4 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

4 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Er Coşkun Kırandi serbest bırakıldı Tunceli'de terör örgütü PKK tarafından kaçırılan er Coşkun Kırandi serbest bırakıldı. . Tunceli'de kaçırılan er Coşkun Kırandi, Tunceli'ye 15 kilometre uza..
Kastamonu'da kaza: 4 ölü Kastamonu'nun Hanönü İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. . Alınan bilgiye göre, Sinop'tan İstanbul'a giden Faysal Tekin yönetimin..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İngiltere'den İsrail'e nükleer yardım İngiliz Yayın Kurumu BBC, 1958 yılında İngiltere’nin, nükleer programlarda ön..
AB, vakıflar tasarısından şikayetçi Avrupa Komisyonu, vakıflar yasa tasarısı konusunda Türkiye'ye bir mektup göndererek, şikayetlerini dile getirdiğini bildirdi. Reuters'ın haberine göre, Kom..
İstanbul'da bunaltıcı sıcaklar Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte bugün 34 derece sıcaklık olduğunu, yarın ise 34-35 derece düzeyinde beklendiğini söyledi.. Yıldırım, ..
Yıldızlarımız Hırvatisran'a direnemedi: 87-72 19. Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye, çeyrek final (F) Grubu'ndaki 3. ve son maçında Hırvatistan'a 87-72 yenildi.
100 Temel Eser Meclis gündeminde CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, Aziz Nesin’in kitaplarının, "100 Temel Eser" arasında olmamasını Meclis gündemine taşıdı. CHP Denizli Milletvekili G..
Mete Sezer toprağa verildi Tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi'nde vefat eden tiyatro sanatçısı Mete Sezer'in cenazesi, son yıllarını geçirdiği Mersin'in Ana..
Zevahari, yeni saldırı tehdidinde bulundu El Kaide örgütünün ''iki numaralı adamı'' olarak bilinen Eyman El Zevahiri, Londra'da düzenlenen bombalı saldırılardan İngiltere Başbakanı Tony Blair..
Konut kredilerine yoğun ilgi Konut kredileri bir ayda yüzde 17.9 artışla 7 milyar YTL'ye dayanırken, taşıt kredilerinde artış oranı yüzde 3.6'da kaldı. Merkez Bankası'nın haftalık bültenine g..
CHP'nin Gelibolu raporu CHP Grubu Gelibolu Tarihi Milli Parkı Araştırma Komisyonu raporuna göre, Atatürk'ün Conk Bayırı'ndaki orduyu sevk yeri yanlış gösteriliyor. CHP Çanakkale İl Başkanlığı..
İETT şoförleri Akbil satamayacak İstanbul'da İETT otobüs şoförleri Akbil satamayacak. İETT otobüslerinde yolcuların şoförlerden Akbil temini, araç ve yolcu emniyetinin sağlanması ve şoförün s..
Ağrı'da 1 terörist ölü ele geçirildi Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 1 terörist ölü ele geçirildi. Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçlerinin Bulakbaşı Köyü kırsalında te..
Türkiye'nin IMF'ye borcu 17.6 milyar dolar Türkiye'nin 30 Haziran 2005 tarihi itibariyle Dünya Bankası'na 6 milyar 96 milyon, Uluslararası Para Fonu'na (IMF) 17 milyar 801 milyon ABD Doları t..
Londra'da ırkçı saldırı The Independent gazetesinde çıkan bir haberde, İngiltere’de artan ırkçı saldırılarda bir Türk’ün de dövüldüğü belirtildi.
Irak'ta Çelebi'nin yardımcısı öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Başbakan Yardımcısı Ahmet Çelebi'nin yardımcısının silahlı kişilerce öldürüldüğü bildirildi.
'Londra'yı korumak için Irak'tan çekilelim' Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone, geçen ay bombalı saldırılar düzenlenen Londra'nın korunması için İngiltere'nin birliklerini Irak'tan çekme..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 100 Temel Eser Meclis gündeminde CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, Aziz Nesin’in kitaplarının, "100 Temel E..
Koizumi, 'uzayda şehriye yemeğinin tadını' sordu Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, uzay mekiği Discovery'deki Japon astronotla uydu telefonuyla yaptığı görüşmede, astronota ''uzayda şehriye..
Güler'den "özelleştirmelere girin" çağrısı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Cebinde parası ve hazırlığı olan şirketler, bizim özelleştirme programımıza girsin'' dedi. Güler, Niğ..
Döviz rezervi 42.8 milyar dolara çıktı Merkez Bankası'nın döviz rezervleri, 22-29 Temmuz tarihleri arasında 2 milyar 60 milyon dolar artarak yeni bir rekor olan 42 milyar 895 milyon dolara çı..
Türkiye IMF'ye en fazla borcu olan 2. ülke IMF'ye en fazla borcu olan ülkeler sıralamasında Türkiye, Brezilya'nın ardından ikinci sırada yer alıyor.. Türkiye'nin 30 Haziran 2005 tarihi itibar..
LykiaWorld gözde tatil köyü listesinde İngiliz yayın kuruluşu BBC, 2005 yazının gözde şehirleri ve yöreleri listesine, turizm işletmesi ve tatil köyü olarak LykiaWorld'ü de dahil etti.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İngiltere faizi indirdi İngiltere Merkez Bankası, faiz oranlarını çeyrek puan indirerek, yüzde 4.5'e çekti. İngilte..
