 10 bin çocuğu ölüm bekliyor Başbakan Erdoğan, deprem yardımı için bugün Pakistan'a gidiyor. UNICEF yetkilileri, en az 10 bin çocuğun açlık, soğuk ve hastalık nedeniyle ölüm ..
Kimsin, yetki verenin kim? Saddam Hüseyin davası başladı. Kuran'la salona giren Saddam, reise çattı: "Kimsin, hiç yargıçlık yaptın mı? Irak Devlet Başkanı haklarımı koruyorum. Size y..
Sol bulmayan parti kursun CHP lideri Baykal, partisinin 'sol olmadığı' eleştirilerini yanıtladı: "CHP'yi beğenmeyen, partisini kursun. Benim gündemin Sami Ofer. AKP, dejenere Özalizm..
Dokuz canlı köprü Her gelen yer seçti Her yeni hükümetle yer ve şekil değiştiren İstanbul Boğazı'na üçüncü köprü projesi yine gündemde. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Karayolları Gene..
YÖK-iktidar kavgası Van 100. Yıl Üniversitesi Rektörü Aşkın'ın tutuklanması YÖK'ü kızdırdı. Rektörler Komitesi bildirisi: "Süreçteki komplo şüphesi görmezden gelinemez. Aşkın'a sahip çıkmak, ..
İstim sonradan geldi: 'Özel yasa'ya mali inceleme İmzaya açılan Özel Okullar Yasası değişikliği için Maliye incelemesi yeni başlıyor. Bakanlık, özel okul ücretlerinin gelir vergisinden düşülm..
Başa baş, dişe diş Avrupa liginin Kadıköy'de dün geceki gösterisi futbolun bütün ayrıcalıklarıyla, güzellik ayrıntılarıyla oynanmaktaydı doğrusu... Belki Fenerbahçe adına hüzünlü anların hayr..
Farklı lig Türkiye Ligi'nin bombası patladı! Böyle bir tempo Türkiye'de mümkün değil. Fenerbahçe'yi Türkiye'de hiçbir takım böyle presle oyundan düşüremez. Aslında düşüremez kelimesi biraz ha..
Fransa yolcuları Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, Milli Takımlar Başsorumlusu Fatih Terim ile birlikte Fransa Milli Takımı ve Marsilya Tesisleri'ni incelemek üzere cuma günü Fransa'..
Eczacı boyun eğdi: 1-3 Temsilcimiz Avrupa Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki ilk maçında sahasında kaybetti. Fransız ekibi Cannes karşısında fazla varlık gösteremeyen lacivert-beyazlılar bu sonuç..
» 1 2 3 4 5 6