1 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

1 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Kırmızı sokak' genelgesi Bazı AKP'li belediyelerin "içkili lokallerle" ilgili uygulamaları tartışılırken, İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda Emniyet'in görüş sorması üzerine ekim ayında genelg..
Banliyö isyanının faturası yabancılarla evliliğe kesiliyor Banliyö isyanı sebebiyle geçtiğimiz ay dünya gündemini işgal eden Fransa, göçmenlere yönelik yasalarını sertleştirme sinyali veriyo..
Golleri atan Barcelona, kazanan ‘barış’ oldu İspanya’nın Barcelona kenti önceki gece önemli bir barış organizasyonuna sahne oldu. Ortadoğu barış sürecine destek amacıyla İspanya’da düzenlenen..
‘Merkel, ilişkileri bozmayı göze alamaz’ Federal Almanya Meclisi’nin Türk asıllı milletvekili Dr. Lale Akgün, yeni Başbakan Angela Merkel’in Türkiye ile ilişkileri bozmayı göze alamayacağını ..
Bunalımdaki Avrupa Birliği genişlemeyi yine geçiştirebilir Avrupa Birliği’nin (AB) 15-16 Aralık’ta yapılacak zirvede genişlemeye yer vermeme ihtimali güçleniyor.
Türk dünyası liderlerinin takvimi 4 yıldan beri bir türlü uyuşmuyor Ankara, son zirvelerini 2001’de yapan Türk dili konuşulan ülkelerin liderlerini bir araya getirmek için çalışmalarını hızla..
Matsakis, bayrağı gazetecilere verdi KKTC’deki bir nöbet kulübesinden Türk bayrağını kaçıran Avrupa Parlamentosu’nun Rum parlamenteri Marios Matsakis, bayrağı Brüksel’de iade etti. ‘Bayrağı a..
Müşteri bulursa THY de Irak’a uçar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, özel havayolu şirketi Fly Air’in, Irak’ın kuzeyindeki Erbil ve Süleymaniye kentlerine uçak seferleri başlatmasına ili..
Bush Irak’tan çekilme için yine takvim açıklamadı ABD Başkanı George Bush, 2003 Mart’ından beri işgal altında tutulan Irak’taki askeri birliklerin çekilmesinun bu ülkedeki güvenlik durumuna b..
Gönül ve Büyükanıt Washington yolcusu Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’un ev sahipliğinde yapılacak olan yıllık Güneydoğu Avrupa Savunma Bakanları Çok Tar..
İran, nükleer adımı Ankara'da attı İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mütteki, iki günlük resmi ziyaret için geldiği Ankara’da ülkesinin 3 Avrupa ülkesiyle (İngiltere, Almanya, Fransa) yürüttüğü ..
Galatasaray idmanında Ümit Karan gerginliği Galatasaray, hafta sonunda Ankaraspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını, dün çift antrenmanla sürdürdü.
Galibiyet zincirini Rytas kırdı Eurolig’de oynadığı son 21 iç saha karşılaşmasını üst üste kazanan Efes, dün gece Litvanya’nın Rytas takımına çarpıldı. Kaya’nın maçın başında sakatlanmasından..
Yıldırım: Eşim, hakkındaki haberden sonra internete merak saldı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Samsun gezisi sırasında eşi Semiha Yıldırım’la ayrı masada yemek yemesiyle ilgili yorumların ..
Özürlü vatandaş, ‘hakkını mahkemede ara’ diyen vekile bastonla saldırdı Aldığı arabaya ‘özürlü indirimi’ yapılmayan Miraç Yağcıoğlu isimli vatandaş, dün Meclis’e gelerek AK Parti İzmir Millet..
CHP, cumhurbaşkanlığı üzerinden rejim krizi çıkarmaya çalışıyor Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, CHP’nin, cumhurbaşkanlığı konusunda rejim bunalımı çıkarmaya çalıştığını öne sürdü.
