7 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

7 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İran polisi Azeri'ye sert İran'ın kuzeyindeki Babek Kalesi'nde yapılan Azeri Kurultayı'na katılmak isteyen 500'e yakın kişinin İran polisince zor kullanılarak gözaltına alındığı açıklandı.
Sofya çöp yığını altında Bulgaristan'ın başkenti Sofya, 'çöp şehir'e döndü. Sofya belediyesinin çöplerin döküldüğü Suhodol'de çöp paketleme ve geçici muhafaza tesisi kurmasını protesto eden h..
Eylem sürüyor G8 duymuyor İskoçya'da G8'lere karşı gösteri sürüyor. ABD Başkanı Bush, küresel ısınmayı ciddiye almıyor. Afrika için de umutlar az.
Chirac'ın ağzına layık mönü Britanya Başbakanı Tony Blair'den hıncını almak için İngiliz yemeklerini aşağılayan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ı, G8 zirvesinde 'İskoç lezzetleri ziyafeti..
Liderlerin fikri ile zikri G8 zirvesi nedeniyle İskoçya'ya akın eden yardım kuruluşlarından Christian Aid, gazetelere verdiği ilanla G8 lideriyle dalga geçti. Yardım kuruluşu, liderlerin zirv..
Eylemciler şimdiden polisi bezdirdi G8 zirvesinin başlamasına saatler kala, Edinburgh'ta caddeleri dolduran yüzlerce alternatif küreselleşme yanlısı, polisle kıran kırana çatıştı. Polis, çatı..
AB'den mülteci havayolları Fransa'nın Evian kentinde bir araya gelen G5 ülkeleri içişleri bakanları, Holly-wood'vari bir uygulama için uzlaştı. Almanya, İspanya, Fransa, İtalya ve Britanya'da..
Nobel adayı Bob Geldof İskoçya'da bir araya gelen G8 ülkeleri liderlerini, fakir Afrika ülkelerine yardımı artırmaya ve borçlarını silmeye ikna etmek amacıyla Live 8 konserlerini düzenleyen İ..
Denktaş'ın madalya günü Türkiye, 25 yıl yürüttüğü KKTC cumhurbaşkanlığını nisanda muhalifi Mehmet Ali Talat'a devreden Rauf Denktaş'a bakanlar kurulu kararıyla devlet şeref madalyası verdi.
Protokolün beyanı hazır AB'yle 3 Ekim'de üyelik müzakerelerine başlamak için Ankara Anlaşması'nın Kıbrıs dahil 10 yeni üyeyi kapsayacak şekilde genişletilmesine ilişkin uyum protokolünü imzal..
Putin'den davet Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaş sebze ve meyve yasağının kaldırılması amacıyla aradığı Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'den 18 Temmuz'da Soçi'de buluşma teklifi aldığı belirti..
Bir tuhaf ceza Fransa'nın başkenti Paris'teki bir mahkeme, bir referans kitabı olan Quid'i, 'Ermeni soykırımı'nın dengesiz şekilde anlatıldığı gerekçesiyle para cezasına çarptırdı.
Yargı yine eleştirdi 'Hedef, çözüm değil' Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), bakan ve müsteşar hariç 10 üyesinin açıklaması: Yeni hâkim atamadaki düzenleme, siyasallaşma getirir...
'Din üstünden siyaset olmaz' Başbakan Erdoğan, üç günlük ABD gezisine başladı. Erdoğan, Sun Valley Konferansı'nda din, laiklik ve demokrasi hakkında görüşlerini tekrarladı: "Din üze..
Hükümetten zeytin dalı Hükümet, yargıda tırmanan gerilimi yumuşatmak için adım atmaya hazırlanıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan'ın bilgisi dahilinde, süreçle ilgili bilgi ..
Gül: Türban tabu değil Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün, NTV'de katıldığı bir programda, gündemdeki iddiaları yanıtladı.
Baykal: Milletçe direneceğiz CHP lideri Deniz Baykal, dün DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'yi kabulünde iktidarı bir kez daha uyardı.
