8 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB müzakerelerini başarıyla bitirenler (5) Dört gündür AB üyesi bazı ülkelerin başmüzakerecileriyle, müzakere süreçlerini konuştuk. Sıra, müzakere için masanın karşı tarafına AB Komisyonu..
Erdoğan San Francisco'da konuştu Başbakan Erdoğan ABD'de düşünce kuruluşları toplantısında küresel barıştan komşularla ilişkilere dair konuştu.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ta yaşanac..
Hakkari'de fark edilen mayın imha edildi Hakkari'de, Jandarma ekipleri tarafında son anda fark edilen mayın imha edildi.
Erdoğan: Küresel barış olmadan küresel terör bitmez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, küresel barışı gerçekleştirmeden küresel terörün önünün alınamayacağını, öncelikle barışı küreselleştirmek z..
Bingöl'de şarbon vakaları Bingöl Sağlık Müdürü Selahattin Sarıdağ, sağlık taramalarında 8 kişiye daha şarbon teşhisi konulduğunu, bu kişilerle birlikte hastalığa yakalananların sayısının 35'e..
Fuel Oil'e zam TÜPRAŞ, fuel oil-6’nın vergisiz rafineri satış fiyatına yüzde 5.3 oranında zam yaptı. Zammın perakende fiyatlara yarından itibaren yüzde 3.3 oranında yansıması bekleniyor.
Sasser virüscüsüne 21 ay ''Sasser'' adı verilen bir bilgisayar virüsü geliştirerek dünya çapında çok sayıda bilgisayar sistemine zarar veren Sven J. (19) adlı öğrenci Verden Eyalet Mahkemesi ..
Afrika'ya 50 milyar $ İskoçya'nın Gleneagles kasabasında düzenlenen G-8 ülkeleri zirvesi, liderlerin terörizme karşı daha çok işbirliği taahhüdü ve bu ülkelere 50 milyar dolarlık bir yardım v..
Chirac; Bono ve Geldof'la görüştü Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, U2 grubunun solisti İrlandalı rockçu Bono, Live 8 konserlerinin organizatörü İrlandalı Bob Geldof ve İngiliz senarist Ri..
Canaletto'nun tablosuna rekor fiyat İtalyan usta Canaletto'nun Venedik'i resmettiği bir tablosu önceki gün Londra'da Christie's'de düzenlenen bir müzayedede rekor fiyata alıcı buldu. Müzayede..
İstanbul'da caz sıcağı devam ediyor 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 9 Temmuz'da beş ayrı mekanda düzenlenecek konserlerle devam ediyor. Günün öne çıkan isimleri arasında festival tak..
Garanti'ye 600 milyon euroluk kaynak Garanti Bankası'nın 2005 yılında aldığı ilk sendikasyon kredisinin imzası atıldı. Banka, ihracatın finansmanında kullanmak üzere uluslararası piyasalardan..
Rabobank peşin ödeme yapacak Çoğunluk hisseleri Rabobank'a iki aşamalı satılması konusunda anlaşma sağlanan Şekerbank'ın toplam değerinin 340.1 milyon YTL olarak belirlendiği ve ödemenin hiss..
Şener: Kredi ertelemesi sorun yaratmaz Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, 1. Gözden geçirmeye bağlı alınması gereken 833 milyon dolarlık kredideki kaymanın, finans dengele..
AIDS'e karşı ilk aşı deneniyor AIDS hastalığına karşı mücadelede geliştirilen ilk aşının denenmeye başlandığı belirtildi. Washington'daki "National Institut of Health" adlı kuruluş tarafından..
"Sigara Bıraktırma" polikliniği Sağlık Bakanlığı, sigaraya karşı mücadeleyi, açacağı "Sigara Barıktırma" polikliniği ile sürdürecek. Sağlık Bakanlığı’nın halk sağlığı alanındaki AR-GE merkezi..
G-8'den Afrika'ya 50 milyar dolar G-8 zirvesi sona erdi. 'Terörizm G-8'in hedefini değiştirmez' diyen Blair Afrika'ya 50, Filistin'e 3 milyar dolar yardım yapılacağını, iklim için diyalog baş..
