8 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Kadrolaşma niyetimiz yok' Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Barolar Birliği'ni ziyaretinde kadrolaşma iddialarını yalanladıİşte ailenin başı açık tek gelini
Beklenen açıklama Danıştay Başkanlar Kurulu'nun bildirisinde, Hâkimler ve Savcılar Kanunu'ndaki değişikliğin gerçekte reform olmadığı, Cumhuriyet'in temel niteliklerine aykırı şekilde yargıyı..
Erdoğan'a türban ısrarı Türban için Anayasa değişikliği isteyen Mumcu, görüşme talebinde bulunduğu Başbakan Erdoğan'ın yanıt vermemesi üzerine önerilerini mektupla yinelediFransa'da editöre '..
'Tam üyelik' darbesi Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi'nin Türkiye raporunda yer alan müzakerelerin hedefinin tam üyelik olduğu yönündeki ifadeler, Alman muhafazakârların itirazları sonucu met..
PKK terörü bitmeli Avrupa Birliği ve ABD yönetimi, terör örgütü PKK’nın kanlı eylemlerini kınadı. Terör eylemlerinin sona ermesini isteyen AB Türkiye Temsilcisi Kretschmer, ‘Hükümet bir yanda..
Singapurlu Temasek Garanti Bankası'na talip Singapurlu dev grup Temasek'in Garanti Bankası ile ilgilendiği ileri sürüldü. Üst düzey bir bankacılık kaynağı, Singapur'un güçlü devlet yatırım aj..
Proton, Waja modeliyle Türkiye'de atağa kalkıyor Malezyalı otomobil üreticisi Proton, Türk otomobil pazarına yeniden giriş yapıyor. Markanın yeni distribütörü Ulubaşlar Group bünyesindeki Ulu..
'Çin, tehdit değil fırsat' Ünsa AŞ, Hangzhou'da 22 bin metrekarelik sanayi tesisi kuruyor. 10 milyon $'lık fabrikada sanayi türü çuval üretilecek. Ünsa Genel Müdürü Akdoğan, "Çin'den korkmayı..
Dev kooperatif Rabobank Şekerbank'ı satın aldı Kooperatiflerin kurduğu Hollandalı dev Rabobank, Şekerbank'ın yüzde 36.5'ini 90 milyon dolara aldı. Banka Şekerbank'ı büyütmek için yeni sermaye..
IMF, 'sosyal güvenlik olmadan asla' dedi Yapısal performans kriteri olan sosyal güvenlik paketi Meclis'ten geçmeyince IMF, Türkiye'nin gönderdiği Niyet Mektubu'nu görüşmeyi erteledi. IMF ile ..
Petrol önce zirve yaptı sonra çakıldı Kasırga endişesiyle 62 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kıran dünya petrol fiyatları, Londra'nın metrolarını vuran patlamalar sonrasında hızla düşt..
Dolar 1.36 YTL'ye faiz %16.1'e yükseldi IMF ile stand-by anlaşmasının ilk gözden geçirmesinin Sosyal Güvenlik Reformu Yasası'nın Meclis'ten çıkmaması nedeniyle ertelenmesi para piyasalarında ..
Bombalar Avrupa'da finansın kalbini vurdu İngiltere dün Londra'da yapılan 4 adet şok bombalama ile sarsıldı. Bombalardan biri İngiltere'nin kalbi olarak bilinen finans dünyasının başkenti "ci..
En az bizim piyasa etkilendi Londra'daki terörist saldırılar dünya borsalarını sarstı. IMF ile kaygılanan İstanbul Borsası ise terör korkusunu üzerinden çabuk attı. İngiltere'nin başkenti Lon..
Türkiye’de ‘kitabına uygun’ yolsuzluk var TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yolsuzlukla mücadelede başarısızlığın en büyük nedeninin, yolsuzlukların büyük bölümünün yasal yapı ve mevzuat içi..
Türkiye, AB’ye endişeli bakıyor ABD’nin iş ve finans çevrelerinin gazetesi The Wall Street Journal’da yer alan bir yorumda, Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasındaki bir bölünmenin, Avrupa v..