Sezer'den iki yasaya itiraz Cumhurbaşkanı Sezer, TÜBİTAK Yasası'nı Anayasa Mahkemesi'ne götürüyor. Sivil Havacılık Kanunu ise veto edildi.
AKP'ye tüzük uyarısı Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok tarafından 20 Haziran'da AKP'ye gönderilen bir yazıyla, tüzükteki bazı maddelerin parti içi demokrasiye aykırı olduğu belirtildi.
Temel önceliklerinizi belirleyin Yunan müzakereci Thedoropoulos: En zoru birimlerarası görüşmeler. Her sektörde önceliklerinizi belirlemelisiniz.
Havacılar Abant'ta Boğaziçi Üniversitesi Havacılık Kulübü ve Bolu Valiliği'nin 6. Havacılık Festivali, Abant Örencik Yaylası'nda yapıldı. İlk iki günü havanın azizliğine uğrayan festivale Fra..
Yıldızlara ihtiyacımız yok Yaklaşık 1 milyon 300 bin üyesi olan Uluslararası Mimarlar Birliği'nin (UIA) Altın Madalyası, dün İstanbul'da düzenlenen törenle Japon mimar Tadao Ando'ya verildi.
Mimarlardan rehbere tepki TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Oktay Ekinci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 22. Dünya Mimarlar Kongresi'nde yabancı misafirlere dağıttığı İstanbul Rehb..
Türkiye'den dünyaya mesaj Üç gündür TMMOB Mimarlar Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleşmekte olan 22. Dünya Mimarlık Kongresi'nin uluslararası kamuoyuna yönelik mesajı 'İstanbul Bildirgesi' ad..
Ortada bakan var, pas geç! Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Erzurum Havaalanı'nda, programını bozup piste çıktı. O anda bir uçak iniyordu. Kule pilotu pas geçirdi. Yıldırım'ın açıklaması: &quot..
Yürek yakan puset kazası Bir yaşındaki Emirhan Özdemir, fren kilidi açılan bebek arabasının kurbanı oldu. Annesi Gülseren Özdemir'in dün Mamak'ta gezdirmeye çıkardığı Emirhan, arabanın fren k..
Yargıtay, Göçer'e 25 yıl hapsi bozdu Yalova'nın Çınarcık ilçesinde yaptırdıkları binaların 17 Ağustos 1999'daki depremde yıkılması ve 117 kişinin ölmesi nedeniyle müteahhit Veli Göçer ile oğl..
Cengiz eriyor sesini duyan yok Erik yemek için tırmandığı tellerdeki elektriğin çarpması sonucu beyin hücrelerinde ölüm meydana gelen ve iki buçuk ayı aşkın süredir yoğun bakımda tutulan Ceng..
İshalden sonra toplu balık ölümü Yatağan'da baş dönmesi, kusma, ishal ve yüksek ateş şikâyetleriyle hastanelik olan çocukların sayısı 335'e ulaşırken, ilçedeki Dipsiz Çayı'nda da toplu balık ..
Av tüfeğini düşürünce... Tarlalarında yılan olduğunu duyunca çadırdaki tüfeği babasına götürmek isteyen beş yaşındaki Aygün Babalıklı, düşürdüğü tüfek ateş alınca hayatını kaybetti.
Eski DEHAP'lı öldürüldü Eski DEHAP Genel Başkan Yardımcısı 50 yaşındaki Hikmet Fidan Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.
Rehber mi? Hurafeci mi? Gelibolu dahil 33 milli parkta yerel kişilere rehberlik hakkı tartışılıyor. CHP: Hurafe anlatılacak. AKP: Sistem Avrupai.
Aşk gemisinde cinayet Kuşadası Limanı'na yanaşan Bahama bandıralı 'Brillance Seas' adlı lüks yolcu gemisinde cinayet ihbarı yapıldı. Gemide inceleme yapan Kuşadası savcısı, bir kamaradan fili..
