9 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

9 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Merinosspor yönetim kurulu belirlendi İkinci Lig (B) Kategorisi takımlarından Bursaspor’un pilot takımı olan Bursa Merinosspor’un yönetim kurulu belirlendi.
Terörizme karşı gövde gösterisi Londra’daki bombalamaların gölgelediği G-8 zirvesinin ardından yayınlanan bildiride terörle mücadele konusunda bundan sonra daha güçlü işbirliği yapılacağı bel..
‘Küresel barışı yaymadan terörün önünü alamayız’ Dünyanın dev şirketlerinin buluştuğu Sun Valley Konferansı’na onur konuğu olarak katılan Başbakan Tayyip Erdoğan dün San Francisco’ya geçti.
Ermeni lobisi, İngiliz milletvekiline geri adım attırdı Avrupa Parlamentosu’nun (AP) İngiliz üyesi Richard Howitt, Avrupa Ermeni Federasyonu ile birlikte yaptığı açıklamada Ermeni iddialarına..
Sözde soykırım, Alman müfredatına yine girdi Almanya’nın Brandenburg eyaletinde, sözde Ermeni soykırımı yeniden müfredata alındı. Der Tagesspiegel gazetesinin haberinde, Türkiye’nin diplomati..
Avrupa’yı terör korkusu sardı yeni hedef İtalya teyakkuzda 11 Eylül sonrası İstanbul, Madrid ve son olarak Londra’da gerçekleştirilen kanlı terör eylemlerinin ardından dünya ‘Sıra kimde?’ sor..
El Kaide, İtalyan polisine bombalı paket göndermiş El-Kaide’nin muhtemel hedeflerinden İtalya’da, terör örgütünün bazı saldırı girişimlerinin önlendiği ortaya çıktı.
[HABER ANALİZ] Kazanan Londra oldu Guardian gazetesinin editörlerinden Ian Mayes, Londra’da yaşanan terör saldırıları ile alakalı yazdığı makalesine, "Gazetelerin birbirini takip eden günlerd..
Blair’den Erdoğan’a teşekkür telefonu İngiltere Başbakanı Tony Blair’in, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak saldırılardan sonraki telefonu için teşekkür ettiği öğrenildi.
Metrodan hâlâ ceset çıkarılıyor İkinci Dünya Savaşı sonrası en kanlı gününü yaşayan Londra’daki terör saldırılarında ölü sayısı 50’yi aşarken, metrodan hâlâ ceset çıkarıldığı belirtiliyor.
Londra’da bu kez bisiklet satışı patladı! Toplu taşımaya yönelik saldırıların ardından Londra’da bisiklet satışlarında patlama yaşanıyor.
Ölenler için dua eden Müslümanlar endişeli İngiltere’deki yaklaşık 2 milyon Müslüman dünkü cuma namazında Londra’daki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için dua etti.
‘Batı Avrupa’da ilk intihar saldırısı mı?’ İngiliz basını, önceki gün Londra’yı kana bulayan saldırılardan en az birinin bir intihar saldırganı tarafından düzenlendiği olasılığını gündeme get..
Fisk, Blair’i eleştirdi: Irak işgali de barbarca Independent gazetesinde yazan Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, İngiltere’de meydana gelen saldırıların ‘barbarca’ olduğunu; ancak Irak’ta her gü..
Özelleştirme, yük taşımacılığında rekabeti demiryoluna kaydırdı Demiryolları, yük taşımacılığını özel şirketlere açtı. Nakliye firmaları, karayolu üzerindeki rekabeti raylar üzerine taşıdı.
Tren kazasında görevden alınan müdür, mahkeme kararıyla döndü Sakarya Pamukova'da geçen yıl 22 Temmuz'da meydana gelen, 37 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasından sonra görevinden alınan ..
Sosyal Güvenlik Yasası için Meclis olağanüstü toplantıya çağrılmayacak Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, IMF ile yapılan stand-by'ın ilk gözden geçirmesinin ön şartlarından olan Sosyal Gü..
