17 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

17 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> Brüksel'deki bir sergiye gönderilen 1800 yıllık Afrodit heykeli, kolu kırık döndü. Sigorta şirketi 5 milyon dolara sigortalanan heykel için 125 b...Ameliyatsız tümör tedavis..
Haberin Devamı>>> Başkan Bush, Amerikan vatandaşları ve yabancıların telefonlarını gizlice dinletmişABD seçimden memnun
Serinin altıncı kitabı çıktı Fransız yazar Jean de la Hire'in yazdığı 10 ciltlik "İki Çocuğun Devriâlemi"nin altıncı kitabı çıktı. Can Yayınları'ndan çıkan kitapta yine üç kahramanımız Jano, ..
En moda En yeni Şehirde neler oluyor? Ünlü tasarımcılar hangi markaları renklendirdi? Yeni koleksiyonlar, yeni ürünler ve bu haftanın yeni eğilimleri...Rejans'tan kitaplara devam
Hediyelere "takı"lın Yeni yıl hediyesi olarak takı almayı düşünenler için mağazaların ve tasarımcıların hazırladığı pek çok çeşit var. Fiyatlar 20 dolar civarında başlıyor, 30 bin dolara kada..
Resfest'i kaçırmayın Bugün ve yarın gerçekleştirilen Resfest 2005 kapsamında kısa film, uzun metraj belgeseller, animasyonlar, video klipleri ve reklam filmlerinin yanı sıra atölye çalışmalar..
DVD SOFRASI Sinemada 'şiddetin estetiği' denen elemanı yaratan Sam Peckinpah'ın başyapıt düzeyindeki filmlerinden 'Binbaşı Dundee'nin...
Hedef Sadberk Kültür Merkezi Türkiye'nin ilk özel müzesi Sadberk Hanım, 25. yılında, satın aldığı Anadolu'dan kaçırılmış 339 eseri sergiliyor. Vehbi Koç Vakfı yöneticisi Yıldırım: Kent merkez..
Yeni Melek'te dijital günler RESFEST'in ikinci İstanbul seferi bugün başlıyor. Yeni Melek Gösteri Merkezi'ndeki iki günlük festival yarın sona erecek.
Croutier'den dört kuşak Osmanlı sarayı ve harem kadınlarının hikâyelerini anlattığı kitaplarıyla tanınan ve eserleri 21 dile çevrilen Alev Aksoy...
Bienal gitti kitapları geldi 9. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında yayımlanan kitaplar, bienalin ardından İstanbul'un belli başlı kitapçılarında satışa sunuldu.
'King Kong' rekor istiyor 'King Kong', çarşamba günü gösterime girdiği ABD ve Kanada'da ilk gün 9.8 milyon dolarlık hasılat elde etti.
Son dakika 'arrivederci'si UEFA Kupası'nda grup maçları önceki gece tamamlanırken kuralar da dün çekildi.
Yine erken final: Chelsea-Barcelona Şampiyonlar Ligi'nde ikinci tur kuraları da dün çekilirken şu anda dünya futbolunun en etkili iki takımı İngiliz Chelsea ve İspanyol Barcelona, birbiriyle ..
Sana Kayseri çok yakışıyor Galatasaray'da Tomas'ın yokluğunda iki haftadır mecburi hizmet gören Song ve Yalçın savunmanın asgari gereklerini bile yerine getiremiyor...
Özeleştiriyle veda etti Trabzonspor'da seçimli mali genel kurul bugün başlıyor. Genel kurulun ilk gününde gündemdeki konular konuşulacak.
Liderin amacı yeni bir unvan Fenerbahçe'nin zirve yarışı açısından bir kaygısı yok. Sarı-Lacivertliler, yılı 'lider' unvanıyla kapamayı geçen hafta Kayseri Erciyesspor deplasmanında aldıkları..
Külliyen kayıt dışıyız AB'ye uyum projesi AB sürecinde ekonomiyi kayda alma projesi başladı. AB Temsilcisi Kretschmer, "Kayıt dışı yüzde 50" dedi. Maliye Bakanı Unakıtan: &..
Çoşkun'un rakamı yüzde 70 Sanayi Bakanı Ali Coşkun, işsizlik ve hayat pahalılığında gerileme olmasına karşın, bu sorunların halkı bezdirdiğini ve bu sorunlara hep beraber yatırıma yönelerek ç..
Arjantin borcunu erken ödeyecek Arjantin Devlet Başkanı Nestor Kirchner, IMF'ye olan 10 milyar dolarlık borcun yıl sonuna kadar ödeneceğini söyledi.
Asgari ücret için yüzde 5 eylemi Ankara Sendika Şubeleri Platformu üyeleri, asgari ücretin en düşük memur maaşı seviyesine çıkarılmasını ve geçici işçilerin kadroya alınmasını istedi.
Oto vergisine zam Motorlu taşıtlar vergisi tutarları 2006 yılı için yüzde 9.8 oranında artırılarak yeniden belirlendi.
Başakşehir satışa çıkıyor Başakşehir 5. etap 2. kısım konutlarının temelini atan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş...
Telsim'e Yunanlı ortak Yunanistan'ın en büyük telekomünikasyon, enformasyon teknolojileri ve elektronik savunma sistem tedarikçisi Intracom...
Yunanistan'ın Sakıp Sabancı'sı Yunanistan'da zenginlerin denizden para kazanmaları, yani armatör olmaları geleneği vardır.
Elektrik çarpan yatırımcılara umut Meclis'te CHP, imtiyaz sözleşmesi feshedilen Uzanlara ait Çukurova ve Kepez Elektrik ile Aktaş Elektrik'in borsada işlem gören hisselerine sahip olan...
'Konutla ilgili sorun var' Fortis Bank İcra Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt, konut kredilerinde sorun olduğunu söyledi.
'Mali Kontrol'e veto Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kamu Mali Yönetimi Kontrol Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin yasanın iki maddesini...
Cem Uzan'ın yatı dert oldu TMSF tarafından Finesse Management Co. Ltd. adlı şirkete 32 milyon 175 bin YTL'ye satılan Cem Uzan'a ait Frequency...
» 1 2 3 4 5 6