27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
6 yılda 87 kişi trilyoner oldu Milli Piyango (MP), son altı yılda 87 kişiyi trilyoner yaptı. Bu dönemde 148 kişi de 500 milyar lira ile 1 trilyon lira arasında ikramiye kazandı.Koç Holding, 1..
İşsizlik oranı yüzde 9.7'ye çıktı Tarım ve sanayi sektöründeki mevsimlik istihdam daralması nedeniyle çalışan sayısının 242 bin kişi azalıp işsiz sayısının 42 bin kişi arttığı eylülde işsizli..
Lokum, İngiltere'de Noel tatlısı oldu Fantastik edebiyatın önemli yapıtlarından 'Narnia Günlükleri' filminde temel karakterlerden Beyaz Cadı'nın sunduğu lokum, Noel alışverişiyle birlikte İng..
Bonoda beyan sınırı 408.280,52 YTL'ye çıktı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2005 yılında menkul kıymet sermaye iratlarına uygulanacak indirim oranını yüzde 53.7, devlet tahvili ve hazine bonolarınd..
St. Petersburg'da 'kimyasal saldırı' Rusya'nın St. Petersburg kentinde bir mağazalar zincirine bırakılan gazlı kapsüller yeni yıl alışverişi yapan en az 80 kişinin zehirlenmesine yol açtı. Po..
İşte borsada 20 yılın 'en'leri Kurulduğu yıllarda 3 milyon dolar olan İMKB'nin günlük işlem hacmi,2.4 milyar doları bulduGençler YTL'ye çabuk alıştı
Şaron'dan Gazze'ye tampon bölge İsrail'in, Kassam füzesi saldırılarına karşı, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bir tampon bölge oluşturmayı planladığı bildirildi. İsrail Radyosu'nun haberine göre, ..
YTL telaşı serveti ortaya çıkarttı Egebank'ın eski Genel Müdürü Sami Erdem'in oğluna ait villada sakladığı 10 milyon dolarlık servetini 2006 başında TL yürürlükten kalkacağı için ç...Meclis't..
Erbil'e ABD Konsolosluğu Erbil'e konsolosluk açılacağını duyuran ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Halilzad, bu girişimi, 'Kürdistan için diplomatik alanda yapılacak çalışmaların ilki' diye tanımlad..
Akdeniz'de altın günü! İtalyan define avcıları, 1841'de esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolan "Polluce" adlı buharlı geminin taşıdığı yükü yavaş yavaş çıkarmaya başladı. İtalya'nın Toskana ..
'Bombaların anası' babasını kaybetti! Sivil savunma teknolojileri tarihine adını 'bombaların anası' olarak yazdıran dünyanın en etkili savaş uçağı bombası Massive Ordnance Air Blast'ın tasarı..
Bush, ülke basınını kıskaca aldı Terör şüphelisi ABD vatandaşlarının telefonlarını dinlenmesine gizli onay verdiğinin ortaya çıkması üzerine köşeye sıkışan ABD Başkanı Bush'un, konuyu haber y..
Yeni yılı kutlamak için 1 saniye bekleyin! 2005 yılını 2006'ya bağlayan geceyi siz de kutlayacak mısınız? Belki sevdiğinize sarılıp tam yeni yıla giren saniye onu ne kadar sevdiğinizi söyleye..
Suudi Arabistan'da bir ilk: Kadın jokey Kadınların ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüğü, yanlarında aileden bir erkek olmadan taksiye dahi binmelerine izin verilmeyen Suudi Arabistan'da bir..
Houston... Bize birer portakallı ördek lütfen! Uzaya yaptıkları uzun yolculuklarda dünyadaki yemeklere hasret kalan Avrupalı astronotlar, artık ev yemeklerini aramayacak! Avrupa Uzay Ajansı (..
Savaş suçlusu teslim olmak için pazarlıkta Birleşmiş Milletler (BM) Savaş Suçları Mahkemesi'nin en çok arananlar listesinde ikinci sıradaki Radko Mladiç'in Sırp makamlarına teslim olmaya hazı..
Bush out, Rice in Başkan Bush ve hükümetinin üyelerine olan halk desteği hızla düşüyor, bir tek onun desteği artıyor. "Demir Leydi" olarak anılmaya başlayan Dışişleri Bakanı gittiği her ülked..
At yarışları 1.Ayak: Son yarışını beğendiğim KAHRAMAN DENİZCİ ve yetenekli kısrak CRAZY LIZ mücadelesine, DANCING PEARL, son yarışını ölçü almadığım İLBEYİ ve TARZAN'da katılabilir.
Riva G.Saray'ın, G.Saray kimin? Pek farkında değiliz ama, kulüpçülük geleneğimizdeki en büyük, en dehşetli ve en vahim "garabet"in merkezindeyiz şu anda... Adı "Galatasaray tuhaflığı"!Ve tati..
Neyi alkışlıyorsunuz! Biliyorum çoğumuza zor geliyor. Dünü bile hatırlamakta zorlanıyoruz. Böyle olunca da bugün var olan sorunların nedenlerini göremiyoruz. Aslında biraz sebze yer, protein ..
Nihat'a piyango Real Sociedad'tan ayrılma hazırlığı içinde olan Nihat Kahveci, parasal olarak dünyaca ünlü yıldızları yakalamaya hazırlanıyor. Real Sociedad Başkanı Miguel Fuentes'in, "Sparta..
Miami'den noel vurgunu NBA'de Güneydoğu Grubu lideri Miami Heat, Los Angeles Lakers'ı 97 - 92 yenerek bu sezon 16. galibiyetini aldı. Miami'de American Airlines Arena'da oynanan karşılaşmada ..
Kaptan köşkü! Ligin 11. haftasında oynanan kritik maçlarda sonuçları, takım kaptanlarının performansı belirledi. Ülker'de İbrahim, Türk Telekom'da Haluk, Mersin'de de Harun sahneye çıktılarİd..
» 1 2 3 4 5 6