9 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

9 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
FED faizi %3.5'e yükseltti ABD Merkez Bankası FED, dolar gösterge faizini çeyrek puanlık (0.25) artırımla yüzde 3.5'e yükseltti.. FED'in Açık Piyasa Komitesi toplantısının ardından yapılan aç..
F.Bahçe'ye 1 maç seyircisi oynama cezası Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), 30 Temmuz'da Fenerbahçe'nin Everton ile oynadığı maçta meydana gelen olaylar nedeniyle F..
Şeriata uygun giysi satmayana ceza İran'da, muhafazakar milletvekilleri tarafından "şeriata uygun olmayan elbise giyen ve satanların cezalandırılmasına" yönelik hazırlanan kanun tasarısının m..
Kerem resmen Kartal Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, milli oyuncu Kerem Tunçeri ile 1 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Milli basketbolcu, Akaretler'deki kulüp binasında kendisini 1 yıllığına s..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Rehn: Müzakereler 3 Ekim’de başlayacak Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye ile AB'ye..
Ölen bombacılar PKK'lı çıktı İstanbul Emniyet Müdürü, Zeytinburnu'nda patlayıcı düzeneği yaparken meydana gelen patlamada ölen 2 kişinin terör örgütü PKK'nın mensubu olduğunu söyledi. Bomb..
Motorin ve kalorifer yakıtına zam TÜPRAŞ, motorinin rafineri çıkış fiyatına yüzde 4, kalorifer yakıtının fiyatına da yüzde 3.5 oranında zam yaptı. Yapılan zammın ardından motorinin vergili fi..
Türkiye ödüyor ABD’li tatilde Bir süre FBI’da tercümanlık yapan Sibel Edmonds’un, ‘Türk lobileri ve elçilik, Ermeni tasarısını rüşvetle engelledi’ iddiaları, Rumlara da dayanak oldu. Rum yetk..
İran'da şeriata uygun giysi satmayana ceza İran'da, muhafazakar milletvekilleri tarafından "şeriata uygun olmayan elbise giyen ve satanların cezalandırılmasına" yönelik hazırlanan kanun tasar..
Sırp savaş suçlusu Milan Lukic yakalandı Bosna Savaşı sırasında işledikleri suçlardan dolayı kesinleşmiş 20 yıl hapis cezası bulunan ve Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından da aran..
Rumlara güvence iddiası Chirac’ın Papadopulos’a, 'Türkiye Kıbrıs'ı tanımazsa müzakereye başlayamayacağı yönünde güvence verdiği' öne sürüldü.
Talat, ABD'li vekilleri kabul etti KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nın davetlisi olarak dün gece KKTC'ye gelen, ABD Kongre ve Senatosu'ndan 7 kişilik heyeti kabu..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Berlin'de kundaklama: 8 ölü Almanya'nın başkenti Berlin'de, çok sayıda yabancının oturduğu bir binada çıkan yangınd..
'Amaç öldürmek değil korkutmaktı' Londra'da 21 temmuzdaki başarısız bombalama girişiminin zanlılarından Hamdi İshak, İtalya'nın başkenti Roma'da İngiliz ve İtalyan yetkililer tarafından sorgu..
Özerten: İyi başladık MHK Başkanı Ufuk Özerten, Lig’in ilk haftasının hakemler adına iyi bir havada geçtiğini söyledi.
Federasyonun gafı Silahla bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan özel maçla ilgili 5 Ağustos’a kadar karar verilmesi gerekiyordu. Ancak federasyon konuyu zamanında görüşüp karara bağlayamadı.
Fatih’e Ada kancası Trabzonspor’un başarılı kaptanını renklerine katmak isteyen İngiliz Newcastle ile Everton kulüpleri bir menajeri bu transferi bitirmek için harekete geçirdi.
Yattara ikiye böldü Trabzonspor'un, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Anorthosis'e elenmesinin ardından, ilk maçta gördüğü kırmızı kart nedeniyle eleştiri oklarının hedefindeki isim Yattara, taraf..
İki ayda fırtınayız Galatasaray’ın Belçikalı teknik direktörü, ‘Öyle bir futbol sergileyeceğiz ki, izleyenler hop oturup hop kalkacak. Herkes gole gidip şansını deneyecek ve atacak’ dedi. Kır..
Yedi aylık FDF 20 milyar 322 milyon YTL Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Temmuz ayında konsolide bütçe giderlerinin 13 milyar 489 milyon YTL olduğu bildirdi. Unakıtan, Temmuz ayı bütçe açığının ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Mamografi çektiren kadın sayısı arttı Ünlü pop yıldızı Kylie Minogue’a meme kanseri teşhisi konulmasının ardından, ..
Boğaziçi Köprüsü boyanıyor Boğaziçi Köprüsü, bakım onarım çalışmaları kapsamında orijinal rengi olan açık griye boyanıyor. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre,..
Öğretmenlik başvuruları yarın başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) alacağı 10 bin 509 öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlıyor.
Sökülen pisuvarları yabancı öğrenci takacak Çorum'un İskilip Belediyesi'nin davetlisi olarak ilçeye giden değişik ülkelerden 15 üniversite öğrencisi, çevre düzenleme işlerinde gönüllü olarak ..
