7 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

7 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak’tan getirilen her damla petrolden Barzani’ye para gitmiş Akaryakıt kaçakçılığının altından Kuzey Irak'ta Kürt devleti hayali kuran peşmergeler de çıktı. Akaryakıt kaçakçılığından bazı fi..
Küçük ve orta ölçekli işletmeler borsa kuruyor Başta küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olmak üzere, tüm sektörlerde gelişme ve büyüme potansiyeline sahip işletmelerin sermaye piyasalarınd..
Satış işlemi bu yıl tamamlanır Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satışında hisse devrinin bu yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini belirterek, "..
Türk Telekom ihalesinde peşin ödemenin bir üstünlüğü yok Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Türk Telekom özelleştirmesinde gündeme gelen peşin ödemenin taksitli ödemeye yönelik herhang..
BİM görücüye çıktı Perakende alanında faaliyet gösteren BİM'in ek satışlar dahil yüzde 43,1'inin ortak satış yöntemiyle gerçekleşecek halka arzında talep toplanmasına dün başlandı.
Zorlu toprağa verildi Uzun zamandır İstanbul Memorial Hastanesi'nde tedavi görürken önceki gün vefat eden Zorlu Grubu'nun kurucusu Hacı Mehmet Zorlu, Denizli'nin Babadağ ilçesinde toprağa ver..
Türkiye, Bergama’da çıkarılan altını İsviçre’den ithal edecek Bergama’da çıkarılan altın, cevher olarak İsviçre’ye ihraç ediliyor. Ardından, külçe altın olarak Türkiye’ye dönüyor. Üretici fir..
‘Bakü-Tiflis-Ceyhan referansımız oldu’ Borusan Mannesmann Genel Müdürü Tayfun İşeri, Azeri petrollerini dünyaya taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı Projesinin firmaları için çok ön..
Cari açık beş ayda 11 milyar doları aştı Türkiye'nin cari işlemler dengesi, bu yılın mayıs ayında 2 milyar 370 milyon dolar açık verdi.
Japon mimar ışık tekniğini camilerden öğrenmiş Japon mimar Kengo Kuma, eserlerinde ışığı tek değil çok parça olarak kullanma tekniğini başarıyla uygulayan ender isimlerden biri.
Uyurgezer kız, vincin tepesinde bulundu İngiltere'nin başkenti Londra'da 15 yaşındaki bir genç kızın yaklaşık 50 metre yükseklikte bir vincin kolunda uyurken bulunması görenleri şaşkına çevir..
Air France uçağı ineğe çarptı Fransa’nın başkenti Paris’ten Nijerya’ya giden Air France yolcu uçağı, iniş yaptıktan kısa bir süre sonra bir ineğe çarptı.
Özel güvenlikçiler, cevap anahtarını kodlayamadı Emniyet’in sınavına giren özel güvenlikçilerden 7 bin 600’ünün, cevap anahtarlarını düzgün dolduramadıkları için başarısız oldukları ortaya çı..
Savarona kara para aklamada kullanılmış Brüksel Savcılığı, yolsuzluk iddialarıyla Belçika’da tutuklanan Monacolu zengin bir işadamının, Mustafa Kemal Atatürk’ün yatı Savarona’yı, ‘kara para a..
‘Yargıtay’ın kararı basın özgürlüğünü engelleyecek’ Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun ‘kişilik haklarına saldırı’ kabul ettiği, bir siyasinin basın toplantısındaki ifadelerini "ekleme ve yorum ..
Hükümet ile yargı arasındaki tansiyonu Şahin düşürecek Hükümet, son dönemde yargı ile yaşadığı gerilimi sona erdirmek için harekete geçti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in Yargıtay Baş..
Hacılar Mescid-i Nebevi’ye yakın oturacak Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının hayatını kolaylaştırıcı bir dizi tedbirler aldı.
Diyanet: Hacca eşinizle birlikte gidin Diyanet İşleri Başkanlığı, son yıllarda sürekli artış gösteren hac başvurularında yığılmaları önlemek için çözüm yolları arıyor.
Isparta, Kabe’yi gülsuyuyla yıkamaya talip Her yıl milyonlarca Müslüman’ın ziyaret ettiği Kâbe, on beş yıl öncesine kadar Isparta’dan gönderilen gülsuyu ile yıkanırdı. Ancak 1990 yılında Suud..
Maliye’den YÖK’e: Dekana 3,5 trilyonluk yolsuzluğu ödetin İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Faruk Erzengin hakkında hazırlanan yolsuzluk dosyası Yükseköğretim Kur..
Öğretmen sivil askerlik yapabilecek Öğretmen asker adaylarına kolaylık geliyor. Öğretmen yükümlüler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygun gördüğü yerlerde görevlendirilecek.
Onur Air, pistteki bakanın üzerine iniyordu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzurum’da yapımı devam eden sivil havaalanını gezmek isterken kaza tehlikesi atlattı.
AİHM'den 40 ölüm orucu eylemcisine ret 'F' tipi cezaevlerini protesto etmek amacıyla ölüm orucuna başlayan ve "kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar hastalanmalarına rağmen cezaevlerinde..
Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne savcılıktan usulsüzlük incelemesi Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne 1998 yılında alınan tıbbî cihazların ihalesinde usulsüzlük ya..
Sendika ve odalardan, Başbakan’a yolsuzluk ihbarı yapan hekime destek "Başhekim yardımcısı, yolsuzluğu ihbar etti" başlıklı haberimizle ilgili açıklama yapan Türk Sağlık-Sen 1 No’lu Şube Başk..