En başarılı yaptı, 4 ülkeyi aldı Kurulduğu 2000 yılından bu yana Nike Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü yapan Zafer Parlar, Nike’nin CEMEA (Doğu Akdeniz, Avrupa, Asya) Bölgesi’nin başına getirild..
Profilo, yeni marka yaratıyor Profilo Holding CEO’su Göksen Körezlioğlu, yeni bir marka çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Körezlioğlu, Profilo Telra’nın yaratacağı yeni markanın hipermarket..
Mortgage devi 124 trilyona Türkiye’ye girdi Mortgage alanında Avrupa’nın en iyi bankalarından biri olarak kabul edilen Hollandalı bankacılık devi Rabobank, Şekerbank’ın yüzde 36.5’ini 124 tri..
Tek markamız ‘Dadaşlık’ Erzurum’un ‘tek iyi ekonomik göstergesi’nin, gelir dağılımı olduğunu söyleyen Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Cindilli, ‘Çünkü burada fukaralık bölüşül..
Bizsiz 6.5 milyar doları göremezdiniz Türk Telekom’un yüzde 55’ine 6 milyar 550 milyon dolarlık en yüksek teklifi veren Oger Telecom Genel Müdürü Paul Doany, ‘Fiyat bizim sayemizde böyle yüks..
Sosyal güvenlik gecikti, 833 milyon'u erteledik IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Kreuger, TBMM’nin sosyal güvenlik reformunu çıkarmadan tatile girmesi nedeniyle stand-by anlaşmasının 833 mi..
74’lük albayın bisikletle Türkiye turu Bisikletle Türkiye turuna çıkan 74 yaşındaki emekli Deniz Albay Fikret Kaplanoğlu, amacının bisiklet sporunu tanıtmak ve sevdirmek olduğunu söyledi. Esk..
Ameliyathaneli otobüs İstanbul Üniversitesi (İÜ), İstanbul Tıp Fakültesi Transplantasyon Ünitesi tarafından doğal afetlerde, organ bağış kampanyalarında ve halk sağlığı taramalarında kullanıl..
Avni’den sonra Kaypakkaya Fransa’da AB Anayasası’na karşı eylem yapanlar arasında Oğuz Aral’ın Avni karakterinin yer aldığı tişörtler giyen göstericilerden sonra G8 zirvesinin yapıldığı Glene..
Ölüm oyunu İspanya’daki geleneksel festivalde azgın boğalar yine sokaklara salındı. Çoğunluğu turist maceraperestlerle boğalar arasındaki ölümüne kovalamacada iki kişi yaralandı.
Teröre karşı tekvücut Haftasonu Live8 konserleri, önceki gün ise 2012 olimpiyatlarına ev sahipliği zaferiyle coşan Londra’nın dün yaşadığı terör şoku İskoçya’daki G-8 zirvesini de vurdu. Sald..
Mısır büyükelçisini öldürdüler El Kaide’nin Irak’taki temsilcisi Ebu Musab el Zarkavi, hafta sonunda kaçırdıkları Mısır’ın Bağdat Büyükelçisi İhab el Şerif’i öldürdüklerini açıkladı. İnternet..
7/7 dehşeti İngiltere’nin başkenti Londra, 2. Dünya Savaşı’ndan beri şehri vuran en büyük saldırıyla sarsıldı. Dün sabah, metro ve otobüslere eşzamanlı olarak düzenlenen dört saldırı ile düny..
Yatağan’da içme suyuna kanalizasyon karışmış Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde, pazartesi akşamından bu yana 452 kişinin kusma, ateş ve ishal rahatsızlığıyla hastanelik olmasına neden olan salgını..
500 bin kişi yangın tedirginliği yaşıyor Yaklaşık 500 bin kişinin yaşadığı ve 5-6 bin yüksek binanın bulunduğu Beylikdüzü’nde önceki gün Ankara Caddesi AV-KON sitesinin 13. katındaki dairede ..
Atıf Hoca’ya 1500 YTL tazminat ödeyecek Hürriyet Gazetesi yazarı, reklam eleştirmeni Ali Atıf Bir, şovmen Ata Demirer’e açtığı 10 bin YTL’lik manevi tazminat davasını kazandı. Mahkeme, ‘Avrup..
