9 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

9 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Demiryollarına yeni kaynak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un özelleştirilmesinden önce şirketten Hazine'ye aktarılması öngörülen nakdin önemli bir kısmının demiryolu yatırımla..
'Gayrimenkul talebi pıtladı' Son aylarda gayrimenkule yönelen ilgi ve fiyatlardaki tırmanış tüm dikkatleri bu sektöre çevirdi. İpotekli konut finansmanı sistemi mortgage'ın Türkiye gelmesiyle..
Özince: Devlet borcu emlakla azalır İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, düşük faizli konut kredilerinin kullanımında hem vatandaşı hem de bankaları rahatlatacak düzenlemeler yapılırsa, devl..
Garanti'ye dev kredi Garanti Bankası, ihracatın finansmanında kullanılmak üzere 71 bankadan 600 milyon avroluk bir yıl vadeli sendikasyon kredisi sağladı. Bankanın Genel Müdürü Ergun Özen...
Otomotivde üretim yerinde sayıyor Türk otomotiv sektörünün üretimi yerinde sayıyor. İlk altı ayda yüzde 7 oranında artan taşıt araçları sektörünün üretimi 460.2 bin adet oldu. Otomobil üretim..
Volkswagen skandalla sarsıldı Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) yönetim kurulu, rüşvet skandalından sonra şimdi de seks skandalı ile suçlandı.
İlk finans okulu İstanbul'da Türkiye'nin ilk özel finans ve bilişim okulu İstanbul'da kuruluyor. Kavram Dershanesi tarafından kurulacak olan okulun ücretinin dershane ücretini geçmeyeceği bel..
Yaralı Türk genci iyileşiyor Londra'da önceki gün düzenlenen saldırılarda 26 yaşındaki Okan Doruk adlı bir Türk öğrencinin de yaralandığı öğrenildi. Olay sırasında King's Cross istasyonu civa..
Perde arkası bilgi Britanya'nın başkenti Londra'nın 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşadığı en büyük saldırı, dünya basınını da harekete geçirdi.
Teröre karşı ortak dil 'Histeri'den uzak Londra'da en az 50 kişinin öldüğü bombalamalar, dünyada güvenlik kaygılarını artırdı, ama teröre karşı ortak dil arayışını da güçlendirdi. ABD ve Ira..
Bombacılar hazırlanırken... Londra Metropolitan Bölge Polis Teşkilatı Şefi Sir Ian Blair, Londra'nın dört bombalı saldırıyla sarsıldığı önceki gün 'Today' adlı radyo programındaydı.
En zenginlerden buraya kadar!.. İskoçya'daki üç günlük G8 zirvesi sona erdi. 10 Afrika ülkesi liderinin de katıldığı toplantının sonuçlarını Britanya Başbakanı Blair açıkladı: "Afrik..
Dünya güvenlik alarmı veriyor Londra'daki saldırılar tüm dünyayı alarm durumunu geçirdi. Kaide'nin yeni saldırı tehdidine paralel olarak birçok ülke güvenlik tedbirlerini artırdı.
Bombacı peşine düşüldü G8 zirvesine evsahipliği yapan Britanya'da, başkent Londra'yı 2012 Olimpiyat Oyunları'nın evsahipliğini kazandığının ertesi günü vuran terör saldırılarında, ölü sayısı ..
Basının öfkesi burnunda Önceki gün olimpiyat zaferini kutlayan Britanya basını, dün Londra'daki saldırıları siyah başlıklar ve öfke dolu bir üslupla haber yaptı.
Felaket görüntüleri cep telefonlarından Britanya'nın başkenti Londra'da düzenlenen saldırılarda en az 50 kişi hayatını kaybederken, saldırı sonrası yaşanan dehşet anlarını birçok kişi kamera..
Londralı korkuya alışıyor Britanya'da önceki gün en az 50 kişinin hayatını kaybettiği patlamaların ardından hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Otobüs seferleri önceki akşamdan itibare..
