6 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
12 yıla mahkûm olan Mahmut Ceylan 5 yıl hapis yatacak Bankkapital’in zarara uğratılmasına ilişkin davada 12 yıl 3 ay 23 gün hapis ve 103 trilyon 512 milyar para cezasına çarptırılan Mahmut Ce..
Antalyalı küçük Merve ihmal kurbanı oldu Antalya'da kapağı olmadığı belirtilen fosseptiğe düşen 9 yaşındaki kız çocuğu, hayatını kaybetti.
Doğudan batıya ishal salgını Havaların ısınmasıyla birlikte birçok ilde ishal salgını baş gösterdi. Sadece Batman’da bin 150 çocuk, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bunlardan 90’ına isha..
Bebekleri anne sütü, çocukları sıvı ile besleyin Siirt İl Sağlık Müdürlüğü ishalli hastalıkların kontrolü ve ishal konusunda vatandaşları uyardı. İshalin ağız yoluyla bulaşan ve önlenebilir b..
Özel hastaneler de kordon kanı bankası açabilecek ‘Kordon kanı bankası’ açılması, faaliyetleri ve denetlenmesi ile ilgili usul ve esasları düzenleyen ‘Kordon Kanı Bankacılığı Yönetmeliği’, Re..
Başhekim yardımcısı, yolsuzluğu ihbar etti İzmir'de 546 yataklı Buca Devlet Hastanesi, Başhekim Yardımcısı Deniz Arslan'ın yolsuzluk ihbarıyla çalkalanıyor.
Türkiye yeşil deniz kaplumbağası zengini Akdeniz’de varlığı bilinen 5 deniz kaplumbağası türünden biri olan yeşil deniz kaplumbağalarının yüzde 70’i üremek için Türkiye sahillerini kullanıyor..
Yavru kangallar açık artırmayla satılacak Sivas’ın Kangal ilçesinde düzenlenecek "7. Uluslararası Kangal Kültür ve Sanat Festivali" etkinliklerinde yapılacak müzayedede, 2-3 aylık Kangal köpe..
Çocukları kazalardan korumak için evde güvenlik önlemleri alın Türkiye’de ev kazaları çocuk ölümlerinde dördüncü sırada yer alıyor. Çocuklarınızı altı yaşına kadar evde kesinlikle yalnız bıra..
Meyve suları vitamin deposu Meyve suları hepimizin çok tükettiği içeceklerdir. Çoğunlukla yaz aylarında tükettiğimiz meyve sularının özelliklerini ve içeriklerini biliyor muyuz? İşte vişne ve..
Yanlış şehirleşme burnumuzu tıkıyor Halk arasında genel olarak burun tıkanıklığı ve saman nezlesi adıyla bilinen alerjik rinit (alerjik nezle) ve astma hastalıkları hızla artıyor.
‘Türkiye’de kalsaydım alaturka çalardım’ Bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali, dün akşam Esma Sultan Yalısı’nda yapılan galayla başladı.
Bu yaz, bu caz unutulmayacak! İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği ve 17 Temmuz’a kadar sürecek festivale bu yıl 40 civarında topluluk ile 200’ün üzerinde yerli ve yabancı müzisyenin k..
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Aramızdaki tripodlar... ‘Yabancı’nın ‘dost’ olabileceği öğretilmişti bize; çok uzaklardan bizi tanımak için gelmiş olabilirlerdi. Kurdukları medeniyetin mükemmel yanlarını..
Devlet Opera ve Balesi’nin yeni müdürü Meriç Sümen Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Remzi Buharalı, 5 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. Buharalı’nın yerine bale sanatçısı Meriç Süm..
Geçmişte bedelini ödedik, yargıda siyasallaşmaya temelden karşıyız ‘Hükümet yargıyı siyasallaştırıyor’ iddialarını reddeden Başbakan Erdoğan, şiir okuduğu için aldığı hapis cezası ve milletve..
[HABER İZLENİM] Başbakan’a uçakta küçük bir sürpriz Başbakan Tayyip Erdoğan önemli bir zirvenin, Sun Valley Konferansı’nın onur konuğu. Toplantının merkezinde ekonomi olduğu için Maliye Bakan..
‘Yargı siyasallaşıyor’ diyenler aynı yöntemle yargıç olmuş Yargıtay, Türkiye Barolar Birliği ve CHP’nin, Hakim ve Savcılar Yasası’nda yapılan değişikliği ‘yargının siyasallaşması’ olarak değe..