Yargıtay, mahkûmiyet kararını bozdu Veli Göçer yeniden yargılanacak Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen Marmara Depremi’nde ‘tedbirsizlik sonucu ölümlere sebep olmak’ ..
5 yıldır göremediği çocuklarına İnsan Hakları Kurulu sayesinde kavuştu Kocasını öldürmek suçundan cezaevinde olan Celile Altunkaynak, 5 yıldır çocuklarını göremiyordu. İnsan Hakları Kurulu’nd..
‘Kızımın ölümünden apartman sakinleri sorumlu’ Antalya’da, üzeri açık bırakılan lağım çukuruna düşerek hayatını kaybeden 9 yaşındaki Merve Gül Aldemir’in babası, fosseptik kuyusunun kapağını ..
Yatağan’da ishaller artıyor Muğla’nın Yatağan ilçesinde üç gün içerisinde ishal, ateş, kusma ve mide bulantısı şikayetleriyle hastanelere getirilen çocuk sayısı 335’e ulaştı.
AP, Türkiye’de kadınlara ‘pozitif ayrımcılık’ istedi Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu, Türk kadınına siyasette ‘pozitif ayrımcılık’ uygulanmasını istedi.
Yaz aylarında günde 7 öğün meyve ve sebze yenilmeli Yaz aylarında, kanser, kalp hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları gibi birçok hastalığın önlenmesinde büyük rol oynayan sebze ve meyv..
Foucault’nun felsefesi mânevî bir çığlıktı Michel Foucault, hayatın her alanına dair düşünce üreten felsefeci geleneğinin 20. yüzyılda yaşamış en seçkin örneğiydi.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı’ndan Zaman’a plaket Önceki akşam Esma Sultan Yalısı’nda yapılan gala ile başlayan Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde festival sponsorlarına plaket verildi.
Ayasofya kapılarını ‘Çiniiçin’ açtı Lale, karanfil ve gül motifleriyle görmeye alıştığımız İznik çinileri, 16 tasarımcının çalışmalarından oluşan bir sergiyle yeniden gündeme geldi.
Star Wars filminin ışın kılıcı, açık artırmada Amerikan sinemasının en ünlü aksesuvarlarından Yıldız Savaşları’ndaki (Star Wars) Luke Skywalker’ın ışın kılıcı ay sonunda açık artırmaya konaca..
ABD yolunda önemli mesajlar Başbakan Tayyip Erdoğan, Amerika'nın Davos'u olarak nitelendirilen ve dünyanın dev şirketlerinin patronlarını buluşturan Sun Valley Konferansı'nın bu yılki onur ko..
[HABER İZLENİM] Tayyip Erdoğan patronlardan tam puan aldı Sun Valley toplantısının düzenlendiği mekan şirin bir kasaba. Kasaba dediğime bakmayın; dünyanın en önemli şirketleri her yıl buraya ..
Din üzerinden siyaset suikasttır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Din üzerinden siyaset yapmak, dini ideolojik bir araç haline getirmek, dinî düşünceyi dogmalaştırmak ve din adına dışlayıcı si..
Sezer’in affettiği mahkûmlar arasında düşünce suçlusu yok Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anayasa’nın kendisine verdiği ‘mahkumları affetme yetkisi’ni en fazla kullanan isim oldu.
TÜBİTAK Yasası, Yüksek Mahkeme’ye gidiyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ikinci kez Meclis’ten geçen TÜBİTAK Kanunu’nu onayladı.
Baykal’ın ‘ülkenin kaderine el koyun’ çağrısına, DİSK uydu Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK), anamuhalefet partisi lideri Deniz Baykal’ın ‘ülkenin kaderine el koyun’ çağrısına uyd..
Güler, CHP’de mutlu olamadığı için istifa etmiş CHP’den 28 Haziran’da istifa eden Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, gerekçesini memleketinde açıkladı: "Mutsuz bir ailede mutlu olmak mümkün d..
Benim ANAP’tan seçilmemle Başbuğ’un Refah’tan seçilmesi arasında ne fark var? MHP genel başkan adaylarından Kültür eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, başka partilerde siyaset yaptığı için kendis..
Yorgunluk tansiyonumu düşürdü, şimdi iyiyim TBMM Başkanı Bülent Arınç, önceki gece geçirdiği rahatsızlığın aşırı yorgunluktan kaynaklandığını açıkladı.
Gül: Üniversitelerle hiçbir kavgamız yok Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, hükümetin üniversitelerle herhangi bir kavgası olmadığını söyledi.
Federasyon’dan 4 büyüklere rest: Zirvede kalın parayı alın Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, havuz sistemine karşı çıkan 4 büyük kulübe "Yeni sistemi ya kabul edersiniz ya edersiniz...
Süper Lig'in isim hakkı Çukurova’nın Levent Bıçakcı, Süper Lig'in isim hakkını Digitürk'ün 10 milyon dolara iki yıllığına aldığını da bildirdi.
Büyük olan büyüklüğünü ispatlayacak Başkan Levent Bıçakcı, yeni havuz sistemine göre büyük olan kulüplerin gerçekten büyük olduklarını ispatlamak zorunda kalacaklarını söyledi.
Süper Lig maçları TRT'den yayınlanmayacak Şifresiz, açık kanaldan maç yayını olunca özellikle Anadolu'da statlara ancak 300-500 seyircinin geldiğini belirten Levent Bıçakcı, şifresiz maç yayı..
Milli Takım’da seyirci profili oluşturduk Fanatizmin önüne geçip amigolardan kurtulmayı istediklerini anlatan Levent Bıçakcı, "Stadyumlara yıldız veriyoruz. Modernleşmesi için altyapılarının ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9