12 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

12 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ankaragücü: 0 Galatasaray: 1 Turkcell Süper Ligi'nde 2. haftanın açılış maçında Galatasaray, karşılaşmanın son dakikasında bulduğu golle, deplasmanda Ankaragücü'nü 1-0 yendi. . Karşılaşmanın ..
Borsada % 3.21'lik düşüş İMKB Ulusal 100 Endeksi, 2. seansta 335.56 puan düşerek, 28,175.93 puandan kapandı. Hisse senetleri 2. seansta, ortalama yüzde 1.18 oranında değer kaybetti. İlk seans..
Ekmek kapısı bıyıkları Dünya bıyık şampiyonu Kahramanmaraşlı Memili Rüştüoğlu, Beyrut'ta bugünlerde 1 metre 20 santimetrelik bıyıklarıyla günde 100 dolar para kazanıyor. Dünya rekorunu 1 metr..
Memurdan IMF'ye "kaynak yok" tepkisi Hükümetle memur sendikaları arasında 15 Ağustosta başlayacak olan toplu görüşmeler öncesi bir araya gelen KESK ve TÜRK-İŞ Başkanları, IMF’nin memurlara yö..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ortak yapımlara yeni kurallar "Sinematografik Ortak Yapımlar ve Türkiye'de Ticari Amaçlı Film Çekmek İsteyen Yerli ..
Pamuk'un Kar romanı ABD'de çok satanlar listesinde Orhan Pamuk, Amerika’da çok satanlar listesine girmeyi başardı.Orhan Pamuk’un Kar kitabı, Orta ve Batı Amerika’da, en çok satan kitaplar lis..
İstanbul'da yolcu vapuru kazası İstanbul Boğazı'nda 2 yolcu vapurunun karıştığı kazanın, vapurlardan birinin dümen kilitlenmesi sonucu meydana geldiği bildirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye..
Uzun evliliğin sırları Evliliklerinin 81. yıldönümünü kutlayacak bir Fransız çift, uzun beraberliklerinin sırrını az tartışma, iyi yemek ve üstüne içilen birer kadeh şarap olarak açıkladı.&nb..
ÖİB, iki günde 1 milyar dolarlık satış yaptı Türk Telekom ile ivme kazanan özelleştirme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Özelleştirme İdaresi iki günde 1 milyar 43 milyon dolarlık özell..
FBI'dan 11 Eylül civarında saldırı uyarısı Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 11 eylüle yakın tarihlerde ABD'nin üç büyük kentinde tankerlerle terör saldırıları düzenlenebileceği uyarı..
KKTC'ye gidecek 4 otobüs yakıldı Güney Kıbrıs'tan KKTC'ye günlük turist taşıyan dört otobüs, dün gece park halindeyken molotofkokteyli atılarak yakıldı. Rum basınında yer alan haberlere göre,..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Alarmlı bikini İngiltere’de, vücut yeterince bronzlaştığında uyarıcı sinyaller gönderen bikini üretildi. Bir iç çam..
'Şarap kalp ilacı değil' Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Kalp Damar Hastalıklarını Önleme Projesi Türkiye Koordinatörü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğ..
Bakan Koç: Bu işin anasını biliyorum be Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turizmi bilmediği yönünde yapılan eleştirilere ‘Ben bu işin anasını biliyorum be’ diye cevap verdi. Koç, Türkiye Se..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Arçelik'in karı yüzde 15 arttı Arçelik'in yılın ilk yarısında vergi sonrası konsolide net karı yüzde 15 artarak 140..
PKK saldırısında yaralanan er şehit oldu Tunceli'nin Geyiksuyu Bölgesi'nde, teröristlerin ateş açması sonucu yaralanan 4 askerden birisi hastanede hayatını kaybetti.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ümraniye'de tanker yangını Ümraniye'de LPG istasyonunda bulunan bir tankerde yangın çıktığı ve yaralılar bulunduğu ..
Demokrasi sözü, birlik ve refah mesajı Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada önemli sinyaller verdi. Erdoğan "Geçmişte yapılan hataları yok saymanın büyük devletlere yakışmadığını..
Mersin Limanı'na 755 milyon $ TCDD'ye ait Mersin Limanı'nın 36 yıl süreyle işletme hakkı verilmesine ilişkin ihalede, en yüksek teklifi, 755 milyon dolar ile PSA (Singapur)-Akfen Ortak Girişi..
En çok kiraya, en az eğitime harcanıyor Hanehalklarının 2004 yılında tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde en yüksek payı yüzde 27 ile konut ve kira harcamaları, en düşük payı da yüzde 2.1..
Petrol 70 $ yolunda Uluslararası borsalarda bol rekorlu yükselişini sürdüren petrol fiyatları, 66 dolar seviyesini de geride bıraktı. New York Borsası'nda ABD hafif petrolünün varili, dünkü k..
Fransız Martine babasına kavuşamadı Türk olduğunu öğrendiği babasını bulmak için Karabük’ün Safranbolu İlçesi’ne gelen Fransız Martine Basset, babasının yıllar önce ölmüş olduğunu öğrendi. Sa..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Teori, Darvinizmle birlikte okutulacak Intelligent Design (Akıllı Tasarım) teorisi, 400 bilim adamının bir araya ge..
Memur 2 yılda evlenebilecek Bir evde zorunlu olarak bulunması gereken eşyaları satın almanın bedeli Temmuz 2005 itibariyle 16.8 bin YTL(16.8 milyar lira) olarak hesaplandı. Bu maliyet bir asg..