Britanya'da aşırı sağ kaygısı Britanya'nın başkentindeki terör saldırılarının ardından Avrupa'da İslam karşıtlığının artması endişesi doğarken, ülkedeki Müslüman liderler saldırıyı sert dille..
İslam âlemi saldırıyı kınıyor Londra'daki terör saldırılara ilişkin Britanya Başbakanı Tony Blair'den "Saldırganlar İslam adına hareket etti. Ama hiçbiri gerçek Müslüman değil.
'Sorumlu Tony Blair' Britanya başkentindeki saldırılardan Başbakan Tony Blair'in işgalci politikalarını sorumlu tutan sesler de yükseldi. Irak savaşını eleştirdiği için İşçi Partisi'nden kovu..
Kaide'nin yeni hedefi Roma Londra saldırısının sorumluluğunu Kaide'ye bağlı adı duyulmamış bir örgütün üstlenmesinin ardından 'Kaide Arap Yarımadası Cihadı Gizli Örgütü' diye bir başka grup d..
Yılmaz'a şok itham Yüce Divan'da suçlama günü Banka batırmaktan mahkûm işadamı Balkaner, eski Başbakan Yılmaz'ı suçladı: "Batan yeğenine verdiğim krediyi isteyince bankama el konuld..
67 yaşın kulaçları 67 yaşındaki CHP Genel Başkanı Deniz Baykal yüzme performansını memleketi Antalya'da bir kez daha kanıtladı. Antalya'da kızı Aslı Baykal'ın Lara'daki evinde kalan Deniz Bay..
Ata heykeline saldırı Sincan'da sekiz yıl yıl önce yaşanan ve ilçe sokaklarında tankların yürümesiyle sonuçlanan irticai eylem, 'Kudüs Gecesi'ne tepki olarak kaymakamlık tarafından yaptırılan..
Yargı turuna devam Hükümetin, Hâkim ve Savcılar Yasası'nın siyasi kadrolaşmaya yol açacağına ilişkin sert eleştirilerinin ardından başlattığı yargı turu dün de sürdü.
'Kamusal alanda türban zaten yok' Başbakan Erdoğan, Amerikan düşünce kuruluşları toplantısında "Kamusal alanda zaten başörtülü çalışmıyor" dedi. Erdoğan'ın sözleri şöyle: &a..
'Dekolte'ye yanıt CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'de dekolte giyenler için yasa çıkarıyor muyuz?" sözlerine sert tepki gösterdi. Koç, düzenlediği basın to..
Mayın faciasını sürücü önledi Yüksekova ilçesinin Yürekli Köyü yakınlarında yola döşenen mayının 22 yolcu taşıyan minibüsün sürücüsü tarafından fark edilmesi faciayı önledi.
Akdağ: Genel kanser araştırması yapılacak Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ülke genelinde kanser araştırması yapılacağını açıkladı.
TCDD müdürü yeniden makamında Pamukova'da geçen yıl meydana gelen hızlandırılmış tren kazasının ardından görevinden alınan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin..
Yatağan'da alarm Yatağan ilçesinde, beş gün önce şehir şebeke suyuna lağım karışmasıyla mikrop kapıp hastanelere başvuranların sayısı 540'a çıktı. Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Naki Bulut, &..
Çekirdek yiyip kaza seyrettiler Ekranlara yansıyan görüntüler, dört patlamanın yaşandığı Londra'dan kaos aktarmıyordu. Sadece polis, itfaiye ve sağlık ekiplerinin bulunduğu sokaklarda, hiçbir..
Soygun yarım kaldı, can aldı Şişli'deki bir banka şubesini soymak isteyen Sadık Atay, kendisini engelleyen güvenlik görevlisi Özcan Başer'i beş el ateş ederek öldürdü.
Akhisar'da bir Yunan köyü İsmail Keskinoğlu, Yunanistan'ın Kavala iline bağlı Ravika Köyü'nde doğup büyüdü. Ama sonra hayat onu Ege'nin karşı yakasına, Türkiye'ye attı.
