18 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

18 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Daha iyisini yapabilirsiniz Franz Ferdinand'ın ikinci albümü "You Could Have It So Much Better"daki parçaların çoğu, abartılı asabi gitarlar ve dans etmeye müsait rock ritimlerinden oluşuyor
Kısa bir yılbaşı tatili için öneriler Bu yıl yılbaşı cumartesi gecesine denk geldi. Kimileri "Aman boşver, otururum evimde" diye düşünse de her bütçeye uygun birçok kısa tur var. Ben her zama..
Doktorların tedavi etmeme hakkı olmalı mı? Geçen hafta İngiltere'de Ulusal Halk Sağlığı Dairesi'nin yayımladığı genelge ile doktorlara alkolik, obez ve sigari tiryakilerini tedavi etmeme hakk..
Ölmeden önce neler yapılmalı? Ünlülere "Şu hayatta neler yapılmalı?" diye sorduk. Kimi papanın kıyafetlerini giymek istiyor, kimi ise gece çıplak denize girmek... Çoğu ise çocuk sahibi olma z..
Salı Pazarı'nın Çinlileri Tezgahındaki oyuncak papağanı gösterdiğimde, "5 lira efendim" diyor Luli. Salı Pazarı'nın eski Çinlilerinden. Ülkesinde adet olduğu üzere, bir çocuk annesi. Evinde Ç..
Ziraatçi görevi paylaştı Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin 22'nci Dönem Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu ve görev bülümü belirlendi. Buna göre Başkan Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır..
Defterdar, işbaşı yaptı Denizli Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Beceren, İzmir Defterdarlığı görevine başladı. 1966 yılında dünyaya gelen İzmir Defterdarı Beceren, 1988 yılında Ankara Üniversite..
Bodrum'un en güzel mekanı için yarışma MUĞLA'nın Bodrum Belediyesi'nce geleneksel hale getirilen "En Güzel Süslenmiş ve Işıklandırılmış Mekan Yarışması" bu yıl onuncu kez düzenlenecek. Bu kez..
Çeşme'nin dergisi Çeşme Otelciler Birliği'nce yayımlanan Çeşme Life'ın 8'inci sayısı çıktı. "Hoşgeldin 2006" kapağıyla okurlarıyla buluşan dergi, yine dopdolu. Dergide Çeşme sahilinin yeni yü..
Hindinin keyfi yok YILBAŞI sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan hindi, "kuş gribi ortadan kalktı" açıklamalarına rağmen beklenen ilgiyi hala görmüyor. İzmirli üretici Mustafe Bedir, "..
Suçlu çocuk odası MANİSA Emniyet Müdürlüğü gözaltına alınan çocuklar için barınma odası açtı. İki ranza, içi giysi dolu gardırop, oturma grubu, resim, el işi masası ve kitaplık yerleştirdi. B..
Savaşa karşı sessiz yürüyüş 1. EgeArt Sanat Fuarı'nda Türkiye'nin çeşitli illerinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) gelen konuk sanatçıların eserleri sergileniyor. KKTC'den gele..
Bilgisayarı 10 saniyede çaldılar Karşıyaka'da, 10 gün önce açılan ve olağanüstü güvenlik önlemleriyle korunan elektronik mağazası, son yılların en hızlı hırsızlık olayına sahne oldu. Güvenlik..
Terzilere anında sağlık İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası ile Medline Acil Sağlık Hizmetleri işbirliği yaptı. Oda Başkanı Mevlüt Turun ile Medline Pazarlama ve Satış Müdürü Oğuzhan Sür..
Bakırçay'dan Susam'a tam destek İzmir Esnaf Birliği Başkanı Mehmet Ali Susam, destek turlarını sürdürüyor. Susam'a Bakırçaylı 21 odanın başkanı destek verdiBaşkan eşleri Asos'ta
Aradığınız her şey bu fuarda İZMİR Kültürpark'taki Hediyelik Eşya Hobi ve Kitap Fuarı (SOUVENIR), yılbaşı öncesi hediye seçmekte zorlananlar için kurtarıcı oldu. 10'u yabancı toplam 161 firma..
Sinn Fein yöneticisi İngiliz casusu çıktı İrlanda. Kuzey İrlanda'nın bağımsızlığı için mücadele eden IRA örgütünün siyasi kanadı Sinn Fein'in üst düzey yetkilisi Denis Donaldson, 20 yıldır İn..
"Ermeni yasası dikkatsiz bir adım" Fransa. Ülkenin eski sömürgelerinde "ne kadar iyi işler yaptığının" tarih kitaplarında anlatılmasıyla ilgili yasaya karşı çıkan yazar-tarihçi Françoise Chan..
Vatanseverlik yasası uzatılmadı Amerika. Senato, yönetime geniş yetkiler veren "vatanseverlik yasasının" sürenin uzatılmasını reddetti. Telefon dinleme ve kamu kuruluşlarında yurttaşların kay..
Dilenmek serbest ama dilenci yok Birleşmiş Milletler raporlarında dünyanın yaşam standartı en yüksek 5 ülkesinden biri olarak gösterilen Norveç'te, yok denecek kadar az sayıdaki fakirlere 'ka..
Made in China... Çin tarihinin en pahalı sinema yapımı olan 'The Promise' filminin galası Tayvan'ın başkenti Taipei'de yapıldı. Filmin başrol oyuncusu Hong Konglu aktris Cecilla Cheung, gecey..
» 1 2 3 4 5 6 7