6 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hasankeyf yolcuları! Atlas dergisi, Hasankeyf'e 'Sadakat Treni' kaldırıyor. Ilısu Barajı'nın tehdidi altında olan bu uygarlığın yok olmasını önlemek için yapılan yolculuk, 26 Ağustos'ta başla..
İşleri turizm... Cebelitarık'ın turizminde maymunların yeri büyük! Britanya hâkimiyetindeki Cebelitarık, gümrüksüz alışveriş mağazaları...
Kuyrukluyıldız, turşuya değil patatese benziyormuş Temple-1 adlı kuyrukluyıldıza yönelik Amerikan 'operasyonu'nun NASA verileriincelenmeyedevam edilirken, kuyrukluyıldızın şekli şaşırttı.
40 bin yıllık ayak izleri Britanyalı araştırmacılar, Meksika'nın orta bölgesinde insana ait 40 bin yaşında ayak izi bulduklarını açıkladı. Eski çalışmalara göre Amerika'da insana ait ilk bulg..
Erkeğin canını yakabilirsiniz! Erkekler ağrı ve acılara karşı daha dayanıklı çıktı. Britanya'da Bath Üniversitesi'nde yapılan araştırmada kadınlar acıyı erkeklere oranla çok daha çabuk hisse..
Las Vegas hilecileri Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ünlü kumar merkezi Las Vegas'ta hile yaparak 2 milyon dolar kazandıktan sonra ortadan kaybolan beş Türk'ün peşine düştü.
Tek rakipleri futbolcular Brezilya'da önceki gün biten Sao Paulo Moda Haftası, Latin Amerika'nın en önemli moda olayı. Hafta, yalnız defileler değil sosyal etkinliklerle de renklendiriliyor.
Yunus ailesi büyüdü Avustralya'nın kuzey kıyılarında yeni bir yunus türü bulundu. Avustralya'nın kuzeyi ile Asya'daki bazı büyük nehirlerde görülen Irrawaddy yunuslarıyla akraba olan bu yeni ..
12 dakikada 49 sosisli... ABD'nin bağımsızlık günü 4 Temmuz'un gelenekselleşen 'sosisli sandviç yeme yarışması'nı beşinci kez Takeru Kobayashi adlı Japon kazandı.
ABD ordusu kilo krizinde ABD halkı gibi ordusu da obeziteyle boğuşuyor. Askeri yetkililer, askerlerin 'savaşamayacak kadar şişmanladığını' söylüyor. Ordu beslenme uzmanı albay Gaston Bathalon..
'Dolunay'da zirvede Ekranlarda çok sevilen dizilerin tek adresi atv, yepyeni dizisi "Dolunay"la da zirvedeki yerini aldı. Başrollerini Tan Sağtürk ile Yeşim Büber'in paylaştığı "Dolunay", etk..
Biri aldattı öteki tokatladı Ebru Gündeş, konuk olarak katıldığı bir magazin programında bomba gibi itiraflarda bulundu. Ünlü şarkıcı, eski eşi avukat Ömer Durak'la ayrılma nedeni için, "Çünk..
Seda ile Doğan tatilde Aralarında aşk dedikodusu çıkan Seda Sayan ile Nihat Doğan Bodrum'da objektiflere yakalandı. Bodrum'da üç gündür tatil yapan ünlü sanatçı Seda Sayan geçen yılki bikinil..
Yine, yeniden Hülya Bodrum'da teknede çekilen fotoğraflarıyla magazin gündemine bomba gibi düşen Hülya Avşar yeni reklam filmiyle gündemde. Bodrum kıyılarında kiralık teknesiyle boy gösteren ..
Tahsilat çetesi çökertildi İstanbul'da petrol istasyonu sahibi işkadını N.F.Ö.'nün alacağını istediği eski sevgilisinin avukatını kaçırarak, 300 milyar liralık senet imzalattıkları ileri sürü..
Mürettebat aile yarışa hazır Deniz Kuvvetleri Kupası 2005 Sabah Açık Deniz Yat Yarışı'nın iddialı teknelerinden Uzma 3'ün mürettebatı, Önol ailesi fertlerinden oluşuyor. Türk Deniz yarışları ..
