22 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

22 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Akbank Müdürü, gişe memuru oldu Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, ''Akbank Yöneticileri Sahada'' etkinliği kapsamında, bankanın Harbiye Şubesi'nde gişe memuru olarak görev yaptı. Müşterilerle..
İlhan Cavcav hakkında suç duyurusu Fenerbahçeli Hukukçular ve Başkent Fenerbahçeliler dernekleri, Fenerbahçe Kulübü'ne ilişkin açıklamaları nedeniyle Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavca..
Microsoft AB'ye itiraz ediyor Microsoft, AB Komisyonu'nun kendisineyönelik uyarı ve eleştirilerini ''temelsiz'' bulduğunu, Komisyon kararına itiraz edeceğini açıkladı. AB Komisyonu, bugün, Mi..
Hollanda'da vatandaşlık sınavı Hollanda'ya aile birleşimi ya da bir başka yolla sürekli yerleşmek üzere gelecek yabancıların vatandaşlık uyum sınavına tabi tutulmalarını öngören yasa tasarısı..
Başkana telefon şakası! Muhabiri, Bolivya devlet başkanlığı seçimlerini kazanan sosyalist lider Evo Morales'e telefon ederek, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero'yu taklit ederek k..
Fransızlar ve Avusturyalılar Türkleri istemiyor Avrupa çapında yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Türkiye'nin AB üyeliğine en fazla Fransızlar ve Avusturyalılar karşı çıkıyor. . Almanya'..
Saddam Amerikalıları yalancılıkla suçladı Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, Amerikalıları ''yalan söylemek'' ile suçladı. Saddam Hüseyin, 7 sanıkla birlikte Duceil katliamıyla ilgili yarg..
Sezer: "Asteğmen Kubilay, bağnazlıkla savaşın simgesidir" Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ''Menemen Olayı''nı ''Cumhuriyete başkaldırı'' olarak nitelendirerek, ''Kubilay'ı acımasızca katled..
Genelkurmay'dan açıklama Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği, dedikodu, yalan ve saptırılmış haber ve her türlü iftirada, son dönemde elektronik posta ve WEB sitelerinin kullanımının ön..
Cavcav TBMM gündeminde CHP Manisa Milletvekili Ufuk Özkan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e, Fenerbahçe'yi hedef alan açıklaması nedeniyle, Gençlerbirliği Klüp Başkanı ..
MGK'da 'Kriz Yönetimi' tatbikatı ''Afet-2005 Kriz Yönetimi Tatbikatı Seçkin Gözlemci Brifingi'', Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla MGK Genel Sekreterliği'nde yapıldı. Brifinge, ..
AİHM'den KKTC'ye 'iç hukuk' uyarısı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM),Kıbrıslı Rum Mira Ksenides-Arestis davasında, Türkiye'nin mülkiyet ihlalinde bulunduğu kararı verirken, tazminat öden..
Üsküdar'ın içkili yerler kararına veto İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi'nin ilçede içkili yerlerin belirlenmesine ilişkin kararını veto ettiğini bildirdi...
Aşkın'a ilişkin açıklamalara inceleme Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın yargılanmasına ilişkin tüm açıklamalar hakkında incel..
IMF, 19 fakir ülkenin borcunu sildi Uluslararası Para Fonu (IMF) icra kurulu, dünyanın en fakir ülkelerinden 19'unun 3.3 milyar dolarlık borcunu sildi. İcra kurulu bugün yaptığı toplantıda, d..
"Türkiye Avrupa'daki bankacılık sektörünü canlandırdı" Uluslararası yatırım bankalarının değerlendirmesine göre Türkiye ve Ukrayna, Avrupa'daki bankacılık sektörünün 2005'teki yıldızları oldu..
Moody's İş Bankasının notunu yükseltti İş Bankası'nın, yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notu B1'e yükseltildi. T. İş Bankası A.Ş.'den İMKB'ye yapılan açıklamada, uluslararası kredi de..
Koç: SPK'nın çağrı fiyatı yüksek Koç Holding, Koçbank'ın Yapı Kredi Bankası, Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Finansal Kiralama ortaklarına çağrıda bulunma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere..