Ermeni iddiası müfredatta Almanya'da Türkiye'nin girişimleri sonucu daha önce kitaplardan çıkarılan 'Ermeni soykırımı' Brandenburg eyaletinde yeniden müfredata alındı.
Yılsonu enflasyon beklentisi % 7.44'e indi Merkez Bankası tarafından her ay iki kez düzenlenen beklenti anketine göre, yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7.44'e indi. Yıl sonu enflasyon bekl..
Rabobank, Şekerbank'ı satın aldı Hollandalı Rabobank'ın Şekerbank'ın yüzde 36.5 oranındaki hissesini 124.14 milyon YTL`ye satın aldığını açıklandı. Şekerbank Yardımlaşma Sandığı Vakfı'ndan İM..
'Uzaya gidiyoruz' hedefi NASA'nın Apollo projesinde görev alan Türk bilimadamı Prof. Dr. Eraslan: ''Yeterki 'uzaya gidiyoruz" hedefi konulsun, bizim yeterli altyapı ve insan gücümüz var.". NA..
BJK: Sonkaya'yı 500 bin Avro'ya sattık Beşiktaş Kulübü, Portekiz'in FC Porto takımına transfer olan Fatih Sonkaya'nın transfer ücretleri hakkında açıklama yaptı.Siyah-beyazlı kulüpten yapılan..
İlic G.Saray'da Galatasaray, Sırbistan-Karadağ takımlarından FC Partizan'ın kaptanı Sasa Ilic'i transfer etti.. Transfer görüşmeleri için Sırbistan-Karadağ'da bulunan kulüp sportif direktörü ..
İşte Erdoğanlar’ın başı açık gelini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesinde başı açık ender kadınlardan biri olan 55 yaşındaki Saadet Gülbaran, "Emine hanımların ailesinde 35 yıldır gelini..
Banka soygunu girişimi: 1 ölü Harbiye Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Koçbank şubesine sabah saatlerinde gelen bir kişi, soygun girişiminde bulundu. Bu sırada bankaya para getiren zırhlı araçta..
Mevduatın ilk adresi İstanbul Türkiye'de toplam mevduat 2004 yılı sonunda 197 katrilyon 394 trilyon lira (197 milyar YTL) olarak gerçekleşti. İstanbul mevduatta yüzde 40 ile en yüksek payı al..
Başesgioğlu: IMF anlayışlı olmalı Çalışma Bakanı, sosyal güvenlik reformunun çıkarılamamasının Meclis’in prosedüründen kaynaklandığını belirterek, "Bunun anlayışla karşılanması lazım" dedi.
İngiliz Polisi: Ölü sayısı 50'yi geçti Londra Emniyet Müdürü Sir Ian Blair, düzenlediği basın toplantısında, ölü sayısının 50'den fazla olduğunu, 700 kişinin yaralandığını söyledi. Avustralya..
Astrolojinin 2000 yıllık tarihi Astrolog Hakan Kırkoğlu'nun 2 yıllık çalışması sonucu ortaya çıkardığı kitabı, 'Göklerin Bilgeliği' Doğan Kitapçılık tarafından yayınlandı.Kırkoğlu, kitabın ön..
Banka soygunu girişimi Şişli'deki bir banka şubesine soygun amacıyla geldiği bildirilen 1 kişi, kendisine müdahale etmek isteyen güvenlik görevlisini yaraladı. Yaya olarak kaçmaya çalışan zan..
Haberin Devamı>>> www.sexiesthotels.com internet sitesinin seçtiği "Dünyanın en seksi 100 oteli" listesine...Bu konserleri atlamayın
Haberin Devamı>>> Bir dönemin skandal ismi, çapkın şeyh Ali Kalkancı bu kez de karısının kendisine açtığı 2 trilyon liralık tazminat davasıyla gündemde. Sahte şeyh..."Biz daha estetik voleybo..