‘Ham hum şaralop’ argo değil, deyim CHP lideri Deniz Baykal, CHP’nin Meclis’i terk etmesinin ardından çıkarılan kanunlar için kullandığı ‘ham hum şaralop’ tanımının argo değil, deyim olduğunu..
Meclis Bütçe Komisyonu rekor kırdı Hafta başından itibaren tatile giren Meclis’te komisyonların yasama yılı boyunca gerçekleştirdiği çalışma süreleri belli oldu.
Kaçak akaryakıt iddiası Yüce Divan yolunda Türkiye’de son yıllarda artış gösterdiği belirtilen akaryakıt kaçakçılığı iddiası bazı eski bakanların başını ağrıtacak.
Hükümet, üniversitelere 3 yılda 10 milyar dolar aktarmış Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bazı rektörlerin dile getirdiği ‘üniversitelere yeterince kaynak tahsis edilmiyor’ iddiasının gerçeği ya..
Yargıtay’dan devletin ajansına haber cezası Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, bir basın toplantısında yapılan açıklamaları aynen yayımlayan Anadolu Ajansı’nı, ‘kişilik haklarına saldırı’dan soruml..
Anadolu yeni havuzdan memnun, dört büyükler itiraz ediyor 1- Havuzdaki paranın yüzde 35'i kulüplere eşit dağıtılacak.2- Yüksek performans gösterenler, daha da çok kazanacak.3- Şampiyonluk say..
Türkiye Kupası’na UEFA statüsü geliyor Federasyon Başkanı Levent Bıçakcı, Türkiye Kupası'nda yeni bir havuz sistemi oluşturduklarını ve bunun için yaptıkları ihalenin sonuçlanmak üzere olduğu..
Hakan Şükür'le sürtüşebiliriz Yeni sezonda Hakan Şükür'den beklentilerinin çok fazla olduğunu belirten G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, zaman içinde sürtüşmeler yaşanabileceğini söyledi...
Trabzonspor, Alpen Cup’a iyi başladı Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre’de sürdüren Trabzonspor, Alpen Cup Turnuvası’nda İsviçre’nin Young Boys takımını 1-0 mağlup etti.
John Carew'i aratmayacak kadar iyi bir ekibe sahibiz Beşiktaş’ta geçen sezon Carew’in gölgesinde kalan Veysel Cihan, Norveçli golcünün gidişini önemsemiyor. Siyah-Beyazlı futbolcu, Beşiktaş’t..
Kovaçeviç, Beşiktaş’a sıcak bakmıyor İspanya’nın Real Sociedad takımında oynayan Sırp futbolcu Darko Kovaçeviç, "Beşiktaş’a gideceğim sadece söylenti." dedi.
Yıldırım: Bundan sonra gündem Fenerbahçe'nin başarıları olacak Sunî gündemlerden sıkıldığını söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, artık herkesin başarılarını konuşacağını ve bunları yazacaklarını i..
Türkiye’de bilardo, pavyon statüsünde değerlendiriliyor Türkiye’de dünya şampiyonlarının çıkartıldığı bilardo sporu halen bar, pavyon ve diskotek statüsünde değerlendiriliyor.
Inter’in golcüsü Vieri Milan’a transfer oldu İtalya’nın İnter takımında forma giyen golcü futbolcu Christian Vieri, Milano’nun bir diğer takımı AC Milan’a transfer oldu.
Diyarbakırspor’da Kalpar takıma takviye istiyor Diyarbakırspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, orta saha ve forvet mevkileri için transfere ihtiyaçları olduğunu söyledi.
FIFA ve UEFA, beş Türk hakeme görev verdi FIFA ve UEFA, Bülent Demirlek, Mustafa Çulcu, Cem Papila, Metin Aydoğan ve İsmet Arzuman’ı uluslararası maçlarda görevlendirdi.
Almanya, stat terörüne ağır cezalar veriyor Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Almanya stat terörü ile mücadeleden taviz vermiyor.
Adanaspor, ligden ihraç edilmeyi bekliyor İkinci Futbol Ligi B Kategorisi 2. Grup takımlarından Adanaspor’da sıkıntıları aşma yolunda hiçbir olumlu gelişme yaşanmadığı belirtildi.
Gaziantepspor’da transfer çalışmaları devam ediyor Transfer döneminin hızlı takımlarından Gaziantepspor, Kocaelispor’dan Engin Öztonga, İstanbulspor’dan Faruk Bayar ve PSV Eindhoven’ın altyap..
« 1 2 3 4 5 6 7 8