Belediyelerin borçları için Hazine’de uzlaşma komisyonu kuruldu Belediyelerin ve bunların bağlı kuruluşları ile belediye şirketlerinin kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarının ve alacakla..
Şekerbank’a Türk ekonomisine güvendiğimiz için ortak olduk Şekerbank'ın yüzde 36,5'ini satın alarak Türk finans piyasasına giren Hollandalı finans devi Rabobank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Harry..
Gazze’de sanayinin yönetimine Türkiye talip İsrail-Filistin sorununun çözümünde ‘Quartet' oluşumunun dışında kalan Türkiye, özel sektör eliyle bölgede inisiyatif alıyor.
‘Türkiye, sağlık cihazının üretiminde bölgede üs olacak’ Ameliyatlarda kullanılan tıbbi malzemelerin birçoğunu ithal eden Türkiye, gurbetçi bir işadamının Sivas'a kuracağı fabrika sayesinde d..
Irak'a çimento ihracatında yüzde 250 artış oldu Türkiye'den Irak'a bu yılın ilk 6 ayında gerçekleştirilen çimento ihracatı, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 250 arttı.
Üretim mayısta hız kesti Ekonomide geçen yılki rekor büyüme sonrası bu yıl etkili olan 'yumuşak iniş' sürüyor. Büyümenin öncü göstergesi sanayi üretimi mayıs ayında geçen yılın aynı ayına gör..
Otomotiv satışları azaldı, üretimde artış sürüyor Son birkaç yıldır üretim ve ihracatla rekorlar kıran otomotiv sektöründe üretimdeki artış sürüyor; ancak satışlarda gerileme başladı.
Dünya borsaları ‘terör kayıplarını’ telafi etti Londra'da önceki günkü saldırıların ardından, özellikle turizm ve sigorta sektörü hisselerinde yoğunlaşan satışlarla hızla gerileyen Avrupa ve ..
Açılan şirket sayısı yılın ilk yarısında yüzde 19 arttı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ekonomideki canlılığın önemli göstergelerinden olan açılan şirket sayısının ocak-haziran döneminde ..
Kurumunu değiştiren sigortalı 8 ay boyunca tedavi olamıyor SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı arasında geçiş yapan sigortalı, sağlık hizmeti alamıyor. Yeni geçişlerde Bağ-Kur’da 8, SSK’da ise 4 a..
Özel araçlar egzoz ölçümünü artık iki yılda bir yaptıracak Özel araçların egzoz gazı emisyon ölçümleri ilk üç yaşın sonunda ve devamında iki yılda bir yapılacak.
Turkcell’in abone sayısı haziran sonunda 25,6 milyona ulaştı Türkiye'nin lider GSM operatörü Turkcell'in abone sayısı haziran sonunda 25,6 milyona ulaşarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzd..
İşyerinde terör mağduru çalıştırma oranı yüzde 2’ye çıktı 50 veya daha fazla işçi çalıştıran işyerlerinde çalıştırılması zorunlu özürlü, eski hükümlü ve terör mağdurları oranları yeniden beli..
E-5 üzerindeki terminal, kazalara davetiye çıkarıyor Pendik Kaynarca mevkiinde üç kişinin ölümü, 61 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından yine ihmaller zinciri çıktı. Olayın yaşa..
‘Yasağa rağmen hatalı sollama yapılıyor’ Pendik Üstkaynarca köprü altında meydana gelen ve üç kişinin ölümüne neden olan zincirleme trafik kazası TIR, kamyon ve tanker gibi ağır vasıta araçla..
‘Bu şehri Mimar Sinan’ın torunları inşa etmiş olamaz’ Mimarlık denince akla ilk gelen isimdir Sinan. İstanbul’daki 22. Uluslararası Mimarlık Kongresi’ne de damgasını vuran büyük usta, dimdik ..