Kurumlar Vergisi tasarısı Başbakanlık'ta Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Yeni Kurumlar Vergisi Kanun Tasarısı'nın Başbakanlığa sevk edildiğini bildirdi. Unakıtan, 1. Kamu İç Denetim Konferansı'..
Demirkola yine özgürlük yok Oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan Gökhan Demirkol hakkındaki suçlamaları içeren fezleke, suçlamanın kapsamı nedeniyle Kemer Savcılığı tar..
Yeni yılbaşı hediyesi: Estetik! ABD'de artık her şey hediye konusu olabiliyor: Yeni bir burun, yeni memeler, hatta kızlık zarı.... Los Angeles kentinde çalışan estetik cerrah Peter Fodor, Ame..
Maradona gözaltına alındı Eski futbol yıldızı Arjantinli Diego Maradona, Rio de Janeiro havalimanında bu sabah olay çıkarınca gözaltına alındı. . Federal polisin açıklamasına göre, futbolun y..
Fatih Tekke, Times'ta Times gazetesinin spor sayfasında Wigan Athletics'in menejeri Paul Jewell'in Fatih Tekke'yi transfer sezonunda kendi renklerine bağlama çabasında olduğu belirtiliyor.. İ..
Haberin Devamı>>> Cem Hakko yabancı markaların satılacağı konsept mağazalarını art arda açıyor. Babadan kalan markayı büyütüyor. Kendi çocukları da Vakko ile ilgi...'AB halkını değil siyasetç..
Özelleştirmede işsiz kalanlara iş umudu Özelleştirme uygulamaları sonucunda işsiz kalan ve kalacak azami 2 bin 565 kişi, ''bir mali yılda 10 ayı geçmeyecek'' şekilde geçici personel olarak sö..
Diyanet'ten, adil ücret "hutbesi" Diyanet İşleri Başkanlığı, sorumluluğunun bilincinde olan işverenlerin, çalıştırdığı kişilerin maaş veya ücretlerinin en azından temel ihtiyaçlarını karşılay..
İstanbul'da kar yağışı bekleniyor Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte bugün başlayacak kar yağışının hayatı olumsuz etkileyecek yoğunlukta olmasının beklenmediğini bild..
Trafik cezalarında peşin ödemeye indirim Trafik kurallarına uymayarak para cezasına çarptırılan sürücülere, cezalarını peşin ödemeleri durumunda yüzde 25 indirim uygulanacak.. Emniyet Genel M..
Kolon kanserine çare:D vitamini ABD'de Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan araştırma kolon kanseri riskini yarıya indirmek için ne kadar D vitamini alınması gerektiğini ortaya çıkardı. Kalif..
Muradına erdi İngiliz pop yıldızı Elton John, İngiltere'de eşcinsel evliliğe olanak tanıyan yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle, uzun süredir birlikte yaşadığı Kanadalı arkadaşı David Furnish i..
Darwin'in fendi Akıllı Tasarım'ı yendi! ABD'de Charles Darwin'in öğretisine karşı olan dindar muhafazakâr kesime darbe... Pensilvanya eyaletinde mahkeme, okullarda biyoloji derslerinde "Akıll..
Türk genci sınırdışı edildi Almanya'nın Hamburg kentinde bir Alman kızını banliyö treninin önüne iten Uğur İyigören sınırdışı edildi. 2 yıl hapis cezasına çarptırılan İyigören'in ülkede yasad..
Bush'u yargılayacaklar! Arap Dünyası, ABD Başkanı George W. Bush, İngiltere Başbakanı Tony Blair ve İsrail Başbakanı Ariel Şaron'u savaş suçu işledikleri gerekçesiyle sembolik olarak yargılay..
Roj TV için kampanya Danimarka'da PKK çizgisindeki Roj TV'nin kapatılmaması için imza kampanyası başlatıldı. Berlingske Tidende gazetesine göre, 4 muhalif milletvekilinin hazırladığı bildirid..
