23 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

23 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Anayasa'daki görevler vurgusu" Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in başkanlığındaki toplantısı sona erdi. MGK'nın, Çankaya Köşkü'ndeki toplantısı yaklaşık 4,5 ..
Behçet Aysan Şiir Ödülü'ne başvurular başladı Türk Tabipleri Birliği tarafından her yıl, 1993'te Sivas olaylarında hayatını kaybeden Şair Dr. Behçet Aysan ve 36 kişinin anısına düzenlenen Beh..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Pamuk, Almanya'da konferans verecek Yazar Orhan Pamuk, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek "Berliner Lektio..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Hazine rekor ödemeyi sorunsuz halletti Hazine, yarın yapacağı 10.4 milyar YTL’lik iç borçlanma öncesinde bugün düze..
Bodrum'da kapanış Julio Bocca'dan Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü organizasyonuyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Bodrum Uluslararası Bale Festivali", ünlü dans..
Dünden Bugüne Galata'nın öyküsü Osmanlı Bankası Müzesi’nin projelendirdiği ve ev sahipliği yaptığı "Dünden Bugüne Galata" sergisi bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Yaya Sergileri kapsamında..
Batı Şeria'dan çekilme tamamlandı İsrail'in, Batı Şeria'daki Sanur yerleşim biriminden sonra Homeş'den çekilmesi de tamamlandı. Polis, İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un işgal edilen bazı toprak..
Ziraat karlılıkta ilk sırada Bu yılın ilk yarısında 898 milyon YTL net kar açıklayan Ziraat Bankası, The Banker Dergisi tarafından sermaye karlılığı açısından Batı Avrupa'nın birinci bankası ..
Tellisonera tahkime başvurdu Turkcell Holding’in hissedarı Tellisonera, Çukurova Holding’in Şirket Hissedarlar Sözleşmesi’nin ihlali sonucunu doğuracak işlemlerden kaçınmasının sağlanması tal..
Hazine rekor ödemeyi sorunsuz halletti Hazine, yarın yapacağı 10.4 milyar YTL’lik iç borçlanma öncesinde bugün düzenlediği iki borçlanma ihalesinde toplam 7 milyar YTL’lik borçlanmaya gitti. ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); TL'den YTL'ye geçiş için son 4 ay Yerini yüzde 90 oranında YTL'ye bırakan TL, 4 ay sonra sadece Merkez ve Ziraat Ba..
İzgaz'da 1.5 milyon euro battı Kocaeli'nde, 1993-1999 yılları arasında gerçekleştirilen doğalgaz yatırımlarında, ihtiyaç duyulmadığı halde 1.5 milyon euro tutarında çeşitli malzeme alınarak, ..
EOGG Erdemir'i peşin alacak TOBB'un öncülüğünde Türk firmalarının bir araya gelmesi ile kurulan ve Erdemir’in özelleştirilmesinde ön yeterlilik alan Ereğli Ortak Girişim Grubu’nun(EOGG), özel..
Petrol enflasyonu olumsuz etkiliyor Merkez Bankası, uluslararası ham petrol fiyatlarının doğrudan ve birincil dolaylı etkileriyle temmuz sonu itibariyle yıllık enflasyonu 1.56 puan yukarı çek..
İsrail Batı Şeria'dan çekildi Batı Şeria'daki, Sanur ile Homeş'teki yerleşimcilerin bugün tahliye edilmesiyle birlikte, İsrail'in toplam 25 yerleşimden çekilme işlemleri tamamlandı.
Ürdün'deki saldırıyı El Kaide üstlendi Ürdün'ün Akabe limanında Cuma günü ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait gemileri hedef alan füze saldırısını Irak'taki El Kaide örgütü üstlendi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Felçli kadın Manş Denizi'ni geçecek Boynundan aşağısı felçli bir kadın, İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi'..
Van'da 1 terörist yakalandı Van'da gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi bir kişi yakalandı. İl Jandarma Alay Komutanlığı ekiplerinin Van merkezde yaptığı istihbarat çalışmalar..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Alman mimar çöken iskele kurbanı Aydın'ın Didim İlçesi'nde, Milet Ören Yeri tiyatro alanında restorasyon çalışmalar..
Libya: Terör listesinden çıkacağız Libya, ABD'nin Trablus yönetimini teröre destek verenler ülkesi listesinden çıkarmasını beklediğini açıkladı. Libya liderinin oğlu el-İslam Kaddafi dün gece..
Çanakkale- Troas Arkeoloji Buluşması başlıyor Çanakkale Bilim Sanat ve Kültür Etkinlikleri Derneği (ÇABİSAK) ile Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen "Çanakkale-Troas Arkeoloji Buluşmas..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bodrum'da kapanış Julio Bocca'dan Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü organizasyonuyl..
