30 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

30 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hoş geldin Mahmud bebek Milliyet Dış Haberler Servisi'nin gece sorumlusu arkadaşımız Muhammet Emin Kerim, dördüncü kez baba oldu. Gözlerini 16 Aralık'ta dünyaya açan Mahmud bebeğe, kardeşleri..
Kerkük'te Türkmen gösterisi Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde yüzlerce Türkmen ve Sünni Arap, 15 Aralık'ta yapılan seçimin sonuçlarını protesto etmek için gösteri düzenledi. Seçimlerde hile..
Gerets'in hamlesi Belçikalı teknik adamın, Hagi'nin aksine hücum futbolunu tercih ederek elindeki klas golcülerden maksimum seviyede yararlanması Galatasaray'ı şampiyonluk yarışına ortak etti..
Dramatik ikilem Galatasaray'ın içinde bulunduğu, her şeyi olumsuz etkileyen ekonomik kriz teknik değerlendirme yapmayı imkansız hale getiriyor. Dünyada çok az kulüp böyle bir krizle bu kadar ..
Hidayet idare etti NBA'deki temsilcimiz Hidayet Türkoğlu, takımı Orlando Magic'in New York Knicks'i sahasında 105-95 yendiği maçta vasatı aşamadı. 21 dakika sahada kalan Türkoğlu, iki üçlük a..
Minder hoca arıyor Güreş Federasyonu yeni yılda Serbest ve Grekoromen Milli Takımları'nı yabancı antrenörlere teslim edecek. Rusya ve Türki Cumhuriyetleri'nde arayışlara hız verildiEczacı'dan..
Dört yıl için 13 milyon $ Real Sociedad'da forma giyen Nihat Kahveci, Rusya'nın Spartak Moskova takımı ile her konuda anlaştı. Milli oyuncu sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi imzayı at..
Zirvede sürpriz! Milliyet Geleneksel 52. Yılın Sporcusu Anketi'nde tasnif ekibi büyük bir titizlikle oy sayımına devam ederken, dünkü sayımın ardından bazı kategorilerde sıralama değişti.'Had..
Filede ibra şoku Ankara'da yapılan 1. Olağan Mali Genel Kurulu'nda gergin anlar yaşanan ve 2005 bütçesi ibra edilmeyen Voleybol Federasyonu'na, Olağanüstü Genel Kurul yolu göründüKortta yeni ..
'Riva şubata yetişmez' Galatasaray Yönetimi, nisan ayına ertelenen Riva projesi oylamasını, şubatta yapılacak mali kongreye sunmanın planlarını yapıyor. Hukukçular ise en az 2 aylık süreye ih..
Hayalet süvariler! Beşiktaş, Yıldırım Demirören yönetiminde en fazla oyuncu değiştiren kulüp olarak tarihine damgasını vurdu. Del Bosque ve Rıza Çalımbay döneminde büyük umutlarla alınan yıld..
Her yerde babalar vardı Tavan arasındaki ansiklopedinin sayfaları arasına iliştirilmiş soluk fotoğraftaki adam, bir gün ortaya çıkıp hayatlarına karışırsa ne olur?.. Ivan, ağabeyi Andrey'le b..
Cazseverler mutlu: Woody Allen ilgiye şaşırdı Cazsever, 2005 bitmeden bir Woody Allen konseri izlemenin mutluluğunu yaşadı. Barcelona'dan İstanbul'a gelen Woody Allen, biletlerin bir günde tü..
BU HAFTA GÖSTERİME GİREN FİLMLER Birbiriyle geçinemeyen iki kardeş, Danny ve Walter günün birinde bodrumda buldukları eski bir oyunu oynamaya başlar. Ancak bu, bildikleri hiçbir oyuna benzeme..
Federasyondan 'Reis'e cevap Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, FIFA'ya gönderdikleri raporla milli futbolcu Serkan Balcı'nın, Türkiye-İsviçre maçı sonrası yaşanan gergin..
