8 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bıçakcı: Havuz bozulmayacak Futbol Federasyonu Başkanı Bıçakcı, bütün kulüplerin havuz sisteminin devamından yana olduğunu söyledi. Daha az parayı kabul etmeyeceğiz
El ele çözeceğiz Futbol Federasyonu Başkanvekili, "Yeni model bir hafta içinde son şeklini alacak. Çarşamba günü kulüp başkanlarıyla yapacağımız toplantıya, kol kola girip, kol kola çıkacağız..
Filipinler'de 8 bakan istifa etti Filipinler'de, Devlet Başkanı Gloria Macapagal Arroyo'nun görevden ayrılmasını talep eden 8 bakan istifa etti.
Sanayi üretimi hız kesti Sanayi üretimi Mayıs ayında hız kesti. Üretim Mayıs ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2.1 arttı. Geçen yılın Mayıs ayında sanayi üretimi, yüzde 17 gibi yük..
Şekerbank'ın yüzde 36'sı Rabobank'ın Mortgage alanında Avrupa’nın en iyi bankalarından biri olarak kabul edilen Hollandalı bankacılık devi Rabobank, Şekerbank’ın yüzde 36.5’ini 124 trilyona s..
İMKB en fazla kazandıran ikinci borsa Sekiz borsa arasında yapılan karşılaştırmaya göre, İMKB dolar bazında yüzde 50.6’lık getiriyle Meksika borsasının ardından en fazla getiri sağlayan ikinc..
Sanayi üretiminde sert düşüş Sanayi ürtim artış hızında mayısta sert bir düşüş yaşanda. Üretim geçen yılın aynı ayına göre sadece yüzde 2.1 oranında arttı.
Bilgisayara karşı türküler Işıltılı, içi gülen bir çift gözle karşılıyor beni. Yıllardır görmediği, bir gün aniden çıkıp gelen arkadaşıymışım gibi. Masanın bir köşesinde oturan Hasan Saltık, ..
Lütfen 'sessiz' olun Ses Tiyatrosu tıklım tıklım. Ancak bir-iki fire verilince oturacak yer bulabiliyoruz. İçerisi çok sıcak. Havalandırma çalışmıyor. Daha doğrusu çalıştırılmıyor.
Kent tarihi ödülü verildi Milliyet gazetesinin 18 yıl önce ölen Örsan Öymen anısına düzenlediği 'Yılın Kentler Tarihi Ödülü', Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hanefi Bostan'a ..
Haftanın Filmleri Bir grup kolejli, altlarında genellikle bir minibüs, ülkenin az bilinen bir bölgesine doğru yolculuğa çıkarlar. Tam da 68 ruhuna uygun bir özgürlük havasını bedenlerinde ve ..
Uruguay'dan ikinci bahar hikâyesi: 'Whisky' Jacobo, Uruguay'ın Montevideo kentinde kendi halinde yaşayan 60 yaşında bir adamdır. Annesinin ölümünden sonra pek kimsesi kalmamıştır. Jacobo'nun ..
Bir otobüsün peşinde Türkiye-Yunanistan ortak yapımı 'Eve Dönerken' (Omiros), Kuzey Yunanistan ile Arnavutluk sınırı boyunca süren kasvetli, ancak bir o kadar da komik bir kovalamaca öyküsü....
Havuzun suyu durulmuyor Futbol federasyonunun havuz sisteminde gerçekleştirmeyi hedeflediği değişikliğin yankısı sürüyor. Dört büyükler kendilerine ayrılan payın azaldığı, Anadolu kulüpleri i..
'Çoğunluğa uymalılar' Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav dört kulübün Kulüpler Birliği'nden ayrılmasıyla ilgili olarak Futbol Federasyonu'nun aldığı kararın bütün kulüpler için bağla..
'Kulüpler Birliği'nde yokuz' Toplantı sonrası 'dört büyükler' adına açıklamayı Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir yaptı.
Kale artık Jefferson'a teslim Trabzonspor, Brezilya'nın Botafogo'nun kalecisi Jefferson Oliveira Galvao'yu renklerine kattı.
Trabzon'da altıncı Brezilyalı Trabzonspor'la sözleşme imzalayan kaleci Jefferson Oliveira Galvao, Bordo-Mavili takımda forma giyecek 56. yabancı oyuncu oldu.
Zemin kaygan olunca... Fransa Bisiklet Turu'nun Troyes ile Nancy arasında koşulan 187 kilometrelik altıncı etabını Fassa Bortolo takımından Lorenzo Bernucci 4:12:52'lik derecesiyle kazandı.
Granger yeniden Efes'te Futboldaki suskunluğun aksine potada transfer devam ediyor. Önceki gün Popovic'le anlaşan Efes Pilsen dün de kadrosuna eski oyuncusu Antonio Granger'ı kattı.
'Okunası futbol'un en iyileri İngilizlerin ünlü futbol dergisi 'FourFourTwo', Ağustos 2005 sayısında futbol üzerine yazılmış en iyi kitapları seçti ve değerlendirdi.
Todor Jivkov'un damadına ihraç Geçtiğimiz yıl ağustos ayında BBC'de yayımlanan bir haberde, 2012 Olimpiyat Oyunları'nı düzenlemek isteyen aday kentler için Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin..
Figo'nun tercihi Liverpool Real Madrid'den ayrılma kararı almasının ardından Galatasaray dahil pek çok takımdan teklif alan Luis Figo tercihini İngiltere'den yana kullandı.
Libertadores'te ilk maç berabere Güney Amerika ülkelerinin şampiyonlarını ve önde gelen kulüplerini karşı karşıya getiren ve 'Güney Amerika'nın Şampiyonlar Ligi' olarak bilinen Libertadores K..
