20 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

20 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Filistin seçimleri Ocak 2006'da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, genel seçimlerin 25 Ocak 2006'da yapılacağını söyledi.
Müşerref'e suikast girişimine idam Pakistan'da, Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e suikast giriminde bulunmaktan mahkum olan asker idam edildi.
ABD'de ilaç firmasına rekor tazminat ABD'de Teksas eyaletindeki bir davada jüri, ilaç üreticisi Merck şirketini, Vioxx adlı ağrı kesici ilacın bir kişinin kalp krizi geçirerek ölümüne yol açt..
Iraklı Kürtler 'temel' taleplerinden vazgeçiyor Irak'ta Kürtlerin, yeni anayasa taslağı üzerinde uzlaşma sağlanabilmesi için, kendi kaderlerini tayin hakkı üzerindeki ısrarlarından vazgeçebil..
Filistin seçileri Ocak 2006'da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, genel seçimlerin 25 Ocak 2006'da yapılacağını söyledi.
Türkiye'ye karşı Rum-Yunan 'hukuki silahı' Rum basını, Yunan ve Rum temsilcilerin AB toplantısında, ek protokol sonrası Türkiye'nin Kıbrıs'ı tanımadığı yönündeki deklarasyonunu çürütecek huku..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Müşerref'e suikast girişimine idam Pakistan'da, Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e suikast giriminde bulunmaktan mahk..
EÜ Beyin Cerrahi Servisi'nde karantina Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nin, "VR bakterisi" ile ilgili karantinaya alındığı ve serviste endişele..
İşçi Partisi, Lozan’da makbuzsuz para topladı İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in öncülüğünde gerçekleştirilen Lozan 2005 toplantısıyla ilgili şaibeler bitmek bilmiyor.
FORMULA 1 heyecanı başladı, pist ve yarış hakkında herşey Dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarının başında gelen Formula 1’de sezonun 14. yarışı olan İstanbul Grand Prix’si dün ısınma..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ABD'de ilaç firmasına rekor tazminat ABD'de Teksas eyaletindeki bir davada jüri, ilaç üreticisi Merck şirketini, Vi..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ÖSS sonuçları açıklandı 2005-Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) Yerleştirme sonuçları bugün açı..
Dünyanın en iyi 10 su parkından biri Kuşadası'nda bulunan Adaland Aquapark, New York Post gazetesi tarafından dünyanın en iyi 10 su parkı arasında gösterildi. Adaland Aquapark, 24 kaydırak çe..
Bağımsız Balandı Anavatan'a geçti Afyon Bağımsız Milletvekili Reyhan Balandı, Anavatan Partisine katıldı. Balandı'nın katılımı ile Anavatan Partisi'nin parlamentodaki sandalye sayısı 15'e yük..
Ağar: Bu işten kökten vazgeçin DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, PKK'nın "eylem bırakma" kararını değerlendirirken "Eğer bir iş yapacaklarsa, kendilerini doğrudan doğruya ortadan kaldırmak suret..
Baykal: Hepsi Öcalan'ın emrinde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kürt sorunu ve demokratikleşme çerçevesindeki gelişmeleri değerlendirdi, hükümeti ve DTH'yi eleştirdi. CNN Türk'te katıldığı bi..
Siyasi çözüm sözleri vahim ve endişe verici Dokuz sayfalık mektubunda MHP lideri Devlet Bahçeli "Etnik kökenden bahsetmek bölücülüğün ekmeğine yağ sürmektir" dedi . MHP Genel Başkanı Devlet B..
'Kadrolaşma' tiyatrosu Kültür Bakanı Koç'un istediği atamalara direndiği için hakkında soruşturma açılan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin görevinden alındı.
Fotoğrafçılık şimdi cebimizde Fotoğrafçılar 90'lı yıllardan başlayarak yavaş yavaş dijital teknolojiyle haşır neşir olmaya başladı. Bu teknolojinin uzantısı olarak da günümüzde cep telefonlar..
İlhan Berk'ten iki yeni kitap İlhan Berk'in ulaşılmayacak sevgiliye yazdığı mektup ve şiirlerinden oluşan kitabı 'Lettera Amorosa' Hayykitap Yayınları'ndan çıktı.
Yorum'ları çok çeşitlendi Politik atmosferin hayli gerilimli olduğu 80'lerin ortasında dört üniversite öğrencisi bir tiyatro oyununa müzik yapmak için bir araya geldiğinde muhtemelen ne kadar..
Pacino 'para' diyecek Al Pacino yeni filminde Napolyon'u canlandıracak. Napolyon'un hayatını anlatacak filmin yönetmenliğini Michael Radford, yapımcılığını Barry Navidi yapıyor.
Jolie'ye yeni proje En son 'Bay ve Bayan Smith' ile sinemalarda boy gösteren Angelina Jolie, 'Beowulf' filminin kastına eklendi. İskandinav bir kahramanın hikâyesini anlatan filmin yönetmenli..
» 1 2 3 4 5 6 7