5 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

5 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Namusunu temizlemeyen Doğu’da yaşayamaz Kuzeninin eşi ile yasak ilişkiye girip çocuk sahibi olduğu için aile meclisi kararıyla kardeşi Güldünya Tören’i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Ferit..
İspanya’dan ‘artık işkence yok’ iadesi Türkiye'de uyuşturucu kaçakçılığından 32 yıl hapis cezasına çarptırılınca İspanya’ya kaçan mafya lideri Nejat Daş, Türkiye’ye iade ediliyor.
Murat 124 mü gönderecekti İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, kendisine veda ziyaretine gelen Ege Genç İşadamları Derneği üyelerine, emekliliğini istemesine neden olan Londra gezisini anlattı.
Mimarlar Kongresi’ne son dakikada katılmadı Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un, 120 ülkeden yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı 22. Uluslararası Mimarlar Birliği Kongresi’nin açılış konuşması..
Anayasa Mahkemesi başkanını seçiyor Anayasa Mahkemesi, Başkan Mustafa Bumin’in yaş haddinden emekli olmasının ardından yeni başkanını belirlemek için bugün seçim yapacak. Heyetteki boşluk ned..
ABD’ye gidiyor Dün Ankara’da Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden Erdoğan, 3 günlük ziyaret için bugün ABD’ye gidecek. ABD’nin Idaho Eyaleti’ndeki Sun Valley Kasabası’nda yapılacak ‘Sun Valley K..
Patrik’in Barış’ı Nevşehir’in Ürgüp İlçesi Mustafapaşa Beldesi’nde ayin yöneten Fener Rum Patriği Bartholomeos, kaldığı oteldeki vatandaşlarla da sohbet etti. Bartholomeos, otelde tanıştığı T..
Erdoğan’a nikáh daveti Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı Çanakkale Savaşı’nı beyaz perdeye taşıyan ‘Gelibolu’ filminin yapımcılarından olan oğlu Burak ..
‘Sözünü tut’ mektubu MHP’de, parti içi muhalefetin noter tasdikli 250 imzasına rağmen, Bahçeli yönetiminin ‘Olağanüstü Kurultay’ istemini reddetmesi muhalefeti durdurmadı.
Sarhoş kaptan, LPG gemisini uçuracaktı İstanbul Boğazı’nda kılavuz kaptan almayan ve Gemi Trafik Sistemi VTS’nin uyarılarına kulak asmayan Kamboçya bandıralı Euro Carrier isimli dökme yük gem..
Raporla kör pilot uçurma dönemi bitti Havacılık Tıbbı Bölümü’nün Başkanı Prof. Hasan Fehmi Töre anlatıyor: ‘Geçmişte bazı sivil hava yollarında gözü görmeyen, diyabetli, yüksek tansiyonlu, ka..
15 hafta çalıştılar Milletvekilleri 2004-2005 yasama dönemi boyunca 696 saatlik çalışma performansıyla, normal bir çalışanın üçte biri kadar mesai harcayarak tatile girdi. Meclis, bu dönemde ..
Dinde 15 yaş geç Diyanet İşleri Başkanı Prof. Bardakoğlu, bir yandan din konusunun Diyanet ve ilahiyatçıların işi olduğunu söyleyerek siyasetçileri uyarırken, diğer taraftan 15 yaşın, dini eğ..
PKK’ya ‘cellat’ dedi Diyarbakır Belediye Başkanı Baydemir’i ziyaret eden Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Paul Paudade, Bingöl’de 5 TCDD görevlisinin şehit edildiği tren bombalama olayını nefret..
Cumhurbaşkanı 2 yasayı onayladı Doktorlara yönelik mecburi hizmet, "devlet hizmeti" adı altında geri geliyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, "Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, Sağlık Persone..
AKP'den Baykal'a sert yanıt geldi Hükümet, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "memleketin kaderine el konulması yönünde kurumlara çağrı yaptığı" konuşmasına sert yanıt verdi. Hükümet Sözcüsü C..
Çiçek: Yargıtay 75 gün inceledi Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Hâkim ve Savcılar Yasası'nın yargıda kadrolaşmaya yol açacağı yönünde açıklama yapan Yargıtay'ın yasa tasarısının..
Başbakanlık sözcüsü 'siyasi' gibi eleştirdi Başbakanlık Sözcüsü Beki, Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt veren profesörlerle ilgili, "Bilim adamı davranışı, 'Uyarılardan ders çıkaralım' şeklinde..
Yargıda yüksek tansiyon Hükümetle yargı arasındaki kadrolaşma kavgası büyüyor. Yargıtay'ın bildirisiyle başlayan gerilim, Barolar Birliği'nin açıklamalarıyla yükseldi. Danıştay da gelişmeleri..
Başbakan’ı nikáhına davet etti 15 Temmuz’da manken Demet Şener ile evlenecek olan milli basketbolcü İbrahim Kutluay, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı şahitlik yapması için nikáhına davet etti.
Jüri üyelerine anahtarlık yolladı Michael Jackson, kendisini suçsuz bulan mahkeme jürisinin üyelerine ‘Tiffany’ marka anahtarlık yolladı. Jackson, her anahtarlığın üzerine de ‘Sizi sonsuza ka..
Oprah, Hermes’ten intikamını kötü aldı Bir süre önce Paris’teki ünlü Hermes mağazasının kapısından geri çevrilen ABD’nin en ünlü talk şovcusu Oprah Winfrey, intikamını kötü aldı. Dünyanın en ..
Eski dostlar düşman oldu İki eski dost Mahmut Tuncer ile İbrahim Tatlıses’in arası, Tuncer’in önceki gün piyasaya çıkan ‘Bileydim’ albümünde yer alan bir türkü nedeniyle açıldı. Tatlıses, düe..