'Süngü minare AB'ye giremez' AB: Fransa'daki 'hayır'ın müzakereyle bağlantısı yok AB, Türkiye'nin adaylığını açıkça tartışmalı 'AB süreci öldürülecek' Erdoğan: AB yolunda devam edeceğiz 'Gen..
İspanyollar ETA ile müzakereden yana İspanya'da yapılan bir anket, halkın çoğunluğunun silah bırakması şartıyla Bask bölgesinin bağımsızlığını isteyen ETA örgütü ile müzakereden yana olduğunu..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Londra'da ırkçı saldırıThe Independent gazetesinde çıkan bir haberde, İngiltere’de artan ırkçı saldırılarda bir Türk..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tenor Aysev, Arjantin'de başrolde Ünlü tenor Luciano Pavarotti'nin öğrencisi olan tanınmış sanatçı Hakan Aysev, "Kr..
Bach'ın yayınlanmamış bir partisyonu bulundu Jean-Sebastian Bach'ın yayınlanmamış bir partisyonu Almanya'da bulundu. Leipzig'deki Bach Vakfı'nca yapılan açıklamaya göre, 1685 ile 1750 yılları..
Bu kez kendi hayatını yazdı "İnsanın yaşadığı değildir hayat, aslolan hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır" diyen Márquez, Anlatmak İçin Yaşamak adlı kitabında bu yaklaşımının so..
Livingstone: "İngiltere Irak'ta çekilmeli" Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone, geçen ay bombalı saldırılar düzenlenen Londra'nın korunması için İngiltere'nin birliklerini Irak'tan çekmes..
Irak'ta Çelebi'nin yardımcısı öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Başbakan Yardımcısı Ahmet Çelebi'nin yardımcısının silahlı kişilerce öldürüldüğü bildirildi. Irak İçişleri Bakanlığı kaynak..
İntihar bombacısına "infaz" onayı Uluslararası Polis Komiserleri Birliği, polisin kuvvet kullanmaya ilişkin politikasını, intihar bombacısının ''kafasından vurulmasını'' kapsayacak şekilde ge..
Koç: "CHP'nin ilgisi yok" CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Gümrük Birliği Anlaşması'nın içeriği, müzakere aşaması ve yürürlüğe girmesi ile CHP'nin hiçbir ilgisi olmadığını ifade ederek, ''Bug..
Demiryollarına Almanya modeli Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk demiryolu sistemini Almanya'dakine benzer bir modelle Türkiye'nin şartlarını da göz..
"Chirac'ın açıklaması üzdü" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Jacgues Chirac'ın sözlerinden ''Üzüntü'' duyduğunu bildirdi. Erdoğan, ''17 Aralık'ta tebrik için aradığımda ban..
Bebek ölümleri araştırıyor Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Doğanay, bebek ölümleriyle ilgili Sağlık Bakanlığı'nca oluşturulan komisyonun, hastanede ç..
Rottweiler cinsi köpek bebeği öldürdü ABD'nin Los Angeles kentinde, rottweiler cinsi bir köpek, annesinin kollarından kaptığı 16 aylık bebeği öldürdü.
Bitkisel hayatta doğum yapan kadın öldü ABD'de 3 aydır bitkisel hayatta bulunan ve dün doğum yapan 26 yaşındaki Susan Torres öldü.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İspanyollar ETA ile müzakereden yana İspanya'da yapılan bir anket, halkın çoğunluğunun silah bırakması şartıyla Bas..
Vergi oranlarında aşamalı indirim Gelir ve Kurumlar Vergisi oranlarının 2006 yılı başından itibaren aşamalı olarak indirilmesi planlanıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı ile Vergi Konseyi'nin teme..
YAŞ kararları açıklandı Yüksek Askeri Şura'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen ''Ağustos ayı olağan toplantısı''nda alınan kararlar açıklandı.. 30 Ağustos 200..
Soyer'den Villepin'e tepki KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, ''Türkiye'nin 'Kıbrıs'ı tanımaması halinde AB ile müzakerelerin başlayamayacağını'' söyleyen Fransa Başbakanı Dominique de Villepi..
İşsizlikte kronikleşme tehlikesi Türkiye’de özellikle 2001 krizinden sonra başlayarak yüzde 10’un altına bir türlü indirilemeyen işsizlik kronik bir hal aldı. Bir yıldan fazla iş bekleyenleri..
Kadınlara mikro kredi desteği Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından 2002 yılında kurulan mikro kredi kurumu Maya'nın aktif üye sayısı geçen yıla göre yüzde 50 artarak 1,500, ver..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); LykiaWorld gözde tatil köyü listesinde İngiliz yayın kuruluşu BBC, 2005 yazının gözde şehirleri ve yöreleri listesi..
Tuborg Mike Bell'i aldı Türkiye basketbol ligi ekiplerinden Tuborg Pilsener, Bryant Matthews ve Mike Hall'ın ardından ABD'li forvet Mike Bell'i de renklerine bağladı ve transferi kapattı.
Can Baba'nın anısına Şair Can Yücel’in ölümünün birinci yıldönümü olan 2000 yılından bu yana, her yıl ağustos ayında Datça’da düzenlenen "Can Şenliği"nin altıncısı, 20 ile 22 Ağustos tarihler..
» 1 2 3 4 5 6 7 8