Tabipler Birliği, hukukî boşluk yüzünden başkanını seçemiyor Türk Tabipleri Birliği (TTB) yasal süre dolmasına rağmen kongreye gidemiyor. Anayasa Mahkemesi 2002 yılında TTB Yasası’nın delege ..
İstanbul’un göbeğinde kanlı soygun girişimi Şişli’deki Koçbank Harbiye Şubesi’nin banka nakil aracını soyma girişiminde bulunan Sadık Atay, güvenlik görevlisi Özcan Başer’i (31) kafasından si..
Savcının evinde Kalaşnikof’lu dehşet Adana'da bir savcının kız kardeşi, ağabeyinin birlikte yaşadığı kadını Kalaşnikof’la ateş ederek vurdu.
Toplu ulaşımda teröre karşı tedbirler artırıldı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, toplu taşıma alanlarının terörün en belirgin hedefleri olduğunu belirterek, "Bunlarla ilgili güvenlik tedbirl..
Emniyet, eyleme hazırlanan PKK’lı canlı bombayı arıyor Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, PKK terör örgütüne mensup bir kadının canlı bomba eylemi hazırlığı içerisinde olduğuna ..
Motor numarasına bakmadan araba aldılar, perişan oldular Türkiye’de her gün onlarca araba çalınıyor. Çalınan otomobillerin büyük çoğunluğu sahte evraklarla üçüncü şahıslara satılıyor.
Köy yoluna döşenen mayın imha edildi Hakkari’de, jandarma ekipleri tarafında son anda fark edilen mayın imha edildi. Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli i..
Osmanlı arşivlerinde Japonlar donanmayı, Fransızlar tekke ve zaviyeleri araştırıyor Osmanlı arşivleri, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yüzlerce araştırmacı için en önemli bilgi kaynağı.
‘Dostluk’ treni seferine çıktı İstanbul-Selanik hattında çalışacak olan ‘Dostluk/Filia Ekspres’ treni düzenlenen törenle ilk seferine çıktı.
‘Türklüğe hakaret ettiği’ gerekçesiyle 3 yıl hapsi istendi Agos gazetesinde ‘Türklüğe hakaret ettiği’ gerekçesiyle yargılanan Ermeni yazar Fırat (Hrant) Dink hakkında üç yıla kadar hapis ceza..
Halk plajlarında resmî cankurtaran yok kurtarmalar insanlık namına yapılıyor Tatil yörelerindeki halk plajlarında resmî görevli cankurtaran bulunmuyor. Boğulma tehlikesi geçirenlerin imdadın..
Pınarlı mezrasına brucella karantinası Bingöl’de yaşanan şarbon hastalığından sonra Adıyaman’da da brucella salgını ortaya çıktı. Adıyaman merkeze bağlı Yeşilyurt köyü Pınarlı mezrasında ikam..
Limanda tuttukları balığı yiyen aile zehirlendi Mersin’de limanda tuttukları balıkları yiyen aynı aileden 10 kişi zehirlendi. Zehirlenenlerden 3’ü Mersin Devlet Hastanesi Yoğun Bakım ünitesin..
Bakanlıktan kızamık aşısı için özel araştırma Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün tavsiyesiyle kızamık aşısının tek doza düşürülmesinin çocuklarda Subakut Sklorezan Panansefalit (..
Minicity’nin kapısına kilit vuruldu 6 trilyon lira harcanarak Antalya’da kurulan minyatür park Minicity’nin kapısına zarar ettiği gerekçesiyle kilit vuruldu.
‘Uzay çalışmaları için Türkiye’de altyapı var’ NASA’nın Ay’a çıkılmasını hedefleyen Apollo projesine yazılımlarıyla katkıda bulunan Türk bilim adamı Prof. Dr. Hüsnü Arsev Eraslan, Türkiye’nin..
Avrupa’nın en yırtıcı kuşu Beypazarı’nda Nesli tüm Avrupa’da tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan kara akbabaların, Ankara’nın Beypazarı ilçesindeki ormanlarda da yaşadığı tespit edildi..
« » 1 2 3 4 5 6 7