Güçlü sesler Açıkhava’da Most Production tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Açıkhava Konserleri, 20 Temmuz’da başlıyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek kon..
Hava yastığı, kliması ve ABS freni olmayan taksi çalıştırılmayacak Taksicilerin turiste dürüst ve saygılı davranmalarını sağlamayı amaçlayan eğitim seminerinde konuşan İstanbul Vali Yardımcı..
Yaşlılara gündüz bakım evleri kurulacak Avrupa Birliği’ne (AB) girme sürecinde çeşitli kurumlarda iyileştirme yapan hükümet, yaşlıları da unutmadı.
Özgün Eyüp oyuncakları Cafer Paşa Müzesi’nde sergilenecek Eyüp’teki Cafer Paşa Tekkesi, restore edilerek, daha çok çocuklara hitap eden bir kültür merkezine dönüştürülecek.
Doğa savaşçıları, denizlerdeki kirliliği dünyaya gösterecek Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü, hafta sonu düzenledikleri bir gösteriyle Türk Boğazlarındaki tehlikeleri ve deniz kirliliğini prote..
Ucuz konuta başvurmak isteyen halk şafaktan önce kuyruğa girdi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Büyükşehir Belediyesi’nin dar ve orta gelir grubu için yaptıracağı konutlara başvuru ..
KİPTAŞ 300 YTL taksitle 10 bin konut yapacak Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KİPTAŞ’ın dar ve orta gelirliler için yapacağı konutların 5 bine yakınının bu yıl içinde satılacağını bi..
Zeytinburnu’nda her mahallede afet gönüllüleri yetiştirilecek Zeytinburnu Belediyesi, İsviçre hükümetiyle ‘afet zararlarının azaltılması’ konusunda işbirliği yapacak.
İstanbul'da kongrenin biri bitmeden diğeri başlıyor Uluslararası Mimarlar Kongresi'ne ev sahipliği yapan İstanbul'da bir başka uluslararası kongre daha başlıyor: 8. Avrasya Eknomi Zirvesi bug..
Güney Kore ile "Kan kardeşliği" yapacağız Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, hasta yakınlarının ellerinde kan torbalarıyla hastane hastane kan arama devrinin kapandığını söyledi.
Esenyurt’ta 5 bin kadın okuma yazma öğrendi Okuma-yazma bilmeyen insanların dünyalarını aydınlatmak için başlatılan ‘Okuma- Yazma Projesi’ ilk mezunlarını verdi.
150 öğretmenin resimleri Bağcılar'da sergilenecek Bağcılar Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitim veren 150 öğretmenin resim çalışmalarını bir ara..
Yüzme heyecanıyla bindiği trende bir bacağını kaybetti Fatih’te arkadaşlarıyla birlikte denize gitmek için hareket halindeki trene binmeye çalışırken kapıya sıkışan Mahmut Özaydın’ın kopan ba..
İşçiler ABD konsolosluğuna yürüdü Sendikaya üye oldukları gerekçesi ile işten atıldıklarını öne süren Coca Cola dağıtım firması işçilerinin İstinye’de bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD..
Mağdurun ehliyetini kullanan kapkaççı polise yakalandı Zeytinburnu’nda çantasını çaldıkları kadının ehliyetine kendi fotoğrafını yapıştırarak uygulama sırasında polislere gösteren kapkaççı, b..
Küçükçekmece Belediyesi, 2 bin çocuğu sünnet ettirdi Küçükçekmece Belediyesi, ilçede ikamet eden 2 bin çocuğu sünnet ettirdi.
Büyükada’da çıkan yangın 2 hektar ormanı tahrip etti Büyükada’da çıkan orman yangınında, çam ağacı ve bitki örtüsü ile kaplı yaklaşık 2 hektarlık alan zarar gördü.
Hafta sonu denize giren 4 kişi boğularak hayatını kaybetti İstanbul’da, hafta sonu serinlemek amacıyla denize giren 4 kişi boğularak öldü.
Ani bastıran yaz yağmuru, şehir merkezlerini sular altında bıraktı Sağanak yağışlar Marmara Bölgesi başta olmak üzere birçok bölgede su baskınlarına sebep oldu. Ereğli-Akçakoca karayolunda he..
Nilüfer Sanayici ve İşadamları Derneği Aras’a ‘devam’ dedi Nilüfer Sanayici ve İşadamları Derneği (NİLSİAD) Başkanı Yalçın Aras, tek liste ile girdiği olağanüstü genel kurulda güven tazeledi...
Bursa'da okul müdürlerinin yerleri değiştirilmeyecek Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Reşat Kumbasar, düzenlediği basın toplantısı ile müdür rotasyonundan vazgeçtiklerini açıkladı.
Fakire kömür yerine ücretsiz doğalgaz Kütahya Belediyesi, kömür yardımı yaptığı ailelere, artık ücretsiz doğalgaz verecek.
Toptan: Erdemir özelleştirmesi bölge halkının yararına TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Erdemir'in özelleştirilmesinde bir yanlışlığın olmadığın..
Ereğli, Eurovizyon birincileri ile coştu Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde düzenlenen ‘12. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali’nde, 2004 Eurovision Şarkı Yarışması birin..
Abant’a araç girişi yasaklanacak Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan gelişme planı kapsamında, Abant’a 2006 yılından itibaren motorlu araç alınmayaca..
İlahiler imamdan, flamenko şarkıları İspanyol sanatçıdan Bu yıl 44’üncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, konserlerle devam ediyor. Önceki gece yapılan son etkinlikte, tasavvuf müziğ..
Tinerle mangal yakmaya kalkan iki kardeş yaralandı Bursa’da mangal yapmak isteyen bir kişi, tiner kutusunu mangala boşaltınca patlama meydana geldi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8