13 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

13 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışarıdan ekmek alıp satmak yasak Manisa'nın Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Bakkallar ve Bayiler Odası karar aldı. İmzalanan protokolle, ilçe sınırları dışındaki köy ve beldelerden ek..
Rekabette ilginç randevu AYDIN'IN Karpuzlu İlçesi'nde bu yıl 4.'sü yapılan deve güreşleri, ilginç bir karşılaşmaya sahne oldu. Fenerbahçe bayraklı Başkanbey ve Galatasaray bayraklı Sarıgül ad..
Cimnastik yıldızları Yöneliş'te yetişecek YÖNELİŞ Koleji, sporun farklı alanlarındaki etkinlikleriyle dikkati çekiyor. Okulun cimnastik takımında görev alan kız öğrenciler, gösterileriyle izl..
Menemen Ovası SOS veriyor CHP Menemen İlçe Başkanı Ali Sakallı, Aliağa'daki demir-çelik fabrikalarından çıkan cürufların (atık) kanserojen madde içerdiğini, yeraltı sularını kirlettiğini, çev..
Kurumlu bacalar faciaya davetiye İzmir'in Tire İlçesi'nde son günlerde birbiri ardına baca kaynaklı yangınlar meydana geldi. Belediye İtfaiye Amiri Yalçın Hapçı, vatandaşları baca temizliği k..
Bir aşk masalı Gümrükçü Namia Karaöz ile bankacı Ümit Kaynar, iki yıllık aşklarını evliliğe taşıdı. Ege Palas Oteli'nin balo salonundaki düğüne 400'e yakın davetli katıldı. Yeni evliler balay..
Üniversiteliler popçu EGE Ajans'ın, Ege Üniversitesi'nde öğrenim gören 100 genç üzerinde yaptığı araştırmaya göre, üniversite öğrencilerinin yüzde 24'ü Türkçe Pop, yüzde 20'si rock, yüzde 15'..
Doğalgaz kimseyi mağdur etmeyecek Şebeke çalışmaları nedeniyle kentin her yeri kazılacak. Ancak en derini 40-60 santim olacak. Yap-boza da izin verilmeyecekBaşkanlar zirvesi
Yılbaşı alışverişi başladı İZMİRLİLERİ, 2006 heyecanı sardı. Yeni yıla sevdikleriyle birlikte, neşeli, renkli ortamda girmek isteyenler şimdiden süs, Noel giysisi, yapay çam, maske ve hediyel..
Antikacıdaki havan topu mermisi patladı Horhor'daki Antikacılar Çarşısı'nda Avize Antikacısı'nda çalışan Salih Karataş'ın, abajura ayak yapmak için bir havan topu mermisini tüpte ısıttığı sır..
Villa kumarhane hiç boş durmamış İstanbul Etiler'de, 2.5 ay önce kumar oynattığı için hakkında işlem yapılan Doğa Sporu ve Avcılık Derneği'ne ait villaya önceki gün yapılan ikinci baskında da..
İslami eserler internette Princeton Üniversitesi, koleksiyonunda bulunan eşsiz İslami eserleri sanal ortama taşıyor. 10 bine yakın belge internette ücretsiz yayımlanacakNikâhına giderken teca..
ABD'de 9 balina karaya vurdu ABD'NİN Cape Cod koyunda karaya vuran 9 balina ve 24 yunus öldü. Karaya vuran hayvanlarla ilgili çalışmalarda bulunan "Cape Code Stranding Network (Cape Cod Karay..
Duman Fransa'ya kadar ulaştı İngiltere'nin Hemel Hempstead bölgesindeki Buncefield petrol deposunda önceki gün meydana gelen patlamaların ardından çıkan yangının dumanı Fransa'nın Normandiya ..
DJ'lerin taciz iddiası İzmir'de, bir radyo istasyonunda DJ'lik yapan Feride Yaylagül, belediye şoförünün tacizde bulunduğunu, 2 arkadaşının da kendisini ve nişanlısını dövdüğünü iddia etti'Çe..
Özel yiyeceklerle hafızanı güçlendir Hafızayı ve bilişsel fonksiyonları bazı besinler sayesinde kuvvetlendirmek, böylece yaşam kalitesini artırmak da elinizde'İstanbul' dosyası Brüksel'de
Şili'de seçimler ikinci tura kaldı Şili'de yapılan devlet başkanlığı seçimi, hiçbir adayın yüzde 50'nin üzerinde oy alamaması nedeniyle 2. tura kaldı. En fazla oyu yüzde 45.9'la Sosyalist Par..
Samimi buse İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un, Brüksel'deki AB Dışişleri Bakanları toplantısında, Avusturyalı muadili Ursula Plassnik'i samimi şekilde öpüşü kameralara böyle yansıdı.Go..
Ördeğin düşündürdükleri 'Başkanın Adamları', 'Hannibal', 'Postacı Kapıyı İki Kere Çalar' gibi ses getiren filmlerin başarılı senaristi Amerikalı yazar David Mamet, bu kez 'Ördek Muhabettleri'..
Özel'in 'son' kitabı çıktı Şair İsmet Özel'in hayranlarına hem iyi hem kötü haber... Önce iyisi; Özel'in yeni şiir kitabı 'Of Not Being A Jew' Şule Yayınları'ndan çıktı.
Konu aynı, yapan aynı, zaman farklı Oscar ödüllü Peter Jackson'ın ilkini 1993'te çektiği yeni 'King Kong'u cuma günü gösterime girecek. Film, 207 milyon dolarla sinema tarihinin en pahalı alt..
Nekahette yenen darbe Galatasaray-Beşiktaş, skorca ve oyunca çekişmeli bir derbi suaresi sundular. Doğrudan şampiyonluk iddialı olanlardansa, böyle 'tutunma' kaygısı içindeki büyüklerin derbi..
» 1 2 3 4 5 6