Zeynep’te mutlu son Kaçırıldıktan sonra Türkiye’nin gündemini 15 gün boyunca meşgul eden üniversite öğrencisi 18 yaşındaki Zeynep Sağıroğlu, okul arkadaşı Osman Sadık’la evlendi. Sadece Hürri..
Hastanede gazlı kangren paniği Balıkesir’de, ağaçtan düşerek kolu kırılan 12 yaşındaki Uğur Mumcu Demir’in, ilk tedavisinin yapıldığı Balıkesir Devlet Hastanesi’nde enfeksiyon kaparak ‘gazlı ..
Gürültü yapmayın dedi saldırıya uğradı Bodrum’un Güllük Beldesi’ndeki restoranda akşam yemeği yiyen yerli ve yabancı turistler, yan tarafta çalışan iş makinesinin sürekli gürültü çıkarmasını ..
MİT’in ‘A Takımı’ tamam Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı görevine yeni atanan Emre Taner, ‘A takımı’nı oluşturmaya başladı.
Ormanda gördüğü sevgililere ateş açtı, genç kız öldü Son 8 ayda 3 kişinin öldüğü 4 saldırıda görgü tanıklarının ‘Dinsizler, imansızlar’ diyerek bağırdığını söyledikleri bir erkek, ormanda bir..
Kayıp Alman dağcının cesedi kanyonda bulundu Antalya’nın Kemer İlçesi’nde, kaldığı otelden, ‘Tahtalı Dağı’na gidiyorum’ diyerek çıkan ve 11 gündür haber alınamayan Alman dağcı Torsten Pank’ın..
Live8 sloganıyla kampanya DYP Kadın Kolları Başkanlığı, ‘yoksulluğu tümüyle ortadan kaldırmayı’ hedefleyen ‘Beyaz Bant Kampanyası’nı dün Genel Başkan Mehmet Ağar’ın katıldığı bir törenle başl..
İstanbul’da Londra önlemi Londra’daki bombalı saldırılardan sonra Türkiye’nin en hassas bölgelerinden birisi olan Atatürk Havalimanı’nda da güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkartıldı.
Polisin ‘haciz’ dehşeti: 2 ölü Tuzla’da görevli polis memuru A.E.(32), otomobilinin satışı yüzünden evine gelen hacizden sorumlu tuttuğu Hamit Ayan (32) ile ağabeyi İbrahim Ayan’ı (33) beylik..
Kendilerine güldüler TBMM Başkanı Bülent Arınç, 22. dönem 3. yasama yılı çalışmalarını Meclis’te düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Arınç, Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte, TB..
Erdoğan’a bu kez türban mektubu Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, türban sorununun çözümü için referandum yerine Anayasa değişikliğine gidilmesi yönündeki çağrısına AKP’den yanıt al..
Bu da ‘El TIR’ kábusu Demir sac yüklü TIR, Pendik’te yolcu dolu bir halk otobüsü ile iki şehirlerarası otobüsü biçti. O-1 Karayolu’nu kan gölüne çeviren zincirleme kazada ilk belirlemelere gö..
Türbanda devlet vakıf ayrımı olmaz Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Hiç olmazsa özel üniversitede türban serbest olsun’ formülünü rektörler sakıncalı ve tehlikeli buldu. Bütün üniversitelerin aynı..
Asıl hedefleri Doğu Ekspresi’ydi Bingöl’de 6 güvenlik görevlisinin şehit olduğu mayınlı saldırının ardından PKK bu kez Doğu Ekspresi’ni havaya uçurmak istedi. Ancak ekspresin gecikmesi nedeni..
Tatlıses’e TBMM’den 45 milyar verildi mi CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, Milli Egemenlik Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk konserine katılan İbrahim Tatlıses’..
Bu da 59’luk Ajda Pekkan Ajda Pekkan, Havana Beach’te verdiği konserin ardından Bodrum tatiline devam ediyor. Kız kardeşi Semiramis Pekkan’ın evinde kalan Süperstar, gündüzleri de tekne turun..
Kaya 10 dakika benimle konuştu Hülya Avşar, geçtiğimiz hafta medyaya yansıyan bikinili görüntülerine eşi Kaya Çilingiroğlu’nun kızdığını söyledi. Avşar, ‘O gün tam 10 dakika benimle konuştu’ ..
« » 1 2 3 4 5 6