Tokat Reşadiye iki kez hafif sallandı Tokat'ın Reşadiye İlçesi'nde iki defa hafif şiddette deprem meydana geldi.
İstanbul'da bir taksici cinayeti daha Eyüp'te, aracı içinde tabancayla ensesinden vurulduktan sonra kaza yapan taksi sürücüsü öldü.
Sağlık Bakanlığı 1086 personel alacak Sağlık Bakanlığı, 1086 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. 13 Aralık 2003’te yapılan Sözleşmeli Personel Sınavı’na katılan adayların başlamak istedikl..
Şişli'de kanlı soygun girişimi Şişli'deki bir banka şubesine soygun amacıyla geldiği bildirilen 1 kişi, kendisine müdahale etmek isteyen güvenlik görevlisini öldürdü.
Atatürk heykeline boyalı saldırı İlçe merkezindeki Lale Meydanı'nda bulunan Atatürk heykelinin üzerine dün gece kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce boya döküldü.
Clarke: Saldırılar beklenmedik anda oldu İngiltere İçişleri Bakanı Charles Clarke, istihbarat örgütlerinin hiçbir istihbaratı gözden kaçırmadıklarını, ancak dün düzenlenen ve 37 kişinin ölümü..
Üç yeni film gösterimde Bu hafta üç yeni film gösterime giriyor. Juan Pablo Rebella ile Pablo Stoll'un yönettiği Viski, Türkiye'de pek tanınmayan Uruguay sinemasından gelen ilgi çekici bir ça..
'Yolun başındayız' İş Bankası Genel Müdürü Özince, konut kredilerinin, GSYH'da Avrupa ülkelerinde yüzde 41, Türkiye'de ise binde 8'lik paya sahip olduğunu belirtti.. Türkiye Bankalar Birliği ..
Erdoğan San Fransico'da konuştu Başbakan Erdoğan ABD'de düşünce kuruluşları toplantısında küresel barıştan komşularla ilişkilere dair konuştu.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ta yaşanaca..
Terör mağduruna çalışma imkanı Bakanlar Kurulu, 50 ve daha fazla işçi çalıştıran işyerlerindeki özürlü, eski hükümlü ve terör mağduru çalıştırma zorunluluğunu, yıl başından itibaren geçerli o..
Avrupa borsaları toparlanıyor Londra'daki dünkü saldırıların ardından, özellikle turizm ve sigorta sektörü hisselerinde yoğunlaşan satışlarla hızla gerileyen Avrupa borsaları, bugün hızlı yük..
Filipinler'de siyasi kriz Dün 8 bakanın istifa ettiği Filipinler'de, koalisyon ortağı da Devlet Başkanı Arroyo'nun istifasını istedi. Filipinler'de koalisyon hükümetinde kilit konumda olan Li..
"Patlamamış iki bomba daha bulundu" Avustralya Başbakanı John Howard, dün Londra'da düzenlenen bombalı saldırılarda can kaybının 52 olduğunu açıkladı. Kendisinin söz konusu bilgiye nasıl ulaş..
12 Dev Adam'ın mesaisi 27 Temmuz'da Akdeniz Oyunlarını 4. sırada tamamlayan ve oyunların ardından tatile çıkan A Milli Basketbol Takımı, 27 Temmuz'da biraraya gelecek.
Antonio Granger Efes'e dönüyor Türkiye Basketbol Ligi'nde son 4 yılın şampiyonu Efes Pilsen, 2002-2003 ve 2003-2004 sezonunda formasını giyen oyuncu Antonio Granger ile anlaştı.
Cimbom'dan gol yağmuru:12-1 Sarı kırmızılılar Eric Gerets yönetimindeki ikinci sınavında Hollanda Amatör Ligi Takımlarından Sw Panningen'i farklı mağlup etti. Galatasaray önceki gün yine Holl..
Kalede bir libero Bordo mavili kulübün kurmayları Trabzonspor kalesine yakışacak bir isim arıyorlardı. İnce eleyip sık dokudular ve Brezilya’nın 22 yaşındaki en genç file bekçisinde karar kıl..
» 1 2 3 4 5 6