28 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

28 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Film setinde mıcır kazası: 1 ölü Bolu'nun Göynük ilçesinde, çekimlerine önümüzdeki eylül ayında başlanacak ‘Rüzgarl..
Heykelin içinde uyuşturucu var Avustralya'da, bir bölümü uyuşturucu içerikli "efedrin'' adlı ilaçtan yapılmış 800 küçük heykel ele geçirildi. Yetkililer, değeri yaklaşık 54 milyon dolar olan ..
Onay gelirse, 127. yaşı tescillenecek Güney Amerika ülkesi El Salvador'da kimlik kartının yaş hanesinde 127 yazan Cruz Hernandez, Guinness Rekorlar Kitabı kabul ederse, dünyanın en uzun süre ..
Almanya'nın Döner Kralı aranıyor... Uluslararası fast food'çuların pabucunu dama atan Türk dönerciler için Alman Bild gazetesi yarışma başlattı. Gazete, "1. Ulusal Döner Yarışması" düzenledi...
Bush'un desteği 4 yılın dibine vurdu: Yüzde 40 ABD Başkanı George W. Bush, son üç yıldır Irak Savaşı yüzünden destek kaybediyordu. Seçimi yeniden kazandığında yaşadığı bir "popülarite artışı"..
"ABD ve İngiltere'yi vuracak" Geçen ay üst düzey bir El Kaide yetkilisini yakalayan Güney Kore'den uyarı... İstihbarat servisinden aldığı bilgiye dayanarak konuşan Güney Koreli bir milletveki..
Sünniler yine kriz sinyalleri veriyor Şii ve Kürt liderler Sünniler'in taleplerini kabul ettiklerini açıkladı. Irak anayasa taslağının bugün meclise verilmesi bekleniyor. Irak'ta haftalardır ..
Orman yangınına havadan müdahale Sarıyer Zümrüt Evler Mahallesi Taşkıran mevkiinde fundalık ve makilik orman alanında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangına ilk olarak..
Huzurevi sakinleri huzuru bulamadı Sağlık Bakanlığı'na devredilen eski PTT Hastanesi bahçesinde yer alan PTT 150. Yıl Huzurevi'ndeki yaşlıların nakil işlemleri sırasında gerginlik yaşandı. Bu..
Vatan Caddesi'nde 'Bayram' provası Büyük taarruzun 83. yıldönümü nedeniyle İstanbul'da son prova dün yapıldı. Tören provası nedeniyle trafiğe kapatılan Vatan Caddesi üzerinde, önce yaya ve ar..
Gençler 'Barışarock' dedi Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu'nca düzenlenen 'Barışarock' festivali Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı'nda başladı. Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu'nun d..
Uyarıp öyle satacaklar ABD'nin Kaliforniya eyaletinde satılan patates cipsleri ve kızartmalarının üstüne, tıpkı sigarada olduğu gibi "sağlığa zararlıdır" ibaresi konulacak. Bölge savcısı doku..
Balık yiyen ölmez! Yunanistan'dan Dr. Panagiotakos'un 848 kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre balık, içinde bulunan kimyasal maddeler vasıtasıyla kalbi ve damarları koruyor. Dr. Panagiotak..
Cinayet zanlıları kaza yapınca yakalandı İstanbul Gaziosmanpaşa'da, dün sabah çalıştığı lokantaya gitmek üzere evinden çıkan Mükerrem Baştürk'e (41) bir otomobilden 3 el ateş edildi. Kimliği ..
O şimdi yalnız İki çocuk annesi eski top model Elle Macpherson, ünlü aktör Al Pacino uğruna terk ettiği kocasından resmen boşandı. 42 yaşındaki seksi yıldız, dokuz yıllık eski eşiyle çocuklar..
Kendine tenisçi sevgili buldu Tenis dünyasının güzel kraliçesi Maria Sharapova, sadece kortlarda değil özel hayatında da fırtına gibi esiyor. ABD basınına göre 18 yaşındaki tenisçi, "meslekta..
Yarışmayla arıyorlar 'solist' Ünlü rock grubu INXS'in üyeleri, 1997'de ölen solistleri Michael Hutchence'ın yerini dolduracak yeni solisti 'Popstar'a benzeyen bir yarışmayla seçecek. Özellikl..
Türkiye'nin en hızlı ambulansı İzmir'deki dar sokaklar için motosikletli ambulans timi kuruldu. 'Moto ambulans'ı doktor kullanıyor, hemşire arkada oturuyor. Acil durumlarda şehrin bazı dar so..
Avusturya Türkiye aleyhine çalışıyor Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik müzakerelerinin başlayacağı 3 Ekim tarihi yaklaşırken Avusturya aleyhte girişimleri tırmandırıyor. Avusturya Özgürlük..
Türkiye'nin AB üyeliğini konuşmak Denktaş'a düşmez Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin AB'ye alınmayacağını iddia eden eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için ..
» 1 2 3 4 5 6 7