Şemdinli’den dolayı derin devlet beni hedef seçti Şemdinli’de meydana gelen patlamalardan sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelen CHP Hakkari Milletvekili Esat Canan, ‘derin devlet’ tarafın..
Erdoğan: Aynı parayla daha az ekmek alıyorsanız beddua edin Başbakan Tayyip Erdoğan dün Düzce’de enflasyondaki düşüşü "ekmek hesabıyla" anlattı.
Başsavcı, AK Parti’ye ihtar istedi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, AK Parti’nin tüzüğündeki bazı hükümlerin Siyasi Partiler Yasası’na aykırı olduğu gerekçesiyle, ihtar verilmesi istem..
Ecevit ‘6 ok’u tartışmaya açıyor Osmanlı’nın son sultanı Vahdettin’in hain olmadığını söyleyerek kamuoyunda büyük yankı uyandıran eski Başbakan Bülent Ecevit, şimdi de yakın tarihi masaya yat..
37 milyon Amerikalı açlık sınırının altında ABD İstatistik Bürosu, son rakamlara göre Amerikan halkının yüzde 12,5’inin yoksulluk sınırının altında yaşadığını, 18 yaşın altındakiler için bu o..
Osmanlı şeriye sicilleri araştırmacılara açılıyor Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile tapu dairelerinden devlet arşivi sayılan şeriye s..
Hasankeyf’teki nadir kuş türlerine koruma Hasankeyf’teki kuşların Ilısu Baraj Projesi nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu açıklayan Doğa Derneği, yöredeki kuş türleri üz..
Sedir ormanları yeniden yeşerecek Çevre ve Orman Bakanlığı, dayanıklılığı ve kolay işlenmesi sebebiyle 5 bin yıl içinde inşaat, ahşap gemi ve mobilya yapımında kullanılarak tahrip edilen sedi..
Dakikada 10 kişi AIDS’e yakalanıyor Dünya Sağlık Örğütü’nün Aralık 2004 verilerine göre dünyada 44,5 milyon kişi HIV/AIDS hastalığıyla mücadele ediyor.
Kız arkadaşını filmden etkilenerek öldürmüş İzmir’in Urla ilçesindeki liseli cinayetinde gözaltına alınan 8 kişinin sorgusunda üniversite öğrencisi C.E.’nin F.İ.’yi öldürmeden önce, "Bu akşam..
Trafikte ölenler terörden 390 kat fazla Trafik kazalarında terörden 390 kat daha fazla insan ölüyor.
Kanalizasyon idarelerinin başı çocuk bezleri ile dertte Kanalizasyon arızalarının sebebini araştıran belediye yöneticileri neredeyse tek sorunla karşılaşıyor; pamuk ve naylon karışımı çocuk b..
İshal hız kesti; su ve temizlik maddesi satışında patlama var Malatya’da islah vakaları hız kesmeğe başladı. Şehirde içme suyu ve temizlik satışlarında büyük artış yaşanıyor.
Şırnak milletvekilleri: Silopi olayının takipçisi olacağız Çete kapsamına alındığı için Diyarbakır Ağır Ceza’da görülecek olan Silopi Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı saldırı olayı Şırnak milletv..
Dadaşlar TESEV’in ‘etnik kimlik’ tanımını mahkemeye taşıyor Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı’nca (TESEV) yayınlanan bir kitapta Dadaşların etnik kimlik olarak tanımlanması yargıya ta..
‘Kutsal topraklara gitmeden sağlık kontrolünden geçin’ Türkiye’den hacca gidenlerin büyük bölümünü yaşlılar oluşturuyor. Bu sebeple hacı adayları kutsal topraklarda yaşlılığa bağlı pek çok sa..
Yüksek Askerî Şûra bugün toplanıyor Yüksek Askerî Şûra’nın bu yılki ikinci olağan toplantısı, Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak.
Kışlada askerî aracın ezdiği 2 er şehit oldu Kayseri’deki 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda gece devriyesi yapan aracın altında kalan 2 er şehit oldu.