Gözden geçirme ertelendi Uluslararası Para Fonu (IMF) desteğinde sürdürülen ekonomi programının bu ay tamamlanması hedeflenen birinci gözden geçirmesi, iki ön koşuldan biri olan sosyal güvenl..
Zenginlere yatırım daveti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sun Valley Konferansı çerçevesinde dünya ekonomisinde önemli ağırlığı olan Dell, Intel, Sony, Coca Cola, News Corporation, Tyco ve Ass..
Oger: Tek işçi çıkarmayacağız Türk Telekom'un özelleştirilmesi ihalesinde, yüksek teklifi veren Oger Telecom'un Genel Müdürü Paul Doany, Türk Telekom çalışanlarının endişesini giderdi.
3'üncü nesil 2006'da Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, 3. nesil iletişim teknolojileriyle ilgili ihalenin 2006'da yapılacağını bildirdi.
Batı piyasaları saldırı şokunda Terör saldırısı Batı borsalarında sert düşüşe yol açtı. Saldırı sterlini de vurdu. Petrol fiyatı geriledi, altın değerlendi. Türkiye'de borsa 91 puan kaybederk..
Türkiye'de tepki sınırlı kaldı Dünya piyasalarındaki çöküşe karşın Türk mali piyasalarındaki hareket daha sınırlı düzeyde kaldı.
'Kamu ağırlığı azaltılmalı' Doğan Yayın Holding (DYH) bünyesindeki medya şirketlerinin katılımı, Ticaret ve Sanayi Odaları'nın desteğiyle 'Marka güçtür' temasıyla düzenlenen Anadolu'daki Avru..
Rabobank Şekerbank'a ortak olacak Şekerbank Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Yardımlaşma Sandığı Vakfı ile ortaklık anlaşması imzalayan Hollandalı bankacılık devi Rabobank yüzde 36.5 hisseyl..
Garanti'ye Singapurlu talip Üst düzey bir bankacılık kaynağı, Singapur'un güçlü devlet yatırım ajansı Temasek Holdings'in Garanti Bankası'ndan hisse satın almak istediğini belirtti.
25 yıllık konut kredisi sevildi Dışbank'ın konut kredisinde vadeyi 25 yıla (300 ay) çıkarması, konut sahibi olmak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Danıştay'dan Kepez'e ret Danıştay, Uzan ailesinin eski sahibi olduğu Kepez Elektrik'e el konulmasına onay verdi.
Türk kuruyemişi dünya pazarına çıktı Türkiye'nin en eski kuruyemiş üreticisi Malatya Pazarı, son birkaç yıldır gerçekleştirdiği ihracat atağı ile dikkat çekici bir performans sergiliyor. Şirk..
Güneydoğu illeri Türkiye'yi üçe katladı GAP illerinden gerçekleştirilen ihracat artışı, toplam ülke ihracatından daha hızlı gelişiyor. Türkiye'nin haziran ayında ihracatı yüzde 11.7 artışla 6..
Çiçek: Bilirkişi kirliliği var Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yolsuzlukla mücadelenin yargı sürecinde bilirkişileri suçlarken, tüm faturanın da yargıya kesilmesinin yanlış olduğunu söyledi.
'Londra'dan havale gelmedi' Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu'nda haklarında Meclis soruşturması istenen eski Maliye Bakanları Zekeriya Temizel ve Sümer Oral suçlamaları reddederek ..
Habur Gümrüğü yol geçen hanı gibi Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Irak, Mayıs 2003-Nisan 2005 arasındaki sürede Türkiye'ye 3.2 milyon ton 'yakıt yağı', 'nafta' ve '..
Baysal'a 1 yıl 11 ay hapis Cumhurbaşkanlığı'na 1993-1999 yılları arasında yapılan mal ve hizmet alımlarında usulsüzlük olduğu iddiasıyla açılan dava sonuçlandı.
Kaide Londra'yı vurdu Bağlı bir grup Britanya'nın başkenti Londra, 2012 Olimpiyat Oyunları'nın ev sahipliğini kazanmasının ertesi günü bir dizi terör saldırısıyla sarsıldı. Londra'nın merkez..
Otobüs havada uçuyordu Britanya'nın başkenti Londra'da dün yaşananlar, 11 Eylül dehşetini andırıyordu. Kentin merkezinde en kalabalık saatte meydana gelen patlamaların kurbanları kadar görgü ..
İngiliz'in 11 Eylül'ü bile soğukkanlı! Londra, '11 Eylül'ünü İngiliz soğukkanlığı ile karşıladı. Saldırıların hemen ardından, en kritik ilk saatlerde hükümet...
Terör yine dünya turunda G8 zirvesine sahne olan Britanya'nın başkenti Londra, 2012 Olimpiyat Oyunları'nın evsahipliğini kazanmasının ertesi günü bir dizi terör saldırısıyla sarsıldı.
'Olimpiyatı etkilemez'' Önceki gün Singapur'da yaptığı oylamada 2012 Olimpiyat Oyunları'nın Londra'da düzenlenmesine karar veren...
G8'in yorumu: Barbarlık İskoçya'nın Gleneagles kasabasındaki zirveye katılan G8 liderleri ortak bir bildiri yayımlayarak Londra'daki terör saldırılarını lanetledi. Gleneagles Oteli'nde hazırl..
Dünya tek ses: Terör yenilecek Britanya'nın başkenti Londra'da dün meydana gelen saldıralara dünya liderlerinden tepki ve kınama yağdı.
Britanya kenetlendi Londra'da üç metro istasyonu ve bir otobüste meydana gelen saldırılar sırasında, G8 zirvesi için İskoçya'nın Gleneagles kasabasında bulunan Britanya Başbakanı Tony Blair, ..
« » 1 2 3 4 5 6