2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yeni kampanya 'mavi bilezik' Türk sinemasının ünlü yıldızı Filiz Akın, kanserle mücadele adına başlattığı ve 1 milyon 100 bin satan sarı bilezik kampanyasından sonra bu kez Hacettepe Onkoloji..
'Türkiye kritik önemde' ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Ross Wilson'ın yemin töreninde konuşan ABD Dışişleri Bakanı Rice, "Türkiye bizim için kritik önem taşıyan sayılı ülkeler arasında" dedi..
Çelik, öğretim üyelerine 'mecburi hizmet' istedi Milli Eğitim Bakanı Çelik, taşrada "mecburi hizmetle" öğretim üyesi görevlendirilmesi için yasa talep ettiMuhtarlara muhtariyet hatırlatması
Türkiye için ara karar Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Hulki Güneş hakkında verdiği kararın sorumluluklarını yerine getirmediği gerekçesiyle Türkiye aleyh..
Peres: Barışı Şaron getirir İsrail İşçi Partisi'nin eski lideri Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, eski partisiyle bağlarını koparttığını açıkladı. Gelecek seçimlerde Başbakan Ariel Şaron'u des..
Eylemcinin ilk eşi Türkmüş Irak'ta eylem yapan Belçikalı kadının kimliği belirlendi: Muriel Degauque (38)... Degauque'un ilk eşiyse bir Türk genci çıktı. Genç kadının ailesinin yetkililere ve..
Barzani: Kerkük 2007'de Kürtler'in Kuzey Irak'taki Kürt bölgesinin başkanı Mesud Barzani, "Kürtler'in yeni parlamento ve hükümet içinde güçlü bir şekilde temsil edilmesiyle Kerkük'ün 2007'de ..
'İsrail askerleri peşmerge eğitiyor' İtalyan La Stampa gazetesi, İsrail'de yayımlanan Yediot Ahronot gazetesine dayandırdığı haberinde kuzey Irak'taki Kürt peşmergeleri emekli İsrail askerler..
Kuzey Irak'ta merkezden habersiz anlaşma İngiliz BBC televizyonu Norveç merkezli petrol şirketi DNO ile anlaşma imzalayan Kürt yetkililerin 29 Kasım'da 3 kuyunun açılışını yaptığını duyurdu. ..
Teslim olma Afrika! Müzik dünyasının ünlü yıldızları Alicia Keys ile Bono, Afrika'daki AIDS kurbanı çocuklar yararına "Don't Give Up (Africa)" (Teslim Olma Afrika) adlı şarkıyı birlikte sesle..
Gece çalışmak kanser yapıyor Gece çalışan kadınların göğüs kanserine yakalanma riskinin, gündüz çalışanlara oranla çok daha fazla olduğu ortaya çıktı. Uykuda salgılanan "melatonin" hormonunun..
'İran için tüm seçenekler masada' Amerika'dan İran konusunda bir sert açıklama daha.. Dışişleri Bakan Yardımcısı Nicholas Burns nükleer kapasitesini geliştirmekte ısrar eden ve terörizme dest..
Villepin önce 'fişledi' sonra 'süsledi' Fransa'nın tartışmalı yasa tasarısının ardından Başbakan Dominiqe Villepin başka bir "tedbir" paketiyle ülkede gerilen ortamı yumuşattı. Üstelik ülkeni..
Bush: Irak'ta zafer kazanacağız... Ama kimse inanmadı Bush Irak politikasını açıkladı ama bu halkı iknaya yetmedi. ABD'nin yüzde 55'i Başkan'ın zafer kazandıracak bir politikası olmadığına in..
Trafik kurallarını bu kitapla öğrenecekler EMNİYET Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Doğan Yayın Holding (DYH) sponsorluğunda basılan trafik boyama kitapları, illerdeki Emniyet Genel M..
» 1 2 3 4 5 6