Kaplan’ın mahkûmiyet kararına bozma Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Almanya’dan sınır dışı edilen İslami Cemiyet ve Cemaatler Birliği yöneticisi Metin Kaplan’a İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce ..
Suç örgütleri, küçük kız ve yetişkin erkekleri kullanıyor TBMM Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu’na bilgi veren İstanbul Valiliği, kadın ve çocuklara yönelik şiddet olaylarıyla ..
Kapkaç çetesi çocukları kapmak için çatışmış İstanbul Organize polisinin bugüne kadarki en geniş çaplı kapkaç çetesi operasyonu ile ilgili ilginç ayrıntılar olduğu ortaya çıktı.
YÖK, 11 ilde üniversite kurulmasına karşı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 15 yerine sadece 4 ilde üniversite kurulmasını, yeni üniversitelerin rektörlerinin de seçimle göreve gelmesini istedi.
Gürüz’ün görevi kötüye kullanma iddiasını Bakan Çelik inceleyecek Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’ı denetlemeyerek görevini kötüye kullandığı iddiasıyla YÖK eski Başkanı Kema..
Arkadaşı cumaya gidiyor diye fakülte birincisi kızı asistan yapmadı Üniversitelerde yaşanan akademik skandallara bir yenisi daha eklendi. İdeolojik ve akraba kadrolaşması iddiaları ile sürekl..
Öğrenim kredisini ödemeyenler arasında müsteşarlar bile var Üniversite yıllarında aldığı krediyi ödemeyenlerin tamamı icralık oldu. Geçen sene bu yolla 30 trilyon lira tahsil eden Yurtkur, bu..
Sabancı, Telsim ihalesinde yok Fransız ortağının ‘katılmama' kararına uyan Sabancı, Telsim ihalesine girmiyor. Satelko İletişim'in Telsim satış ihalesine ortak girmek için görüştüğü France Te..
Vergi indirimiyle biz üzerimize düşeni yaptık, sıra sanayicide Kayıt dışı ile mücadele çerçevesinde önceki gün Kurumlar Vergisi’ni yüzde 30’dan yüzde 20’ye indiren, yıllık 5 dilim olan Gelir..
‘Biyodizelde vergi kaybı 400 milyon YTL’ Enerji ve Sanayi bakanlıklarının petrolde yurtdışı bağımlığılı azaltmak ve tarımı geliştirmek için ele aldığı biyodizel ile ilgili şikayetler artıyor...
Firmalar, Botaş’ın gaz ihalesine rağbet etmedi Tüpraş ve Erdemir gibi ihalelerde yaşanan hareketlilik, doğalgaz özelleştirmesine yansımadı.
Amerika’nın bulaşığını Koç yıkayacak Koç Holding’in amiral gemisi Arçelik, yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Yılın ilk 9 ayını 2,3 milyar Euro’luk cirosu ile kapata..
2006’da köylere para yağacak Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen bütçe kanununda köylere yatırım için 1,4 milyar YTL kondu.
Konuta hücum taşıt kredilerini vurdu Türkiye'de yılın nisan-mayıs-haziran aylarında, geçen yılın aynı dönemine oranla taşıt kredisi kullananların sayısı yüzde 24, alınan kredi tutarı da yüzde..
Axa’nın soykırım tazminatı hâlâ tartışılıyor Ordu Yardımlaşma Kurumu (Oyak), son aylarda tartışmaların odak noktası oldu. Kurumun Genel Müdürü Coşkun Ulusoy'un, "Telekom, Tüpraş ve Erdemir'de..
Emekli subaylar Oyak’ı Meclis’e şikâyet etti Fransız ortağı Axa’nın, zorunlu göçe tabi tutulan Ermenilerin yakınlarına 17 milyon dolarlık ödeme yapmayı kabul etmesiyle kamuoyunda tartışılan O..
« » 1 2 3 4 5 6 7