6 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İşçi zammında uzlaşma Türk-İş pazarlığı bitirdi. 1200 YTL'den az maaşlara 120 YTL seyyanen zam, fazla maaşlara ise yüzde 10'luk artış verilecek.
Cargill artık 'özel bölge'de Bakanlar Kurulu, verilen bazı izin ve onayları Danıştay tarafından iptal edilmesine karşın faaliyetini sürdüren Cargill'in Bursa'daki mısır işletme tesislerinin b..
Faiz ödemesi hedefi değişti Bu yılki faiz ödemelerinde program tahminlerinin üzerinde bir azalma öngörülüyor. 2005 yılı için programda 56.4 milyar YTL'lik faiz ödemesi öngörülürken, gerçekleş..
THY'de anlaşma tamam Türk Hava Yolları (THY) ile Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) arasında yaklaşık 11 bin çalışanı ilgilendiren toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandığı açı..
Mehmet Zorlu son yolculuğunda Zorlu Grubu'nun kurucusu, Ahmet ve Zeki Zorlu'nun babası Mehmet Zorlu (86), İstanbul'da vefat etti.
'Güneş Türk plajlarında' Belçika'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Le Soir, "Güneş Türkiye plajları üzerinde ışıldıyor" başlığı altında, Türkiye'nin turizmde rekorlar kırdığ..
Proton'u VW de istiyor Eski Malezya Başbakanı Mahattir Muhammed, Volkswagen'in (VW) Proton'u almak istediğini söyledi. Proton'a danışmanlık da yapan Muhammed, "VW Proton'un yüzde 50'..
Hortumcuya BM kıskacı Hükümet, banka hortumcularıyla ilgili olarak uluslararası işbirliğini öngören 'Birleşmiş Milletler Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesi'ni onaylanmak üzere TBMM'ye gönderdi.
YKM'de indirim Çok katlı mağazacılık alanında faaliyet gösteren YKM, giyimden kozmetiğe, teknolojik ürünlerden çeşitli aksesuvarlara kadar birçok ürünü uygun fiyatlarla müşterilerine sunuyor.
Petrole net 10 milyar dolar Türkiye'nin bu yıl petrol ithalatının 12.5 milyar doları aşacağını belirten Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış, ancak bu rakamdan Tüpraş ve diğer şirketlerin ihr..
'Kriz olma ihtimali azalacak' Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, bankacılık reformunun yasalaşmasının, bankacılık sektörünü güçlendirerek, sektörün, 2001'de olduğu gibi bir krize..
Hazine'den 4.7 milyar YTL borçlanma Hazine bugün yapacağı 5.7 milyar YTL iç borç ödemesi öncesinde dün iki ihale kanalıyla toplam 4.7 milyar YTL borçlandı. Bono ihalesinde bileşik faiz yüzde ..
Kutman Boğaziçi Holding'i sattı Global'in sahip ve yöneticilerinden Mehmet Kutman, Boğaziçi Holding'deki hissesinin bir bölümünü Liberyalı bir şirkete, bir bölümünü Global Altyapı Hizmetleri'..
'Gevşememek gerekli' AB Komisyonu'nun Türkiye Delegasyonu Başkanı HansJörg Kretschmer, Türkiye'de son birkaç senede çok büyük değişiklikler olduğunu belirterek, "Türkiye bundan bir k..
Slovakya'dan AB desteği Slovakya Başbakan Yardımcısı Pal Csaky, Türkiye'nin, AB'ye üye devletler için 'son derece güçlü bir yandaş olacağını' söyledi. Csaky, zirvedeki konuşmasında, Slovakya'..
Tüzmen'in dans daveti Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin Avrasya ülkelerindeki direkt yatırımlarının 7.5 milyar doları bulduğunu açıkladı. Tüzmen, 1992'de 2 milyar dolar olan Avrasya ü..
Sezer: Terminal oluruz Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Doğu-Batı enerji koridorunun yaşama geçirilmesinin, Avrasya bölgesinin istikrarı ve ekonomik kalkınması yönünden büyük önem taşıdığını..