Bakan Çiçek: Teröre karşı herkes birlik Bakan Çiçek: Terör konusunda tahterevallinin bir tarafında TSK, diğer tarafında hükümet değerlendirilmesi yapılamaz. Bu konuda herkes aynı tarafta.
Rehn: Müzakereler 3 Ekim’de başlayacak Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye ile AB'ye üyelik müzakerelerine planlandığı gibi 3 Ekim'de başlanacağından emin olduğ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ölen bombacılar PKK'lı çıktı İstanbul Emniyet Müdürü, Zeytinburnu'nda patlayıcı düzeneği yaparken meydana gelen pat..
Alex'i tutmak kolay çünkü durarak oynuyor Fenerbahçe maçında, teknik direktör Ziya Doğan'ın Alex'i tutmakla görevlendirdiği Sedat Yeşilkaya, "Alex'i tutmak benim için zor olmadı. Çünkü kendis..
İran'da 'şeriata uygun giyinme' tasarısı gündemde İran'da, muhafazakar milletvekilleri tarafından ''şeriata uygun olmayan elbise giyen ve satanların cezalandırılmasına'' yönelik hazırlanan ka..
Discovery Dünya'ya döndü Amerikan uzay mekiği Discovery Dünya'ya döndü. 26 temmuzda uzaya fırlatılan Discovery, California'daki Edwards Hava Üssü'ne indi. Mekikte, mürettebatın lideri Eileen ..
ABD Irak'ta asker sayısını artırıyor ABD'nin, Irak'taki asker sayısını güz döneminde artırmayı planladığı bildirildi. ABD'nin, Irak'ta ekim ayında yapılacak anayasanın halk oyuna sunulması ve..
Rehn:'3 Ekim'den eminim' AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye ile AB'ye üyelik müzakerelerine planlandığı gibi 3 Ekim'de başlanacağından emin olduğunu söyledi. Alman..
Terör konusunda hepimiz aynı taraftayız Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, tahterevallinin bir tarafında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bir tarafına da hükümet oturtulmak suretiyle..
Hazine, net 3.5 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 3.5 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin düzenlediği 3 ayda bir değişken faiz ödemeli YTL cinsinden tahvil ihalesinde dönemsel faiz..
Petrol fiyatları 64 $'ı aştı Uluslararası ham petrol fiyatları 64 doların üstüne çıktı. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu'daki petrol ihraç bağlantılarındaki karışıklıklar, petrol fi..
Öğretmenlik başvuruları yarın başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) alacağı 10 bin 509 öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ilk atama yoluyla atanacakl..
Hazine 3.5 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 3.5 milyar Yeni Türk Lirası borçlandı. Hazine'nin bugün düzenlediği 3 ayda bir değişken faiz ödemeli YTL cinsi tahvil ihalesinde dön..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Erdemir'de eylemler sertleşecek Erdemir’in özelleştirmesine karşı direnen ve önyeterlilik alan Fransız ve Rus firma..
Sanayici iyimserliğini kaybediyor İstanbul Sanayi Odası’nın(İSO) yılın birinci dönemine ait Ekonomik Durum Tespit Anket Çalışması sanayicilerin geçen yılın ikinci yarısına göre ekonomiye yöne..
Sahte banknot izleme sistemi İlgili kolluk birimleri ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası arasında ''Sahte Banknot İzleme Sistemi'' oluşturulacak. Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan ''Sahte Ban..
Petrol 64 doların üzerinde Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu'daki petrol ihraç bağlantılarındaki karışıklıklar, petrol fiyatlarının yükselmesinde etkili oldu. Uluslararası ham petrol..
Erdemir'de eylemler sertleşecek Erdemir’in özelleştirmesine karşı direnen ve önyeterlilik alan Fransız ve Rus firmalarının Erdemir’de yapacakları gezi ve incelemeyi engelleyen işçiler, "daha ..
Sokağa park vergisi Belli sokaklara park etmek için önceden para ödenmesi, Türkiye’nin de gündeminde. Otopark vergisini ‘gariban’ ödemesin
Geretz: Tereddüt etmedim Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Galatasaray'a gelişindeki en önemli etkenlerden birinin heyecan ihtiyacı olduğunu söyledi. TRT televizyonunda yayınlanan Fut..
Beşiktaş, Liechtenstein'a gitti Beşiktaş, Liechtenstein'ın FC Vaduz takımıyla yapacağı UEFA Kupası 2. ön eleme turu ilk maçı için bu ülkeye gitti. Beşiktaş kafilesi, Atatürk Havalimanı'ndan T..
Şişli ‘Bozkurt’ yaylasında Şişli Belediyesi’ne ait resmi plakalı otobüslerin MHP’nin Erciyes’teki kurultayına ülkü ocakları flamaları ve afişleriyle ülkücüleri taşıması gözleri Belediye Başka..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Öğretmenlik başvuruları yarın başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) alacağı 10 bin 509 öğretmen kadrosu için ba..
Ataşehir'de yeni bir konut projesi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) gelir paylaşımı esasına göre, Ataşehir'de Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yap..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Petrol 64 doların üzerinde Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu'daki petrol ihraç bağlantılarındaki karışıklı..
» 1 2 3 4 5 6 7 8