24 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

24 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Milliyet'le birlikte Ayşe Kulin Yarın Milliyet okurları 1 YTL karşılığında Ayşe Kulin'in "Foto Sabah Resimleri" adlı kitabına sahip olacakYeni oyun arkadaşları
"Tavşan yok ama zihin okuyoruz" "Biz klasik numaraları yapmıyoruz. Tavşan ya da şapka yok. Bol bol zihin okuyoruz" diyen Mickey Ruddy ve Vernon Vernon: "İngiltere'de az bilinen bir yeraltı si..
Ülkümen'in listesi Hollywood'da Yönetmen Turgut Türk Adıgüzel 200 kadar Yahudiyi Nazi kamplarına gitmekten kurtaran Selahattin Ülkümen'in hikayesini filme çekti. Eski Rodos konsolosunun "Schi..
Demirel: Hükümetlerin zaman zaman alınganlığı tutar, anlamak lazım 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TÜSİAD ile hükümet arasında son dönemde yaşananları değerlendirirken, "Hükümetlerin zaman..
Hukukçulara göre savcılık incelemesi doğru, iktidarın müdahalesi yanlış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK..
Partililerin İzmir’de açtığı pankart Baykal’ı kızdırdı Asteğmen Kubilay’ın şehit edilişinin 75. yıldönümü törenleri için İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisi için açılan "G..
Seçimi kaybedenler partide ben ihraç edildim Eski CHP genel sekreterlerinden Ertuğrul Günay, seçim kayıplarına yol açanların bugün CHP’yi yönettiğini, kendisinin ise partiden çıkarıldığını if..
CHP, bu kez Meclis Genel Kurulu’nu terk etti Geçtiğimiz günlerde küfür edildiği gerekçesiyle komisyon toplantısından ayrılan CHP’li vekiller, dün Genel Kurul salonunu terk etti.
AK Parti: TÜSİAD, yasaklı dönemde destek vermedi AK Parti, "TÜSİAD 2002’de Erdoğan’a destek olmuştu" yorumlarına katılmıyor. Dün bazı gazetelerde yer alan haberleri değerlendiren AK Parti Gen..
Acılı ailelere vefa ziyareti Başbakan Tayyip Erdoğan, depremzedelere yardım için gittikleri Pakistan’da çıkan yangın sonucu vefat eden jeoloji mühendislerinin ailelerine taziye ziyaretinde bu..
Erdoğan hakkında da inceleme başlatılmış Rektör Yücel Aşkın davasına yönelik eleştirileri sebebiyle TÜSİAD Yüksek İdare Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u yargıya müdahale etmekle suçlayan Başbakan..
Hükümet tansiyonu düşürüyor: TÜSİAD da Başbakan da kendi görüşünü açıkladı AK Parti, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) hükümete yönelik eleştirileri ile Başbakan Tayyip Erdoğan..
Talat: ‘Rüzgârımız, AİHM’yi de etkiledi’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Rum vatandaşı Myra Ksenides Arestis’in açtığı davada verdiği emsal kararla ilgili olarak Türk tarafından olu..
AB’den karikatürlü hakarete tepki: Bunlar akılsızlık! Danimarka’da bir gazetenin Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürler yayınlamasına sessiz kalan Avrupa Birliği’nden ilk ciddi tepki dün..
Irak’ta siyasî ve insanî trajedi kol geziyor Irak’ta 2003 Mart’ında başlayan işgal, on binlerce sivilin ölümüne yol açarken geride kalan milyonlarca insanı da olumsuz etkilemeye devam ediyor...
Bush’un TMK’sına Kongre tokadı ABD’de 11 Eylül’den sonra terörle mücadelede devlete yer yer "sivil özgürlükler rağmına" geniş yetkiler veren tartışmalı Vatansever Kanunu’nun bazı hükümlerini ..
M. Akif, Kosovalı misafirlerle anıldı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, Bursa Osmangazi Belediyesi ve Kosova-Üsküp Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen törenle anıldı.
Kar yağışı başladı, Bursa beyaza büründü Bursa'da önceki akşam saatlerinde başlayan kar yağışı belirli aralıklarla sürüyor.
Sabiha Gökçen’de kargo uçağı yandı Sabiha Gökçen Hava Limanı'nın kargo bölümünde park halindeki, 33 ton tekstil ürünü yüklü Boeing 707 tipi bir kargo uçağında belirlenemeyen bir sebeple yangı..
Şişli'de soygun yapan 8 gasp zanlısı yakalandı Şişli'de son günlerde artan gasp olayları üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Şişli polisi, 15 günde 8 ayrı gasp olayına karıştıkları iddiasıyla..
3 milyon korsan CD ele geçirildi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Kadıköy Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan operasyonda, 3 milyondan fazla korsan CD ile 8 adet CD kop..
‘Deprem hazırlık çalışmaları çarpık yapılaşmayı düzeltebilir’ Milli Güvenlik Kurulu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen Afet Kriz Yönetimi Tatbikatı’nın başarıyla tamamlandığını açıklayan İstanb..
Bedava lahmacunlu albüm tanıtımı Şarkıcı Adnan Şenses, yeni albümü "1976-2006 Adnan Şenses Klasikleri"nin tanıtımını Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nda vatandaşlara lahmacun ve içli köfte dağıtar..
Fatih’teki binaların depreme karşı dayanıklılığı ölçülecek Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçedeki tüm binaları depreme dayanıklılık açısından inceleyeceklerini ve bu çalışmanın 500 gü..
Kamyonlar yoğun saatlerde trafiğe çıkamayacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte trafiğin yoğun olduğu saatlerde ‘kamyon yasağı’ uygulanacağını bildirdi.
Akçansa, Ladik Çimento’yu Danıştay’a götürüyor Akçansa Çimento, Rekabet Kurumu'nun Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından gerçekleştirilen Uzan Grubu çimento fabrikalarından Ladik Ç..
Kaçak cep telefonlarını Saftaş takip edecek Çalıntı, kaçak veya kimlik bilgisi değiştirilmiş cep telefonlarının takip edilip kapatılmasını sağlayacak sistemi Saftaş şirketi kuracak.
Ruslara köfteyi sevdireceğiz Sultanahmet Köftecisi, yurtdışındaki ilk şubesini Rusya'nın başkenti Moskova'da açtı.
Anayasa Mahkemesi'nden Telekom'un Oger’e devrine vize Anayasa Mahkemesi, Türk Telekom'un özelleştirilmesine imkân veren yasal düzenlemelerin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle CHP ..
Garanti’nin yüzde 25,5’i resmen General Electric’in Garanti Bankası'nın yüzde 25,5'ine karşılık gelen 535,5 milyon YTL nominal değerli hisse senetleri ile kurucu paylardan 182 adedinin ABD'li..
Yargıya müdahale etmekle eleştirilen TÜSİAD toplanıyor TÜSİAD, Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa Koç hakkında başlatılan savcılık soruşturmasını görüşmek ve alınacak tavrı netleştirmek ..
» 1 2 3 4 5 6