Patrik Brüksel'e gidiyor Fener Rum Patriği Bartholomeos, Avrupa Birliği Komisyonu yetkilileriyle temaslarda bulunmak üzere Brüksel'e geliyor.
Erkek cinselliği yediğiyle ayakta! Yaşları 40 ile 65 arasında değişen 1527 erkekle yapılan 'Türkiye Cinsellik Araştırması'nın sonuçları: Yüzde 49'unda görülen sertleşme sorunu Orta ve Doğu ..
Jolie'nin kızı oldu Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, AIDS nedeniyle yetim kalmış Etiyopyalı bir kız bebeği evlat edindi.
Madrid'e nikâha! Türkiye'de yaşayan eşcinseller İspanyol eşcinsellerle evlendikleri takdirde hem oturma iznine hem de İspanyol vatandaşlığına sahip olabilecek.
Vinçte bir uyurgezer Britanya'nın başkenti Londra'da 15 yaşındaki bir genç kızın yaklaşık 50 metre yükseklikte bir vincin kolunda uyurken bulunması şaşkınlık yarattı.
Prensten 'babalık' Monako Prensi II. Albert, Togo uyruklu eski bir Fransız hostesle ilişkisinden 22 aylık bir çocuğunun olduğunu resmen kabul etti. Prensin avukatı Thierry Lacowste...
E vitamini korumuyor E vitamini, kadın kalbini korumazken, Aspirin prostat düşmanı... Britanya'da Kadın Sağlığı Araştırması, E vitamininin etkilerini, 1992-2004 arası bu vitaminden alan 4..
'Bankacılıkta yabancıya sınırlama olmayacak' Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, bankacılıkta yabancı payının yıl sonunda yüzde 15-16'ya çıkacağını belirter..
2006'da KOBİ'lere borsa kapısı açılacak Doğan Cansızlar, küçüklere fon sağlayacak olan KOBİ Borsası'nın kuruluşunun bu yıl tamamlanacağını söyledi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan..
Hilmi Güler enerjide 'nizami gol' atacak Hilmi Güler, elektrik dağıtım tesislerinin özelleştirilmesine bakışını futbol örneğiyle anlattı: Top kaç kere direkten döndü, Bu kez hakemin de kabul ..
Eski bakanlar Yüce Divan isteğine şaşırdı Meclis Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu 3 eski bakan hakkında Yüce Divan'da yargılanmaları istemiyle Meclis soruşturması açılmasını istedi..
Peşin ödeme öncelik veya üstünlük sağlamaz Özelleştirme İdaresi Başkanı Kilci, Telekom'un yüzde 55 hissesinin satışında peşin ya da taksitli ödemenin, ihaleyi almada üstünlük ya da öncelik sa..
Yıldırım'ı az kalsın uçak ezecekti Erzurum Havaalanı'ndaki meydan çalışmalarını yerinde görmek üzere piste çıkan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve bürokratlar dün saat 15.00 civarında Onur ..
Bu proje ile Türkiye'nin boğazları kurtulacak İstanbul Boğazı'ndan geçen tankerler korkulu rüya haline geldi. Koca şehir her an olabilecek bir felaketin korkusuyla yaşıyor. Bu tehlikeyi bitir..
Yatırımcıya havuz gelirini garanti etmek yanlıştı TFF Başkanı Bıçakcı, "Yayın gelirinin garantisi olmaz. Bu işin garantisi başarıdır. Ligde kalmanın garantisi var mı?" dedi. TÜRKİYE Futbol Fe..
Türkiye'ye yatırım soğuk savaşı önler Başbakan Erdoğan, "Türkiye'ye yatırım, değerler arası soğuk savaşın önlenmesine katkıda bulunmaktır" dedi. Erdoğan, Sun Valley Konferansı'nda yaptığı ''D..
Hükümet iyiniyetli ama kadının pratikte hakkı yok Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye'de kadın hakları konusunda hazırladığı ilk rapor, dün AP Genel Kurulu'nda ezici bir çoğunlukla kabul edi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9