11 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

11 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kırışıklık, stres ve temizlik ürünleri DDF'in Anti-Aging Restorative (Yaşlanma Etkilerini Onarıcı) cilt bakım serisi, ciltteki yaşlılık izlerini en aza indirmeyi vaat ediyor. Farklı cilt tipl..
Saklı aşkların yaraları "Sakin Olmam Lazım" adlı albümüyle dikkat çeken Hayko Cepkin sahnede şekilden şekle giren yüzü, aşk ve yakarış dolu nidalarıyla izleyicisinin aklını çeliyorHarvard Sağ..
45 yılda üçüncü sergi Prof. Dr. Sabit Kalfagil 1960 ve 70'lerde çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi açtıAdı en çok bilinen reis
Nancy'deki İstanbul, İstanbul'daki Nancy İstanbul, Türklerin açtığı lokanta ve bakkalların tabelalarıyla gelmeden önce Nancy, Beyoğlu ve Galata'da boy göstermeye başlayan art nouveau tarzında..
"Benim tekniğim darbukada milattır" Dünyada darbuka efsanesi olarak tanınan, tarih boyunca denenmemiş bir teknik ve çalma stili geliştiren, darbuka aşkıyla çöllerde yaşayan Mısırlı Ahmet'in y..
Yeni mekanı eski müşteriler işletiyor Banlieue 6080'de 60 ve 80'inci meridyenler arasındaki ülkelerin yemeklerini bulmanız mümkün. Bol ayrıntılı ve ihtişamlı dekorasyonuyla dikkat çeken bu İz..
Concorde'un içini de o tasarladı eski Fransız bakanın ofisini de Yves Saint Laurent'dan Lagerfeld'e birçok markaya ait mağazanın, ünlü otellerin dekorasyonuna ve modern sanat müzelerinin tasa..
Ünlü komedyen Pryor hayatını kaybetti ABD'li ünlü komedyen Richard Pryor, geçirdiği kalp krizi sonucu 65 yaşında yaşama veda etti. Pryor'un eşi Jennifer Pryor, dün gece CNN televizyonuna verd..
Dünya güzeli İzlanda'dan Çin'in Sanya kentinde düzenlenen 2005 Dünya Güzellik Yarışması'nı, İzlanda 'lı Unnur Birna Vilhjalmsdottir (21) kazandı. Yarışmada ikinciliği Meksikalı güzel Dafne Mo..
Alman parti Türk esir için bilgi istedi Alman Hür Demokrat Parti (FDP) yetkilileri, CIA tarafından kaçırılıp Guantanamo'ya götürüldüğü sanılan Murat Kurnaz hakkında soruşturma istiyor... Aile..
"Irak'ta hak ihlalleri yapılıyor" Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, Güvenlik Konseyi'ne yolladığı raporda Irak'taki insan hakları ihlallerine değinerek "durumun endişe yaratmayı..
Ünlü komedyen Pryor bu kez ağlattı Amerikalı ünlü komedyen Richard Pryor, geçirdiği kalp krizi sonucu Los Angeles'taki bir hastanede 65 yaşında hayata veda etti. Eşi Jennifer Pryor, "O benim ..
Tsunaminin aldığı kızını yeniden buldu Güney Asya'yı vuran tsunami felaketinin üzerinden tam bir yıl geçti. Deprem sonrası dev dalgaların vurduğu yerlerden biri olan Tayland'da 4 yaşındaki kı..
'Düşmanlar' deprem bölgesi için sahnede Hindistan'ın Bombay kentinde bir yardım gecesi düzenlendi. Dünyaca ünlü MTV müzik kanalının da görüntülediği konser, sıradan bir yardım gecesi değildi...
Bu mesaj 40 saniyede yok olacak Cepte silmeyi unuttuğunuz mesajlar için korkmaya gerek kalmadı. Yeni bir sistemle bu mesajlar kendini imha ediyor. "Görevimiz Tehlike" filmlerinin açılış sahne..
Bu ne yaman çelişki Gerhard! Gerhard Schröder, Almanya Başbakanı'yken ülkesine doğalgaz taşıma ihalesini verdiği şirkete denetleme kurulu başkanı olmaya hazırlanıyor. Eski Almanya Başbakanı G..
Musa Anter anısına anıt Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi tarafından 20 Eylül 1992 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren yazar Musa Anter ve onun şahsında faili meçhul cin..
Bahçeli: Ne hazin Başbakan'ın destekçisi İmralı MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan'a sert eleştirilerde bulundu. Partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Bahçeli, Başbakan..
Solda yenilenme ve alternatif arayışı DİSK önderliğinde "Solda Yenilenme" Konferansı yapıldı. Yeni bir parti kurmaya kadar gidecek platform gündemde. DİSK akademisyenler, sivil toplum kuruluş..
Erdoğan: Bedelli askerliği düşünüyoruz Başbakan Erdoğan, Sidney'de bedelli askerlik isteyen Türkler'e "Milli Savunma Bakanlığımız ve Genelkurmayımızla görüşüyoruz" müjdesi verdi Erdoğan, fiya..
Münzevi çellist CRR'de Bir konser haberi için öznel bir yargı olsa da, söylemeden geçmek çok zor. Bach'ın tüm yapıtları içinde en çok insana 'dokunan', viyolonsel için yazdığı suitler.
Beatles değil merkez bankası Beatles, iki eski üyesi ve ölenlerin dul eşlerine hâlâ yüz binlerce sterlin kazandırmaya devam ediyor. John Lennon'ın ölümünün 25. yıldönümünde, İngiliz Daily Tel..
Live 8 efsanesi DVD oldu 2 Temmuz DVD'lerde yaşayacak! 2 Temmuz'da Afrika'daki yoksulluğa dikkat çekmek amacıyla farklı merkezlerde düzenlenen ve dünyayı yerinden oynatan Live 8 konserlerinin..
Depeche Mode geliyor Müjdemizi isteriz! Depeche Mode yeniden Türkiye'ye geliyor. Grup yeni albümü 'Playing the Angel' için çıktığı dünya turnesi kapsamında 30 Temmuz 2006 Pazar akşamı İstanbu..
İnsanlık iletişime kapalı Sezonu 'Kumarbazın Seçimi'nin galasıyla açan Kent Oyuncuları'nın yeni oyunu 'Gece Mevsimi'. İngiliz tiyatrosunun yeni kuşak temsilcilerinden Rebecca Lenkiewicz'in ya..
Türkiye 1970 Fotoğraf aracılığıyla 1960'lı, 70'li yılların Türkiyesi'ne yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Sabit Kalfagil'in, 60 ve 70'lerde Türkiye'nin değişik yörelerinde çektiği insan ve...
En 'vicdan'lı grup U2 Uluslararası Af örgütü, İrlandalı rock grubu U2'ya, insan haklarını savunması nedeniyle '2005'in Vicdani Büyükelçisi' ödülü verdi.
'Picasso'ya 25 bin kişi 'Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki 'Picasso İstanbul'da' sergisini açıldığı 24 Kasım'dan itibaren çoğunluğu öğrenci yaklaşık 25 bin kişi gezdi.
Akademisyenden Ebru sergisi Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim görevlisi Doç. Erhan Büyükakıncı'dan ebru sergisi. Uzun süredir hat, tezhip ve ebru üzerine ürünler ..
Hani başka türlü davranacaktık? Galatasaray-Fenerbahçe derbisi tatlı ikramıyla başlayıp olaysız son bulmuştu. Bu kez öyle olmadı. Galatasaray-Beşiktaş maçı öncesinde Mecidiyeköy'de tatsız ola..
» 1 2 3 4 5 6