Ölüm çukuru Antalya'da üzeri sadece 'basmayın' yazılı bir kağıt parçasıyla kapalı olan lağım çukuruna düşen 9 yaşındaki Merve, yaşamını yitirdi. Acılı anne ve baba savcılığa giderek şikâyette..
Ne yapıyorsun sen! Adana'nın en işlek caddesinde kadınların çantalarına "el" uzatan 17 yaşındaki M.A. önce objektife sonra vatandaşlara yakalandı Çantasına uzandığı bir genç kızın nişanlısı t..
Tekstilbank'a 180 milyon dolar kredi Tekstilbank, bir yıl vadeli 180 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı. Libor + yüzde 0.6 faiz ile sağlanan kredi ihracatın finansmanında kullandırılaca..
SSK'lıya biyonik kulak müjdesi Hiç duymayanların işitmesini sağlayan cihazlar 20 bin 500 doları geçmemesi koşuluyla SSK'lılara da takılabilecekTürk Haber - Sen'den iptal davası
TL, 25 yılın zirvesinde Euroda geçen ay başlayan değer kaybı, TL'nin reel değerini haziranda zirveye çıkardı. Merkez Bankası'nın reel kur endeksine göre TL'nin reel değeri haziranda diğer par..
Telekom'da her iki teklif de Bakanlar Kurulu'na sunuldu Türk Telekom İhale Komisyonu, hem Oger'in taksitli ödeyeceği 6 milyar 550 milyon dolarlık teklifi, hem de Etisalat - Çalık'ın peşin 6.5..
'Protokol, suçu ortadan kaldırmıyor' TMSF ile protokol imzalayan batık banka patronlarının hapis cezası alması tartışmaya yol açarken, cezayı veren mahkeme, kararını şu gerekçe ile açıklıyor:..
Monaco'nun siyah incisi Monaco tahtının yeni sahibi Prens Albert, evlilik dışı ilişkiden doğan siyahi oğlu Alexandre'ı yarın resmen kabul ettiğini açıklayacak. Böylece annesi Nicole Coste adl..
Kitapçılar 'hokus pokus' yapmasın Harry Potter serisinin altıncı kitabı "Harry Potter ve Bulanık Prens"in satışa sunulacağı tarih yaklaşırken, güvenlik önlemleri iyice artırıldı. ABD'de 16 Te..
İyilik karşılıksız kalmadı 'Bu Geliri De Bağışlayın' Cumartesi günü düzenlenen ve milyonlarca insan tarafından izlenen 'Live 8' konserlerinden sonra, organizasyonda sahne alan şarkıcı ve grup..
Oyuncaktaki kanser tehlikesine AB freni AB, oyuncaklarda bulunan 'phthalates' adlı kimyasal maddelerin kullanımını, 'kanserojen tehdit' gerekçesiyle tamamen yasakladı. Birçok Üründe De Var Oy..
Ahmedinecad 'a soruşturma Avusturya geçen hafta İran'da devlet başkanlığı koltuğuna oturan Mahmud Ahmedinecad hakkında soruşturma başlattı. Avusturya İçişleri Bakanlığı soruşturmanın Ahmedine..
Bahreyn elçisi Irak'ta vuruldu Irak'ta dün düzenlenen silahlı saldırıda Bahreyn'in ülkedeki en üst düzey diplomatı Hasan El Ensari yaralandı. Aracına ateş açılan El Ensari sağ elinden vuruldu..
En "gariban" başbakan Blair'miş Avrupa'da en az kazanan Başbakan unvanının sahibi belli oldu: İngiltere Başbakanı Tony Blair... İngiliz Hay danışmanlık şirketi tarafından yapılan araştırmaya ..
G-8 meydan savaşı başladı İskoçya'nın Gleneagles kentinde bugün başlayacak G8 zirvesi öncesi, Edinburgh'da göstericilerle polis arasında çatışma yaşandı. 20'den fazla gösterici ve polis memur..
"Ucuz Fransız şarabı Chirac" Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın "İngilizler'in Avrupa tarımı için yaptığı tek şey deli dana hastalığı. Mutfağı bu kadar kötü olan bir halka güven duyulamaz..
ABD'yi Müslüman ajan Darwyn kurtaracak ABD'ye saldıran terörist Türk aileden sonra bu kez ülkeyi kurtaran bir Müslüman ajan olacak. Dizi yıl sonunda ekranda. Teröre savaş açan ABD'nin kurtarı..