Yabancıların bankacılıktaki payı arttı Türkiye Bankalar Birliği’nin 2004 yılsonu itibariyle bankacılık sektöründe yüzde 3’lük pay sahibi olan 13 yabancı banka sayısı 17’ye çıkarken, yabancıla..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bakan Koç: Bu işin anasını biliyorum be Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turizmi bilmediği yönünde yapılan eleşt..
Zengin yoksulun 4.2 katı harcıyor Türkiye’deki tüketim harcamalarının dağılımına bakıldığında en fakir ile en zengin arasındaki harcama farklılığı 4.2 kat oldu. Harcamalardaki en yüksek pay k..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bebeklere Mozart terapi Slovakya’da özel bir hastane, yeni doğan bebeklere müzik terapi uyguluyor. Kosice-Saca Hast..
Sanatseverler sanal ortamda tartışıyor Çeyrek asırdan fazla bir süredir İstanbullu sanatseverler için müzik, caz, sinema ve tiyatro festivalleri ile bienal düzenleyen İstanbul Kültür Sanat Va..
Boğaz'da vapur kazası İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesine bağlı 2 yolcu vapuru İstanbul Boğazı'nda birbirine sürtündü.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); PKK saldırısında yaralanan er şehit oldu Tunceli'nin Geyiksuyu Bölgesi'nde, teröristlerin ateş açması sonucu yarala..
Başbakan 'Demokratikleşme manifestosunu' açıklayacak AK İktidar'da bululnan Ak Partinin Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partinin kuruluş yıldönümünde ''Demokratikleşme Manifestosu''nu açık..
Memurlar eylem hazırlığında Hükümetle 15 Ağustos'ta toplu görüşme masasına oturacak memur sendikaları konfederasyonları, yapacakları eylem ve etkinliklerle pazarlık güçlerini artırmaya çalışa..
Nanoteknoloji üssü kuruluyor Türkiye'yi ileri teknoloji üretimi konusunda gelişmiş ülkeler arasına taşıyacak olan geleceğin teknoloji üssü ''Ulusal Nanoteknoloji Merkezi'', Bilkent Üniversite..
İki baskıda 125 bin Türkiye’nin en çok okunan haftalık haber dergisi Tempo rekora koşuyor. Son sayısı 100 bin adet basılan dergi, kısa sürede tükenmesi üzerine 25 bin adet ikinci ek baskı yap..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yabancıların bankacılıktaki payı arttı Türkiye Bankalar Birliği’nin 2004 yılsonu itibariyle bankacılık sektöründe y..
Petrol 70 dolara koşuyor Uluslararası borsalarda bol rekorlu yükselişini sürdüren petrol fiyatları, 66 dolar seviyesini de geride bıraktı.
Mersin Limanı'na 755 milyon dolar Mersin Limanı’nın 36 yıllığına işletme hakkının devrine ilişkin ihalede en yüksek teklifi 755 milyon dolarla Singapur çıkışlı uluslararası bir şirket olan PS..
Heathrow'da uçuşlar iptal Dünyanın en yoğun havaalanlarından Londra'nın Heathrow havaalanında bir yiyecek-içecek firması çalışanlarının grevinin neden olduğu kargaşa uçuşları iptal ettirdi. İ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Koç: 'AKM'yi yıkacağız' Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılıp, yeniden yapılacağın..
Ortak yapımlara yeni kurallar "Sinematografik Ortak Yapımlar ve Türkiye'de Ticari Amaçlı Film Çekmek İsteyen Yerli ve Yabancı Yapımcılar Hakkında Yönetmelik", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısın..
Erkek eşyası erkeğe, kadın eşyası kadına Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, yeni Medeni Kanun’a göre mal paylaşımının ilkelerini de belirledi. Daire, mal paylaşımı yapılırken, bir eşin üzerine kesile..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Boğaz'da vapur kazası İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesine bağlı 2 yolcu vapuru İstanbul Boğazı'nda birbirin..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Nükhet Duru’dan Ermenice şarkılar Türkiye’deki Ermeniler, Avrupa Birliği yolundaki ülkemize destek vermek amacıyla ..
75 yaşında yedinci kez evlendi Amerikalı aktör Robert Evans, yedinci kez evlendi. Evans'ın sözcüsü Michael Levine, Amerikan Paramount film yapım şirketinin eski patronu 75 yaşındaki aktörün, ..
Courtney bildiğiniz gibi Amerikan rock müziğinin "yaramaz kadını" Courtney Love yeniden hapis cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya. Adli kaynaklar, 1990'ların kült rock grubu Nirvana'nın in..
Hekim sayısı arttırılmalı Sağlık Bakanı Akdağ: ''Sağlık hizmetinin kalitesinin artması için mutlaka hekim sayısının artması gerekiyor''. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Dünya Sağlık Örgütü'nün A..
3. Lig’de rota belli oldu 10-11 Eylül’deki ilk hafta maçlarıyla başlayacak ligde 4 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar 2. Lig B Kategorisi’ne çıkacak.
Daum temkinli Diyarbakırspor’la oynanacak sezonun 2. maçına büyük önem veren Alman hoca, futbolcularına rakibi ciddiye almaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Christoph Daum, ‘Diyarbakır küç..
» 1 2 3 4 5 6 7