İskoçya'ya eylemci aktı İskoçya'da bugünkü G8 zirvesinden önce alternatif küreselleşmecilerle polis köşe kapmaca oynadı. 11 bin İngiliz polisi, İskoçya'ya geçti. 'Yoksulluğu tarihe gömelim' ..
G8'in iklim karnesi kırık G8'in iklim karnesi zayıf geldi. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), G8 ülkelerinin küresel ısınmanın önlenmesinde yetersiz kaldığını duyururken, en zayıf notu ABD aldı..
Şakanın dozu kaçıyor AB'deki anayasa ve bütçe krizlerinin ardından tarihi Fransa-Britanya çekişmesi yeniden alevlendi. Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın "Britanya'nın Avrupa tar..
İranlı kadının golf tutkusu İran'da kadınlar, spor aktivitelerine katılımı neredeyse imkânsız hale getiren 'çador' giyme zorunluluğundan kurtulunca kendilerini golfe verdi.
Kola savaşı Irak için koptu Amerikalı içecek devi Coca-Cola, 37 yıl aradan sonra Irak'a geri dönüyor. 1968'de Arap Birliği'nin İsrail'le bağlantıları nedeniyle başlattığı boykot üzerine Irak'..
Rehn: 3 Ekim'e ihtiyaç var Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu'nda Türkiye karşıtı bazı vekillerin girişimiyle düzenlenen oturumda konuşan Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi ..
'Önce çerçeve belge sonra ek protokol' Türkiye, gümrük birliğine ilişkin Ankara Anlaşması'nın Kıbrıs dahil 10 yeni AB üyesine genişletilmesine dair ek protokolün imzasını, Avrupa Komisyonu'nu..
Başbakanlar işadamından daha zengin Avrupa'nın zengin siyasilerinden sayılan Britanya Başbakanı Tony Blair'in, ülkesinin şartları temel alındığında 'en yoksul başbakan' olduğu öne sürüldü.
DÜNYA HALİ Hindistan'da 13 yıl önce yıkılan Babür Şah Camii yerine yapılan Hindu tapınağını bir grup militan bastı. Çıkan çatışmada altı militan öldü.
Müzakere ekibiniz sağlam olursa şansınız çok artar Aslında işin başında Çek halkının bilgisi, bilinç düzeyi oldukça sınırlıydı. Ancak yine de müzakerelere başlamıştık ve yapılan birtakım refo..
'Yargı siyasallaşmaz' 'Görüşlerini almıştık' Başbakan Erdoğan, Yargıtay tarafından hükümete yöneltilen siyasallaşma ve kadrolaşma suçlamasına yanıt verdi. Erdoğan "Böyle bir şey ne ..
Baykal, Beki'ye kızdı CHP lideri Deniz Baykal, Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki'nin önceki gün yaptığı kendisine yönelik açıklamalara tepki gösterdi.
Çiçek: Kurumlar parti yan kuruluşu değildir Adalet Bakanı Cemil Çiçek, dün CNN Türk'te Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun bildirisinin ardından başlayan 'yargıda siyasallaşma' tartışmalarına ilişk..
360 bin kişiden 125 bini döndü İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi çerçevesinde, Doğu ve Güneydoğu'da güvenlik gerekçesiyle köy ve mezralardan göç etmek zoru..
Unakıtan: Kaynak verdik Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'Dünya sıralamasında ilk 500'e giren Türk üniversitesi yok' eleştirisine YÖK ve rektörlerin, 'Yeterli kaynak aktarılmıyor' diye karşılık ve..
Yargıçlar seçimi kilitledi Anayasa Mahkemesi'nde başkanlık seçimi kilitlendi. Yeni başkanı belirlemek için dün yapılan 10 tur oylamada, sekiz asil üyeden beşine oy çıktı. Ancak hiçbir aday, s..
Kordon kanı özele de açık Kordon kanı bankacılığına ilişkin yönetmelik, dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kök hücre ve kanser hastalıklarında kullanılan kordon kanının saklanm..