'Nautilus' çılgınlığı Roman Abramoviç gibi dolar milyarderleri arasında yeni moda, Jules Verne'in ünlü romanı "Denizler Altında 20 Bin Fersah"taki gibi lüks ve donanımlı özel denizaltılarla t..
Beyaz Saray Telekulak'ı gelenek yapmış! Amerikan siyaseti, Başkan George W. Bush'un terör şüphelisi Amerikalılar'ın telefonlarının mahkeme kararı olmadan dinlenmesine izin verdiğinin ortaya ç..
Saddam: Amerikalılar bana işkence yaptı... Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in ve 7 adamının yargılandığı Duceil Katliamı davasına dün devam edildi. 10 şahitin dinlendiği duruşma saat 11.30'..
'Erdoğan'ı bu yaz bekliyorum' Berlusconi verdiği yemekte "Reformları gerçekleştirdikçe daha çok AB lideri yanınızda olacaktır" dedi. Erdoğan'ı yazlığına davet etti. Uzun bir süreden beri ilk ..
Senato'dan kritik kararlar ABD Kongresi'nin üst kanadı Senato, krize dönüşme eğilimi gösteren Yurttaşlık Yasası'na ilişkin sorunu çözümleyerek, Başkan George W. Bush yönetimine terörle mücade..
Denktaş Meclis'te Kıbrıs'ı anlatacak CHP'nin daveti üzerine KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, yarın Meclis'te milletvekillerine Kıbrıs'la ilgili gelişmeleri anlatacak. Ev sahipliğini ..
"Biz Genelkurmay'a karışıyor muyuz?" AK Parti'li vekillerle Genelkurmay arasındaki polemik devam ediyor. Önce AK Parti Tokat Milletvekili Resul Tosun, Muhafız Alayı'nın Meclis'ten çıkarılması..
'Polis memuru Rifat dinlemede vekilim...' Milletvekilleri, son dönemde ortaya çıkan şifreli iddiayı dikkate alıp, "#31#31" ve kendi numarasını tuşluyor ve dinlenip dinlenmediğini öğrenmeye ça..
Erdoğan: AB'den Pamuk için talep gelmedi "Kopenhag kriterlerinde böyle bireysel şeyler yok" diyen Başbakan, AB'den de resmi bir yazı gelmediğini söyledi. Başbakan Erdoğan yazar Orhan Pamuk'un..
Gül: Düşüncesi yüzünden hapse giren yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Orhan Pamuk davasıyla ilgili tartışmalara, "İnsanlar düşünceleri yüzünden hapse atılıyor gibi bir hava yaratmak Türkiye'..
'İnşaat ve turizmde büyüyeceğiz' FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türk bankalarına Rusya ve Romanya'ya göre daha iyi fiyat verildiğini, ancak bu alanda henüz Yunanistan sevi..
27 milyar $'a anahtar teslim 'ekonomi şehri' 11 Aralıkta Dünya Ticaret Örgütü'ne katılan Suudi Arabistan tarihinin en büyük özel sektör yatırımına start verdi. "Kral Abdullah Ekonomi Şehri" a..
'Nükleer santral kurma işine talibiz' Ahmet Zorlu, nükleer enerji santrali kurma projesi gerçekleşirse bu işe talip olduklarını açıkladı. Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu,..
Gazda indirim beklenirken şirketler yine 'zam' istedi İstanbul, Ankara ve İzmit'de doğalgaz kullanan 4.5 milyona yakın abone diğer illerdeki gibi ucuza gaz kullanmak isterken, şirketler EPDK'..
Sanko ve Limak'ı Rekabet veto etti, Orascom'a Van yolu açıldı Gaziantep Çimento'nun satışında Sanko'yu veto eden Rekabet Kurulu, Ladik ve Van için ise Akçansa ile Limak yerine en iyi ikinci t..
Asgari ücret % 8.7'lik zamla 380.46 YTL oldu Yeni yılda asgari ücret 16 yaşından büyükler için net 380.46 YTL, küçükler için de 322,43 YTL olarak belirlendi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 200..
» 1 2 3 4 5 6