Reytingin kralı futbol 2005 yılında en çok izlenen 10 programın dokuzunu futbol maçları oluşturdu. Listenin en üst sırasında 4-2'lik sonuçla biten ve Saracoğlu'nda oynanan Türkiye-İsviçre Dün..
Nihat'tan rekor anlaşma Milli futbolcu Nihat Kahveci dört yıla yakın bir süredir formasını giydiği İspanya'nın Real Sociedad takımından ayrılacağını açıkladı. Dün yaptığı basın toplantısında ..
Magic, Hill'in omuzlarında NBA'de sezona yapılan 9 karşılaşma ile devam edilirken Hidayet Türkoğlu'nun takımı Orlando Magic sahasında New York Knicks'i 105-95 ile geçti. Milli basketbolcu 21 ..
Potanın kralları Spurs ve Efes Ne Dünya Kupası, ne Avrupa Şampiyonası vardı ama boşluğu Almanya'da düzenlenen Konfederasyon Kupası doldurdu ve finalde Arjantin'i 4-1 yenen Brezilya şampiyonlu..
Erdemir'e Fransız ortak Dünyanın ikinci büyük çelik üreticisi Fransız Arcelor, OYAK'ın Erdemir hisselerinin yüzde 49.29'unu satın almak için kurduğu Ataer Holding A.Ş.'nin hisselerinin yüzde ..
Zamda çifte standart Emekli memur maaşını yüzde 5.1 artıran iktidar eski başbakan ve cumhurbaşkanlarına 7.7 zam yaptı. Evren 8 bin 440, Çiller 6 bin 330 YTL alacak.
'Yargı reformu şart' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'Van YYÜ Rektörü Yücel Aşkın'a reva görülenler kabul edilemez' diyen TÜSİAD Yöneticisi Mustafa Koç için 'Anayasa suçu işliyor' diyerek...
Ayda 26 bin kart 'sorunlu' oluyor Bankaların 1.3 milyar YTL düzeyindeki batık kredi kartı alacaklarının faizlerinin affedilmesine yönelik tartışmaların yeniden alevlendiği Türkiye'de her ay o..
Araç muayene onayı çıktı Anayasa Mahkemesi, araç muayene istasyonlarının özelleştirilme yoluyla devrini düzenleyen 5398 sayılı yasanın bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması is..
Unakıtan: Hata düzelecek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2006 Bütçe Yasası'nda yapılan düzenlemeyle sosyal güvenlik kurumlarının hastanelere olan 3.5 milyar YTL'lik borcunun silinmesinin 'maddi..
'Stopajı sıfırlayın' diyen borsacılara sert yanıt Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, tarım ürünlerindeki yüzde 1-2 oranındaki stopajın sıfırlanmasını isteyen borsacılara, "Bana vergileri..
Yabancıya satış yasası tamam Yabancılara mülk satışına Anayasa Mahkemesi kararı gereği sınırlamalar getiren yasa, Meclis'ten çıktı. Uygulamada 'karşılıklılık' esası gözetilecek.
Kamyoncu için taksitli kayıt Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, taşımacılık sektöründe 25 Şubat 2006'ya kadar belge ücretinin yüzde 10'unu veren herkesin kayıt olacağını, kalan miktarın beş yı..
Prim affında 60 taksit önerisi SSK ve Bağ-Kur'un prim alacaklarına ödeme kolaylığı getiren yasa tasarısının kapsamı genişletilirken, taksit sayısının da 36 aydan 60 aya çıkarılması gündeme ge..
Enka'dan 2 milyar avroluk proje Enka İnşaat, Dubai mucizesinden esinlenerek turizm sektörüne yatırım yapan Umman'da 2 milyar avroluk bir kent inşa edecek. Şirket İMKB'ye gönderdiği açıklamada..
GSM'cilere kalite uyarısı Telekomünikasyon Kurumu (TK), GSM işletmecilerine imtiyaz sözleşmelerindeki yükümlülüklerini yerine getirmeleri, kapsama alanı ve kapsanmış alandaki hizmetlerinde ka..
» 1 2 3 4 5