'Madımak'a destek 12 yıl önce Sıvas'ta 35 aydının yakıldığı Madımak Oteli'nin müze yapılmasına yönelik kampanyada toplanan bin imzanın yer aldığı dilekçe, dün, Cumhurbaşkanı ile Başbakan Yard..
Öcalan kararı AK gündeminde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Abdullah Öcalan konusunda aldığı karar Avrupa Konseyi (AK) Bakanlar Komitesi gündemine geldi.
Göksu'nun emekliliğine jet onay İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu'nun, olaylı Londra gezisinden sonra verdiği emeklilik dilekçesi, İçişleri Bakanlığı'nca önceki akşam onaylandı.
İbo büyük ama kıroluk yapıyor Kürtçe şarkılarla ünlenen Şivan Perver, İbrahim Tatlıses'i hem övdü hem de Kürtlere karşı ayrımcılık yüklü 'kıro' sıfatıyla eleştirdi. Şivan Perver'in sözleri: &..
Heyelan villaları Gürpınar'da heyelan bölgesinde olmaları nedeniyle haklarında yıkım kararı verilen lüks villalar, üniversitelerden aldıkları 'güçlendirmeyle sağlamlaştırılabilir' raporuyla ..
İkizler ayrı evlere İkizleri yoksulluk ayırdı. Adanalı aile yoksulluk yüzünden bakamadığı iki yaşındaki Sude'yi halasına evlatlık verdi.
Yatağan hastanelik Termik santralıyla ünlü Yatağan'da önceki akşam 87 çocuk ishal, karın ağrısı, yüksek ateş şikâyetleriyle hastanelik oldu. Tahliller sonucu çocuklarda dizanteri hastalığına ..
Zirveden Nasreddin Hoca mesajları 46. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri dün başlarken, Cumhurbaşkanı ve Başbakan da mesaj yayımladı.
Yasemin'i hortum uçurdu Sel İstanbul'da bir can alırken, hortum da Diyarbakır'da sekiz yaşındaki kızın ağır yaralanmasına yol açtı.
'Rehabilitasyon' öldürür Üç yılda bir yapılan Dünya Mimarlar Kongresi'ne katılan mimarlar, dün Kongre Vadisi'nden çıkıp İstanbul'un diğer yüzüyle tanıştı. 22. Dünya Mimarlık Kongresi kapsamın..
'Sorun politik arzu azlığı' Mimarlık tarihine ilişkin eserleri pek çok dile çevrilen ABD'li bilimadamı Joseph Rykwert, 22. Dünya Mimarlık Kongresi'nin en çok ilgi gören panellerinden birinde ..
Bir hayat böyle karardı Mezarlık duvarında Cengiz Asker 14 yaşında. Arkadaşıyla erik yemek için 22 Nisan'da İstanbul'un Esenler ilçesindeki Köyiçi Mezarlığı'na girdi. Evlerinin bulunduğu ap..
Eğreti rögar kapağı can aldı Antalya'da sokakta oynayan 9 yaşındaki Merve Aldemir, eğreti rögar kapağına basınca düştüğü kanalizasyonda öldü.
İngiliz hastaya fatura şoku Britanya'nın Middlebrough kentinde yöneticilik yapan 69 yaşındaki Robert Woodhouse, eşi 65 yaşındaki Kath Woodhouse ile bir hafta önce Turgutreis'e tatile geldi. 2..
N.K. devlet korumasında 21 yaşındaki Ferit Demir ile ilişkiye girdiği iddiasıyla 14 yaşındaki kayınbiraderi A.T. tarafından 10 kurşunla ağır yaralanan N.K., korumaya alındı.
Güneysu'da gözler tarandı Dünya Göz Hastanesi'nin tüm Türkiye'yi tarayan 'TIR Mobil Göz Kliniği'nin durağı bu kez Rize'nin Güneysu ilçesiydi. 'Türkiye ile göz göze' sloganıyla yola çıkan göz ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8