Zorlu babasını kaybetti Beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Zorlu, Zorlu Grubu'nun temelini atmıştı.. Zorlu Grubu'nun kurucusu, Ahmet ve Zeki Zorlu'nun babası Mehmet Zorlu (86), İs..
Faiz geriledi fatura 6.1 milyar $ düştü Devlet Bakanı Babacan, 56.4 milyar YTL'lik faiz ödemesinin 50.3 milyar YTL'ye düşeceğini söyledi. Faiz ödemelerinde bu yıl, program tahminlerinin üzeri..
Hortumculuk Birleşmiş Milletler literatürüne girdi BM Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesi'ne, Türkiye'nin talebiyle yeni suçlar eklendi. Artık hortumculuk suçu da 'Özel sektörde zimmet' adıyla yo..
Bush istedi, Cargill sorunu çözüldü Orhangazi'de Cargill'in kurulduğu alan, 'Özel Endüstri Bölgesi' ilan edilerek, sorun çözüldü. Amerikan şirketlerinden Cargill'in üretimle ilgili sorunların..
Lira 25 yılın zirvesinde! Euro, dolar karşısında kan kaybediyor. Lira 1980'den beri tarihinin en değerli seviyesine yükselirken, adeta dolara meydan okuyor. Türk Lirası'nın reel değeri, hazir..
Bankamızı önce büyütelim sonra yabancı ile görüşürüz Tekstilbank'ın 2001 krizinin ardından güçlenmeyi sürdürdüğünü söyleyen GSD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, "Zamanlama önemli, banka..
Bakanlar Kurulu'na, her iki teklif de gönderilecek Telekom İhale Komisyonu'nun, ihalede en yüksek fiyatı veren Oger Telecom'un yanı sıra Etisalat-Çalık Konsorsiyumu'nun teklifini de Bakanlar ..
THY'de anlaşma yüzde 10 ile sağlandı THY ile Hava-İş arasında süren toplu iş görüşmeleri dün mutlu sonla bitti. İlk yıl için yüzde 10, izleyen iki altı ay için yüzde 3'er zam yapılması üzerin..
Sigara vergisi değişiyor 1 milyona sigara kalmıyor Sigara vergilerinde değişiklik için son dönemece girildi. Yeni sistemle sigaraya 1 milyon lira vergi alt geliyor. En büyük zararı ise Tekel ..
'Memura siyaset yaptırıyorlar' CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki'nin bilgilendirme toplantısına tepki göstererek, "CHP sahibinin sesiyle uğraşmıyor, onu muhatap ..
'Halkı tahrik ediyorlar' TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Elkatmış, "TAYAD'a randevu verir misiniz?" sorusuna, "Teröristlere arka çıkanla ne görüşeceğim" yanıtını verdiCHP'li K..
'İslam ve terör' üzerine konuşacak Başbakan dev isimlerin buluştuğu toplantıda, "Müslüman bir ülke olarak Türkiye'nin demokrasi tecrübesi"ni anlatacakAmerika değil, Bush sevilmiyor
'Çiçek' ertelemesi Adalet Bakanı'nın başkanı olduğu kurulun üyeleri, toplanarak bir açıklama metni hazırlanması kararı aldı. Hazırlık, Cemil Çiçek'in ricası üzerine ertelendi'Türbanı AB çözem..
Gönlüm'ün Efes'i Ülkerspor'dan Efes Pilsen'e transfer olan ve bunun üzerinden fazla geçmeden evliliğe adım atan Kerem Gönlüm, "Efes'le Avrupa'da şampiyonluk yaşamak istiyorum" dediCenk'e övgü
Hanedan ve demokrasi TFF Başkanı Dr. Levent Bıçakcı'nın dört aylık ciddi bir çalışma döneminden sonra dün açıkladığı yeni havuz sistemi, Türk Futbolu'nda "Hanedan" ayrıcalıklarını sona erdiri..
Haftanın Kare Ası Takımlarımız havuzun derdine düşünce transfer yapmayı bir süreliğine askıya aldı. Bu nedenle de yeni yıldızlarımızla tanışma şerefine henüz nail olamadık. Ancak Selçuk Yula ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8