Hülya Koçyiğit de Altın Portakal jürisinde 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Jürisi'ne Ferzan Özpetek ve Nuri Bilge Ceylan'dan sonra Hülya Koçyiğit de dahil oldu. En iyi kadın ..
Koç: Muhattap değilim Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, görevden alınan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin'in ortaya attığı iddialarla ilgili olarak, "Genel müdürün muhatabı ben de..
Hazine net 7 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net 7 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin düzenlediği 5 yıl vadeli, 6 ayda bir değişken kupon ödemeli YTL cinsinden tahvil ihalesinde dönemsel fai..
Merkez Bankası: Enflasyon düşüş sürecinde duraklama var Merkez Bankası, bu yılın ikinci üç aylık döneminde enflasyondaki düşüş sürecinde duraklama gözlendiğini bildirdi. Merkez Bankası'nın 20..
"Erdemir'i almakta iddialıyız" Ereğli Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Erdemir'i almakta iddialıyız" dedi. . Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hi..
Tokat, o eli göremezdi MHK Başkanı Ufuk Özerten, Marcio Nobre'nin attığı golü canlı yayında temiz olarak değerlendirdiğini söyledi.
Gerets'in ayağı yerden kesiliyor Doğuş Otomotiv, Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets ve yardımcısı Reinhard Stumpf'a, Türkiye'de kullanımları için Audi marka otomobil tahsis edecek.
Futbol Federasyonu'nda fire Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Güzelaydın, tüm kurul görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Güzelaydın ayrılma gerekçesini 'Katkıda bulunma' olana..
'Bilmeyen konuşmasın' Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü İbrahim Şahin, Gökdeniz'in teknik direktör ve kulüp yönetimine yaptığı açıklamaları yeterli gördüklerini belirterek, "Trabzonspor hakkın..
Ailton: Evet çıldırıyorum Şampiyon olacaklarını belirten Beşiktaş’ın yıldızı, ‘Pas alamadığım veya top ayağıma ulaşmasına rağmen kaleyi bulamadığım zaman, o anın heyecanı ile agresif oluyorum..
Anelka bilmecesi Fransız futbolcuyu almak için Fenerbahçe ile tekrar irtibata geçen Newcastle United, 9 milyon Pound önerdi. Sarı lacivertli yönetim, teklife önce sıcak baktı ancak ödeme plan..
Kuzey Kutbu’nda tehlike çanları Amerikalı uzman Robert Corell’e göre, 1960’lardan beri boyutlarında önemli bir değişiklik olmayan buzulun 2-3 yılda bu kadar küçülmesi iklim değişikliklerinin ..
Boeing 787'e yeni sistem Türk mühendis Aydın Akdeniz, Boeing uçaklarında 72 saatte tespit edilebilen gövde arızalarını 5 dakikada tespit eden bir sistem geliştirdi. Boeing firması, Akdeniz'in..
MGK toplantısı başladı Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in başkanlığında toplandı.Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantı, saat 13.40'ta başladı. Toplantıda, ..
Normandy satış hasılatında ilk sırada İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşunu izleyen ''İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2004 Yılı Raporu'' açıklandı. Normandy..
Schröder Nobel'e aday gösterildi Alman Haber Ajansı (DPA) 163 kişi ve 33 organizasyonun yanı sıra Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in de Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilenler arasında yer..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ürdün'deki saldırıyı El Kaide üstlendi Ürdün'ün Akabe limanında Cuma günü ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait gemileri hede..
OKS kayıtları bugün bitiyor Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 1. tercih döneminde yerleşmeye hak kazanan adayların yerleştikleri okullara kayıt süresi bugün sona..
Sultanbeyli'de yıkım başladı Sultanbeyli'de kaçak ve tehlikeli olduğu tespit edilen 52 binanın yıkımına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince başlandı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Van'da 1 terörist yakalandı Van'da gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi bir kişi yakalandı. İl Jand..
İkinci büyükte lider Normandy Madencilik İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşunu izleyen "İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2004 Yılı Raporu" açıklandı. Normand..
İMKB 30 Ağustos'ta tatil İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) tam gün resmi tatil olması nedeniyle, 30 Ağustos’ta işlem yapılmayacak.
Şirketiniz likidite sıkıntısı çekiyorsa Çeşitli nedenlerle likidite sıkıntısının çekildiği durumlarda, bu sıkıntıdan kredi temini yolu ile çıkılabileceği gibi, sahip olunan gayrimenkullerin s..
Ziraat karılılıkta ilk sırada Bu yılın ilk yarısında 898 milyon YTL net kar açıklayan Ziraat Bankası, The Banker Dergisi tarafından sermaye karlılığı açısından Batı Avrupa'nın birinci bankası..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tellisonera tahkime başvurdu Turkcell Holding’in hissedarı Tellisonera, Çukurova Holding’in Şirket Hissedarlar Sözl..
» 1 2 3 4 5 6 7 8