İstanbul trafiğini felç eden 'çalışma' Okulların kapanmasının ardından yoğunlaşan yol çalışmaları, İstanbullulara trafikte sıkıntılı anlar yaşatıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 16 nok..
'Dostluk Treni'nde sadece dört yolcu İstanbul-Selanik demiryolu hattında çalışacak 140 yolcu kapasiteli 'Dostluk-Filia Ekspres' treni, ilk seferine dün dört yolcuyla çıktı.
Tüp bebeğe yeni düzen Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle bugüne kadar embriyon transferindeki yasal boşluklar da dolduruldu.
Egzoz testi için yeni kural Motorlu taşıtlar egzoz ölçüm yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, 10 yaşın altındaki araçlarda egzoz ölçümü yılda bir yerine iki yılda bir yapılacak.
Feribot kazası: 26 yaralı Van Gölü'nde dün akşam meydana gelen feribot kazasında, 24'ü İranlı 26 kişi yaralandı. Bitlis'in Tatvan ilçesinden Van'a 109'u İranlı 119 yolcuyu getiren 'Rafet Ünal..
'Bayrak'ta üçer yıl istemi Çukurova İlköğretim Okulu'nda gönderdeki Türk bayrağını bıçakla kestikleri iddia edilen öğrenciler 15 yaşındaki H.O. ile 14 yaşındaki K.K. hakkında üçer yıla kadar ..
'Otel Ruanda'ya ödül OtelRuanda' olayının kahramanı Paul Rusesabagina, ABD Ulusal İnsan HaklarıMüzesi'ninheryıl verdiği Uluslararası Özgürlük Ödülü'ne layık görüldü.
Akdeniz'i tasarlamak Son yıllarda takı tasarımına ilgi her zamankinden daha fazla. Mahalle aralarındaki boncukçular, tezgâhların başında renk renk taşları ayırıp hayal güçleriyle birleştiren ..
Biseksüellik hikâye mi? Bazı insanlar kadınlardan, bazıları erkeklerden hoşlanır. Ünlü psikanalizci Sigmund Freud, Dr. Alfred Kinsey ve kendini 'biseksüel' olarak tanımlayan milyonlarca insan..
Kızıldeniz'de dalmadım deme! Arap yarımadası ve Afrika kıtası arasında 2 bin kilometrelik kıyı şeridini kapsayan Kızıldeniz, dünyanın en büyüleyici doğal alanlarından biri.
7.5 milyon dolarlık 'blöf' Dünyanın en büyük poker olayı kumar başkenti Las Vegas'ta başladı. ABD'de bir hafta süren Dünya Poker Şampiyonası, yeni milyarderler yaratıyor.
Haute-couture'ün gövde gösterisi Fransız modacılar Paris'te düzenlenen Haute-couture günlerinde, lüksün simgesi olan bu modanın ölmediğini kanıtladı.
58 saat 42 dakika öptü, Porsche'u aldı Yaklaşık üç gün dudaklarını ayırmadığı Porsche, artık onun... Rusya'nın başkenti Moskova'da bir Porsche bayii ile bir radyonun ortaklaşa düzenlediği 'Po..
Doğumda baba öldü ABD'de eşinin doğumuna giren koca, iğneyi görünce bayılıp düştü. Ancak kafasını pervaza çarpan adam geçirdiği beyin kanaması yüzünden öldü.
Zamaneler karın ağrılı Britanya'da 10 bin aileyle yapılan bir araştırmaya göre bazı çocuklarda sık tekrarlayan karın ağrısı ailelerindeki duygusal sorunlardan kaynaklanıyor.
'Ertesi gün' hapı masum Doğum kontrolünde kolaylık sağlayan 'ertesi gün' hapının eczanelerde satılmasının, korkulduğu gibi korunmasız cinsel ilişkiye teşvik yaratmadığı açıklandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7